Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


Anonim
0
(+6|-6)
Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 6:47:08
W internecie wiadomo już, że ludzie widzą dwa kolory. Jedni widzą raz taki, raz taki. Ja na przykład patrzyłem na kilku urządzeniach i ciągle taki sam.
Jak Wy widzicie? Ciekaw jestem jaki kolor przeważa :P
Ostatnio edytowany przez Nightwolf dnia 2.03.2015 6:49:39

2
(+2|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 7:15:55
Jaguar
Człowiek
Podobno kolor zależny od pory dnia... Zobaczę jak będzie wyglądać wieczorem ;)

Dobra, nawet do wieczora nie musiałem czekać. Juz ma inny kolor ;)
Ostatnio edytowany przez Hind dnia 2.03.2015 7:16:55

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 7:35:50
Dobre pytanie, nie ma sukienki, są tylko halucynacje z niedożywienia D:

10
(+10|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 7:46:29
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
ja rozumiem że jakieś dwie blondynki się srają o tą sukienkę ... ale ku*wa faceci ? przeżywacie to jak mrówka okres kawałek szmaty i kwestia perspektywy xP

1
(+1|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 7:49:18
agama brodata
Anthro
Jaki jest kontekst tej bitwy o tę kiecę? Bo trochę nie ogarniam, za mało internetów w ostatnim czasie.

0
(+1|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 7:50:56
Kangur
Anthro
Ja widzę złoto-niebieski

W stanie rzeczywistym jest pewnie złoto-biała
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 2.03.2015 7:51:10

-1
(+0|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 8:12:13
Wilk
Anthro
Niebiesko czarna :)

Anonim
2
(+3|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 8:30:58
Cytat z "Kocur": (Link »)
ja rozumiem że jakieś dwie blondynki się srają o tą sukienkę ... ale ku*wa faceci ? przeżywacie to jak mrówka okres kawałek szmaty i kwestia perspektywy xP

A może mam dylemat, bo chce sobie taką kupić a nie wiem jaki ma kolor? xD

-6
(+3|-9)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 8:42:19
Wilk
Zwierzę
Kwestia balansu bieli i tego, jak efekt bloom oszukuje mózg co do autentycznej jasności obiektu i wpływa na ludzką źrenicę.

Opcja 1: Obserwujemy obrazek na ciemnym tle, z bliska - jasne tło (sklep) jako stosunkowo niewielkie pole poza centrum pola widzenia zostaje zignorowane i "wytłumione" jako prześwietlone=nieważne ale nie na tyle duże i istotne, żeby powodować reakcję obronną oka. Wygląd sukienki traktowany jest jako kolor biały w zimnym świetle. Brązowe paski interpretowane są jako kolor złoty.

Opcja 2: Obserwujemy obrazek z dalsza, na jasnym tle - efekt bloom powoduje reakcję skurczenia źrenicy, jaskrawe tło staje się ważnym elementem, który obserwujemy, ciepła biel. W kontraście z nim oświetlona zimnym światłem sukienka jest odbierana jako niebieska; paski w porównaniu z dość ciemnym niebieskim stają się czarne.
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 2.03.2015 8:44:12
Załącznik:
png [18+] 840128__explicit_nudity_princess+luna_princess+celestia_meme_vagina_edit_crotchboobs_anatomically+correct_artist-colon-arareroll.png Rozmiar: 309.61 KB; 1000x647 px
Aby oglądać załączniki [18+] musisz mieć ukończone 18 lat i włączoną odpowiednią opcję w profilu.
--sf.

Offline
inż. Toboe
2
(+3|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 8:55:21
Irbis
Bestia
Pierwsze wrażenie: Złoto-niebieska. Teraz wiem, że czarno-niebieska i taką ją widzę.
O różnicach w widzeniu barw, to jeden profesor ładnie zobrazował na przykładzie: Idziesz z dziewczyną na dyskotekę. Dziewczyna ubrała czerwoną sukienkę. Na dyskotece wszystko jest oświetlone zielonym światłem. Czerwona sukienka nie odbija zielonego światła, więc będzie w tym świetle czarna. Jednak jakbyś nie patrzył, dalej będzie dla Ciebie czerwona, mimo że dla kolegi spotkanego na dyskotece sukienka dziewczyny będzie czarna.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

1
(+2|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 10:46:29
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Złoto biała.

Solaxe widzi kolory poza formularzem @.@

Gdzies w internetach ktos wyjaśniał ze to jaki widzimy kolor zależy od tego na czym skupia sie nasze oko. Jeśli na świetle to sukienka jest biała. Nie pamietam na czym jak ktos widzi niebieska.

Btw wiem ze jest czarno niebieska a dalej tego nie widzę :(
Anything that is beautiful people want to break.

4
(+4|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 13:23:43
Miniaturowy smok
Smok
Ten obrazek z kucykową piczą jakoś automatycznie sprawił, że odechciało mi się czytać dokładnie całego posta ;_;. A co do mnie, widzę czarno-niebieską (a mój luby znowuż widzi złoto-białą xD).
A tak trochę z innej beczki, to ja składam pokłony autorowi zdjęcia. Dzięki magii jego chu*owego aparatu cały internet podzielił się na dwie grupy- złoto-białą i niebiesko-czarną :lolk:



Edit. Pozdro Jacklul, mnie też kopnie łaska Twojego minusa pogardy? ͡° ͜ʖ ͡°
Ostatnio edytowany przez Izzy dnia 2.03.2015 13:26:55
<-- "Seksowna, filigranowa antro lisiczka z dużymi piersiami i kształtną pupą pozna jakieś inne sexy futerka...".

0
(+1|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 13:26:06
Wilczek
Anthro
W sumie rozumiem jak tu sie da widziec kolor niebieski, ale czarny?? Jak gdzie??
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 13:52:58
Bestia nieznanego pochodzenia
Anthro
Górna część sukienki oraz ozdobne paski "są" czarne DarkHunter, czyli tam gdzie złoty(chyba)... reszta niebieska
Wszystko kwestią wiary.

Offline
inż. Toboe
0
(+1|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 14:04:52
Irbis
Bestia
Co ciekawe, ten nebieski jest postrzegany przez wielu jako biały w niebieskim świetle. EDIT: I prawie udało mi się to zobaczyć. :-Dk
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 2.03.2015 14:05:43
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

5
(+5|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 14:08:50
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
ch.uj tam kolor. I tak jest przebadziewna.
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 14:12:40
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
W sumie rozumiem jak tu sie da widziec kolor niebieski, ale czarny?? Jak gdzie??

podpowiem - przymruż oczy aż zobaczysz :P

1
(+1|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 17:13:57
gryf
PERMABAN
Cytat z "sharpy": (Link »)
Kwestia balansu bieli i tego, jak efekt bloom oszukuje mózg co do autentycznej jasności obiektu i wpływa na ludzką źrenicę

Pomysł żeby zilustrować prawa optyki kucowymi zadami jest mocny :D
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

3
(+4|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 17:38:32
Tygrys perski
Anthro
Wziąłem próbniki w SAIu - ciemne elementy wyglądają ♥♥♥♥♥♥♥♥ jako brązowy, a niebieski to niebieski.
Nie mam pojęcia jak można zobaczyć tu kolor biały, bo nawet średnio ogarnięta meduza zobaczy, że zdjęcie było robione badziewnym aparatem ze słabym kontrastem.
Niebiesko - czarna.
Załącznik:
jpg  New Canvas.jpg (311.50 KB; 528x800 px)
414_54f49208396e1.jpg 528x800 px
"chcemy loda..."

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 18:48:22
Huf, z tym białym to jest tak że wygląda jakby była biała ale ze złym balansem bieli bo tak po za tym jest dla mnie brązowo/niebieska czy jak się najczęściej mówi, złoto/biała. Raz ją widziałem jako czarno/niebieską. Aż musiałem sprawdzić czy to na pewno ten sam obrazek bo po prostu myślałem że patrzę na inne zdjęcie xD

3
(+4|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 19:48:27
Arachne
Taur

1
(+1|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 19:57:51
jestę kapibarę
Cytat z "Hufnaar": (Link »)
Wziąłem próbniki w SAIu - ciemne elementy wyglądają ♥♥♥♥♥♥♥♥ jako brązowy, a niebieski to niebieski.
Nie mam pojęcia jak można zobaczyć tu kolor biały, bo nawet średnio ogarnięta meduza zobaczy, że zdjęcie było robione badziewnym aparatem ze słabym kontrastem.
Niebiesko - czarna.


piszesz niebiesko-czarna a na zdjęciu zaznaczasz niebieski i brąz ;p

Cytat z "Nightwolf": (Link »)
W internecie wiadomo już, że ludzie widzą dwa kolory. Jedni widzą raz taki, raz taki. Ja na przykład patrzyłem na kilku urządzeniach i ciągle taki sam.]


dla mnie na tym zdjęciu ona jest właśnie niebiesko-brązowa (na różnych ekranach), czyli nie zajmuję żadnego z dwóch internetowych stanowisk ;p
Ostatnio edytowany przez LV dnia 2.03.2015 20:00:09

-1
(+1|-2)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 20:40:38
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Hej! znalazłem wersję "złoto" i biel
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

1
(+1|-0)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 20:53:45
Tygrys perski
Anthro
LV, bo według próbnika w painting sofcie jest to brąz, tyle, że co widzi program, a co widzi i interpretuje mój mózg wyczulony na słabe zdjęcia to dwie różne rzeczy. To co podesłał Rafper teraz jest jeszcze bardziej sztucznie podbite, aczkolwiek dalej widzę to jako niebieski, z tintami różowymi.
A czołg jest brudno-biały z stalowo szarymi plamami.
"chcemy loda..."

Anonim
2
(+3|-1)
Re: Jaki dla Was ma kolor ta sukienka?
Wysłano: 2.03.2015 21:42:42
Nie wiem, ale na większości zdjęć i tak widzę tylko niebiesko-czarny, oczywiście na tym co dał rafper widzę żółto-biały ale i tak w nim widzę też niebiesko-czarny :P

Ps. Nie wiem czemu, trafiła się jedna osoba która zminusowała każdego :rollk:
Ostatnio edytowany przez Nightwolf dnia 2.03.2015 21:45:54
Załącznik:
jpg  60ec11b8-be80-11e4-ac99-0025b511226e.jpg (87.16 KB; 640x360 px)
3012_54f4cb3f42591.jpg 640x360 px

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane