Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


17
(+17|-0)
Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 11.03.2015 12:11:01
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Czołem!

W związku z zmianami w prawie dotyczącym wojska i obronności publikuję ten post.


ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 11 lutego 2015 r.
w sprawie wprowadzenia obowiązkowych ćwiczeń wojskowych

Na podstawie art. 101 ust. 10 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2015 r. poz. 144) zarządza się, co następuje:

§ 1. Wprowadza się obowiązkowe ćwiczenia wojskowe dla żołnierzy rezerwy i osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy w związku z wystąpieniem potrzeb Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie przeszkolenia żołnierzy rezerwy posiadających nadane przydziały mobilizacyjne oraz dla żołnierzy rezerwy i osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy, którym planuje się nadać takie przydziały.

§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Data wejścia w życie rozporządzenia: 24 marca 2015 r.

Co to oznacza w praktyce?
"Osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy" - praktycznie każdy mężczyzna, który ukończył 18 lat (po roku 2006) i figuruje w ewidencji wojskowej.

"W związku z wystąpieniem potrzeb Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w zakresie przeszkolenia żołnierzy" - Czyli będą brali tyle, na ile pozwoli budżet. I tyle, ile uznają za potrzebne.


MON nie rezygnuje jednak ze szkolenia rezerwistów. W 2016 roku na ćwiczenia ma trafić 38 tysięcy żołnierzy rezerwy i członków Narodowych Sił Rezerwowych. W tym roku szkolenia mają objąć mniej więcej 20 tys. osób.
Źródło: http://natemat.pl/134971,...czenia-wojskowe

Należy zauważyć, ze w/w liczby dotyczą głównie ochotników. Ale z pewnością Armia sięgnie tez po inne zasoby, bo wg różnych danych pobór docelowo ma oscylować wokół 50 tys. osób rocznie (kobiet i mężczyzn).
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 11.03.2015 12:12:04
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

2
(+2|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 11.03.2015 16:10:20
Bestia nieznanego pochodzenia
Anthro
Zaczyna się... Dzięki Marvin. Czekam na dalsze "zgłoszenia" jak by było coś niepokojącego to pisz od razu proszę, bo nie oglądam już w większości Telewizji polskiej.Dobrze że mamy kogoś kto to ogrania.

Więc dziękuje za wszystkie osoby "niemedialne"
Wszystko kwestią wiary.

3
(+4|-1)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 11.03.2015 16:49:44
Wilk
Anthro
Pójść do wojska to trochę dużo powiedziane. Póki co mowa tylko o ćwiczeniach, które bodajże nie trwają dłużej niż trzy miesiące (chyba, że się znowu pozmieniało). Do tego rezerwistom zawsze coś się płaci za odbywanie takich ćwiczeń. Poza tym dieta i umundurowanie, więc nie jest tak strasznie jak się słyszy.
Ostatnio edytowany przez Triafis dnia 11.03.2015 17:02:03
"I've got an idea--an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about".

6
(+9|-3)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 10:23:41
Szare A Fu Fu
Smokełke
Wydaje mnie się, że podstawowe przeszkolenie wojskowe powinien mieć KAŻDY.

Wiadomo, nie powinno to jakoś specjalnie kolidować ze studiami. Ale miesięczne szkolenia raz w roku przez 4 lata by były spoko, najlepiej w 4 porach roku.

0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 11:25:41
Tinker Pony
Zmiennokształtny
A tak w ogóle, to czy ktoś jeszcze poza mną dostał przydział mobilizacyjny? Bo ja do tej pory nie ogarniam o co chodzi.
Najpierw kręciła się wokół mnie policja, przyjechali raz jak mnie nie było w domu i wypytywali o mnie, potem przyjechali drugi raz pogadać ze mną, ale chodziło o jakieś pierdoły, czy studiuję, pracuję, pytam o co chodzi a oni że to tylko wywiad środowiskowy i pojechali.
Potem dostałem zaproszenie do WKU Warszawa Praga, gdzie pani znów mnie przepytała czym się zajmuję, pracuję, co studiuję, po czym dostałem przydział mobilizacyjny do Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. :-?k Wtf?

1
(+1|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 13:07:28
anthrocat
Anthro
Będziesz krawężnikiem na wakacjach :P
A jak będziesz grzeczny to pojedziecie na mecz, pałować kiboli (albo oni was).

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 13:42:06
Czytałem że papiery od psychologa stwierdzające depresje albo transwestytyzm zwalniają ze szkolenia. I masa ludzi przynosi takie papiery XD Chyba sam odwiedzę jakiegoś... Może coś mi dolega? *trzyma kciuki*

2
(+2|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 13:42:50
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Leniwiec": (Link »)
Będziesz krawężnikiem na wakacjach :P
A jak będziesz grzeczny to pojedziecie na mecz, pałować kiboli (albo oni was).

Przepraszam, czy ten dezodorant pachnie panu jak gaz pieprzowy? :lolk:

0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 14:03:41
Lis Arktyczny
Zwierzę
A z mojej strony pytanie jak to rozporządzenie ma się do osób z kategorią D w wojsku? Przeszperałem trochę w necie ale nic konkretnego nie mówią na ten temat.
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 16.03.2015 19:50:26

1
(+1|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 15:13:56
gryf
PERMABAN
Cytat z "Draco": (Link »)
Wydaje mnie się, że podstawowe przeszkolenie wojskowe powinien mieć KAŻDY.

Nonsens.
Owszem, si vis pacem, para bellum, tylko że trzymanie w wojsku osób które tam być nie chcą gotowości bojowej nie poprawi.
Jak ktoś nie chce być piekarzem to się go nie bierze do piekarni.
1
(+1|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 15:17:43
A tak BTW, to właśnie sobie wyobraziłem kucyka ciągnącego lawetę z armatą... albo policjanta konnego dosiadającego kucyka...
Macie pecha/szczęście(niepotrzebne skreślić) że nie umiem rysować :D
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 15:20:49
Lis Arktyczny
Zwierzę
NotSeriousFurry - Pan sierżant sprawi że zgubisz nadbagaż kilogramów i wyrobisz kondycję jak Cię wezmą.

Mnie dali D ze względu na wzrok. Mam prawie -5 szkła. :U
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 16.03.2015 19:51:23

0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 15:30:07
Szop
Zmiennokształtny
Nico, ale jak mi wysiądzie serducho i płuca to raczej nie sprawi, że będę dobrym żołnierzem :v
Oficjalny NieWons z atestem administracji :v

0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 15:30:42
Szakal
Anthro
Gdy byłem na WKU kategorie A dostał nawet chłopak na wózku inwalidzkim, lekarze stwierdzili że przyczepią mu armaty i może walczyć.
Ja dostałem A mimo martwicy kości. Oni wszystkim wtedy dawali A bo już mieli wykichane
0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 15:39:16
Jedyne do czego mogę się przydać w wojsku to pierwsza pomoc czy zaopatrzenie xD

7
(+7|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 19:28:28
jestę kapibarę
Cytat z "Nicosis": (Link »)

Mnie dali D ze względu na wzrok. Mam prawie -5 szkła. :U


jestem pod wrażeniem twojej niewyobrażalnej wady wzroku


[/sarkazm]
Ostatnio edytowany przez LV dnia 12.03.2015 19:28:49

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 22:51:29
Lol, ja dostałem C za lekkie skrzywienie kręgosłupa mimo całkiem dobrej kondycji i stanu zdrowia. Chyba miałem jakąś mega drobiazgową tę komisję xD.

EDIT: Czy tam D? Nie pamiętam.
Ostatnio edytowany przez TomEdo dnia 12.03.2015 22:58:26

3
(+4|-1)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 12.03.2015 23:17:25
Wilczek
Anthro
Cytat z "Mar": (Link »)
Cytat z "Draco": (Link »)
Wydaje mnie się, że podstawowe przeszkolenie wojskowe powinien mieć KAŻDY.

Nonsens.
Owszem, si vis pacem, para bellum, tylko że trzymanie w wojsku osób które tam być nie chcą gotowości bojowej nie poprawi.
Jak ktoś nie chce być piekarzem to się go nie bierze do piekarni.


Broń powinien umieć obsługiwać dosłownie każda osoba płci męskiej. W sumie żeńskiej też. Świat jest jaki jest, więc jak wybuchnie wojna to co? Będziesz siedział razem ze starcami i dziećmi i uciekał, bo jesteś za gruby? Bez przesad. Kondycja i nadwaga to żadna wymówka, aby umieć posługiwać się i przeładowywać broń. Osoby, które są niepełnosprawne, i psychiczne to tak. To faktycznie jest jakiś argument.

W sumie dostałem kategorię B za przewlekła kamicę nerkową. No niestety pierdole się z kamieniami na nerce dość często co w sumie jest uciążliwe. Ale jeżeli coś by było to z chęcią bym poszedł na ochotnika, aby bronić kraju.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 13.03.2015 7:13:58
Szakal
Anthro
Hmm mnie w technikum uczono strzelać na zajęciach z PO. Dostaliśmy tarczę na kartkach wielkości kartki z zeszytu i oddalone o 50m.
Pamiętam że to była jakaś stara broń bo każdy nabój się ładowało po wystrzale. Zawsze byłem świecie przekonamy że we wszystkich szkołach tak robią :D

0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 13.03.2015 8:21:41
Smok pasiasty
Smok
Cytat z "Szakal": (Link »)
Hmm mnie w technikum uczono strzelać na zajęciach z PO. Dostaliśmy tarczę na kartkach wielkości kartki z zeszytu i oddalone o 50m.
Pamiętam że była jakaś stara broń bo każdy nabój się ładowało po wystrzale. Zawsze byłem świecie przekonamy że we wszystkich szkołach tak robią :D


To najpewniej byla wiatrowka na srut. Strzelanie z automatu ciezko do tego porownywac. Z wiatrowek strzelalem z wielu i sporo (takie hobby) musze przyznac, ze nadal nie dalo mi to wiedzy jak obslugiwac bron o przeznaczeniu militarnym. Na wiatrowkach cwiczy sie celnosc ktora raczej sie nie przyda jesli nie bedziemy wiedziec jak przeladowac/zmienic magazynek etc.

Moim zdaniem takie szkolenia sa potrzebne, taka slabsza alternatywa moze byc udanie sie na strzelnice. Polecam zabawa swietna, nie ma granicy wiekowej wiec nawet 10-latek jak przyjdzie z rodzicami moze sobie postrzelac. Lecz nadal nie bedzie to przeszkolenie militarne. No i trzeba zaplacic :-Pk

jak kogoś to interesuje to jest smok z reklamy Snapdragon
https://www.youtube.com/watch?v=c9-dnRl4Uoo

1
(+1|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 13.03.2015 9:18:44
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Ujasiri": (Link »)
Cytat z "Szakal": (Link »)
Hmm mnie w technikum uczono strzelać na zajęciach z PO. Dostaliśmy tarczę na kartkach wielkości kartki z zeszytu i oddalone o 50m.
Pamiętam że była jakaś stara broń bo każdy nabój się ładowało po wystrzale. Zawsze byłem świecie przekonamy że we wszystkich szkołach tak robią :D


To najpewniej byla wiatrowka na srut. Strzelanie z automatu ciezko do tego porownywac. Z wiatrowek strzelalem z wielu i sporo (takie hobby) musze przyznac, ze nadal nie dalo mi to wiedzy jak obslugiwac bron o przeznaczeniu militarnym. Na wiatrowkach cwiczy sie celnosc ktora raczej sie nie przyda jesli nie bedziemy wiedziec jak przeladowac/zmienic magazynek etc.

Moim zdaniem takie szkolenia sa potrzebne, taka slabsza alternatywa moze byc udanie sie na strzelnice. Polecam zabawa swietna, nie ma granicy wiekowej wiec nawet 10-latek jak przyjdzie z rodzicami moze sobie postrzelac. Lecz nadal nie bedzie to przeszkolenie militarne. No i trzeba zaplacic :-Pk


Raczej KBKS, karabinek sportowy, używa nabojów 5,6 mm (.22) bocznego zapłonu, czyli "pestek" z których bardzo trudno kogoś zabić (dobre na króliki albo szczury; ale ludzkiej kości nie spenetruje a w ciele zatrzyma się max kilka cm wgłąb), ale ma gabaryty zbliżone do "prawdziwych" karabinów, dzięki czemu można ćwiczyć celność przy realistycznej wadze. Typowa broń ćwiczebna.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 13.03.2015 9:49:19
Smok pasiasty
Smok
Nie wydaje mi sie, kbks jest bronia sportowa wymagajaca zezwolenia o ktore w naszym kraju nie latwo. A wiatrowki mniejsze wieksze sa powszechne tak jak i amunicja. Ale spierac sie nie bede. Nie ma to zadnego wiekszego znaczenia :-Pk

jak kogoś to interesuje to jest smok z reklamy Snapdragon
https://www.youtube.com/watch?v=c9-dnRl4Uoo

0
(+0|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 13.03.2015 12:59:47
Kangur
Anthro
Też dostałem A, co mnie trochę zdziwiło ze względu na np. moją masę.. widać nadrabiam kondycją xd
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 13.03.2015 13:00:01

-1
(+1|-2)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 13.03.2015 14:07:04
Szop
Zmiennokształtny
Nie Dark. Najlepiej osobę, która się nie nadaje do wojskowego rygoru i życia dać do wojska i kazać walczyć... Polecam :v




Od Moderatora:
Użytkownik otrzymał ostrzeżenie. Posty skasowano.
Powód: naruszenie punktu 3.2.1. Regulaminu serwisu
"3.2.1. Pisząc należy trzymać się tematu. Posty uznane za nieproduktywne, bezsensowne lub będące bezużytecznym offtopem będą kasowane bez uprzedzenia i informacji."
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 13.03.2015 14:33:39
Oficjalny NieWons z atestem administracji :v

3
(+3|-0)
Re: Parę słów o prawie i wojsku
Wysłano: 13.03.2015 14:16:13
Wilczek
Anthro
Cytat z "NotSeriousFurry": (Link »)
Nie Dark. Najlepiej osobę, która się nie nadaje do wojskowego rygoru i życia dać do wojska i kazać walczyć... Polecam :v


Co to znaczy osoba nienadajaca sie do wojskowego rygoru? No tak lozko za twarde, rano wstawac czy tez sprzatac lazienke toz to jest za brutalne.

Nie istnieja osoby, ktore "nienadaja sie do rygoru i zycia w wojsku". Nie masz kondycji, sily itd? Nabedziesz ja w wojsku.
Takie rzeczy to tylko wymowki i pierdolenie. To, ze ktos jest leniwy i musi zyc w pieciogwiazdkowych warunkach to nie znaczy, ze umrze w wojsku. Dostanie jedynie lekcje zycia itd. Jakos kiedys ludzie byli po 2 lata w wojsku i bylo ok.
Zaraz pewnie beda argumenty, ze przeciez wszyscy sie wieszali i uciekali od sluzby. Ale to nie ze wzgledu na rygor, a popularna fale, ktora nic nie ka wspolnego z cwiczeniami rygorem itp.
"To ludzie ludziom zgotowali taki los".
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane