Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<12345>>


Anonim
-2
(+4|-6)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 1.05.2015 19:09:51
Korwin, odrzuciło mnie od samego początku gdy miałem głosowanie w szkole. Po za wielkimi spinami, bólem dupy i nie wiem czym nie zagłosował bym na niego. Czemu?

Cytat:

Kto głosuje na Dudę lub Komorowskiego – ten głosuje za III wojną światową!
30 kwietnia 2015

Odrzucam politykę III wojny światowej -JKM


Cytat:

Te sondaże, to jest jakiś ponury żart...Panie Januszu, jesteśmy z Panem całym sercem, LUDZIE! JEDYNĄ SZANSĄ DLA POLSKI JEST JKM! USWIADAMIAJCIE ZAŚLEPIONYCH, 10 MAJA WYBIERZMY ROZSĄDNIE !


Śmieszy mnie to, tak jak mówiłem. Najbardziej mnie odrzuca, że masa gimbusów i ♥♥♥♥♥♥ z technikum chcieliby na niego głosować.

9
(+9|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 1.05.2015 22:46:48
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
wole JKM niż przymusowe ozusowanie umów, podwyższony vat, przewały w OFE, wyższy wiek emerytalny, masę bzdurnych podatków, przymusową służbę zdrowia na którą idą moje pieniądze a i tak muszę się dodatkowo leczyć prywatnie (rok temu miałem boreliozę w kwietniu to mi kazano przyjsc na wizytę w grudniu...ot przykładzik, kto nie wie czym jest borelioza i do jakich następstw prowadzi to radzę poczytać).
szogun pierd****y reszta to to samo gówno kłócące się na pokaz.


Szczyt kur*stwa? zagłosować na PO/PIS/SLD/PSL i wyjechać z kraju
FABRICATI DIEM PVNC"

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 1.05.2015 23:28:04
To co mówią przed wyborami to jedno, a to co zrobią po nich to druga sprawa, aktualnie jestem za młody by głosować, ale gdybym mógł prawdopodobnie wybrałbym Korwina - Na komorwskiego nie radze głosować bo jeszcze nam za dużo obwodnic wybuduje :-Dk
Ostatnio edytowany przez Xevrrer dnia 1.05.2015 23:28:56

3
(+5|-2)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 2.05.2015 23:03:00
husky / wilk
Anthro
Ja krótko i zwięźle:

Czemu mam głosować na Bronisława K., którego jedynym osiągnięciem z wyższej półki jest wejście na fotel w japońskim parlamencie? --k

Czemu mam nie głosować na Krula Korwina albo Wilka, którzy swoimi osobami często potwierdzają żałość współczesnego dziennikarstwa mediów głównego nurtu? No i mają postulaty dobrze zarysowane w porównaniu z innymi partiami.

Prawda, ktoś Mi powie, że jest demokracja, że mam wybór....

Jak powiedział Józef Stalin, którego do dzisiaj niektórzy ,,ynteligenci" nazywają jednym z najbardziej demokratycznych i uczciwych wodzów w historii:

,,NIEWAŻNE KTO ODDAJE GŁOSY, WAŻNE KTO JE LICZY".

I cytat Benjamina Franklina, który pasuje do obecnej sytuacji :

CZŁOWIEK, KTÓRY ODDAJE WOLNOŚĆ W ZAMIAN ZA BEZPIECZEŃSTWO, NIE ZASŁUGUJE NA ŻADNE Z POWYŻSZYCH.

-3
(+2|-5)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 3.05.2015 1:06:59
Wilczek
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
wole JKM niż przymusowe ozusowanie umów, podwyższony vat, przewały w OFE, wyższy wiek emerytalny, masę bzdurnych podatków, przymusową służbę zdrowia na którą idą moje pieniądze a i tak muszę się dodatkowo leczyć prywatnie (rok temu miałem boreliozę w kwietniu to mi kazano przyjsc na wizytę w grudniu...ot przykładzik, kto nie wie czym jest borelioza i do jakich następstw prowadzi to radzę poczytać).
szogun pierd****y reszta to to samo gówno kłócące się na pokaz.


Szczyt kur*stwa? zagłosować na PO/PIS/SLD/PSL i wyjechać z kraju


Brak podatków... Yhym. Już to widzę jak da się utrzymać bez podatków. Wprowadźmy wolność brak przymusowych szczepień. Następna wspaniała idea jeżeli chodzi o Korwina. Rozprowadźmy choroby po państwie, które wyginęły. Ta rzecz chyba totalnie mnie już zniechęciła do niego.

No i jeszcze jedna kwestia. Jeżeli Korwin startuje nie dla pieniędzy, a po to, aby zmienić państwo to po ♥♥♥♥♥ stratuje na prezydenta. Każdy głupi wie, że prezydent to jest funkcja, gdzie należy jeździć po państwach i ładnie się uśmiechać, a całą władzę trzyma premier z partią i inną koalicją. Korwin wiele mówi, ale jako prezydent ♥♥♥♥♥ może zrobić Do wystartowania jako prezydent mogą go ciągnąć tylko pieniądze. Tyle w kwestii tego pajaca,
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 3.05.2015 1:22:54
Smok / Gad
Anthro
Mój głos pójdzie na Korwina. Powód mam ku temu prosty, bardzo lubie jego charakter i poglądy. Szanuje osoby publiczne, które wyrażają swoje opinie i mówią dokładnie to co myślą, czyli nie przejmują się "poprawnością polityczną". JKM należy właśnie do takich osób i dlatego często jest nad interpretowany i określany jako osoba która nie nadaje się do wystąpień publicznych. Także trwałość w jego poglądach jest godna podziwu. Kiedyś jak dysponowałem dość sporą ilością czasu to oglądałem na youtube jego wszystkie przemówienia, podoba mi się jego punkt widzenia.

Nie jestem bojownikiem z gimnazjum, nie stałbym w jego koszulce i nie darł ryja na wiecach, ale krzyżyk przy jego nazwisku jak najbardziej mogę postawić. Oczywiście wiem że nie wygra, ale jakbym miał postawić krzyżyk na Bredzisława Bula, albo pana Dudę to bym nie poszedł. Jak będzie II tura to albo nie pójdę, albo pójdę i napisze na karcie wyborczej co myślę na temat kandydatów.

Cytat z "Nightwolf": (Link »)
Korwin, odrzuciło mnie od samego początku gdy miałem głosowanie w szkole. Po za wielkimi spinami, bólem dupy i nie wiem czym nie zagłosował bym na niego. Czemu?

Bo poza Korwinem i Ruchem Narodowym nie ma żadnych ciekawych alternatyw na scenie politycznej.
Ostatnio edytowany przez Gad dnia 3.05.2015 1:26:14

3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 3.05.2015 3:41:26
Trickster
Anthro
Prawdopodobnie Korwin lub Kukiz. Boję się tylko, że ilość głosów rozpierzchnie się wokół tych dwóch kandydatów i nie wygra żaden. Poglądy Korwina mi odpowiadają. Są niezmienne i umie dotrzymywać słowa co wielokrotnie już udowadniał. Mówi wprost co myśli i choć czasem się to na nim mści i wychodzi na chama to mi to ani trochę nie przeszkadza. Jest bardzo inteligentny i wie co mówi, nikt nie zaprzeczy temu, że jest oczytany z historii starożytnej i nowożytnej i ma rozległą wiedzę na wiele tematów, a na polityce zna się od lat 40 już. (w przeciwieństwie do Kukiza, który o ile ma dobre intencje to brak doświadczenia politycznego może okazać się zgubny). Na tą bandę pozostałych kandydatów nawet nie chce mi się patrzeć.

Uważam również, że głosowanie na kogokolwiek z partii rządowych, a nawet bezpartyjnych ALE popieranych przez partie rządowe to marnowanie czasu. Polska się nie zmieni, jak nie pozbędziemy się Sejmowej korupcji, a Korwin obiecał to uczynić. Czy to zrobi? Cóż. Zobaczymy. Poczytajcie sobie najnowszą książkę Wojciecha Sumlińskiego "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" lub Resortowe Dzieci: Media (już za 3 dni druga część) lub Afera Podsłuchowa to dowiecie się nieco o tym co dzieje się za kulisami naszego państwa. Najśmieszniejsze jest to, że wszystko jest poparte pisemnymi dowodami, dokumentami, podpisami, nagraniami, a naród wciąż ślepo podąża za rządem. Świadomość tego narodu jest praktycznie nieistniejąca. Polsko zbudź się, nim będzie za późno. :P Tymczasem Donald Tusk siedzi w Brukseli zarabiając 110 tysięcy złotych miesięcznie pierdząc w stołek europarlamentu.

Jedyny aspekt, który mi przeszkadza w Korwinie. Przez jakiś czas obawiałem się jego homofobicznego podejścia, bo w końcu chciałbym zagłosować na kandydata, który jest za legalizacją związków, etc. ale nie można mieć wszystkiego. Zresztą stwierdziłem, że polskiej mentalności w tej sprawie nie zmieni nikt, a "gorzej już być nie może". Do szczęścia mi to niepotrzebne. Postulat Korwina dotyczący wolności czynu, słowa i bezpieczeństwa miru domowego zapewnia mi pewną przestrzeń, w której mogę robić co mi się żywnie podoba, nikt mi do łóżka zaglądać nie będzie, a ja nie zamierzam paradować jak idiota na jakimś marszu równości w damskich ciuszkach.

Nie zagłosuję na Korwina bo go lubię. Nie zagłosuję na Korwina bo podobają mi się jego poglądy. Zagłosuję na niego, ponieważ jest wywrotowcem i to on może zapoczątkować zmiany. JAKIEKOLWIEK zmiany. Lepsze, gorsze, whatever. Wiadomo, że każdy chce żyć w lepszej Polsce, ale na chwilę obecną chcę żyć w Polsce INNEJ niż obecna. Bo to co się obecnie dzieje przechodzi ludzkie pojęcie.

Temat rzeka, ale nawiąże jeszcze do jednego mojego poglądu, który mam już od lat. Moim zdaniem na podobieństwo rządu Islandzkiego stanowisko polityka powinno być płatne średnią krajową lub nieznacznie większą od średniej krajowej. Dzięki temu politykami będą ludzie nie pazerni na pieniądze, a ludzie wykonujący ten zawód z pasji i miłości do państwa.

Fun fact: Kukiz jest moim wujkiem, daleka rodzina, ale wciąż rodzina. Ale głosować na niego chyba nie będę. ;P

3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 3.05.2015 9:12:13
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Darkhunter
przed wprowadzeniem przymusowego podatku dochodowego kraje jakoś się utrzymywały :P poczytaj sobie o nim kiedy został i w jakim celu został wprowadzony. Gospodarka angielska dla przykładu była jedną z najmocniejszych na długo przed wprowadzeniem podatku dochodowego, który -jak zapewniały ówczesne władze- miał być "tymczasowy"...jak widać trudno zrezygnować z koryta
Prezydent ma moce VETOWANIA ustaw. Bronek podpisał wszystko co NAM (tobie też) szkodzi.
Nie chcę aby mój kraj reprezentowała pierdoła, która wypija u królowej angielskiej wino jednym haustem z jej własnego kieliszka :D (oczywiscie w TVN tego nie było ale w UK strasznie z niego rżeli i był przedmiotem żartów przez ponad 4 miesiące), w jego obecności napluto SPECJALNIE Polsce w ryj, kiedy ukraińcy uznali członków (d)UPA za bohaterów, zabroniono "rozsiewać o nich kłamstw" a Bredzisław KomuchRuski jeszcze im kuźwa gratulował. Nie chcę aby to małpa reprezentowała mój kraj.
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 3.05.2015 9:13:05
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 3.05.2015 9:52:10
Jaguar
Człowiek
Z jednej strony można uznać wybory prezydenckie jako pokazanie poparcia w późniejszym głosowaniu do sejmu.
W pierwszej turze zamierzam głosować na JKM, w drugiej przeciwko BK.

Swoją drogą, widzę ze jest dużo zwolenników Kukiza, co on oferuje? Oprócz JOW?

-1
(+0|-1)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 3.05.2015 12:05:53
Wilczek
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Darkhunter
przed wprowadzeniem przymusowego podatku dochodowego kraje jakoś się utrzymywały :P poczytaj sobie o nim kiedy został i w jakim celu został wprowadzony. Gospodarka angielska dla przykładu była jedną z najmocniejszych na długo przed wprowadzeniem podatku dochodowego, który -jak zapewniały ówczesne władze- miał być "tymczasowy"...jak widać trudno zrezygnować z koryta
Prezydent ma moce VETOWANIA ustaw. Bronek podpisał wszystko co NAM (tobie też) szkodzi.
Nie chcę aby mój kraj reprezentowała pierdoła, która wypija u królowej angielskiej wino jednym haustem z jej własnego kieliszka :D (oczywiscie w TVN tego nie było ale w UK strasznie z niego rżeli i był przedmiotem żartów przez ponad 4 miesiące), w jego obecności napluto SPECJALNIE Polsce w ryj, kiedy ukraińcy uznali członków (d)UPA za bohaterów, zabroniono "rozsiewać o nich kłamstw" a Bredzisław KomuchRuski jeszcze im kuźwa gratulował. Nie chcę aby to małpa reprezentowała mój kraj.


Veto? Przeciez to nie zamyka drogi do wejscia ustawy, a jedynie wydluza czas wejscia tego w zycie, bo przechodzi przez inne rece to jeszcze.
Ja osobiscie nie bede glosowal na osoby, ktore w swoich spotach mowia zmienie to, zmienie tamto. Chca zmienic swiat niech wezma sie w garsc zrobia wiekszosc w sejmie i niech wtedy zmieniaja swiat ustawami.

Nawet jak Kukiz wygra. Jak on zrobi te swoje JOWy? Napisze ustawe i da do glosowania, gdzie sejm to z automatu odrzuci czy co?

Dla mnie osobiscie dobrze jest jak o prezydencie nic nie slychac. Bo nie ma wpadek, ladnie jezdzi i ladnie macha raczka.

I jeszcze jedna rzecz. Nie widze sensu porownywania gospodarki angielskiej z nasza. Albo naszej gospodarki kiedy bylismy potega z tym stanem co mamy teraz. Obecnie jest jak jest i zniesienie podatkow chyba nie uzdrowi gospodarki i nie zalata tych wielkich dlugow jakie mamy. Lepiej zastanowic sie jak te pieniadze mozna lepiej zainwestowac niz to znosic.
Jak zaczna sie te najwazniejsze wybory wtedy mozna sie rozwodzic nad pogladami.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

5
(+5|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 3.05.2015 15:41:52
Jeleń
Anthro
Cytat z "Nightwolf": (Link »)
Śmieszy mnie to, tak jak mówiłem. Najbardziej mnie odrzuca, że masa gimbusów i ♥♥♥♥♥♥ z technikum chcieliby na niego głosować.

Wielu gimbusów gra również w Call of Duty II, ale to nie znaczy że gra jest wybrakowana, albo przeznaczona dla młodzieży w tym wieku. Takie swobodne porównanie.
Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

4
(+4|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 3.05.2015 21:48:23
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
podatek dochodowy wprowadzony został w Sanach zjedoczonych po raz pierwszy bodajże w 1913. Jakoś sobie świat bez tego radził wcześniej. Za jaką cholerę mam płacić karę za moją pracę? Za jaką cholerę nieroby mają być nagradzane zasiłkiem? rozumiem przez jakiś czas ale są rodziny żyjące wyłącznie z zasiłków w myśl zasady "ki ch*j pracować skoro mi dają?" patolstwo się szerzy dzięki temu jak grzyby po deszczu. Żebym mógł sobie dorobić 150 zł na weekend mój pracodawca płaci do urzędu koło 280zł ! dlaczego? System podatkowy w Polsce jest wyjątkowo niejasny ale przecież to po to aby kolesi poupychać po urzędach.
FABRICATI DIEM PVNC"

4
(+4|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 4.05.2015 23:50:47
Smok
Anthro
Kłaniam się wszystkim nisko, a tym którzy mnie znają i którym o mojej egzystencji niegrzecznie dałem zapomnieć, składam serdeczne przeprosiny za swą nieobecność.

Życie prywatne wypycha mnie ze społeczności, a odwiedziłem portal z oczywistego już powodu. Kiedy coraz więcej znajomych zaczyna coraz poważniej myśleć o emigracji, poczułem potrzebę by zawrócić sobie wreszcie głowę polityką i pójść na wybory po 11 latach lekceważenia.
Jako, że futrzaki to z reguły ludzie nieszablonowi i w dużej mierze nieprości, spodziewałem się, że tak dorosły temat jak wybory prezydenckie zostanie tutaj poruszony. Fajno ^.-.^

Z góry przepraszam z ścianę tekstu, ale spawa nie jest błaha.

Przeczytałem wszystkie wasze komentarze i przyłączyłem się do ankiety. Ja głosuje na Kukiza, mimo że zaledwie dwa tygodnie temu sam śmiałem się z jego kandydatury. Planowałem zagłosować na Korwina, mimo, że nie do końca odpowiada mi stan jego umysłu oraz jego przekonania, ale gdy zacząłem sumiennie analizować duże i małe wystąpienia poszczególnych kandydatów, to Paweł okazał się mocno wystawać ponad innych. Jest tak na prawdę jedynym kandydatem, który ma nie-skrzywiony kręgosłup moralny i pewną siłę przebicia, wynikającą z tego, że jest znanym i lubianym artystą (a ma to znaczenie szczególnie dla tej prostszej części społeczeństwa, która mówi o nim "swój chłop"). Jednocześnie ma on też sporo oleju w głowie, trzeba przyznać.

Mało tego...

Jest to kandydat bezpartyjny i świeży na scenie politycznej. Wybranie go jest strategicznie dobre dla wszystkich elektoratów kandydatów anty-systemowych. Oto dlaczego:
- Główny postulat Kowalskiego, który chciałby aby rolnicy mogli mieć swoich rzetelnych przedstawicieli w rządzie, zostałby zrealizowany automatycznie w przypadku przeforsowania JOWów.
- Postulaty Korwina o obniżenie podatków, wieku emerytalnego i podwyższenie poziomu edukacji, mają szansę na bycie zrealizowanymi tylko w przypadku pozbycia się POPISowej hegemoni... właśnie przez zmianę ordynacji wyborczej (na JOWy).
- Braun chce rozliczać zdrajców narodu, a póki są oni kryci przez trzy główne partie, które trzymają obecnie władzę, to może on tylko o tym marzyć.
Im wszystkim opłaca się, żeby Kukiz wygrał.

Mało tego...

W przypadku, gdyby większe szanse na prezydenturę miał Korwin, to niestety nie może on liczyć na głosy elektoratu takiego, na przykład, Pana Kowalewskiego, ze względu na swoje przekonania i osobę.
W przypadku Kowalewskiego jest ta sama sytuacja, tylko na odwrót.
Tylko Kukiz nie ma jeszcze na tyle oplutego wizerunku ani zagorzałych, traktujących go poważnie przeciwników politycznych, aby nie móc zaskarbić sobie głosów obywateli z różnych warstw społecznych (które, nota bene, jako stary rockman, miał okazję poznać od podszewki, koncertując w całej Polsce). On mówi, że ich nie chce, bo "każdy głos nie oddany na przedstawicieli obecnego porządku jest dobry", ale powoli zaczyna do niego docierać, że skorzystanie z nich będzie (być może) koniecznością. Tak samo jak dociera do niego to, że będzie jednak musiał stworzyć własny ruch partyjny, za co już się zabrał. W takiej sytuacji, wygrane wybory prezydenckie automatycznie pociągnęłyby za sobą sukces nowo utworzonej partii w wyborach parlamentarnych, a to już tworzy realną szansę na wprowadzenie w życie tego jego jedynego postulatu: JOWów (piję do ciebie, DarkHunter, i do twoich wątpliwości odnośnie siły przebicia prezydenta). Tak samo jak możnaby się spodziewać, że w przypadku wygrania wyborów przez Komora, duże poparcie w wyborach parlamentarnych miałoby PO, a w przypadku Dudy - PIS.

Widzę też, że tu niektórzy mało się z nim zapoznali (a szkoda):
Sigrun pisze na przykład, że Kukiz jakoby twierdzi, że JOWy wszystko naprawią, a to po prostu nie jest prawda. On przecież w każdym wywiadzie i na każdym wystąpieniu podkreśla, że wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych (JOWów) to dopiero pierwszy krok, który umożliwi wprowadzanie dalszych zmian. Jak on to mówi: "chce rozbić beton".
Druga rzecz to stwierdzenie, że jest on nacjonalistą. Wybacz Sigrun, ale to znowu nie jest prawda, ten facet jest wręcz zrównoważonym patriotą - nie nacjonalistą, faszystą czy innym extremum narodowościowym. Obejrzyj jego wystąpienie przed Kieleckimi studentami (nakręcone tydzień temu):
https://www.youtube.com/watch?v=i66KilqQFd8
No i jeszcze to stwierdzenie, że to człowiek znikąd... Naprawdę? Tak mówisz o artyście z panteonu najbardziej rozpoznawanych polskich muzyków? Facecie, który od dziesięciu lat opowiada się za zmianą ordynacji wyborczej i przekonuje do tego innych? Jak jest on dla ciebie taki obcy, to internet stoi otworem - nawet nie musisz wypożyczać jego biografii z biblioteki.

Co do futer opowiadających się za Komorem... Ja rozumiem, że można dać się nabrać, bo cała ta farsa (omyłkowo tylko nazywana kampanią wyborczą) jest bardzo przekonywująca. Ale od czego jest internet:
Manipulacja przez TVN: https://www.youtube.com/watch?v=ZW-WY3uiRLc
Druga manipulacja przez TVN: https://www.youtube.com/watch?v=cLeXwZrYnPY
Otwarcie obwodnicy w Inowrocławiu (od kuchni): https://www.youtube.com/watch?v=zo0yBhkTzPw
Filmiki mogą śmieszyć, ale to na prawdę jest już poważna sprawa. To samo było z Gierkiem i szwadronem kombajnów koszących na pokaz pola przygodnych chłopów w czasach PRLu. Póki ci ludzie są u władzy, nie można ich nawet postawić przed trybunałem konstytucyjnym za tak rażące nadużycie czwartej władzy... phi, w bajki wierzę.

Co do młodszych, którzy mówią, że nie są zorientowani, to problem jest tego rodzaju, że teraz zorientować się i oddać ten nieszczęsny głos, to niestety konieczność. Internet, jednak, jest pełen łatwo dostępnych informacji, które szybko można zestawiać i porównywać.
Demokracja nie jest władzą ludu, jeżeli lud nie podejmuje walki o tą władzę. A gdyby ktoś mówił, że demokrację mamy tylko na niby i w rzeczywistości jest to oligarchia pod przykrywką, to powiem, że od końca VI wieku p.n.e. demokracji nikt nigdy nie dekretował, bo się nie da. Społeczeństwo do demokracji zawsze dorasta, a nam zajmuje to już 26 lat.
Ostatnio edytowany przez Booster_Drgn dnia 4.05.2015 23:53:02
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

-6
(+1|-7)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 0:32:22
Wilczek
Anthro
Nie znam osoby, ktora by nie miala wpadki jako prezydent. Faktycznie ostatnimi czasy sa wynurzane spod ziemii "manilulacje przez" dopowiedz sobie sam. Rownie dobrze zaraz mozna powiedziec, ze to internet manipuluje wyciagajac z kontekstu sytuacje z komorowskim. Mniejsza z tym.

Nawiazujac do twojego fragmentu. Jezeli komorowski wygra to ludzie zaczna glosowac na PO, bo komorowski wygral? Jezeli wygra Duda to ludzie spojrza i powiedza... Duda wygral musimy glosowac na PIS? Wedlug mnie wybory prezydenckie maja sie nijak do wyborow parlamentarnych.

Byl Kaczynski byly wyciagane malpy w czerwonym itd. Jest komor sa wyciagane szoguny. Korwin kandyduje jest caly czas nawiazywanie do strzelania do gornikow. Zawsze, a to zawsze czlowiek jest wstanie wyciagnac material filmowy osmieszajacy dana postac. Warto nie przesadzac z hejtem na obecnego prezydenta.
A na kogo zaglosuje ja? Jeszcze nie wiem. Ale zapewne albo obecny prezydent, albo Duda niepozwalajac swiazakom i szalencom dojsc do wladzy.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 0:47:28
Cytat z "DarkHunter": (Link »)

A na kogo zaglosuje ja? Jeszcze nie wiem. Ale zapewne albo obecny prezydent, albo Duda niepozwalajac swiazakom i szalencom dojsc do wladzy.



Może jednak warto coś zmienić w tym kraju ?

6
(+6|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 2:34:04
Smok
Anthro
DarkHunter. Z przyjemnością odniosę się do każdego z twoich paragrafów, bo widzę, że trzeba.

Faktycznie. Masz rację: wpadka jest. Ale nie prezydenta Komorowskiego, tylko TVN, która dała się nakryć na tym, że prezentuje członków biura ochrony prezydenta, jako przyjmujących od niego autografy Kielczan, podczas gdy prawdziwi Kielczanie stoją pięć metrów dalej i witają wyżej wspomnianego skandowaniem takich powitań, jak: "Chodź szogunie!" oraz "Ile wam dali!?" Oj kłopocik.

A tak na poważnie, to to już nie jest wpadka tylko Orwell. Fakt, że to bagatelizujesz po prostu potwierdza to, o czym wspomniałem wcześniejszej: to jest na prawdę bardzo dobrze przygotowana farsa, a właściwie nie farsa tylko propaganda. Ordynarna, bezwstydna propaganda.

Według ciebie wybory prezydenckie mają się nijak do parlamentarnych... No i bardzo dobrze, i o to chodzi. Tak masz myśleć ty i jak największa ilość społeczeństwa. Oby tylko długo nic się nie zmieniało.
Wybory prezydenckie nie bez powodu odbywają się zaraz przed parlamentarnymi. Nie bez powodu dokłada się starań, aby każdy wiedział z poparciem jakiej partii startuje kandydat na prezydenta, ponieważ taki kandydat automatycznie zyskuje elektorat partii która go promuje. To jest zwyczajny lobbing, który działa w obie strony, bo po wygranych wyborach prezydenckich, elektorat zwycięskiego kandydata, w dużej mierze staje się częścią elektoratu partii, która uprzednio tegoż zwycięskiego kandydata popierała. Oni nie trąbią o tym od tak sobie, dla zasady, ale dlatego, że mają w tym polityczny interes.

"Czerwone małpy", "Szogun" i "Strzelanie do górników" to tylko populistyczna papka, którą przeprowadza się czarny PR na przeciwnikach politycznych - bardzo tanie chwyty (w które, nota bene, Kukiz się nie bawi). Wiesz, to takie coś jak sugerowanie, że ktoś tylko bezmyślnie hejtuje czyjegoś preferowanego kandydata, gdy tak na prawdę eksponowane są paskudne fakty dotyczące tegoż kandydata.

No i na koniec znów masz rację: w obecnym rządzie nie ma ani świeżaków, ani szaleńców - są tylko i wyłącznie starzy wyjadacze, którzy są całkowicie z pełna rozumu i doskonale wiedzą czego chcą... dla siebie samych.
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

4
(+4|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 10:17:18
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
dodam jeszcze od siebie:>
Każdemu kto zagłosuje na obecny beton a potem wyjedzie "do normalnego kraju bo tu się żyć nie da"- > c***j w d***ę. A waginosceptykom czyniącym to samo -> ci*a w ryj :P , biseksom -> zero seksu, aseksualnym -> niskończonego libido

Kukiz jest bardzo rozsądnym kandydatem. Jest to człowiek mądry, zrównoważony i rzeczywiście jest patriotą. Może jedynie zastanawiać fakt w tym, że jeszcze całkiem niedawno (półtorej roku temu bodajże) wyrażał się o Platformie w samych superlatywach. Daje to bazę niektórym do przypuszczeń, że jest tu tylko po to aby zabierać głosy innym kandydatom. JA tam osobiście tak nie uważam, ale jest dość dużo ludzi, którzy tak czynią.
Ja tam oddaje głos na Korwina, ale jak Kukiz przejdzie dalej to ma mój głos.
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 5.05.2015 10:45:34
FABRICATI DIEM PVNC"

-1
(+0|-1)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 11:17:19
Lew feral
Kogucik
Nie umiem ładnie pisać, więc będzie w miarę krótko.

Jak ja to widzę:

Grzegorz Braun. Dlaczego?
1) Podoba mi się jego podejście do najważniejszych (choć nie do wszystkich) spraw dotyczących obecnej sytuacji Polski;
2) Od wielu lat jest patriotą konsekwentnym w poglądach;
3) Obecny 'team' rządzący boi się go. Braun jest przemilczany jak się tylko da. Moim zdaniem to bardzo dobry argument za jego kandydaturą.

Dziwi mnie, że niektóre media które 'z zasady' powinny go poprzeć, ponoć odmówiły mu opublikowania / wyemitowania płatnych materiałów reklamowych (dlatego, że popierają Dudę, który moim zdaniem nie jest optymalną opcją, uważam go za coś w rodzaju politycznego 'konia trojańskiego'). To także uznaję za istotną sprawę przemawiającą za Grzegorzem Braunem.
Nie do końca podoba mi się styl jego kampanii wyborczej, ale uważam że jest na obecną sytuację najlepszym kandydatem. Jak już wspomniałem, uważam go za patriotę i osobę chcącą działać w interesie polskiej racji stanu (w tym na korzyść nas wszystkich, którzy tu mieszkamy). Nie będę rozdrabniał się na tłumaczenie szczegółów; moim zdaniem w materiałach dostępnych w internecie jest wszystko dobrze wyłożone.

W drugiej turze z pewnością nie za obecnie rządzącą opcją.
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 12:49:19
Kangur
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
wole JKM niż przymusowe ozusowanie umów, podwyższony vat, przewały w OFE, wyższy wiek emerytalny, masę bzdurnych podatków, przymusową służbę zdrowia na którą idą moje pieniądze a i tak muszę się dodatkowo leczyć prywatnie (rok temu miałem boreliozę w kwietniu to mi kazano przyjsc na wizytę w grudniu...ot przykładzik, kto nie wie czym jest borelioza i do jakich następstw prowadzi to radzę poczytać).
szogun pierd****y reszta to to samo gówno kłócące się na pokaz.


Szczyt kur*stwa? zagłosować na PO/PIS/SLD/PSL i wyjechać z kraju


Nie rozumiem co sprawia że ludzie wierzą że JKM nie wydyma ich tak jak każdy inny polityk... bo robi więcej szumu? I wyzywanie innych ludzi bo śmią głosować na kogoś innego?
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 5.05.2015 12:51:14

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 13:48:11
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
najprawdopodobniej to, że ilekroć zaufali PO/PIS/SLD/PSL/Palikociarnia itp ilekroś coś mówią i obiecują to tylekroć po wyborach zmieniają poglądy o 180 stopni. Po prostu nie ma co głosować na to samo i spodziewać się innych wyników. Palikot jest idealnym przykładem człowieka-chorągiewki. Najpierw Krzyż-symbol polskości, potem dildosy w sejmie i hasła wyborcze typu "więcej kultury mniej Watykanu", a teraz znów się zaczyna kreować na wielkiego katolika powoli :P. Ile razy widać było jak Partie się zmieniają a mordy te same? Kamiński dla przykładu: Wielki obrońca PIS i mega krytyk Platformy...a teraz na odwrót. Zapewnienia Jarka o jego"prawilności" a potem deklaracja, że PIS jest partią lewicy? Ile można? Oni wszyscy zmieniali poglądy pod publiczkę na przestrzeni lat (w jednym roku nawet po 3-4 razy) a Korwin? NON- STOP to samo. Jest nadzieja na jakąś stałość, której Polska potrzebuje. Ludzie WIEDZĄ, że PO/PSL/SLD/PIS ich wydyma bo tylko i wyłącznie to robi, więc chcą mieć kogoś spoza układu. A Korwin nie dał się ze strony chorągiewki bynajmniej poznać więc w niego wierzą. Jak okłamie swoich wyborców to już NIGDY nie powstanie bo jego wyborcami sią w większości ludzie młodzi, którzy mają dość tego "betonu" i faktycznie chcą angażować się w politykę. Mam osobiście dośc niekompetentnych durniów pieprzących głupoty o tym, że wysoka kwota wolna od podatku mi szkodzi, że największym cięzarem polskiej gospodarki są przedsiębiorcy (nie zmyślam oni naprawdę tak mówią można posłuchać wywiadów na YT)
PS. Jakby nie patrzeć jest to jeden z nielicznych polityków, który dotrzymał obietnic wyborczych :D (mówił że sklepie Boniemu japę jak nie przestanie kłamać? mówił. Dotrzymał? Dotrzymał! :D), pieniądze na jego kampanię nie są brane z publicznych (czyli naszych pieniędzy) tylko z datków sympatyków. Dlaczego moje pieniądze mają iść na Bredzisława bula Komucharuskiego aka Szoguna, skoro go nigdy nie popierałem? a to co mówił w PE przypadło mi do gustu. Obiecał, że takie a nie inne stanowisko będzie swoją osobą prezentował i słowa dotrzymał w 100 procentach)


LEO
Nad braunem sam się zastanawiałem, ale mało wiem o człowieku niestety. A przynajmniej nie wiem o nim na tyle dużo, żeby mój głos na niego oddawać.
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 5.05.2015 13:51:13
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 18:41:12
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Booster_Drgn": (Link »)
Druga rzecz to stwierdzenie, że jest on nacjonalistą. Wybacz Sigrun, ale to znowu nie jest prawda, ten facet jest wręcz zrównoważonym patriotą - nie nacjonalistą, faszystą czy innym extremum narodowościowym.


Generalnie twoje argumenty są OK i jest w nich trochę racji, poza tym jednym xd Ja nic nie pisałem że niby Kukiz jest nacjonalistą czy innym faszystą - bo uważam że nie jest, jest to człowiek totalnie spoza systemu (i to też miałem na myśli mówiąc że "znikąd", poza akcją odnośnie JOW-ów raczej większość społeczeństwa mało kojarzy go z polityką). Musiało tak napisać jakieś inne futro w tym wątku, i pomyliłeś posty ^^'

A i do antifiarza widzącego wszędzie faszyzm i "mowę nienawiści" też mi jest raczej dosyć daleko xDD Więc nawet gdyby przyjąć że Kukiz ma jakieś tam zabarwienie nacjonalistyczne, nie stanowiłoby to dla mnie cechy wykluczającej go z grona osób na które rozważam oddać swój głos. ;3

Cytat z "Liskowic": (Link »)
Każdemu kto zagłosuje na obecny beton a potem wyjedzie "do normalnego kraju bo tu się żyć nie da"- > c***j w d***ę. A waginosceptykom czyniącym to samo -> ci*a w ryj , biseksom -> zero seksu, aseksualnym -> niskończonego libido


This :D

Aczkolwiek są takie jednostki niereformowalne. Na przykład stosunkowo niedawno na fejsbuczku admin strony "Dlaczego lepiej być ateistą" wysmażył w dyskusji z jakimś userem niezwykle światły wniosek, że "Polacy emigrują bo jest za dużo liberalizmu w gospodarce". :) (Tymczasem polecam zainteresować się, która partia zwyciężyła eurowybory wśród Polonii w UK, Irlandii i Norwegii - czyli krajów do których Polacy najchętniej ostatnimi czasy emigrowali. ;3)

Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Nie znam osoby, ktora by nie miala wpadki jako prezydent. Faktycznie ostatnimi czasy sa wynurzane spod ziemii "manilulacje przez" dopowiedz sobie sam. Rownie dobrze zaraz mozna powiedziec, ze to internet manipuluje wyciagajac z kontekstu sytuacje z komorowskim. Mniejsza z tym.


Można to też odwrócić - bez względu na to, jak wiele gaf i nadużyć popełnili poprzedni prezydenci, zawsze znajdowało się niezmienne grono popleczników które go broniło.

Cytat z "Solaxe": (Link »)
I wyzywanie innych ludzi bo śmią głosować na kogoś innego?


Rok temu na tym forum w tej dyscyplinie sportowej przodowała zgoła inna opcja. ;3
Hvað segir tófa?...

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 19:15:11
Lew feral
Kogucik
godz. 20.25 – TVP 1 – Debata kandydatów na prezydenta.

Osobiście niestety nie mam możliwości oglądania (brak odpowiedniego urządzenia odbiorczego) a chętnie bym popodglądał.

Mam nadzieję, że pojawi się na YT na przykład
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 20:29:18
Smok pasiasty
Smok
Link dla zainteresowanych

Debata kandydatów na prezydenta w TVP1


http://www.tvp.info/19936...-w-tvp1-relacja
Ostatnio edytowany przez Ujasiri dnia 5.05.2015 20:30:57

jak kogoś to interesuje to jest smok z reklamy Snapdragon
https://www.youtube.com/watch?v=c9-dnRl4Uoo

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 20:33:17
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro

3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 5.05.2015 20:37:24
Jaguar
Człowiek
Oglądam teraz to debatę, Mikke mo że nie nadaje się na prezydenta, ale przynajmniej się nie pierdoli i mówi bez dyplomacji

 Wątek zablokowany
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane