Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<12345>>


4
(+4|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 7.05.2015 21:33:43
Trickster
Anthro
Dziękujemy za wnikliwy wkład i elaborację tematu w prowadzonej dyskusji.

-1
(+1|-2)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 7.05.2015 22:52:51
Wilk
Anthro
Ja abym mógł oddać swój głos musiał bym 120km zawlec się pociągiem do rodzimej miejscowości, nie miałem kiedy zgłosić korespondencyjnego głosowania....
więc prawdopodobnie odpuszczę, ale jeśli jednak się ruszę to mój głos poleci Na Kukiza lub Korwina, a jeśli żaden z nich do 2 tury nie przejdzie to głos pójdzie na Szoguna :)
Dlaczego? Mam obawy co do suwerenności decyzji pana Dudy a o Komorowskim już przez te 5 lat sporo można było się dowiedzieć :p głosuję na to co jest nowe (KUKIZ / KORWIN) A w ostateczności na coś co już poznałem :p

5
(+7|-2)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 0:43:37
Smok
Anthro
Cytat z "Sigrun": (Link »)
(...) Ja nic nie pisałem że niby Kukiz jest nacjonalistą czy innym faszystą (...)


Masz rację, to była wypowiedź Blahera. Przepraszam.

Pozwólcie, że odniosę się do tego co wystawił Marvin.
Według praw statystyki, sondaże przeprowadza się zawsze na próbie 1000 jednostek z przyjęciem 5% jako marginesu błędu. Próbki mogą być zwykłe, albo proporcjonalne (dobór referentów względem płci lub wieku), ale zawsze jest to około 1000 osób.
W Polsce jest obecnie ponad 30.000.000 obywateli uprawnionych do głosowanie (wiem, że to zdumiewające na 37mln, ale mamy niż demograficzny).
Jeżeli wyliczyć procent, jakim jest 1000 z 30mln, to wyjdzie nam 0,003(3)% całego społeczeństwa. I właśnie na tyle wiarygodną opinię pokazuje nam każdy sondaż w telewizji czy prasie: 0,003%.

Dodatkowo, należy pamiętać, że w takich sondach nie jest brane pod uwagę zróżnicowanie geopolityczne - tak jakby Polacy mieli być jakąś jednolitą mieszanką w każdym punkcie na mapie.
Na ten przykład, dwa tygodnie temu w województwie, w którym mieszkam, rodzima mi Gazeta Lubuska, przeprowadziła sondę, według której największe poparcie miał mieć niby Jarubas.
Każdy sondaż mówi co innego.

Tak na prawdę, to upublicznianie wyników takich sondaży powinno być z zasady zakazane na trzy miesiące przed jakimikolwiek wyborami, a nie (jak to jest na dzień dzisiejszy) na dzień przed nimi. Sondaże to najzwyklejsza w świecie manipulacja, która jako taka umyka uwadze opinii publicznej i jest traktowana serio... A przynajmniej tak by się mogło wydawać.
Nie lubię rozmawiać o polityce, ale od dziesięciu lat obserwuję polską scenę polityczną i przez ostatnich dwadzieścia dni czytałem już setki komentarzy pod różnymi materiałami dotyczącymi kampanii - zauważyłem pewną nową prawidłowość. Czy to Onet, czy Wirtualna Polska, czy YouTube, czy Facebook, czy cda.pl - wszędzie większość ludzi opowiada się za Korwinem, Kukizem lub Braunem, rzadko za Ogórek albo Dudą, a o Komorowskim w zdecydowanej większości negatywnie. I to właśnie spostrzeżenie jest dla mnie bardziej wiarygodne niż jakikolwiek telewizyjny sondaż.

Komentując Brauna, jest to człowiek o niebezpiecznych poglądach, nielubiący mniejszości narodowych, a w szczególności żydów. Ma idee fix na punkcie szpiegów radzieckich w polskim rządzie i uważa, że każdy Polak powinien mieć prawo do noszenia broni palnej. Chociaż jest praktykującym chrześcijaninem, to nie aż tak jak pokazał to na debacie - tu był to bardzo dobry (choć mało ładny) ruch w kierunku tzw. moherów w celu poszerzenia elektoratu.
Tak czy siak, nie jest to kryształ, ale jest kandydatem anty-systemowym, więc i tak lepszym od bandy czworga (+Palikota).

Liskowic:
Korwin już od 25 lat próbuje zyskać sobie większe poparcie narodu i nic. Jak to jest, że rośnie mu ono dopiero teraz?
Dzieje się tak z dwu powodów. Raz: coraz więcej ludzi nie widzi lepszej alternatywy, dwa: od prawie kwartału Korwin pokazywał się publicznie z Kukizem i zapowiadał, że razem idą zniszczyć system.
Ludzie są mało skomplikowani, Liskowic - lubią celebrytów.

Ci, którzy głosują na Komorowskiego... No cóż - mamy demokrację. Co ja mogę poradzić? Za nieświadomość polityczną też się płaci - szkoda tylko, że za czyjąś.
Na "mniejsze zło" można było głosować 4 lata temu, teraz to stwierdzenie jest nieadekwatne do rzeczywistości, bo alternatywni kandydaci są, a kto mówi inaczej, ten dowodzi swojego nygusostwa politycznego. Nie chciało się sprawdzić.
Żaden myślący człowiek, po spędzeniu 48 godzin na czytaniu programów, słuchaniu wywiadów i przemówień kandydatów na różnych wiecach i zebraniach QA, nie doszedłby do wniosku, że w tegorocznych wyborach nie ma na kogo głosować poza kandydatami PO, PiS, SLD i PSL.

A z resztą wszyscy przecież wiecie jak to jest z tym mniejszym złem...
https://www.youtube.com/watch?v=K2EOAP334XI
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=K2EOAP334XI

3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 16:15:00
Cytat z "Dwag": (Link »)
Ja już nie wiem na kogo głosować. Pomożecie?


Hint #3: Wejdź na Youtube i obejrzyj kameralne wystąpienia kandydatów. Przygotuj się na parę godzin oglądania. Jeżeli usłyszysz słowo, którego nie zrozumiesz lub wspomnienie wydarzenia, którego nie pamiętasz bądź nie znasz, to zatrzymaj film, znajdź objaśnienie przez wyszukiwarkę, przeczytaj, zrozum i wróć do oglądania.

Hint #4: Jeżeli po 6-8 godzinach czytania, oglądania i analizowania nadal nie będziesz wiedział na kogo oddać głos, bądź będziesz widział mniejsze zło w Komorowskim, Dudzie, Ogórek, Jarubasie czy Palikocie, to nie głosuj wcale i daj sobie parę lat na wyrobienie zdania politycznego (ja nie chodziłem na wybory przez 11 lat, dopóki nie nabrałem rozumu w tej materii).

Na dobry początek:
Kukiz: https://www.youtube.com/watch?v=CCSO-591xd0
Korwin: https://www.youtube.com/watch?v=FqPOQWkdU2Y
Braun: https://www.youtube.com/watch?v=sTRkvl-_i_0
Kowalski: https://www.youtube.com/watch?v=UEqbFuQm76A
(kandydatów, jak i materiałów filmowych jest oczywiście więcej, namawiam do szukania i oglądania)
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 16:43:59
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

9
(+9|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 20:05:12
Smok
Anthro
Cytat z "Frosti": (Link »)
Cytat z "Leo_JR": (Link »)
Cytat z "Frosti": (Link »)
Miałem nie głosować, ale będę na Bronisława Komorowskiego.


Ciekawie by było usłyszeć / przeczytać jakieś uzasadnienie ;-)k
Co skłaniało Cię do zaniechania wzięcia udziału w głosowaniu? Z jakich względów się zmienił Twój zamiar i dlaczego właśnie poprzesz tego kandydata?


Wybieram zgodę i bezpieczeństwo. ;)


Mówisz o człowieku, którego podczas jego autokarowej wycieczki wygwizdali mieszkańcy Krakowa, Elbląga, Kielc, Poznania, Stargardu Szczecińskiego, Pszczyny i wielu innych miast. Daleko mu do zgody z kimkolwiek.
Mówisz o człowieku, który nie zareagował na AKTA w Polsce, podczas gdy jako prezydent winien był zachować postawę obywatelską i nie tylko zawetować ją, ale i poinformować naród o jej istnieniu. Tymczasem siedział cicho jak mysz pod miotłą.
Mówisz o człowieku, który również pozostał bierny wobec kupna pendolino, które było droższe od ciągnika oferowanego przez rodzimą firmę, niedostosowane do krajowych trakcji i wymaga serwisowania we Włoszech. Opcja przetargowa całkowicie nieopłacalna w kupnie i eksploatacji, niepozwalająca na skorzystanie z pełni możliwości pojazdu. Jawnie ustawiony przetarg, na który nie reaguje nawet człowiek pełniący funkcję reprezentatywną narodu.
Mówisz o człowieku, który chwalił ukraińskich nazistów, którzy mordowali Polaków w czasie II WŚ.
Mówisz o człowieku, który przez ostatnich 5 lat w żaden sposób nie próbował wymóc na Polskim sejmie powiększenia ilości szeregowych, a który ochoczo przystaje na powiększanie już i tak zbyt wysokiej liczby oficerów (w ciągu ostatniej majówki mianował jeszcze 2 generałów). Obecnie mamy około 70 tys oficerów i tylko 30 tys żołnierzy.
I wreszcie, mówisz o człowieku, który w żaden sposób nie reaguje na fakt stacjonowania amerykańskiego niszczyciela w gdańskim porcie, tylko idzie go zwiedzać.

Jednakże, gdy tak się zastanowić, to ta "zgoda" rzeczywiście jest, bo prezydent zgadza się równo na wszystko co mu podsuwa rząd i to go właśnie dyskwalifikuje jako urzędnika stojącego na straży polskiego bezpieczeństwa.

Cytat z "Dwag": (Link »)
Booster, w tym problem, ze ja ich słucham od kilku lat (Kukiza, Korwina), niedawno Brauna, itd. Poczytałem na ich temat wiele ciekawych rzeczy i naprawdę nie ma w kim wybierać.


Wybacz, ale muszę ci zarzucić brak konsekwencji. Zadając pytanie: "Ja już nie wiem na kogo głosować. Pomożecie?" pokazałeś, że w twoim mniemaniu wybór jest, ale nie wiesz jak go dokonać. A teraz mówisz że nie ma w kim wybierać.
Rozumiem, że nie rozumiesz i dlatego spróbuję ci w miarę zwięźle wyjaśnić postawę anty-systemowców (tylko się nie obrażaj jak coś wiesz, bo ja nie wiem co wiesz a czego nie -.-.^)...

Oryginalnie, w prawdziwej demokracji, urzędników państwowych wybierało się tylko na jeden rok, tylko raz i do pracy w czynie społecznym. To nakładało na przyszłych polityków obowiązek przygotowania solidnego, wykonalnego planu działania, za który odpowiadali swoją osobą. Obecnie w Polsce kadencja w sejmie jest aż 4 razy dłuższa, a urzędnicy nie ponoszą odpowiedzialności za swoje błędy i bezczynność (masz na przykład takiego Olszewskiego, który jest w sejmie od 2005 i niczym się nie wsławił). Przez ostatnich 25 lat większość partyjną bądź koalicyjną w sejmie miały w różnych konfiguracjach 4 partie: SLD, PSL, PO oraz PiS (i w pewnym momencie Samoobrona). Wszystkie udowodniły, że nawet 4-letnia kadencja nie wystarczy im na dotrzymanie wyborczych obietnic. Dlatego ludzie uświadomieni politycznie, gdy ktoś mówi, że będzie głosować na reprezentanta PO, PiS, SLD czy PSL w wyborach prezydenckich, dostają cholery, bo wiedzą, że w nieuświadomionej demokratycznie Polsce oznaczać to będzie kolejne 4 lata rządów PO, PiS, SLD i PSL i kolejne niedotrzymane obietnice.

Mało tego - wspomniałem o tym, że w starożytnej Grecji pełnienie urzędu odbywało się pro publico bono (czyli za free). No i nie bez kozery. Grecy wychodzili bowiem z założenia, że płacenie politykowi za urząd jest niczym innym jak zwykłą łapówką. Wiadomo, że od polityka rządzącego krajem oczekuje się lojalności wobec narodu, a nie wobec pieniądza.
W dzisiejszych czasach i przy tak długich kadencjach jak 4 czy 5 lat, nie można oczekiwać, że polityk będzie pełnił swoją funkcję bez diet, w związku z czym lojalność wobec pieniądza jest powszechna. Tyle że w przypadku kandydatów partyjnych, lojalność ta przekłada się na partię, która wystawiła bądź wystawi danego polityka na opłacany urząd.
I tak po Komorowskim można spodziewać się, że będzie robił to, co mu przykaże PO, po Dudzie to, co PiS, po Ogórek, to co SLD i tak dalej - bo od tego zależy ich byt.
A przecież rządów "bandy czworga" już nie chcemy. Prawda?

Dlatego, na przykład, ja głosuję na kandydata spoza systemu. Chociaż w moim przypadku liczy się jeszcze jedna rzecz. Kukiz jest bezpartyjny i w najgorszym wypadku reprezentowałby swój własny interes. Ale dodatkowo na jego korzyść przemawia:
- fakt, że nie jest politykiem i nie został jeszcze zepsuty przez politykę,
- jest człowiekiem w kwiecie wieku i dlatego ma już poukładane we łbie,
- jest rockmanem i jako taki miał bezpośredni kontakt z różnymi warstwami społecznymi, co zwykle daje człowiekowi możliwość wyrobienia sobie prostego i twardego kręgosłupa moralnego, który trudno będzie złamać wspomnianemu światkowi politycznemu.
Nie obchodzi mnie to jak się ubiera, jak brzydką ma gębę czy jakie śpiewa piosenki. Obchodzi mnie to, że po takim prezydencie mogę się spodziewać tego, że jako pierwszy zacząłby protestować w sprawie takiej ustawy jak AKTA, bo pierwszy by się o niej dowiedział, albo że nie upokorzyłby Polski na Ukrainie, bo ma jakąś konkretną wiedzę historyczną i wie kim byli Banderowcy. No i nikt nie mógłby mu kazać powiedzieć czegoś, czego nie chce, bo nie odpowiadałby przed żadną partią ani jej interesami.

Ale niestety większość Polaków nie ma świadomości życia w państwie demokratycznym i najwyżej ceni sobie tylko własne obejście. Dlatego taki Frosti pójdzie głosować na Komorowskiego, bo przez ostatnich 5 lat nie widział, ani niezgody, ani niebezpieczeństwa na 10 metrów przed własnym nosem. I w ten oto sposób jego własny rząd robi go w konia (na co, koniec końców, niedźwiedź powinien się w końcu obrazić). ^.-.-

Edit: Uwielbiam poprawiać własne literówki.
Ostatnio edytowany przez Booster_Drgn dnia 8.05.2015 22:37:01
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 20:05:18
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
http://natemat.pl/141495,...-politykierstwo

Opinia, bardzo krytyczna, o panu Kukizie.



Proszę się trzymać tematu panowie, bo będę zmuszony czyścić wątek.

EDIT: Jednak wyczyściłem.
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 8.05.2015 20:10:08
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 20:20:57
Smok
Anthro
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
http://natemat.pl/141495,radny-kukiz-przez-pol-roku-w-dolnoslaskim-sejmiku-nie-zlozyl-zadnej-interpelacji-a-jego-wypowiedzi-to-politykierstwo

Opinia, bardzo krytyczna, o panu Kukizie.



Proszę się trzymać tematu panowie, bo będę zmuszony czyścić wątek.

EDIT: Jednak wyczyściłem.


To jest wręcz pozytywny artykuł, bo odpowiedź na pytanie dlaczego nie składał interpelacji poselskich nasuwa się sama. Przecież Kukiz, jak i wielu innych Polaków, wychodzi z założenia, że wszyscy przedstawiciele rządu są do cna skorumpowani. Interpelacje do osób krytykowanych, to jak mówienie kibolowi żeby cie nie bił, bo boli... A z resztą. Szkoda perorować. Sam zainteresowany i tak o tym mówił. Kto tego nie zrozumiał wtedy, to nie zrozumie teraz.

Marvi-in? A ty wiesz, że jutro będziesz musiał ten wątek zamknąć?
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 20:35:44
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Booster_Drgn": (Link »)
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
http://natemat.pl/141495,radny-kukiz-przez-pol-roku-w-dolnoslaskim-sejmiku-nie-zlozyl-zadnej-interpelacji-a-jego-wypowiedzi-to-politykierstwo

Opinia, bardzo krytyczna, o panu Kukizie. ]


To jest wręcz pozytywny artykuł, bo odpowiedź na pytanie dlaczego nie składał interpelacji poselskich nasuwa się sama. Przecież Kukiz, jak i wielu innych Polaków, wychodzi z założenia, że wszyscy przedstawiciele rządu są do cna skorumpowani. Interpelacje do osób krytykowanych, to jak mówienie kibolowi żeby cie nie bił, bo boli... A z resztą. Szkoda perorować. Sam zainteresowany i tak o tym mówił. Kto tego nie zrozumiał wtedy, to nie zrozumie teraz.

Marvi-in? A ty wiesz, że jutro będziesz musiał ten wątek zamknąć?




Teoretycznie powinienem. Ale stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej z zeszłych wyborów samorządowych nie musi być uznane przez sąd i prokuraturę.

W praktyce: trzeba bardzo nie lubić właściciela forum, i mieć dużo determinacji, by czymś takim zainteresować odpowiednie organa.

Niemniej: sonda wygasa dzisiaj o północy, wątek tez na wszelki wypadek zamknę.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 21:41:55
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Booster
zgodzę się, że lubią celebrytów bo to zwyczajna prawda nie ma co kryć.
JEdni powiedzą, że celebryta a inni, że polityk wałkujący te same poglądy rok w rok bez względu na modę to jest ktoś, któremu o coś chodzi a nie byle jaka palikociarnia zmieniająca poglądy częsciej niż baba w ciązy.
Tylko obecnie ludzie chcą głosować też na Dudę z racji "byle nie na PO" Problem polega w tym, że PIS JAreczka to nie ten sam PIS za Lecha i nie stanowi żadnej alternatywy dla rządów obecnych.Ma praktycznie te same priorytety różniąc się tylko nieznacznie w mało ważnych postulacikach, które wysuwa się na siłę na pierwszy plan. Oni sobie mogą mówić o In Vitro do zarzyganej śmierci ale żaden nie wspomni o upadającym przemyśle, bzdurnych podatkach itp. Ludze głosują również biegunowo a że w mediach pokazuje się Dudę jako "inną opcję" to na Dudę głosować będą. Tak naprawdę PIS jest niewygodny Platformie bo chcą wywalić wszystkich platformerskich kolesi...aby móc poupychać na urzędach swoich. Nadmierna ilość urzędasów pozostanie ta sama, tylko nazwiska się zmienią czyli dla zwykłego obywatela nie zmieni się nic. Ot dramat
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 8.05.2015 21:43:39
FABRICATI DIEM PVNC"

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 22:00:21
Smok
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Booster
(...) PIS JAreczka to nie ten sam PIS za Lecha i nie stanowi żadnej alternatywy dla rządów obecnych. (...)


Umknął ci fakt, że Jarosław nie podejmował niemal żadnego ruchu bez telefonu do brata, z czego nie raz i nie dwa ubaw miała zagraniczna prasa. "PIS Jareczka" nigdy nie istniał.

Palikot natomiast, nie jest chorągiewką tylko wabikiem. Ma jak najwięcej krzyczeć, aby zamącić obraz politycznej całości.

Z całą resztą się zgodzę, łaskawie i z godnością - fą, fą (ale ze mnie dupek, ajajaj). ^.-.^
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 22:34:04
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 23:07:22
Smok
Anthro
Cytat z "Dwag": (Link »)
Booster_Drun, jest wiele prawdy w tym co napisałeś we wstępie, ale co do całej reszty.
Kukiz ma pełno kontaktów z PO, zresztą dziwnym trafem TVN i inne stacje są mu przychylne. Daje to do myślenia. Widać mój post gdzieś sczezł. Pisałem, że w moim odczuciu wszyscy ci antysystemowi wojacy powinni się złączyć w jedną siłę i wyłonić jednego kandydata. Najlepiej kogoś najbardziej rozpoznawalnego, albo takiego, który według tych "sondaży" ma największe poparcie. W efekcie co otrzymujemy? Podczas kampanii mimo porozumienia Janusz Korwin-Mikke zaatakował Kukiza. To jest zwykła gra. Zapytacie o co? Jak kandydaci otrzymają 3% poparcia, to trzeba im z PAŃSTWOWYCH pieniędzy zwrócić za kampanię. Stąd Ten "Erkorłin łan" i inne ceregiele. Miło, że tyle infantylnej wiary przez Ciebie przemawia (to jest coś pięknego, Mickiewicz krzyczał przecież, że nie chce być dojrzały). Ja jednak pozwolę sobie zacytować fragment z świetnego filmu, który oddaje mój niejako nihilizm związany z przyszłością IV, przepraszam III Rzeczpospolitej, która "istnieje tylko teoretycznie":

"Przyrzekałem sobie tyle razy - nie będę nerwów szarpał, rozstrząsając sprawy tego kraju, na które i tak nie mam wpływu, bo już w nic nie wierzę. Jak mogę wierzyć, skoro nawet największy mój wysiłek przecieka im przez palce? Możecie już wszystko mówić, obiecywać, przyrzekać. "


Czytając to, co napisałeś podupadam nieco na duchu, ale konkretnie:
Kukiz w istocie ma pełno kontaktów z PO, bo przecież ma wśród nich wielu znajomych ze studiów. Fakt, że kiedyś był za PO, a teraz nie jest tylko weryfikuje jego insynuacje, bo przecież jakoś musiał się przekonać o skorumpowaniu i kumoterstwie PO i PiS. Człowiek uczy się na błędach a tylko krowa nie zmienia zdania (nie ubliżając krowom).
Już sam fakt, że kłuje cię jego przeszłość z PO, świadczy o tem, że media nie są, jak mówisz: "przychylne" Kukizowi, bo właśnie w mediach jest to ustawicznie podkreślane. Kukiz jest niebezpieczny dla statusu quo, dlatego trzeba go zdeprecjonować, choćby alegacjami jakoby swoją kampanię sfinansował z pieniędzy PO (swoją drogą, gdyby rzeczywiście to zrobił, to bym mu pogratulował). No i oczywiście nie można tu pominąć wywiadów z Moniką Olejnik bądź innymi "narzędziami systemu".

Żeby nie być pustosłownym:
https://www.youtube.com/watch?v=XpDKYoj7bZw
https://www.youtube.com/watch?v=QufjBOQ0uC0

Ja też uważam, że anty-systemowcy powinni się połączyć i wyłonić jednego kandydata. Uważam też, że tym kandydatem powinien być Kukiz, bo ludzie głosują na celebrytów i poczciwców.

Sondaży? Słupki są do dupki. ^.-.^

Korwin nie zaatakował Kukiza na debacie - mówił jak najbardziej poważnie. Obaj Korwin i Kukiz to ludzie bardzo inteligentni, a tacy mają zwyczaj porozumiewać się nie wprost. Oni nadal współpracują tak, jak współpracowali... A zresztą niech powie ci o tym sam Korwin:
https://www.youtube.com/watch?v=mgjKZ0aInLE
https://www.youtube.com/watch?v=uf5tOBhe1aE

"Infantylnej wiary"? "Mickiewicz"? Naprawdę?
To ja do ciebie z szacunkiem, a ty mnie jak prawnik na rozprawie. Ja nie mam zamiaru się z kimś pokłócić o poglądy polityczne. Wtedy dopiero byłbym infantylny.
Puszczę to mimo uszu i...
...też odniosę się do "Dnia Świra" - a co? :P
https://www.youtube.com/watch?v=vzbqFGUDiY8
Ostatnio edytowany przez Booster_Drgn dnia 8.05.2015 23:10:33
Veritas odium parit, obsequium amicos.
Y. Du er ikke alene.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 23:23:36
[treść usunięta na prośbę użytkownika]
Ostatnio edytowany przez Dwag dnia 8.05.2015 23:26:24

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 8.05.2015 23:30:19
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Booster

PIS JAreczka kiedyś nie istniał...teraz niestety istnieje i jest zupełnie innym PISem...raczej teraz trudno Jarkowi do brata zadzwonić po radę...no chyba że przez medium :D
Palikot miał jeszcze "zaszczyt" bycia PAJACEM platformy. Ilekroć coś odwalali, tylekroć Januszek odwalał numery z dildosami w sejmie. Prasa miała pożywkę, ludzie patrzyli w inną stronę a platformersy się cieszyły. :D
FABRICATI DIEM PVNC"

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 9.05.2015 0:19:41
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

4
(+4|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 9.05.2015 9:20:05
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Ja chciałbym tylko przypomnieć, że od północy obowiązuje cisza wyborcza.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 11.05.2015 14:30:41
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Ryan": (Link »)
Ja chciałbym tylko przypomnieć, że od północy obowiązuje cisza wyborcza.



W Związku z obowiązkami wyborczymi nie miałem możliwości zamknięcia tematu.

Obecnie mamy już "dzień po" - zapraszam do dyskusji na temat wyników i drugiej tury wyborów.


Wątek poddany podstawowej moderacji.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 11.05.2015 14:33:22
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 11.05.2015 16:01:12
Wilczek
Anthro
Chyba tak. Zostaje Duda. Wszystko tylko nie JOWy w Polsce.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 11.05.2015 16:23:14
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

0
(+1|-1)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 11.05.2015 18:09:06
Arachne
Taur
Chyba mnie te wszystkie filmy z Korwinem znieczuliły bo coś nie widzę tego "pojazdu".

Cytuję: "Już wygraliśmy. Bez pieniędzy, bez struktur, pogardzani, szkalowani, pluci, opluwani. Ostatnie dni przed końcem kampani to był popis TVN24 i tym podobnych reżimowych mediów. To były popisy. Osiągnęliście mistrzostwo propagandy. Przebiliście swoje wcześniejsze wzory, przebiliście komunistów. Jesteście mistrzami manipulacji. W 80% kupieni przez zagranicę. Jesteście straszni, ale myśmy już wygrali. Mamy kilka miesięcy, wtedy musicie się bardzo mocno przygotować TVNie 24 i podobne. To co zrobiliście tuż przed końcem kampanii, to wasze białe na czarnym czy czarne na białym. Wy jesteście czarni, źli, okrutni. Mało brakowały wykończylibyście moją rodzinę, to cóż wy potraficie zrobić ze zwykłym człowiekiem? Stłamsić, zniszczyć, wypędzić."

Początek brzmi jak każde wystąpienie opozycji ever. Środek jak marudzenie małego dziecka i dopiero pod koniec są dwa emocjonalne zdania, które bez kontekstu jednak niewiele mówią. Daleko tej wypowiedzi do tytułowej masakracji. Jeśli ktoś tu został zmasakrowany to najwyraźniej Kukiz przez TVN przed wyborami.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 11.05.2015 18:24:39

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 11.05.2015 19:17:11
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Infografika dot. I tury wyborów.



Źródło: http://i.wp.pl/a/f/jpeg/3...lcenie_itp.jpeg
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 11.05.2015 19:18:29
Załącznik:
jpeg  wybory_prezydent_2015_wiek_wyksztalcenie_itp.jpeg (639.05 KB; 625x2068 px)
2137_5550e46203029.jpeg 625x2068 px
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 11.05.2015 21:00:14
Jaguar
Człowiek
To co, nowa ankieta ;) ?

3
(+4|-1)
Re: Sonda prezydencka 2015
Wysłano: 11.05.2015 22:08:03
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Żaden z nich nie stanowi alternatywy dla 2giego
Obydwaj są siebie warci. Różnice w poglądach są tylko i wyłącznie kosmetyczne i mało znaczące. Mimo, że Duda to mniejszy wieśniak, to nie oddam głosu na żadnego z nich bo to dla mojego kraju różnicy nie robi. Jak Duda zostanie prezydentem to się TVN będzie obsrywał po pachy, aby wychwycić chociażby to, że Duda źle buta zawiązał. Tworzenie sztucznej opozycji, bo jak idzie głosować na podwyżki dla nich to wszyscy kuźwa zgodni.
Teraz to już faktycznie, czy ktoś nie zawlecze się do urny, czy odda głos nieważny, wsio ryba.
Pitolę iddę oddać głos na Vettinariego
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 11.05.2015 22:10:05
FABRICATI DIEM PVNC"

 Wątek zablokowany
<<12345>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane