Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...18192021222324...31>>


4
(+5|-1)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 13:12:11
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Jak dla mnie palenie powinno być zabronione WSZĘDZIE oprócz miejsc wyznaczonych. Idąc ulicą nie mam zamiaru wdychać smrodu tylko dlatego ze ktoś jest na tyle ułomny i głupi ze musi palić papierochy. Jak ktoś ma zespół downa to nie podbiega do mnie i nie krzyczy mi prosto do ucha "HEJ MAM DOWNA! PATRZ NA MNIE!" Jesli Ci ludzi mogą się powstrzymać to palacze też mogą.

-1
(+0|-1)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 13:12:24
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
W Szwecji fajnie rozwiązali problem. Jak ktoś chce zapalić to wkłąda głowę i ręce przez takie dziurki i pali na zewnątrz.
PS: w Szwecji czy w Irlandii ?
Z poważaniem ... rudy padalec :P

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 13:13:13
Srebrnołuski Smok Europejski
Zmiennokształtny
Ciekawe, czy bylibyście tak bardzo za paleniem w każdym miejscu, gdybyście Wy, albo ktoś z waszych bliskich miał astme. Szybko byście zmienili zdanie.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 13:18:42
Vulpes Corsac/Fenek/Smok
Zmiennokształtny
No nie wiem ... mam kogoś kto ma astmę ale i tak pali XD
Dureń nie ?
Z poważaniem ... rudy padalec :P

Anonim
1
(+1|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 13:19:44
Cytat z "Vethuleion":
Jak dla mnie palenie powinno być zabronione WSZĘDZIE oprócz miejsc wyznaczonych. Idąc ulicą nie mam zamiaru wdychać smrodu tylko dlatego ze ktoś jest na tyle ułomny i głupi ze musi palić papierochy. Jak ktoś ma zespół downa to nie podbiega do mnie i nie krzyczy mi prosto do ucha "HEJ MAM DOWNA! PATRZ NA MNIE!" Jesli Ci ludzi mogą się powstrzymać to palacze też mogą.


No cóż, w tym miejscu całkowicie zgadzam się z Vethuleionem. Wszelkie uzależnienia są ułomnością.

Choć poza tym jestem też za tym, by żarcie "kiełbachy z czosnkiem" też było zakazane w miejscach publicznych...

0
(+1|-1)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 16:00:12
Wilk
Zwierzę
Ja jestem niepalący ale bardziej przeszkadzają mi wszędobylskie zakazy niż dym tytoniowy. Następny krok: zabronić publicznego bekania, pierdzenia, jedzenia chipsów, używania wykałaczek, kichania i kaszlenia, trzymania widelca w prawej ręce i nieustępowania miejsca w tramwaju osobom starszym, i wszystko pod karą grzywny lub aresztu.

Dajcie sobie spokój, takie palenie w miejscach publicznych jest nieuprzejme ale czy od razu trzeba do tego pisać prawo? Rozdzielmyż naruszenia savior-vivre od przestępczości.
--sf.

1
(+1|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 16:29:38
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "sharpy":
Następny krok: zabronić publicznego bekania, pierdzenia, jedzenia chipsów, używania wykałaczek, kichania i kaszlenia, trzymania widelca w prawej ręce i nieustępowania miejsca w tramwaju osobom starszym, i wszystko pod karą grzywny lub aresztu.


Sharpy, nie pisz takich rzeczy, bo to brzmi jak retoryka: dziś homoseksualizm, jutro pedofilia :P

Zakazy dotyczące palenia mają swój powód i cel. Pełny zakaz palenia powinien obowiązywać, i obowiązuje, w budynkach uzytecznosci publicznej czy srodkach komunikacji miejskiej. W pociągach powinny być przedziały dla palących i tak też jest. Moim zdaniem jest to dobrze wyważone. Zakaz palenia na przystankach wziął się z tego, że nie każdy potrafi sie zachować i palić kulturalnie.

Ale oczywiście nie popieram skiełczenia na palaczy na ulicy- ulica to przestrzeń otwarta a nie ciasny niewentylowany budynek. Nie ma takiej możliwości żebym nie mogł uniknąc palacza na ulicy- bo uliczki nie mają szerokości 1 metra i nie są odgrodzone płotem.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 17.08.2011 16:30:22
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 16:57:26
Wilk
Zwierzę
W pociągach coraz częściej przedziałów dla palących nie ma. W szpitalach zlikwidowano palarnie - ze zgrozą oglądałem grupkę pacjentów pulmonologii w samych szpitalnych piżamach, popalających na zaśnieżonym skwerku, w opadach śniegu - czy o to chodziło ustawodawcy?
Przystanki - zgoda, ale robią z tego paranoję, jest przystanek na chodniku między jezdnią a kamienicą, przystanek pusty, droga szeroka, ruchliwa,i straż miejska dopada palacza bo -przechodził- z zapalonym papierosem. Albo peron kolejowy. Peron ma, mierzyłem na google maps, pół kilometra. Ale zakaz palenia dotyczy całej jego długości, nawet obszaru gdzie żaden pociąg się nie zatrzymuje i nikt nie czeka, Były wyznaczone palarnie, potem zamieniono je na pomieszczenia magazynowe, stróżówki SOK i co tam jeszcze. Mówił ktoś "idź do baru dla palących". W mojej okolicy barów jest 5, Każdy ma po jednym pomieszczeniu. Nie miałbym nic przeciwko temu, żeby dwa czy trzy były dla palących, reszta dla niepalących. Ale aktualnie wszystkie 5 są dla niepalących a palący albo kurzą przed wejściem do baru (tarasując je grupką) albo muszą przejechać się ze 4 kilometry do najbliższego baru z pomieszczeniem dla palących.

W powrotnym pociągu woodstockowym miałem ciekawą sytuację. Byłem chyba jeden niepalący otoczony przez chyba 8 palaczy. Pierwszy zapytał, "czy nikomu nie będzie przeszkadzać jeśli zapalimy?" - poprosiłem żeby zaczekali aż pociąg ruszy i zrobi się przewiew. Zaczekali, pociąg ruszył, przewiew się zrobił, zapalili, i wszyscy byli szczęśliwi.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 19:12:51
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "sharpy":
Dajcie sobie spokój, takie palenie w miejscach publicznych jest nieuprzejme ale czy od razu trzeba do tego pisać prawo? Rozdzielmyż naruszenia savior-vivre od przestępczości.

Niestety Polska ma to do siebię, że "a co? zabronisz mi? nie ma zakazu." jest wymówką w każdej sytuacji o ile nie stanowi o tym inaczej prawo. A nawet gdy stanowi, to prawo przestrzegane jest wtedy, gdy wiemy, że szansę na karę są realne.

Stąd powstają ♥♥♥♥♥♥♥♥ polskie drogi. Ograniczenie 70? Jedziemy 90. Ludzie jeżdżą 90, są wypadki. Jaki wniosek polityków? Zaostrzyć przepisy. I masz 50. Więc każdy jedzie 70. Zmniejszysz do 20? I tak jadą 70, bo kto to jeździ 20 jak pusto jest. I tak w koło. Przepisy się zmieni, ludzi nie. Ot głupia Holandia. Pojedziesz 10 km/h za szybko i masz pierdzielnięty mandat, bo to niedopuszczalne. A ludzie jak każdy jedzie przepisowo to reszta tak samo, więc 'pirata' łatwiej złapią.

Cytat z "sharpy":
Albo peron kolejowy. Peron ma, mierzyłem na google maps, pół kilometra. Ale zakaz palenia dotyczy całej jego długości, nawet obszaru gdzie żaden pociąg się nie zatrzymuje i nikt nie czeka

A i tak palą nawet tam gdzie wszyscy czekają. Zakaz prościej zrobić na cały peron, bo na część oznaczałoby wprowadzenie nowego obszaru zabudowanego zwanego dalej 'peron palący' oddzielonego linią od 'peronu właściwego' i tworząc pięć milionów stron regulaminów, bo na zdrowy rozum się nie da, bo pani Jadzia się przypierdoli do czegoś.
Myr

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 21:49:49
Tygrys Syberyjski
Anthro
Jak to mówią zasady są po to aby je łamać. A ludzie gdyby byli inni i nie robili innym na złość bo uważają się za pępek świata to nikomu by nie przeszkadzało palenie. Głupia sytuacja stoi stado ludzi przy przystanku, po środku nich koleś który zaczyna palić koło matki z kilkuletnim dzieckiem. Pomijając fakt że pali na przystanku to po cholerę truje dzieciaka? Nie wiem czy dla wielu jest problem chodzenie bo zazwyczaj mają problem żeby odejść parę metrów dalej (co jest przykre) , a jeszcze gorszą sytuacją jest że nikt nie zwraca mu uwagi tylko odsuwają się nie zwracając uwagi

1
(+1|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 21:56:42
dziwny biały tygrys
Anthro
[vanished]
Ostatnio edytowany przez Blaher dnia 23.12.2013 23:14:33
Nie wiem, do którego z forów należę, choć się domyślam.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 22:03:01
Panserbiorne
Zwierzę
Palenie... też się zebrało... Ja tam palę faję równo i fakt jestem uzależniony... Ale w przeciwieństwie od wielu urodziłem się uzależniony. Uważam, że człowiek ma pełne prawo do trucia się jeśli uważa to za stosowne. Z drugiej jednak strony pomyślcie o tym, że wprowadzono zakazy palenia w miejscach publicznych a nie dano palaczom alternatywy. Wiele knajp zrezygnowało z palarni i teraz Ci wszyscy nikotyniarze marzną przed knajpami lub zdychają w gorącu. Ja uważam że powinien zostać wprowadzony NAKAZ aby w każdym lokalu była palarnia. Inaczej jest to uderzanie w wolność wyboru którą podobno gwarantuje konstytucja.

ps... w waszej sondzie brakuje alternatywy dla Fajki drewnianej i wodnej.
Ostatnio edytowany przez Dwied dnia 17.08.2011 22:04:24
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 17.08.2011 22:31:12
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Gryzak":
Głupia sytuacja stoi stado ludzi przy przystanku, po środku nich koleś który zaczyna palić koło matki z kilkuletnim dzieckiem. Pomijając fakt że pali na przystanku to po cholerę truje dzieciaka? (...) a jeszcze gorszą sytuacją jest że nikt nie zwraca mu uwagi tylko odsuwają się nie zwracając uwagi


No właśnie. Zakaz prawny tego nie zmieni. Trzeba by Straż Miejską postawić na każdym przystanku, i to dobrze uzbrojoną. Co z resztą byłoby władzy całkiem na rękę. Ale wprowadzanie państwa policyjnego, gdzie byle pierdnięcie jest zakazane prawnie i możesz dostać pałą za to że się nieregulaminowo patrzysz jest akurat władzy na rękę - a ludzie głupi myślą, że przez to im będzie wygodniej w życiu bo na przystanku nikt nie będzie palił albo coś w tym stylu.

Bzdura. Dodatkowe zakazy to żadne rozwiązanie.

Problem to wychowanie. Czemu ten gość stoi i pali na tym przystanku? Bo go rodzice tak wychowali. Bo zlali wychowanie dziecka, wychowała je ulica. Jeśli coś regulować prawnie to prawo do rodzicielstwa. Kursy i egzaminy z wychowania dzieci. Rodziców, którzy dla dzieci czasu nie mają pozbawiać praw rodzicielskich. Doprowadzić do tego, żeby w społeczeństwie nie trzeba było tylu zakazów prawnych bo zwykłe wyczucie społeczne, zwykła empatia sprawi, że ludzie nie będą sobie nawzajem pluć w twarz. Nie próbować zabraniać chamowi bycia chamem, bo to nie działa. Tylko sprawić żeby chamem nigdy nie został.

Ale nie, łatwiej "NIECH WŁADZA COŚ Z TYM ZROBI" a władza leczy ten trąd przy pomocy plasterków kosmetycznych - dopisuje do kodeksu kolejne wykroczenia, za które można dostać mandat, a źródła problemu nawet nie dotyka.
--sf.

-5
(+0|-5)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 0:36:18
Gad
Smok
Ciekaw jestem jak to jest z paleniem w samochodach. Dziś wziąłem sobie ostatnią jazdę przed egzaminem na prawko i instruktor zapalił w samochodzie. Co z tego że otworzył okno, jak się nawdychałem tego świństwa. Przypomnę, że palenie bierne jest gorsze od czynnego, gdyż to my wdychamy zdwojoną ilość CO2, wydychanego przez palacza.

1
(+2|-1)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 0:43:47
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Dwaggy":
Przypomnę, że palenie bierne jest gorsze od czynnego, gdyż to my wdychamy zdwojoną ilość CO2, wydychanego przez palacza.



Hahahah słucham? xD Jak może byc gorsze i co ma do tego dwutlenek węgla?
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 2:13:16
Tinker Pony
Zmiennokształtny
CO2 to jedna z rzeczy, której można się obawiać najmniej w dymie tytoniowym. Palacz palący czynnie jednocześnie pali też biernie.

1
(+2|-1)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 7:18:38
Wilk
Zwierzę
Dwaggy, gdzieżeś się takich bzdur...

Toż sto razy tyle CO2 nałykasz się pijąc szklankę pepsi. CO2 jest gazem neutralnym, dopiero po godzinach wystawienia na kilkunastoprocentowe stężenia w powietrzu narażasz się na tymczasowe konsekwencje, które znikną po kilku godzinach oddychania czystym powietrzem. Ilość CO2 wyprodukowana przez papieros - przy otwartym oknie w samochodzie... a weź ty zabroń instruktorowi oddychać bo tak więcej CO2 produkuje.

Ludzie jak ty stanowią gorszy problem niż palacze. Nasłucha się jakichś głupich pseudonauk, a potem protestuje o jakieś bzdury że go trują i że on nie chce i żeby zakazać bo to szkodliwe. I nie założą publicznej sieci wi-fi bo protesty że to szkodliwe (ale dziurawej 20-letniej mikrofalówki używa), nie ma spalarni śmieci z dobrymi filtrami (ale wywożą śmieci do lasu na dzikie wysypiska, w tym toksyczne), zakazać elektrowni wiatrowej bo to ptakom szkodzi (a dym z węglowej to mniej im szkodzi?)...

Weź ty się naucz zanim zaczniesz oprotestowywać.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 8:10:02
Technicznie rzecz biorąc za odruch oddechu jest odpowiedzialny właśnie CO2 :)

1
(+1|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 8:32:36
Warchoł
Anthro
Cytat z "sharpy":
...zakazać elektrowni wiatrowej bo to ptakom szkodzi (a dym z węglowej to mniej im szkodzi?)...


Protestuję przeciw wiatrowym, wszyscy wiedzą, że najczystszą energią jest energia atomowa ;)
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

Anonim
1
(+1|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 8:44:23
Cytat z "Canis":
Cytat z "sharpy":
...zakazać elektrowni wiatrowej bo to ptakom szkodzi (a dym z węglowej to mniej im szkodzi?)...


Protestuję przeciw wiatrowym, wszyscy wiedzą, że najczystszą energią jest energia atomowa ;)


Ależ to najczystsza prawda, Wszechświat już dawno do tego doszedł i wprowadził ogromną liczbę reaktorów w swoim obrębie mając do tego gdzieś stosowanie jakichkolwiek osłon :P

1
(+1|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 8:53:40
Warchoł
Anthro
Cytat z "LewKotowaty":

Ależ to najczystsza prawda, Wszechświat już dawno do tego doszedł i wprowadził ogromną liczbę reaktorów w swoim obrębie mając do tego gdzieś stosowanie jakichkolwiek osłon :P


Ach, rozumiem, że Sz. P. masz na myśli przesłynną elektrownię czarnobylski zbudowany na chwałę USSR, gdzie głównym zabezpieczeniem był człowiek z siekierą, a rektor wybuchł w trakcie eksperymentu "Co się stanie jak wyłączymy chłodzenie?" ;)
Za ew. błędy, z góry przepraszam.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 12:55:10
Wilk
Zwierzę
Jak bez osłon... Osłony są tylko osłania się tereny zamieszkałe a nie reaktor - porządną tarczą magnetyczną i drugą jonową :)

A co z odsalaniem wody morskiej przez odparowanie jej energią fuzji termojądrowej, celem nawadniania terenów suchych? tzw. "deszcz"?
Ostatnio edytowany przez sharpy dnia 18.08.2011 12:57:07
--sf.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 13:00:44
jestę kapibarę

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 13:18:31
Szeregowy Spizgalski
Tak.
offtupujecie, gentelmen ;)
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 18.08.2011 13:21:11
Wilk
Zwierzę
Cytat z "LV":
please don't hotlink images
--sf.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...18192021222324...31>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane