Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...567891011...31>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 7:25:19
Tylko precz od tabaki, bo ona to nawet zdrowa jest, a już na pewno nie wywołuje raka z płuc ;]

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 8:27:44
Gabi, na pewno :P
tylko potem się nie dziw :P

Purry, gdzie Ty spotkałeś palącego maszynistę??
(ja jak pale na przystanku to odchodzę jakiś kawałek od budki coby na nikogo nie dymić, i w sumie za palenie na przystanku jest mandat jak by ktoś pytał)

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 10:58:33
Czlowiek
Człowiek
Cytat z "Lessie":

Purry, gdzie Ty spotkałeś palącego maszynistę??

Na Biskupinie to jest nagminne. :-(k

Cytat z "Lessie":

(ja jak pale na przystanku to odchodzę jakiś kawałek od budki coby na nikogo nie dymić, i w sumie za palenie na przystanku jest mandat jak by ktoś pytał)


Wiesz jestes chlubnym wyjatkiem, wiekszosc palaczy nie zadaje sobie trudu i jeszcze sie oburza jak im sie zwroci uwage.
Mandat powiadasz?
A moglabys zacytowac jakis konkretny przepis?
Bardzo by mi to pomoglo.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 11:05:44
Wilk
Zwierzę
Przepisy są lokalne, per miasto - uchwały rad miejskich. Dość powszechne ale wszędzie inne. W Krakowie jest bodajże promień 15 metrów od przystanku.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 12:19:19
jestę kapibarę
A w Warszawie wszyscy mają w d...

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 12:55:37
wiem tylko tyle, za palenie na przystanku jest mandat... ile, w jakim promieniu nie wiem... ja po prostu odchodzę parę metrów od budki, tablicy i jest spokój (no chyba że nikogo nie ma na przystanku) podstawy prawnej nie znam...
zadzwoń do straży miejskiej :D

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 13:25:03
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Nie palę. Raz mi się zdarzyło w chwili ekstremalnego stresu. Nie powiem, naprawdę pozwala to rozładować napięcie i jest w jakiś sposób przyjemne. Jak ktoś pali obok nie przeszkadza mi to specjalnie. Gdyby tylko ubrania potem tak nie śmierdziały. A nie palę bo szkoda mi kasy - jak myślę że miałbym wydać te 50zł tygodniowo na fajki to mnie skręca - jestem wstrętnym materialistą w tym względzie ;) .

No i trochę odrzuciło mnie to, że nagle 90% znajomych zaczęło palić. Stworzyła się swego rodzaju "moda" i jest w tym coś lanserskiego. Dlaczego mam robić to co wszyscy :| ?

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 13:32:31
lans "na palenie"?
o bosz... chodzisz do gimnazjum czy jak?

bo akurat teraz palenie jest wszędzie fopa i lanserskie jest niepalenie :P

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 13:36:45
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Lessie":
lans "na palenie"?
o bosz... chodzisz do gimnazjum czy jak?

bo akurat teraz palenie jest wszędzie fopa i lanserskie jest niepalenie :P


Kończe liceum. Nie wiem, może po prostu tak nagle wszystkim zasmakowało a ja tu to jako lans odbieram bo jestem zgryźliwy ;) .

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 14:09:39
Czlowiek
Człowiek
A mi sie marzy Obywatelska Militia Antynikotynowa, z uprawnieniami do wlepiania mandatow wszedzie tam gdzie lamane sa przepisy dotyczace palenia tytoniu.

A i niestety SOP tez zlikwidowali a noz mi sie w kieszeniu otwiera jak patrze na bydlo dewastujace wydmy jak jestem nad morzem.
Policja nic nie robi bo ma pilniejsze sprawy na glowie, a panowie z nadlesnictwa ktorzy teoretycznie sa od pilnowania pasa nadmorskiego zeby go nie dewastowano sobie jezdza quadami dla relaksu po sciezce w lesie i na nic nie zwracaja uwagi.
Ostatnio edytowany przez Purrry dnia 13.08.2008 14:12:48

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 14:16:02
heh a są poniekąd finansowani przez palaczy (akcyza!)
więc nas nie ruszają :D

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 14:51:23
Czlowiek
Człowiek
Cytat z "Lessie":
heh a są poniekąd finansowani przez palaczy (akcyza!)
więc nas nie ruszają :D

Ehhhh, szkoda gadac. :zlyk:
W kazdym razie ja sie pod tym projektem parlamentu EU podpisuje 4 lapami.
A i do Sluzb Egzekucyjnych tego projektu jakby przeszedl tez sie chetnie zapisze.
Ostatnio edytowany przez Purrry dnia 13.08.2008 14:52:59

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 14:53:01
no sory, ale to jest fakt...
akcyza od wódy i fajek daje dużo kasy budżetowi :P

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 15:20:45
Tinker Pony
Zmiennokształtny
a ja żądam prawa do legalnego palenia trawy, elegancko z akcyzą ale za to spełniająca normy jakościowe. Ostatnio kumpel do szpitala trafił po jakimś maczanym w domestosie gównie.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 15:33:20
Wilk
Anthro
Następnym krokiem będzie wycofanie ze sprzedaży alkoholu, a potem herbatników, bo można się od nich uzależnić i utyć :>

Nie cierpię papierosów, ale zakazywanie ich sprzedaży to krok w stronę globalnej komuny i państwa, które zagląda obywatelowi gdzie się da. Z resztą - nie wprowadzą tego. Zbyt dużo ludzi zarabia na papierosach.

Ja bym proponował wstrzymanie finansowania leczenia chorób spowodowanych paleniem. Problem w tym, że (nie jestem pewien) ciężko jednoznacznie udowodnić, że schorzenie jest wywołane papierosami. No i takie rozwiązanie godziłoby w równość obywateli, ble ble..
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 15:45:24
Czlowiek
Człowiek
Cytat z "stanley":
a ja żądam prawa do legalnego palenia trawy, elegancko z akcyzą ale za to spełniająca normy jakościowe. Ostatnio kumpel do szpitala trafił po jakimś maczanym w domestosie gównie.

Wiesz biorac pod uwage ze jest ona mniej szkodliwa od tytoniu w rozsadnych ilosciach oczywiscie to mozna by rozwazyc na zasadach holenderskich.
Czyli tylko w wyznaczonych miejscach!
Bo jedzie to jak palona opona!

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 20:41:47
Szczur
Zmiennokształtny
w Warszawie za dużo by sie nabiegali za palaczami na przystankach :D
Bo szczurzo jest umieć śmiać się z siebie!!

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 13.08.2008 22:01:09
Arachne
Taur
Mi osobiście pomysł zakazu sprzedaży papierosów się średnio podoba. Jak już Lessie powiedziała dość szybko może powstać czarny rynek i mafia papierosiana. Do tego skoro można zakazać papierosów to po co legalizować inne odstępstwa od norm?

Z drugiej jednak strony mamy niby zakaz palenia w miejscach publicznych. Ostatnio jak jechałem pociągiem (kiblem, bez przedziałów) to na czterech nas siedzących jednemu zachciało się palić. No i częstuje resztę. Dwóch wzięło. No i zostałem ja i trzech palaczy. Mogłem wyjść, ale gdzie? Na korytarz? Tam to się dopiero pali.

I tak uważam, że papierosy to żaden wspaniały wynalazek. Nie oferują nic a oferują uzależnienie. Już amfetamina w tej materii wydaje się ciekawsza. Jak dostęp do papierosów będzie utrudniony to może chociaż nowych nikotynistów nie będzie przybywać.


Alkoholu bym też nie zabraniał ale jak czasem wracam do domu w środku nocy (bo na przykład do późna załatwiam parę spraw) a na mojej drodze stoi pijany małolat który nie ma ochoty mnie przepuścić "bUo tHHHHak" to też nie specjalnie jestem zwolennikiem alkoholu.


Gdybym miał rozgraniczać za zezwoleniem czego jestem a przeciwko czemu to:
-Co szkodzi tylko zażywającemu - zezwolić.
-Co szkodzi osobom w otoczeniu zażywającego (bezpośrednio lub pośrednio) - zabronić.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 31.08.2008 12:03:34
Cytat z "DarkV":
W temacie: http://www.dziennik.pl/sw...ow.html


" DZIENNIKA Avril Doyle, pomysłodawczyni projektu z największego ugrupowania w europarlamencie Europejskiej Partii Ludowej (EPP). "Myślę, że to całkiem realny pomysł" - dodaje deputowana z Irlandii."

Nazwa tej partii chyba mówi sama za siebie. A swoja drogą czy ten obłęd z komuną nigdy się nie skończy? I jak jakaś partia może dyktować to co robisz na własnym terenie?
Ciekawe że w Brazylii nikt o takich głupotach nie myśli, to UE naprawdę zaczyna mnie przerażać. W ogóle mi się już UE nie podoba, straszna komuna i socjal. Ograniczenie palaczy niezeleżnie od miejsca ma ewidentnie
socjalno-komunistyczne podłoże bo jakby wszyscy _płacili za siebie w leczeniu co jest bezwzględnym wyznacznikiem normalności państwa_ to by taka głupota nie przeszła.

Palenie oczywiście uważam za idiotyzm i jestem za zakazem w jakiś sensownych miejscach publicznych (np. praca zawodowa, większe skupiska, wybrane kawiarnie albo ich sektory, kina). Ale kary muszą być sensowne (powiedzmy do 30 EU) a nie jakieś wariacje i w ogóle to jakoś z sensem być powinno zrobione.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 31.08.2008 12:15:32
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "jareks":
Palenie oczywiście uważam za idiotyzm.

A ja za idiotyzm uważam takie wypowiedzi. Każdy robi to co chce.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 31.08.2008 12:42:19
Cytat z "Wolfheart":
Cytat z "jareks":
Palenie oczywiście uważam za idiotyzm.

A ja za idiotyzm uważam takie wypowiedzi. Każdy robi to co chce.


co nie zmienia faktu że palenie JEST idiotyzmem :P

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 31.08.2008 13:04:10
jestę kapibarę
Cytat z "Lessie":
Cytat z "Wolfheart":
Cytat z "jareks":
Palenie oczywiście uważam za idiotyzm.

A ja za idiotyzm uważam takie wypowiedzi. Każdy robi to co chce.

co nie zmienia faktu że palenie JEST idiotyzmem :P


Powiedział Lessie, zaciągając się kolejnym fajkiem.

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 31.08.2008 13:20:46
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Jeżeli ktoś uważa palenie za idiotyzm to łatwo można będzie znaleźć niekonsekwencje w jego myśleniu, bo pewnie znajdzie się taka rzecz, której nie uważa za idiotyzm a jednak rzecz ta nosi te same cechy co papierosy (albo komuś przeszkadza, albo jest szkodliwa, albo nic zbytnio nam nie daje). Kwestia percepcji rzeczy idiotycznych.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 31.08.2008 14:47:31
Cytat z "LV":
Cytat z "Lessie":
Cytat z "Wolfheart":
Cytat z "jareks":
Palenie oczywiście uważam za idiotyzm.

A ja za idiotyzm uważam takie wypowiedzi. Każdy robi to co chce.

co nie zmienia faktu że palenie JEST idiotyzmem :P


Powiedział Lessie, zaciągając się kolejnym fajkiem.


zdarza się :P

każdy z nas robi w życiu jakieś idiotyczne rzeczy... nic na to nie poradzimy, ale jeżeli już zdajemy sobie sprawę z tego że są one idiotyczne to jest to chyba krok w dobrą stronę...

hmmm kwestia percepcji rzeczy idiotycznych??? ależ idiotyzm :P jakaś nowa forma "dualizmu myślenia"?
Ostatnio edytowany przez Lessie dnia 31.08.2008 14:53:57

0
(+0|-0)
Re: papierosy
Wysłano: 31.08.2008 15:02:03
Tinker Pony
Zmiennokształtny
palenie jest idiotyczne. Pomyślcie, ile rocznie wydajecie na fajki które wam nic nie dają. I ile za to można kupić zioła :D

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...567891011...31>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane