Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<123


Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 18.05.2015 16:13:33
Irbis
Bestia
To korzystaj z " albo z
Cytat:
=]


//DarkV: Albo po mailowemu symbolem > na początku linii.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 18.05.2015 16:20:23
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 18.05.2015 17:12:29
Lisica Ruda Północna
Anthro
Debata jak debata. Jak to bywa w debacie 2 ostatecznych kandydatów - dużo ładnych słów, trochę złośliwości. Niewiele więcej.

Komorowski zaczął od uwag na temat błędów PiS, Duda postanowił odbić piłeczkę i pójść tą samą drogą, z której później nie schodził do końca programu - czasami przez to zapominając jednoznacznie odpowiedzieć na zadane mu pytanie. W efekcie 90% debaty zamieniło się we wzajemne przerzucanie się przytykami, kto kogo chciał za PRL zamordować i kto na jakiej uczelni blokuje etaty.

Niestety nie obyło się bez ideololo, co trochę mnie rozczarowało. Przepychanki na temat in vitro w przypadku kandydatów na urząd prezydenta, który nie ma władzy wystarczającej do skutecznego zablokowania lub przepchnięcia jakiejś ustawy, są grą pod publikę i niczym więcej.

Podobnie IMHO poniżej pewnego poziomu jest nakazywanie komuś tłumaczenia się ze słów zupełnie innego członka partii, w tym przypadku pani Żuraw. Niestety często jest tak że młodzi prawicowcy puszczają oczko do islamu myśląc że będą tacy fajni i kontrowersyjni - ale w tych wyborach kandydatem PiS na prezydenta jest Duda, a nie Żuraw. Czy ktoś każe się tłumaczyć Komorowskiemu z tuskowego "polskość to nienormalność"?...
Zresztą - co tak naprawdę możemy zrobić w kwestii kamienowania kobiet w Iranie? Najechać Iran? Możemy jedynie udzielać azylu uciekającym stamtąd kobietom i trzymać się od tej chorej ideologii jak najdalej - co będzie troszeczkę trudne po tym jak UE zwali Polsce na głowę setki uchodźców z Afryki. Również tych, którzy przeciwko założeniom szariatu nic nie mają. ;)

Ciekawe jaki wpływ będzie miała debata na wyniki wyborów. :>

Ciekawe też, kto komu odbierze wyborców Kukiza. Naiwnością byłoby spodziewać się, że 20% wyborców nie pójdzie na wybory albo odda głos nieważny tylko dlatego, że sam Kukiz nikogo nie poparł. xd
Hvað segir tófa?...

3
(+4|-1)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 18.05.2015 23:24:01
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
co do debaty :
bardzo słusznie prawi

https://www.youtube.com/watch?v=c9xWCcjESBA
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 18.05.2015 23:24:19
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=c9xWCcjESBA

FABRICATI DIEM PVNC"

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 20.05.2015 8:34:44
Lew feral
Kogucik
W końcu się zdecydowałem. Oddam głos ważny, będę głosował na Dudę.

EDIT: Co do wypowiedzi Marvina - była w cudzysłowie, to wyraźnie wskazywało na cytat, jak dla mnie, i powinno wystarczyć. Tak w kwestii technicznej.
Ostatnio edytowany przez Leo_JR dnia 20.05.2015 8:48:14
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 20.05.2015 11:46:55
Hiena pregowana
Zwierzę


Huehue

Komorowski - taki slodziachny dobry wujek, który sprawia wrażenie jakby był permanentnie w stanie po spożyciu 3 piw. Nieogarniety w wielu sprawach, będzie po prostu takim sobie jakimś prezydentem, który nie bardzo wie po co w ogóle nim jest. Raczej nic nie wniesie, ale też nie będzie szkodzil poza robieniem lekkich przypalow.
Duda - jakiś pisior, który ladowalby do więzienia za leczenie niepłodności gdyby to od niego zależało xD. Zapewne będzie bajdurzyl o jakichś walkach z gender czy innych bzdurach zamiast zajmować się tym, co do niego należy. Przynajmniej bardziej kontaktuje od Komorowskiego, na pewno nie będzie tylko siedział na dupsku całą kadencję.

No fckin idea.

Offline
inż. Toboe
3
(+3|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 20.05.2015 18:52:29
Irbis
Bestia
Do tej pory byłem przekonany co do Komorowskiego, mimo pewnych wątpliwości. Jednak te cyrki, jakie robi pomiędzy dwiema turami wyborów, szczególnie pomysł emerytalny mający promować rzucanie edukacji i zostawanie robotnikiem o wykształceniu podstawowym/średnim przekonały mnie do niegłosowania za Komorowskim. Jakby siedział w swojej rezydencji dalej i nie strzelał pomysłami jak z karabinu, gdyby powiedział "nie będę się ośmieszał, jestem ponad przedwyborcze cyrki", głosowałbym na Komorowskiego. Teraz Duda ma 2 dni na przekonanie mnie bym głosował na niego. By przekonał wiarygodną obietnicą wyborczą, albo swoimi osiągami dotychczasowymi. Jeśli nie, pewnie oddam głos nieważny.
BTW: Oddając głos nieważny lepiej zaznaczyć obie odpowiedzi niż zostawić pustą kartę/dorysować trzecią opcję. Pustą/pomazaną na boku może ktoś wypełnić poprawnie, a z 2 zaznaczeń niewiele się zrobi.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

5
(+5|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 20.05.2015 19:44:00
Lew feral
Kogucik
Nie żebym jakoś specjalnie lubił pana Cejrowskiego, ale to i w temacie, i w tej sprawie mam jednakowy pogląd:

https://www.youtube.com/watch?v=SfFu2ryCnNA
Ostatnio edytowany przez Leo_JR dnia 20.05.2015 19:44:40
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=SfFu2ryCnNA

MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

6
(+7|-1)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 20.05.2015 23:05:02
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
co jak co. Ale media to nieźle odwaliły atakując córkę Dudy. Pal licho pociski na Dudę. To polityk i do tego jest przyzwyczajony...ale gnojenie dziewczyny? To już jest zwykła podłość.
Te pociski Karolaka i Lisa na nią miały de Facto być pociskami na Dudę. Okazało się, że konto Twittera, z którego brali cytaty, nie należało do niej. TVN-owska podłość jest głównym motorem napędowym kampanii Bredzisława w którego ustach słowa takie jak "zgoda" i "bezpieczeństwo" są słowami niezwykle pustymi. Człowiek honoru wywaliłby Karolaka z tego całego Honorowego Komitetu Wyborczego bronisława komorowskiego. Człowiekiem honoru bronisław nie jest ani ktokolwiek z jego sztabu skoro sami nie wpadli na to, że ten nędzny aktorzyna (którego 5 minut w świetle reflektorów dawno minęło a teraz gra w teatrach bez klimatyzacji) posunął się za daleko. Czego się spodziewać po chazarskim żydzie?

ps. proszę nie walić smutów "Karolak przeprosił na tweeterze". Tak zachowują się tchórze, którzy zrywają z dziewczyną przez SMS-a. Powinni z WŁASNEJ kiesy wybulić na spot z PRZEPROSINAMI w czasie nawiększej oglądalności i puszczać go non stop. Potem powinni do tej dziewczyny pojechać z kwaitami i SZCZERZE przeprosić. Tak zachowałby się człowiek, który ma choć KRZTYNĘ honoru.
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 20.05.2015 23:09:34
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 21.05.2015 9:56:54
gryf
PERMABAN
Ojej, to już wygląda na prawdziwą panikę: Jest zgoda Senatu na przeprowadzenie referendum ws. JOW-ów
W niecałe dwa tygodnie zrobili to czego nie mogli zrobić przez lata...

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 21.05.2015 11:11:18
Zmiennokształtny
Tak w temacie
http://www.rmf24.pl/rapor...da-,nId,1771274
I ciekawy fragment na koniec. Nie jestem pewien czy to nie odstraszy co niektórych wyborców Kukiza.
Cytat:
Sprawa referendum nie jest jednak do końca przesądzona. Nie dojdzie do niego jeżeli niedzielne wybory wygra Andrzej Duda. Wicemarszałek Senatu z PiS Stanisław Karczewski uważa, że wtedy Polacy nie pójdą do urn. Ja jestem przekonany, że wybory wygra Andrzej Duda i prezydent Komorowski nie podpisze rozporządzenie o przeprowadzeniu referendum - podkreśla. Idziemy za głosem wyborców - przekonuje z kolei Łukasz Abgarowicz senator PO. Trzeba zmiany konstytucji. Teraz stworzyła się taka sytuacja społeczna, że jest na to szansa - dodaje.
Flight of dragons... in the sky... or in my mind?

2
(+3|-1)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 21.05.2015 14:30:44
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cytat z "Mar": (Link »)
Ojej, to już wygląda na prawdziwą panikę: Jest zgoda Senatu na przeprowadzenie referendum ws. JOW-ów
W niecałe dwa tygodnie zrobili to czego nie mogli zrobić przez lata...


Oni wszyscy przed wyborami tak mocno kochają ojczyznę, że przypomina mi to masowy gwałt
4
(+4|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 21.05.2015 21:23:04
tak a propos kolejnej debaty :D



Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 21.05.2015 21:23:50
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 21.05.2015 21:32:32
Szop
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Kenahi": (Link »)
Tak w temacie
http://www.rmf24.pl/rapor...da-,nId,1771274
I ciekawy fragment na koniec. Nie jestem pewien czy to nie odstraszy co niektórych wyborców Kukiza.
Cytat:
Sprawa referendum nie jest jednak do końca przesądzona. Nie dojdzie do niego jeżeli niedzielne wybory wygra Andrzej Duda. Wicemarszałek Senatu z PiS Stanisław Karczewski uważa, że wtedy Polacy nie pójdą do urn. Ja jestem przekonany, że wybory wygra Andrzej Duda i prezydent Komorowski nie podpisze rozporządzenie o przeprowadzeniu referendum - podkreśla. Idziemy za głosem wyborców - przekonuje z kolei Łukasz Abgarowicz senator PO. Trzeba zmiany konstytucji. Teraz stworzyła się taka sytuacja społeczna, że jest na to szansa - dodaje.

Co oni tak z tymi jowami, do reszty im odjebało? Przecież 3/4 wyborców kukiza nawet nie wie co to jest :lolk:
ps: głosuje na dudę oczywiście :3
Ostatnio edytowany przez Yakme dnia 21.05.2015 21:33:00

3
(+4|-1)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 21.05.2015 21:50:19
Kuna domowa
Zmiennokształtny
UK chce się wycofać z jowów, u nas się nimi zachwycają...

Enyłej, po obejrzeniu dzisiejszej debaty, jestem zażenowana zachowaniem aktualnego prezydenta. Uważam, że osoba na tym stanowisku powinna być na tyle wychowana, żeby pozwolić rozmówcy skończyć swoją wypowiedż, a nie co chwila mu przerywać; kulturo, odeszłaś od władzy?
Druga sprawa, prezydent powinien posiadać wiedzę, chociażby na poziomie szkoły średniej/technikum. Jestem zażenowana stwierdzeniem, iż jedna z gwiazdek na fladze UE jest symbolem naszego kraju, chyba, że była jakaś nowelizacja w prawie UE dotycząca symboli, to proszę pana Komorowskiego o wybaczenie, żem zwątpiła w jego mądrość.

Podsumowując, debata tyłka nie urwała, Duda wygrał lekką przewagą, głównie dlatego, że odpowiadał, chociaż w części, na zadane mu pytania i nie rzucał notorycznie "paaaanie pośle...(po kropkach wstaw pociski, że PiS jest be/A.D jeszcze jakiś czas temu sądził inaczej), co było już irytujące. Spodziewałam się chociaż odrobiny konkretów od Komorowskiego, nie czuję się usatysfakcjonowana.

Głosować będę na Dudę. W wyborach parlamentarnych zastanawiam się nad partią Kukiza, jeśli powstanie, oraz po zapoznaniu się z jej programem oraz założeniami.

2
(+2|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 22.05.2015 12:58:55
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Ferra": (Link »)
Jestem zażenowana stwierdzeniem, iż jedna z gwiazdek na fladze UE jest symbolem naszego kraju, chyba, że była jakaś nowelizacja w prawie UE dotycząca symboli, to proszę pana Komorowskiego o wybaczenie, żem zwątpiła w jego mądrość.


Dokładnie na to samo zwróciłem uwagę. :D

Tak nawet zajrzałem do cioci Wiki czy przypadkiem na fladze UE jest teraz 28 gwiazdek zamiast dwunastu, ale jednak nie - wszystkie na swoim miejscu. x3

W ogóle debata ciekawsza niż poprzednia, działo się. "Nie gołąb, tylko gong" i flaga PO u stóp Olejnikowej mają szansę przejść do legendy.

Cytat z "Ferra": (Link »)
UK chce się wycofać z jowów, u nas się nimi zachwycają...


Co jest tym bardziej dziwne, że nie musimy sięgać aż za kanał La Manche żeby zobaczyć efekty działania JOW-ów. Polecam spojrzeć na skład polskiego Senatu, który był wybierany właśnie z zastosowaniem jednomandatowych okręgów wyborczych. :)
Oczekiwanie, że w wyborach do Sejmu będzie inaczej tylko dlatego, że to wybory do Sejmu a nie do Senatu i w Polsce a nie w UK, jest jak oczekiwanie że pani Stenia z Radomia trafi szóstkę w totka tylko dlatego, że nie jest panią Gienią z Sosnowca.

Według dość prostych wyliczeń Kukiz miałby w takiej sytuacji 1 posła w Sejmie - pewnie siebie. A sorry, ale system w którym 20% głosów w magiczny sposób zamienia się w 0,2% posłów, jest CHYBA jednak troszeczkę nie halo.

BTW. Mam wrażenie, że w kontekście tego Bronkowego referendum mówi się w zasadzie tylko o JOW-ach. A są tam jeszcze dwa inne pytania.

Kwestia finansowania partii z budżetu państwa. Cóż - niby teraz nie jest najlepiej, ludzie popierający Korwina, Zielonych, Ruch Narodowy czy tam różne Związki Słowiańskie i Komunistyczne Partie Polski, musza ze swoich podatków dokładać się do działalności PiS, PO i reszty głównonurtowców. Racja.

Ale z drugiej strony: jeżeli mielibyśmy od tego odejść, przydałyby się jakieś NAPRAWDĘ SOLIDNE rozwiązania w celu przeciwdziałania korupcji i zwykłemu ordynarnemu lobbingowi ("my wam kasę, wy nam ustawę"). Zielonego pojęcia nie mam, jakie. o.O Jak na razie mamy zakaz finansowania partii przez osoby prawne, ale IMHO przekazanie grubej kasy przez spółkę, i przekazanie grubej kasy przez poszczególnych członków zarządu spółki osobno jest dosyć podobnym sygnałem.

Być może delikatne przekonywanie partii pieniążkami do hurtowego poparcia lub odrzucenia w Sejmie konkretnych ustaw dzieje się już dziś - nie wiem, nie wnikałem w to aż tak. Ale dopóki jeszcze podatnik płaci - ma choćby ŚLADOWE prawo wymagać, i straszyć że "następnym razem nie zagłosuję na was". Gdy płacą i wymagają tylko "sponsorzy" - głos obywateli może zejść na o wiele dalszy plan. Gdybyśmy "sprywatyzowali" finansowanie partii wcześniej, jestem ciekaw co stałoby się np. z ACTA. ;) Sądzę, że po naciskach ZAiKSów i różnych korporacji podpisanoby ją od ręki, a protesty młodych ciałem i duchem jegomości w maskach Fawkesa spełzłyby na niczym.

To właśnie m.in. z tego powodu PiS na czele z panem Kaczyńskim mocno sprzeciwiał się zerwaniu z budżetowym finansowaniem partii. I nie powiedziałbym że kompletnie bez racji.

Ciekawostka przyrodnicza: w których krajach Europy partie nie są finansowane z budżetu państwa?

Otóż: Andora, Malta (oba mniejsze od Warszawy), Szwajcaria (gdzie i tak panuje tradycja odwoływania się do referendum, i to o wiele dłuższa niż ostatnie 2 tygodnie), i... Mołdawia, Białoruś, Ukraina. :D Oazy wolności i braku korupcji, doprawdy.

No i kwestia rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika (in dubio pro tributario). W ogóle zadawanie takiego pytania w referendum jest dla mnie jakąś komedią, bo nie wiem kto mógłby zagłosować przeciwko :D Problem w tym, że wynik referendum może wcale nie mieć aż tak dużego znaczenia.

Tu znalazłem coś ciekawego na ten temat -> http://pressmania.pl/?p=14151

I cytat, jakby ktoś nie miał czasu:

Cytat:
(...) Komorowski proponuje jedynie tłumaczenie wątpliwości powstałych przy wykładni prawa. Sfera ustaleń faktycznych, a więc praktycznie całe postępowanie dowodowe, pozostaje poza powyższą zasadą!

Z praktyki wiemy, że wątpliwości przy ustalaniu znaczenia tekstu prawnego są w praktyce urzędniczej tak sporadyczne, że praktycznie statystycznie niezauważalne. Bo przecież obowiązuje doktryna fiskalizmu, poparta całą masą interpretacji podatkowych.

Jedyne, co faktycznie mogłoby zmienić nastawienie fiskusa do podatników to nakaz rozstrzygania wszelkich wątpliwości na jego rzecz. A więc również tych dotyczących ustalenia stanu faktycznego (..)


Być może i czarnowidztwo, ale - jak dla mnie - dość przekonujące. Zwłaszcza w kontekście niedawnych sugestii pana Szczurka w sprawie kontroli skarbowych: http://www.biztok.pl/gosp...skarbowe_a20477
Hvað segir tófa?...

-2
(+0|-2)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 22.05.2015 14:42:11
dziwny biały tygrys
Anthro
Powiem tylko parę słów.
Nie wiem, czemu ludzie się tak spinają, skoro to tylko, powtarzam *tylko*, prezydent RP. Mogę wam podać kompetencje prezydenta RP, ale WOS chyba wszyscy mieliście.
Wszystko tylko nie pisiory... Zobaczycie, będzie podobna atmosfera w Polsce jak za czasów Leszka.
Nie wiem, do którego z forów należę, choć się domyślam.

4
(+4|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 22.05.2015 15:09:38
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Cytat:
Wszystko tylko nie pisiory... Zobaczycie, będzie podobna atmosfera w Polsce jak za czasów Leszka.



i rzeki zmienią bieg
a góry płaskie się staną
słońce zajdzie na wschodzie a wzejdzie na zachodzie
niebo krwistą czerwień za barwę obierze
oceany wyschną
ogień zamarznie
Ara zacznie srać tęczą i kwiatkami w komentarzach



dodatkowo sam sobie przeczysz. Mówisz żeby się nie spinać bo "to tylko prezydent" a sam się spinasz, żeby prezydentury nie objął Duda :P
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 22.05.2015 15:10:52
FABRICATI DIEM PVNC"

-2
(+0|-2)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 22.05.2015 16:04:34
dziwny biały tygrys
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Cytat:
Wszystko tylko nie pisiory... Zobaczycie, będzie podobna atmosfera w Polsce jak za czasów Leszka.

i rzeki zmienią bieg
a góry płaskie się staną
słońce zajdzie na wschodzie a wzejdzie na zachodzie
niebo krwistą czerwień za barwę obierze
oceany wyschną
ogień zamarznie
Ara zacznie srać tęczą i kwiatkami w komentarzach
dodatkowo sam sobie przeczysz. Mówisz żeby się nie spinać bo "to tylko prezydent" a sam się spinasz, żeby prezydentury nie objął Duda :P


Nie chodzi o to, co będzie robił, a co będzie gadał. ;p
Za nim wszystkie homery i telewizja. ;.;

4
(+4|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 22.05.2015 19:14:12
Kuna domowa
Zmiennokształtny
Cytat z "Blaher": (Link »)

Nie chodzi o to, co będzie robił, a co będzie gadał. ;p
Za nim wszystkie homery i telewizja. ;.;


Khem, nie wiedziałam, że patrzy się na prezydenta ze względu na działanie, tylko na gadanie .-. Myślałam, że prezydent RP jest najwyższym przedstawiciel polskich władz, czuwa nad prawidłowym przestrzeganiem Konstytucji (czyli Ustawy Zasadniczej), jest zwierzchnikiem Sił Zbrojnych RP, nie wspominając o tym, że chociażby współdziała z Premierem i MSZem w kwestiach polityki zagranicznej, może wnieść o sprawdzenie zgodności zapisów umów międzynarodowych z Konstytucją, a nawet dysponuje prawem łaski.

Naprawdę, jeśli chcesz już dyskutować na temat urzędu prezydenta (bez względu na kandydata, który do Ciebie przemawia), proszę, przeczytaj chociaż czym prezydent się zajmuje. Nie ma już tyle uprawnień, ile nadawały mu Konstytucja marcowa i Konstytucja Kwietniowa, czy dobrze, czy źle, IMO zależy od opinii człowieka. Fakt faktem, większą władzą dysponuje Rząd.

Niemniej polecam Ci ( i innym niezorientowanym) zapoznanie się z V rozdziałem Konstytucji RP z 1997 r., gdzie wymienione są uprawnienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Naprawdę, przeczytajcie, może to wam ułatwi podjęcie decyzji (niezdecydowanym) lub zastanowienie się nad wyborem jaki macie podjęty (obojętnie za którym z kandydatów się opowiadacie.)

0
(+0|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 22.05.2015 20:13:13
dziwny biały tygrys
Anthro
@up: Tak, to wszystko prawda.
Jednak jak sama powiedziałaś, i tak należy on do władzy wykonawczej, z czego Rada Ministrów również należy do egzekutywy, jednak to właśnie Rząd ma większe kompetencje.
Prezydent RP stoi na czele w razie zagrożenia prawa jego złamaniem, ale nie decyduje o jego kształcie. Sposób, w jaki żyjemy w państwie decyduje wyłącznie legislatywa, a prezydent RP jest stróżem przy bramach w drodze legislacyjnej. Rada Ministrów już ma większe pole do popisu, bo może przedsięwziąć się w ustawie budżetowej.
Nie pomijam tego, że prezydent ma prawo łaski i inicjatywę ustawodawczą. Choć, jak mówię — projekt ustawy, żeby mógł stać się ustawą, musi przejść przez taką samą drogę jak każda inna zwykła ustawa. A my sami możemy wykreować taki projekt. I tak, wiem, że prezydent może ją zawetować, ale łatwo może być to weto odrzucone, a droga legislacyjna także nie jest jak po maśle. Trochę podobnie jest z Trybunałem.


Zrozumiałbym taki hałas przed wyborami do parlamentu.
Ostatnio edytowany przez Blaher dnia 22.05.2015 20:16:44

1
(+1|-0)
Re: Sonda prezydencka przed II turą wyborów - Wybory 2015
Wysłano: 22.05.2015 22:33:36
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
oj jak teraz jest hałas to poczekaj na to co WTEDY będzie się dziać. Już się Platfusy przebarwiają na inne kolory, już partyjki się mieszają oj będzie się działo :)

https://www.youtube.com/watch?v=nj4QwzIQiaA
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 22.05.2015 22:34:11
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=nj4QwzIQiaA

FABRICATI DIEM PVNC"

 Wątek zablokowany
<<123


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane