Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 11:27:59
Miętowy lisek
Anthro
Witam
Wydaje mi się że w dobrym dziale dałem temat.
Wczoraj kupiłem sobie grę "The binding of isaac" w sklepie Saturn.
Problem w tym że chciałem tą grę na steam ,a okazało się że to nie jest wersja steamowa (wiem mój błąd ,mogłem spojrzeć czy aktywacja jest na steam).
Pytanie brzmi:
Czy mogę zwrócić tą grę lub wymienić na inna w tej samej cenie gdy mam paragon ?
Ktoś może się już z tym spotkał lub wie coś na ten temat ?

Edit: Dodam że opakowanie i sama gra jest w stanie nienaruszonym
Ostatnio edytowany przez JaDoViTy dnia 27.06.2015 11:49:01

Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 11:48:09
Irbis
Bestia
Jeśli to był zakup osobisty w sklepie (a nie przez internet), to sklep nie ma obowiązku przyjmować takiego zwrotu. Jeżeli opakowanie nie jest otwarte, możesz spróbować, ale decyzja leży po stronie sprzedawcy.
Jeśli kupiłeś online i otworzyłeś opakowanie, to sklep Ci też nie przyjmie. Jak kojarzę, oprogramowanie jest jednym z wyjątków, do których możliwość rezygnacji z zakupu online bez podania przyczyny nie funkcjonuje.
edit: A pytanie bardziej pasuje do kącika prawnego Marvina.
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 27.06.2015 11:49:26
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 11:50:28
Wilk
Anthro
Jesli kod z pudełka faktycznie nie działa na Steamie poprzez "dodaj grę" to myślę, że powinni ci zwrócić pieniądze bez problemu. W końcu ta gra nie jest multiplayer, więc nawet jak kod jest wykorzystany to druga osoba też bez problemu na nim grę zainstaluje. Chyba :-Pk
Autor avatara : http://www.furaffinity.net/user/misskin/

"For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave." A żem trochę leń, to perfekcyjny nigdy nie będę.
Na gg jestem bardzo rzadko, dużo lepiej złapać mnie na PM/Skype ew. Steam :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 11:55:04
Miętowy lisek
Anthro
Cytat z "Arclight": (Link »)
Jesli kod z pudełka faktycznie nie działa na Steamie poprzez "dodaj grę" to myślę, że powinni ci zwrócić pieniądze bez problemu. W końcu ta gra nie jest multiplayer, więc nawet jak kod jest wykorzystany to druga osoba też bez problemu na nim grę zainstaluje. Chyba :-Pk


Właśnie chodzi o to że tu nie ma klucza na steam.
Gra jest po prostu zainstaluj i graj.

0
(+0|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 12:04:19
Smok pasiasty
Smok
To zależy od dobrej woli pracownika obsługi klienta. Nie mają takiego obowiązku. Przejdziesz się to się dowiesz :-Dk

jak kogoś to interesuje to jest smok z reklamy Snapdragon
https://www.youtube.com/watch?v=c9-dnRl4Uoo

-2
(+0|-2)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 12:35:21
Bestia nieznanego pochodzenia
Anthro
z tego co wiem klient może się rozmyślić i oddać przedmiot zakupu nie podając powodu. Jednak nie wiem przez jaki okres czasu od zakupu ta zasada obowiązuje.
Z drugiej strony przy tej wersji niepotrzeba aktywacji przez internet, nie było by ci wygodniej ?
Ostatnio edytowany przez GoodBad dnia 27.06.2015 15:07:24
Wszystko kwestią wiary.

1
(+1|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 12:59:55
Smok rakietowy
Smok
@up
To działa dla sprzedaży przez internet, w fizycznym sklepie sprawa wygląda inaczej.

A może on po prostu nie ma napędu DVD? Nieważne jaka motywacja, chciał wersję z kluczem, tyle że gra działa więc reklamacji nie muszą przyjmować.
Cytat z "Steven Universe":
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

0
(+0|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 13:08:52
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Odstąpienie od umowy
Ustawa o prawach konsumenta (dalej - ustawa) z 30 maja br.

Zgodnie z nową ustawą konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa będzie mógł w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem np. kosztów ponadstandardowego dostarczenia rzeczy.

Bieg terminu do odstąpienia od umowy będzie się rozpoczynał:

1) w przypadku, kiedy w wykonaniu której przedsiębiorca wydaje rzecz, będąc zobowiązany do przeniesienia jej własności – od objęcia rzeczy w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik, a w przypadku umowy, która:

- obejmuje wiele rzeczy, które są dostarczane osobno, partiami lub w częściach – od objęcia w posiadanie ostatniej rzeczy, partii lub części;

- polega na regularnym dostarczaniu rzeczy przez oznaczony czas – od objęcia w posiadanie pierwszej z rzeczy;


2) dla pozostałych umów – od dnia zawarcia umowy.

Po odstąpieniu umowy przez klienta oferta przestaje wiązać, a przedsiębiorca będzie musiał nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy.
1
(+1|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 13:11:02
Jeżeli konsument dokonał zakupu w stacjonarnym sklepie, to zgodnie z polskim prawem sprzedawca nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu niewadliwego towaru tylko dlatego, że klient się rozmyślił albo rzecz przestała mu się podobać.

Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli towar ma wadę – wtedy zwrot towaru może być dokonany pod pewnymi warunkami w ramach reklamacji złożonej na zasadach rękojmi. Ponadto sprzedawca może (ale nie musi) przewidzieć w regulaminie sklepu stacjonarnego ewentualność zwrotu towaru przez kupującego w określonym terminie (np. 30 dni) i pod określonymi warunkami (np. tylko z paragonem zakupu i oryginalnymi metkami, w stanie nienaruszonym). Taka praktyka wynika najczęściej z polityki konkretnego przedsiębiorcy, a nie z przepisów prawa.
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 13:22:26
Irbis
Bestia
Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Odstąpienie od umowy

jest szereg wyjątków, gdzie prawo do odstąpienia od umowy nie obowiązuje. M.in.
9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
źródło: http://ezakupy.uokik.gov....j-na-odleglosc/
źródło prawne: http://isap.sejm.gov.pl/D...=WDU20140000827

Cytat z "Marvin_Fuchss": (Link »)
Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli towar ma wadę.

Tylko w tym przypadku towar nie ma wady, ponieważ nie istniała żadna przesłanka, jakoby płyta miała mieć możliwość połączenia gry ze steam. Sprzedawca jak rozumiem o takiej możliwości także nie zapewniał.

EDIT:
Szukałem tej ustawy, tylko po dacie wejścia w życie, a nie wydania, i się dziwiłem skąd majowa data mi w wynikach wyskakuje. --k
Link dodałem obok uokikowego do aktów prawnych.
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 27.06.2015 13:34:35
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 13:27:35
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Toboe": (Link »)

9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;.


art. 38 pkt 9 ustawy o prawach konsumentów ;)

Ustawa w załączniku.

Toboe, na przyszłość - nie wybieraj pierwszej lepszej strony www dla podparcia się danymi.
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 27.06.2015 13:30:30
Załącznik:
pdf lex-prawa-konsumenta.pdf Rozmiar: 262.34 KB; Pobrań: 161
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

0
(+0|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 13:50:02
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
jeśli nie rozpakowałeś produktu i masz rachunek to nie powinno być problemu o: ja przynajmniej nie miałam nigdy. Co Ci szkodzi przejść się i zapytać?
Anything that is beautiful people want to break.

0
(+0|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 15:02:27
Miętowy lisek
Anthro
Jeszcze dzisiaj postaram się wybrać do saturna.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się moim tematem. :D
Dobrze wiedzieć że są tu tacy pomocni ludzie. ;)

Jak wrócę to napiszę co z tego wyszło.
3
(+3|-0)
Re: Zwrot gry - Saturn
Wysłano: 27.06.2015 21:47:48
Wróciłem.
Poszedłem do kasjerki ,ona mnie odesłała do punktu obsługi klienta.
Tam mi pan powiedział że nie przyjmą takiej gry ponieważ w środku jest kod do dodatkowych zawartości (Soundtrack ,plakat i art book)
Jednak powiedział żebym poszedł do pana który nadzoruje dział gier.
Poszedłem do tego pana ,on zobaczył całe pudełko ,grę ,instrukcję i po chwili namysłu zgodził się na wymianę gry na inną o tej samej wartości.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane