Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



4
(+4|-0)
Portal Stories: Mel
Wysłano: 2.09.2015 21:30:39
Trickster
Anthro
Kto uważa się za szanującego się fana serii Portal ten wie, że w czerwcu miała miejsce premiera bardzo rozbudowanego moda do Portala 2 — Portal Stories: Mel.

Fabuła tego moda, choć nieoficjalna dorównuje poziomem podstawce i może spokojnie być uważana jako Portal 2.5 i prequel do Portala 2. Fabuła umiejscowiona jest w czasie gdzieś pomiędzy wydarzeniami sprzed jedynki i spomiędzy dwójki. Wcielamy się w Mel, obiekt testowy, który miał za zadanie wziąć udział w eksperymentalnym teście Aperture Science Innovators, młodej jeszcze wtedy firmy Cave'a Johnsona. Jednak jak to w świecie Aperture Science bywa, nie wszystkie środki ostrożności zostają zachowane i coś idzie niezgodnie z planem. Test nowych eksperymentalnych Komór Relaksacyjnych Aperture Science Innovators okazuje się nie być pozbawiony wad... Tymczasem ze snu wybudza nas gwałtowny wybuch i głos kogoś, kto ewidentnie podszywa się pod Cave'a Johnsona...

Na poklask zasługuje również muzyka stworzona od zera przez Harry'ego Callaghana znanego z YT jako HarryUK, twórca wielu machinima tworzonych na silniku Valve: Source Film Maker i wielu innych ścieżek dźwiękowych o Portalowym brzmieniu takich jak równie z równie świetnego moda: Aperture TAG: The Paint Gun Testing Initiative.

Kilka dni temu miał miejsce update dodający Story Mode, który znacznie ułatwia przejście gry poprzez zmniejszenie poziomu trudności testów, gdyż wiele osób narzekało na wyjątkową brutalność, którą posłużyli się twórcy przy tworzeniu moda. ;) Ja osobiście polecam tryb zaawansowany (który do niedawna był jedynym domyślnym) zamiast Story Mode. Starzy wyjadacze Portala 2 będą mieli nad czym pogłówkować. Według mnie to jedna z większych zalet tej gry. JEST. BARDZO. TRUDNA. ;)

Bezwstydnie reklamuję mod, nie ukrywam, ze względu na polskie napisy, których jestem autorem i oczywiście jego jakość i emocje, których mi dostarczył. Praca nad modem trwała dobrych kilka lat i nie chciałbym, by ta praca jak i moje tłumaczenie poszły na marne. Mod jest absolutnie darmowy, więc tym bardziej zasługuje na rozgłos, gdyż autorzy nie wzięli nawet złotówki za jego produkcję. :) Do pobrania przez każdego, kto posiada kopię Portala 2. (jest wymagana do zagrania w moda). Testujcie i dajcie znać jak wrażenia! Pierwszy raz dostałem taką możliwość i liczę na krytykę, sam już wyłapałem kilka literówek, które umknęły podczas proof-readingu. :)



https://www.youtube.com/watch?v=jwPkPCvy-GA
https://www.youtube.com/watch?v=SGNlDa8mf7k
https://www.youtube.com/watch?v=Ynd-rVA5-0s

1
(+1|-0)
Re: Portal Stories: Mel
Wysłano: 2.09.2015 22:25:55
Szczur Internetowy
Zmiennokształtny
Wspaniale! Moda pobrałem kila dni po premierze, pograłem z 2h i zapomniałem, było trochę bagów itd. Ale głównie dlatego że było w 100 % po angielsku a ja rozumiałem z 50 %? Jestem cieńki w angolu i nie lubię się wysilać :-Pk Ale jak zobaczyłem na forum że jest po polsku dostałem banana na twarzy. Portal ma niesamowitą fabułę czasami również świetne teksty i humor. Grzechem by było coś przegapić. Zadziwia mnie społeczność fanowska tej gry. Chciałem sobie raz Apeture Tag kupić na promocji, ale nie zdążyłem :P Ogólnie HarryUK odwala świetną robotę z tymi przeróbkami itd. Uwielbiam go. Ale dziamkuje za info i spolszczenie, (Aż dziw bierze że ktoś się za to zabrał :lolk: ) będę musiał to "przetestować" 8-)k
Cytat:
Tęsknota za włóczęgą po nocy, po dniu Jak pies się na łańcuchu przyzwyczajeń miota, I oto znów się budzi z zimowego snu Zew zwierzęcy i dziki, co wabi za wrota.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane