Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



3
(+3|-0)
Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 18:45:59
Wilk śnieżny
Anthro
Witam wszystkich i każdego z osobna. Odważyłem się zaprezentować wam co nieco. Jak już pisałem nie będą to rysunki wysokich lotów bo rysuje amatorsko. Moim prawdziwym hobby jest pisarka. Na początek wrzucę wam rysuneczek wczorajszy.



Co o tym sądzicie? Czy ujdzie w tłoku? Od razu mowie mam w swoim portfolio też bardziej niegrzeczne prace jednak z ich prezentacją się wstrzymam zanim na dobre nie zapuszczę tu korzeni. Takie natomiast będę wrzucać co jakiś czas. Lubie po prostu furki. Taki ze mnie dobry wilczek. :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 19:20:22
wilk syberyjski
Anthro
Jak na początek to nieźle.
I'still here

0
(+0|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 19:23:29
Wilk śnieżny
Anthro
No to dobrze. Poziomu dużego to ja może na razie nie reprezentuje ale staram się.

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 19:25:50
Ja bym poprosił admina, albo moderatora o przeniesienie tego na dział "Uczę się", albo coś w ten deseń, bo jest na to odpowiedni temat, co do prac nowo-zarejestrowanych futer, albo tych co próbują rysiać :3

0
(+0|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 19:54:47
Miś Polarny
Anthro
Cytat z "Neckroo": (Link »)
No to dobrze. Poziomu dużego to ja może na razie nie reprezentuje ale staram się.



Nie martw się im więcej rysujesz tym więcej nabierasz wprawy ^_^ keep doing What you doin, najważniejsze żeby ci to sprawiało przyjemność.

2
(+2|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 20:52:27
Trickster
Anthro
Zauważyłem tendencję początkujących rysowników, że stawiają usilnie kreska za kreską na czuja, starając się narysować całą postać bez uprzedniego szkicu. Zawsze zaczyna się od szkicu. Kilka luźnych, ledwo widocznych kółek i kresek określających formę i "flow" tego co się rysuje. Dopiero potem drugi raz przejeżdżamy przez ten szkic naciskając już mocniej, ale mając pewność, że ta linia będzie dobra, a postać — proporcjonalna.

A tak kończy się na tym, że stawia się złą kreskę, za złą kreską, za złą kreską... I wychodzi krzywo. To trochę jak z konstrukcją w geometrii. Jak pomylisz się na początku o kilka milimetrów, to potem wychodzą takie babole, że nawet punkty na okręgu nie chcą nam się pokryć przy wykreślaniu dajmy na to sześciokąta foremnego.

Trochę dziwny przykład, ale starałem się mocno obrazowo.

1
(+1|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 20:52:41
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Wstawiaj takie rzeczy do "twoje dzieła=o" :P https://polfurs.org/modul...forumpost188585

Amen.
Anything that is beautiful people want to break.

0
(+0|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 21:01:18
Wilk śnieżny
Anthro
Czekam więc kiedy mi to przeniosą.

Mort thx za koment. Postaram się pamiętać ale znając mnie to pewnie trochę potrwa zanim na dobre zaadoptuje twoje rady. Długo się ucze.
Ostatnio edytowany przez Neckroo dnia 6.11.2015 21:02:40

0
(+0|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 21:18:03
wilk syberyjski
Anthro
Przykro mi ale nie mogę się zgodzić
ja pracuje w sai i wkorzystuje obcje tzw. Warstw napierw proste linie jak ma postać postawę,potem ogólny zarys, potem ostry zarys , dopiero 4 warstwa jest mocna i wyraźną linią, na tym nie koniec , futro, ubrania , cienie i t dalej to każda osobna warstwa. Mimo że jestem początkujący niestety jak każdy widział mam duże problemy z anatomią i akcja cienia na futro jak i na ubrania.
mon nadzieję że mój post zostanie potraktowany jako dobra rada a nie spam
Ostatnio edytowany przez WILCZARZ dnia 6.11.2015 21:19:57
I'still here

0
(+0|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 21:30:32
Trickster
Anthro
Czy tylko ja nie rozumiem Wilczarza? Właśnie to powiedziałem. Dlaczego się nie zgadzasz, skoro rzekłeś to samo, lecz w kontekście digitala. Tak jak w programie masz warstwy, tak na kartce tworzysz sztuczny podział na szkic i mocniejszą linię. Najlepszy do szkicu jest ołówek H lub 2H, do mocniejszej linii HB i 2B.

0
(+0|-0)
Re: Cóż staram się ^^
Wysłano: 6.11.2015 21:32:12
Wilk śnieżny
Anthro
Wszystko co pomaga jest dobrym postem. Cóż jak po prostu rysuje, mam zamysł i go robię. Pilnuje proporcji i anatomii ale nie zawsze mi wyjdzie (praktycznie nigdy, zawsze coś pokpie). W między czasie rysowania sprawdzam to co rysuje z jakimiś wzorami. Na końcu ubieram moje furki (albo i nie ubieram). Potem cienie dodaje, jak znajduje na to siły. Jednakże mówię ja rysuje wyłącznie amatorsko i dla fanu. Na poważnie bawię się w pisarkę. Mam nadzieję że rozumiecie.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane