Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


Anonim
6
(+6|-0)
Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 14:29:53
// nie widziałam podobnego tematu i nie wiem też czy pasuje on tutaj czy bardziej do gier forumowych więc przepraszam jeśli się pomyliłam //

Jak w tytule!
Pochwal się skąd wziąłeś pomysł na swój nick albo na imię swojej fursony, swoich postaci. Może zainispiruje to innych do wymyślania oryginalnych imion?

To zacznę od historii mojego nicku i imienia mojej fursony:
Zaczęło się od tego, że kiedy byłam malutka i chodziłam do podstawówki chciałam napisać opowiadanie o... Mhm... "Magicznych lwach" i chciałam tam zawrzeć siebie. Chciałam znaleźć dla siebie jakieś imię i wymyślałam jakieś zlepki liter - wyszło mi nagle Sheri i mi się spodobało ^^. Przez długi czas używałam tego nicku, tego imienia a potem zorientowałam się, że Sheri to ogólnie bardzo popularne imię, które do tego pasuje do psa (jak kto ktoś mi kiedyś uświadomił). Więc się głowiłam co zrobić bym dalej była Sheri a jednocześnie by mój nick był bardziej oryginalny. Jakoś tam więc wymyśliłam imię Sheretane, którego zdrobnieniem jest właśnie Sheri. I tak powstało imię mojej fursony

Jeśli chodzi o nick na forum - taki mam nick na deviantarcie ^^. Chciałam mieć coś uroczego więc do "Sheri" dodałam "cukierkowy" dodatek.
I tak o.

A jeśli chodzi o imiona moich innych postaci to często łączę słowa z różnych języków. Zazwyczaj ciekawie brzmią :D

Opowiedzcie swoją historię :).

7
(+7|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 15:18:39
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Miałam nadzieje, że twój nick to w zabawny sposób wiśniowy cukierek. :C

no cóż.. ja szukałam nicku na dA i wymyśliłam Rita-R. Tak już zostało. No.. Prawie. Zmieniło się w Riciak. Później na potrzeby FA w Ritka. Ale ponoć zawsze lubiłam to imię (jakiś incydent dzieciństwa ze świętą Ritą w roli głównej) i też wiele postaci filmowych z tym imieniem mi towarzyszyło przy oglądaniu telewizji. :P


^ta jest mi w sumie najbliższa bo w latach 2008-2012/3 byłam piesełkiem.

Anything that is beautiful people want to break.

3
(+3|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 15:55:23
Anthro
A czemu nie :D

Mało kto wie ale mój nick to Inka a nie Inu ( Inu to tylko skrót). Nick wziął się od tego że piłam ogromne ilości kawy (dalej pije) i znajomi na moje urodziny kupili mi kawę inkę abym mogła pić kawę tez w nocy ( było to ogromne lata temu XD jak jeszcze chodziłam do gimnazjum albo podstawówki XD ). Przezywanie mnie później Inka weszło wszystkim w krew a po pewnym czasie skrócili to do Inu (krótsze do szeptania w klasie na testach :P). W zasadzie po latach dopiero dowiedziałam się że Inu to tez pies po japońsku ale nie wróciłam do pełnej ksywy XD (myślę że to już nie możliwe XD)

Jest jeszcze jedna ksywa która jestem nazywana w gronie rodzinnym a mianowicie Rambo XD a to przez to że jednego z znajomych mojej siostry uderzyłam sprzączkami od pasków kiedy się zemną kłócił o to że siostra jest w domu XD
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

1
(+1|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 16:07:42
Wilk
Anthro
Jak ktoś grał w WoW-a i za profesję obrał Engineering, to na pewno kojarzy itemek niezbędny do każdych bardziej zaawansowanych konstrukcji - mianowicie Arclight Spanner.

No to już wiecie skąd :D Pomyślałem że klucz płaski używany w engineeringu idealnie pasuje jako swojego rodzaju "symbol" mojej fursony. Wtedy nie miałem pomysłu na jakieś kreatywne imię, a moj inny nick, vahaala, jakoś tak średnio mi pasował.
Autor avatara : http://www.furaffinity.net/user/misskin/

"For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave." A żem trochę leń, to perfekcyjny nigdy nie będę.
Na gg jestem bardzo rzadko, dużo lepiej złapać mnie na PM/Skype ew. Steam :-Dk

1
(+1|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 16:16:11
Wilk
Anthro
Też się pochwale ^^

Od prawie 1 roku miałem już swoją furrysone, lecz z imieniem było gorzej, więc poszukałem w internecie, jakimś cudem trafiłem na jakąś stronę gdzie zmalałem właśnie to słowo "fillin", co znaczy w jakimś języku (niestety nie potrafię powiedzieć jakim bo stronkę gdzieś zapodziałem) mały wilk, mega mi się to spodobało. Ot cała historia, nic specjalnego ale bardzo mi się osobiście podoba ^^

2
(+2|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 16:22:43
Smoko-nietoperz
Anthro
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=04seFO6BEmw

A kto umarł, ten nie żyje.

1
(+1|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 16:31:47
Wilk śnieżny
Anthro
Szczerze powiem to całkiem ciekawy temat. Propsuje.

Przejdźmy jednak do sedna. W swoim życiu miałem wiele nicków jakoś nie umiałem przywyknąć do jednego. Najbardziej znane to Geniu (z forum naruto), Krzyżowiec (z forum poświęconego grze Heroes 3) i DarkMachine (to używałem częściej w kilku miejscach). Nie mówię tu o tożsamościach wymyślonych na potrzeby gier forumowych jak np. Dorian Westler czy inne których nie pamiętam. Mam dryg do wymyślania imion i lubię nazywać stworzone przeze mnie rzeczy lub postacie. Łatwo się do nich przywiązuje. Ale wróćmy do tego nicku. On jest najświeższy. Wymyśliłem go na potrzeby podpisu pod rysunki. Chciałem użyć czegoś co podkreśli moją miłość do nieumarłych (zwłaszcza wtedy miałem jakąś taką słabość względem nich). Grywałem wtedy również dużo w gry traktujące o tym typie istot: Left4Dead, Warcraft 3, Diablo 2, Heroes 3 i jeszcze trochę. Wtedy też rysnałem coś co mi się spodobało i po prostu pomyślałem "ej a może się podpisać" i tak też zrobiłem. Maznąłem Neckroo przez dwa "o" i dodałem ząbki pod tymiż dwoma literami. I tak powstał mój artystyczny nick. Czy będzie jakiś następny. Cóż na pewno nie będzie on artystycznym ale na pewno wymyślę bo uwielbiam to robić.

Tyle w temacie.

Anonim
-2
(+0|-2)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 16:52:44
Od dawien dawna interesowałem się smokami, możnaby rzec, że gdzieś w okolicach 8 roku życia [rok 1998], ale to chyba ze względu prostego, że naszą maskotką w SP 23 w Gdyni jest "Smok Tabaluga" x3 i z tąd ta fascynacja smokami, później dostałem PSXa i trafił mi się taki tytuł jak "Spyro the Dragon", w którego bardzo często grałem i grywam dla przypomnienia :3

No i właśnie z tej gry został zapożyczony smok o imieniu Ragnar, oraz jego umaszczenie :3 Oficjalnie nadanie się i mianowanie smokiem pod tym imieniem, istnieje od bardzo niedawna bo od maja 2015 roku. Wcześniej nie myślałem o czymś takim jak ksywka, czy fursona, chyba że w technikum (2006-2010) przezywali mnie "Wilku", a że spora część lubiła słuchać rapu, no to wiadomka... Hemp Gru i dokładali "Wilku WDZ". (WDZ = Wielki Demon Zła) Ale niestety ta ksywka mnie irytowała, bo to wymysł społeczeństwa, z którym miałem styczność i było mi z tym źle.

Musiało minąć sporo czasu, aby w końcu pokazać się takim, w jakim czuję się najswobodniej. No i tak na koniec parę ciekawostek...

Cytat Ragnara z gry "Spyro the Dragon"

"You've done well, Spyro. Some dragons thought you weren't ready, but I knew they were wrong."

// tłumacząc na polski //

"Zrobiłeś dobrze, Spyro. Niektóre smoki nie były gotowe, ale wiedziałem, że nie mieli oni racji."

2
(+2|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 17:04:39
psiur husky
Anthro
To może ja odpowiem śpiewająco
"I don't even need your love
But you treat me like a stranger
And that feels so rough "

Swego czasu spodobała mi się wymowa tego słowa, brzmi jak amerykańskie szczekanie i tak już zostało.
https://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY&feature=youtu.be&t=107
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=8UVNT4wvIGY


1
(+1|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 8.11.2015 17:06:55
kot
Przed podstawówką ukułem sobie nick 'demo', z którego korzystałem tak do 2008 (tylko jedna grupa ludzi jeszcze mnie tak nazywa, bo przez 7 lat nie zdążyli się przyzwyczaić do zmiany i mówią na mnie demcia :-Dk ) Wtedy w szkole koledzy zaczęli mnie nazywać andru, i tak samo zmieniłem ksywkę online. Mojego nicku nie dało się odmieniać przez przypadki, więc dodałem 's' żeby brzmiało naturalniej. I tak zatoczyłem koło, bo 'andrus' mówili na mnie rodzice jak nie umiałem jeszcze mówić :-Dk

A moja fursona nazywa się toive, ale nigdy nie używam tego jako nicka. Żeby je wymyślić długo bawiłem się w RNG, nic mi się nie spodobało, to spróbowałem tłumaczyć w google translate jakieś frazy na losowe języki. Jest to jakieś słówko po fińsku, jakaś nadzieja, coś takiego, nie pamiętam już ;d

0
(+0|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 11.11.2015 2:28:42
Sergal
Anthro
Historia całkiem prosta.
https://en.wikipedia.org/wiki/Exai

Nowego nicku zacząłem potrzebować mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Autechre wydało nową płytę. Płyta była genialna, tytuł prosty, a chwytliwy, nie mysląc długo bezczelnie ukradłem.
Niewątpliwy plus jest taki, że googlując mój nick nie znajdzie się żadnych informacji o mnie.
I must crucify the ego before it's far too late
before I pine away

*nadstawia się metafizycznej łapce uniwersalnej miłości do głaskania*

2
(+2|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 11.11.2015 11:12:59
Biały tygrys
Anthro
U mnie historia jest taka:

Parę lat temu miałem hopsa na punkcie łaciny. Uczyłem się łacińskich cytatów i cały czas tłumaczyłem sobie losowe słowa. Za którymś razem trafiłem na słowo "Rimor" (odkrywca, badacz) i od razu wpadło mi w ucho. Zacząłem używać go w grach jako nicku, przyjęło się i tak powstało imię mojej fursony.

Teraz nazwisko :-Pk

Po krótkim czasie, na większych portalach, zauważyłem że "Rimor" jest popularnym imieniem chyba na bliskim wschodzie (oraz że jest też taka marka kamperów :-Pk), a potrzebowałem nicku który działałby wszędzie, więc pomyślałem że przydałoby się nazwisko. A kto ma najlepsze nazwiska? Wikingowie :-Dk (Imie ojca plus końcówka -sson) Ponieważ użycie łacińskiego czy angielskiego imienia nijak nie pasowało więc zacząłem szukać Imion wśród bogów Asgardu (Imiona bogów jako nazwiska były często nadawane porzuconym dzieciom które znalazły nowy dom) Wśród nich znalazłem boga mądrości Mimir'a. Mimirsson pasowało i w znaczeniu (pomijając różnice językowe) i w wymowie (całość ma lekko "warczący" wydźwięk :-ojjk: )

I tak powstało Imię i Nazwisko mojej fursony oraz uniwersalny nick :-Dk
Ostatnio edytowany przez Rimor_Mimirsson dnia 11.11.2015 11:13:54
Don't worry, be furry. 8-)k

1
(+1|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 11.11.2015 20:53:30
wilkopodobne+ trochę feniksa
Anthro
Jako, że nigdy nie maiłem talentu do wymyślania imion i nicków, to zawsze "legitymowałem się" jakimś skrótem mojego imienia(ewentualnie z cyframi) . Ten nick powstał po prostu jako skrót mojego imienia, bo jakoś tak głupio było mi wziąć jako nick pełne imię xD

2
(+2|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 11.11.2015 21:03:26

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 11.11.2015 21:11:04
Mój nick to akurat taki trochę banał.
W jednej z gier MMO postanowiłem grać bardem. Po kilkunastu minutach (i wielu wyskakujących informacja o tym, że ten nick jest już zajęty) wpadłem na NoiseVoice. Łatwo wpada w ucho, wygodnie się skraca do Noise i brzmi lepiej niż mój wcześniejszy (Diabolic).

3
(+3|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 11.11.2015 23:38:51
Husky
Anthro
Cytat z "jacklul": (Link »)
I wszystko jasne.

"O cześć Kutas! Co u ciebie?"( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możesz walczyć jak lew, biegać jak gepard. Lecz nigdy nie będziesz lepszy niż Komandor Shepard.


0
(+0|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 25.04.2016 20:41:58
Ksenomorf
Anthro
Ja wziąłem nazwę swego nicku od baterii do licznika rowerowego (SR44) :-Dk i imienia pewnego bohatera (Kris) z filmu pod tytułem "Kelly", to stary film o psie, rasa Owczarek niemiecki, film nakręcony podobno w Australii; tego filmu nigdzie już niemożna oglądnąć, szkoda :-(k --k
Ostatnio edytowany przez Krissr44 dnia 26.04.2016 18:14:52

0
(+0|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 26.04.2016 0:00:14
Rrrudy lis :3
Zwierzę
Ja chciałem mieć nick aether, ale wszędzie był zajęty, więc wymyśliłem skróconą wersję aeth, która rzadziej jest zajęta, a w najdurniejszej wersji aethersis :P Niestety obie "mutacje" są prawie nie do wymówienia :/
Ostatnio edytowany przez aeth dnia 26.04.2016 0:01:24
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" - A.C. Clarke
"Im bardziej zaawansowane technicznie medium, tym bardziej prymitywne, błahe i bezużyteczne wiadomości są przy jego pomocy przekazywane" - S. Lem

0
(+0|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 26.04.2016 0:09:21
Gazelopka sawannowa
Anthro
Generalnie w łacinie i sporej części języków do niej nawiązujących, "ae" wymawia się jako /e/.
Idąc tym tokiem rozumowania:
aeth - /ef/ lub /et/
aether - /eter/
aethersis - /etersis/

Nic trudnego IMO.
O moim wypowiadać się nie będę, bo jest z generatora. xD
Dziergam rzeczy. O, tu są.

0
(+0|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 26.04.2016 0:46:18
Emowilczek
Anthro
Raster od którego wywodzi się mój nick to taka kratka w lampach, pełniąca rolę dekoracyjną, a także kierująca światło bardziej "w dół".
Zawsze mi się to podobało, nazwa jest całkiem fajna, a ja nie miałem lepszego pomysłu, stąd Raster.

Ostatnio edytowany przez Raster dnia 3.03.2017 16:04:05
Pamiętaj Przyjacielu, bo myśl to jest głęboka,
Czytaj moje posty z przymrużeniem oka;
Bo nie w każdym zdaniu szczerość się znajduje,
A złe zrozumienie biedy napytuje.

1
(+1|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 26.04.2016 15:00:05
Kot
Anthro
Nie miałem nicku ale pewne futro wiedziało, że moja sona jest kotem i mówiło na mnie kiteł. Gdzieś się chciałem zarejestrować jako kiteł ale formularz nie przyjmował polskich znaków to wpisałem kiteu. I tak zostało.

0
(+0|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 26.04.2016 18:41:50
Wilk
Anthro
Po prostu reklamuje się ;3 A tak poza tym postać istnieje już jakieś 10+lat, więc po odkryciu fandomu wybór był prosty.
Ostatnio edytowany przez Triafis dnia 26.04.2016 18:42:27
"I've got an idea--an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about".

2
(+2|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 26.04.2016 22:50:15
Bazowo -Śnieżny Leopard
Zmiennokształtny
Nait Sabel --> Zamień L na S i przeczytaj od końca ^^

1
(+1|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 26.04.2016 23:07:04
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Kiedyś na sesji RPG jeszcze dzieciorem będąc grając w Cyberpunka 2020 w nowo poznanymi kolegami z nowej szkoły trzeba bylo wymyślić imię do postaci. Wymyśliłem se Snajpera o polsko-czesko-białoruskim pochodzeniu z wykupionym egzotykiem "wilk" (dla nieświadomych - pełna zmiana wyglądu na anthro). Padło na "Liskowic" i tak już zostało i tak na mnie wołali a potem podchwycili to inni znajomi. Potem już każda postać moja nazywała się Liskowic i tak już zostało xD
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 26.04.2016 23:08:13
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Opowiedz historię swojego nicku
Wysłano: 27.04.2016 16:55:16
Hiena pręgowana
Anthro
Em... nie umiem wytłumaczyć do końca jak to się stało bo mój nick to jakaś czysta abstrakcja do której zmusił mnie mój umysł kiedy rejestrowałam się dawno dawno temu na DA... Jestem tak naprawdę po prostu Traktorkiem :'D wystarczy wpisać "Torakuta" w goglałkę po dowody... to nic więcej jak Traktor "przetłumaczony" na japoński, kiedyś miałam to nawet w podpisie zapisane katakaną.
I raz że ludzie zawsze to źle wymawiają... zawsze x'DDD (u jest nieme) to zaczęto skracać do "Tora" na dobrą sprawę nic do tego nie mam :3 śmieszne że niektórym zaczęło się kojarzyć z tygrysem... w sumie... moja sona jest w paski x'D

YEAAAAAH!
https://www.youtube.com/watch?v=IDYi7wQ1LyM
Ostatnio edytowany przez ToraTorakuta dnia 27.04.2016 16:56:35
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=IDYi7wQ1LyM


 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane