Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<1...3456789...42>>


0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 22:17:48
Arachne
Taur
Cytat:
A pole wyboru "Dopisz datę edycji"?

Nie straszmy użytkowników opcjami¹. Wychodzę z założenia, że im mniej niepotrzebnych opcji (dostepnych dla ZU²) tym lepiej.

"Traktuj użytkowników jak debili a nie zarzucą ci że program jest za trudny."

Lepiej żeby takie coś dodawało się samo, albo wcale.

¹dewiza GNOME... nie lubię ale się sprawdza
²ZU - zwykły użytkownik

Cytat:
Ale po napisaniu posta czasami zauważa się jakiś błąd i poprawienie go nie powinno inwokować tego. Tak myślę do 2 minut, albo do 5 zmienionych znaków?
Na phpbb tak jakoś jest. nie wiem czy jak się zmieni post który jest ostatni, czy w ciągu jakiegoś czasu od napisania, czy jak się zmienni mało.

Jeśli dobrze pamiętam phpbb miało opcje pozwalającą włączyć takie zachowanie że przy edycji posta do jego końca był dopisywany (odpowiednio otagowany) tekst typu "Edytowano 1 raz. Ostatnio 12 min. temu".

Chwilowo nie mam zdania co do takiego zachowania na forum polfursa.

Cytat:
Już wcześniej pisałem że można by odnotowywać datę ostatniej modyfikacji posta. To chyba wystarczający poziom szczegółowości... Jeśli nie to można zdublowany post dołączać do ostatniego z bazy z adnotacją w stylu "Dodano o godzinie 11:11:11"

I jest to zachowanie jak najbardziej właściwe. Ale tylko przez pierwsze parę minut. Potem powinno jednak wstawiać 2 oddzielne posty. Bo jeszcze się okaże, że ktoś coś napisze a to zniknie bo nie zostanie wyróżnione jako coś nowego.

Ponieważ...
Cytat:
ad 1) dokładnie tak samo jak przy edycji posta.

Przy edycji data nie jest zmieniana.

_______Dodano 3 minuty później________

Podsumowując co by uściślić mój punkt widzenia i "jak to ma działać".
Posty wysyłane w krótkim czasie po sobie mają być łączone symulując edytowanie posta. Dodawany ma być przy tym czas (obecny lub różnica czasu). Posty wysyłane w większych odstępach czasu mają być wysyłane jako oddzielne posty.

Przykład łączenia 2 akapity wyżej. Tak to sobie wyobrażam aczkolwiek motyw graficzny może być inny w działającym skrypcie.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 22:35:59
Wilk
Zwierzę
Moim zdaniem, wystarczyłoby -zawsze- dodawać małe "ostatnio zmodyfikowany [data]" na końcu edytowanego/sklejanego postu. (czy to taka krzywda jak poprawiasz literówkę pół minuty po wysłaniu posta, że się to doda?)

I nie liczyć tego na czas tylko jeśli ostatni post jest twój, twój następny się dokleja i finał. Może wskoczyć jakiś rozdzielacz typu <HR> pomiędzy i fajnie jakby podlegał edycji (tzn. dało się go wywalić edytując tak sklejone posty)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 23:16:34
jestę kapibarę
jeszcze by się przydało dodawanie kto zmieniał. Bo sam swoje, to wiadomo. Ale zmiany moderacji też widziałem na innych forach z takiego "automatu" zaznaczane.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 23:17:27
Szeregowy Spizgalski
Tak.
czy mozna wywalić stronkę "Dziękujemy za udział w dyskusji"?
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 23:19:23
jestę kapibarę
Jak sie już czepiamy szczegółów... prawie za każdym razem kiedy piszę odpowiedź w szybkiej odpowiedzi na dole wyskakuje mi że "nie można było dostosować parametrów sesji" i muszę jeszcze raz zatwierdzić posta.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 11.12.2007 10:41:42
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Ktos mi odpowie na moje pytanie? Bo duzo nowych postów i temat na głównej stronie sobie popłynął
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 11.12.2007 12:31:11
Arachne
Taur
Cytat:

Wolfheart pisał(a)):
czy mozna wywalić stronkę "Dziękujemy za udział w dyskusji"?

Nie jestem pewien ale... chyba można skrócić czas potrzebny na przekierowanie do powiedzmy 0 sekund. Strona wtedy się wprawdzie też wyświetli ale będzie mniej uciążliwa. Nie wiem wprawdzie jak system na to zareaguje ale możliwość jest. Testy przeprowadzę dzisiaj wieczorem.

Cytat:
Ktos mi odpowie na moje pytanie?

Jeśli chcesz natychmiastowej odpowiedzi w moim profilu wyszczególnionych jest 5 komunikatorów. Wybierz sobie jeden.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 11.12.2007 12:38:12
Szeregowy Spizgalski
Tak.
wybacz, jestem czasami trochę nadaktywny ^^
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 12.12.2007 23:43:09
Tygrys biały
Anthro
Coś jest jeszcze nie tak z okienkiem logowania. Pod Linuxem mi się rozjeżdża:



Zapewne w którymś miejscu są sztywne piksele albo procenty które się sumują powyżej 100% ... Spróbujcie jednostek em i pt - skalowane po stronie klienta do DPI jakie ma na ekranie

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 12.12.2007 23:45:52
Szeregowy Spizgalski
Tak.
I jak testy Dark? Bo widze ze nic sie niezmieniło
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 14.12.2007 9:19:15
Tygrys biały
Anthro
Puk puk?
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 14.12.2007 9:29:21
Przypominam o problemach z powiadomieniami - nadal się ich nie da usunąć...

...ani dodać nowych x.x
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 17.12.2007 20:04:09
Zastój...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 21.12.2007 22:32:19
Arachne
Taur
Sorki wszystkich za jak to ładnie ujął Marcan "zastój" ale po prostu miałem przez chwile wszystko w dupie.

Zatem wracając do tematu...

Powiadomienia poprawione. Już powinny działać jak należy.

Co do czasu wyświetlania "Dziękujemy za udział w dyskusji" to niestety ustawienie tego na 0 nie daje praktycznie nic bo przekierowanie jest w tagach meta. Wprawdzie próbowałem to obejść przez szybsze php'owe header("Location: $url"); ale niestety jak sama nazwa (header) wskazuje powinno być to na samym początku dokumentu a w momencie wywoływania funkcji jest na to za późno. :(

Co do rozjeżdżania pól logowania przy wysokim DPI to odpowiada za to moja próba jako takiego "zsymetryzowania" layoutu. Chodzi tu mianowicie o to że formularz (2 pola i przycisk) przy DPI (bliskim) 100 zajmują 180px i na tyle było to przewidziane (aby linki pomiędzy nim a yiffometrem były po środku a nie przesunięte ku jednej krawędzi). Przy większych DPI pola tekstowe których długość jest zależna od ilości liter po prosty stają się większe niż te 180px.

Poprawiłem pola tekstowe tak że ich szerokość jest ustalana na konkretną ilość pikseli. Mam nadzieję że to wystarczy (bo znowu nie mam na czym testować słuszności moich twierdzeń), choć pewnie może mocno ograniczyć ilość jednocześnie widocznych znaków przy dużych DPI.

Jeśli masz (lub ktokolwiek ma) lepszą propozycję to chętnie zobaczę jakiegoś diffa.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 22.12.2007 0:13:25
WilczySmok
Zmiennokształtny
Co do tego jak zrobić, by wszystkie headery poszły jak mają pójść to wpisać na poczatku głownego pliku:
ob_start('ob_gzhandler');


Albo tez, zamiast poprzez header, wykonać to samo poprzez echo '<script>document.location.href=".....";</script>';
i tez winno zadziałać^^'
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 22.12.2007 0:35:46
Arachne
Taur
Cytat:

Seti pisał(a)):
Co do tego jak zrobić, by wszystkie headery poszły jak mają pójść to wpisać na poczatku głownego pliku:
ob_start('ob_gzhandler');

Twierdzisz, że wysłanie zgzipowanej strony zapobieży wysyłaniu headera wbrew porządku wykonywania skryptu? I co z przeglądarkami nieobsługującymi kompresowanej treści? Bo co do IE6 to nie wiem, ale ponoć ma z tym problemy. Aż to sprawdzę.

Cytat:
Albo tez, zamiast poprzez header, wykonać to samo poprzez echo '<script>document.location.href=".....";</script>';
i tez winno zadziałać^^'

Wątpię by działało to znacząco szybciej niż obecne przekierowanie przez meta.
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 25.12.2007 23:57:15
Ooooooj.... Dużo zmian było. Jedne malutkie, inne dość spore ale wszystkie wypiszemy...

1. Łączenie postów. Już działa. Zdecydowałem się jednak na to rozwiązanie:
Cytat z "DarkV":
2. Łączenie postów po pobraniu z bazy (w bazie danych przechowywane jako 2 oddzielne)

Trochę dopracowałem ideę i jakoś działa. Jak ktoś zauważy błędy to zgłaszać.

Kilka słów jak to działa. Sygnaturka w bloku "słowotoku" użytkownika jest doklejana tylko do ostatniego postu jeśli choć raz wystąpi w którymś z postów w bloku.

2. Delimiter sygnaturki został zamieniony z zajmującego całą linijke tagu hr na wyróżnienie górnej krawędzi diva sygnaturki. Zajmie dzięki temu mniej miejsca. Kolor dobrałem do koloru ramki posta. Jeśli wydaje się wam zbyt ciemna lub cienka to czekam na propozycje grubości i odcienia.

3. Cytaty. Jak widać na przykładzie w punkcie pierwszym działają trochę inaczej. Od teraz format tagu [.quote] wygląda następująco. [.quote=nick]. Cytowanie z przycisku wstawi tagi automatycznie właśnie w takiej formie.

Ponownie. Trochę przerobiłem kolory i wygląd ramki. Mam nadzieję, że nie wygląda najgorzej. Ale czekam na lepszą propozycje jeśli ktoś chce się bawić.

4. Wywaliłem przycisk menadżera obrazków który i tak działał tylko u adminów. Dla tych co nie wiedzą o które chodzi poniżej zamieszczam obrazek.

5. Wywaliłem trochę starych komentarzy i staram się powoli wywalać niepotrzebne białe znaki aby strona ładowała się nieco szybciej.

6. Co do:
Cytat z "sharpy":
Moim zdaniem, wystarczyłoby -zawsze- dodawać małe "ostatnio zmodyfikowany [data]" na końcu edytowanego [...] postu.

Okazuje się że coś co ma tak działać już jest w systemie. Ale nie wiem czy jest tylko nie włączone czy autor newbb tego nie skończył pisać. [Trochę jak w filmie "Pamięć absolutna" :P ]

Jeśli nikt nie zgłosi zastrzeżeń ogłaszam to drugim milestone i przejdziemy do jeszcze cięższych rzeczy (nie, to nie jest groźba :) ).

Planuję również wkrótce opublikować motyw dark_howl (obecny aktywny i przeze mnie modyfikowany) aby ktoś zdolny napisał inne. Oczywiście jest to również deklaracja z mojej strony na naprawienie wybierania motywu. Starsi członkowie wiedzą o co chodzi. Kiedyś było kilka motywów do wyboru ale wybór ten działał praktycznie tylko do wylogowania. Wtedy zamiast to naprawić po prostu wyłączyliśmy możliwość wyboru. Mam nadzieję to wkrótce naprawić.
Załącznik:
png  manager.png (8.24 KB; 536x262 px)
290_47718b268d3e6.png 536x262 px
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.12.2007 1:26:32
Jeszcze jedna zmiana jaka wynikła poniekąd z mojej nieuwagi.

Mianowicie nadpisując kilka plików wpisałem do pliku z widokiem wątkowanym zawartość przeznaczoną dla widoku płaskiego.

No ale nic. I tak mówiłem (nawet w tym temacie) że widok wątkowany jest zły bo wprowadza zamęt. Dałem wyraz mojej opinii przez usunięcie guziczka "odpowiedz [na tego posta]". A jako że dałem ciała psując ten widok to niech go usunę na całego. I tak od teraz wybór widoku wątkowanego jest niemożliwy, a wpisanie go na siłe do url'a spowoduje wyświetlenie trybu płaskiego.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.12.2007 2:08:29
jestę kapibarę
w widoku kompaktowym posty się nie łączą. tylko nie wiem kto tego używa...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.12.2007 2:34:47
Arachne
Taur
Cytat z "LV":
w widoku kompaktowym posty się nie łączą. tylko nie wiem kto tego używa...

Bo i też nie ma potrzeby aby się łączyły. Jak sama nazwa wskazuje jest to widok kompaktowy. Ale jeszcze można by guziczki na belkę tytułową przenieść tak aby był jeszcz bardziej kompaktowy. :>

I mam dla ciebie prezent LV. Na stronie głównej w drugim bloku po lewej masz nową pozycję (specjalnie na górze). Pobawiłem się też kolorkami :) [reszta nie musi wiedzieć o co chodzi :P ]
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.12.2007 3:07:15
Chyba wpadłem w jakieś code frenzy bo chwila nie minęła a już kolejna zmiana.

Tym razem malutka ale miła. Na stronie głównej w bloku "Nowe Obrazki" zalogowani widzą ich więcej.

/edit: Ale to i tak tylko prowizorka na teraz do czasu postawienia nowej galerii.
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.12.2007 3:34:59
I pytanko do sharpiego.

Dało by się zrobić taki skrypcik w JS, że jak znika lewa strona forum (ta z avatarem, miastem i wszystkim innym) aby pojawiało się coś takiego jak na załączonym obrazku? Przy naprawdę długich połączonych postach trzeba się trochę naprzewijać żeby poznać autora.

I najlepiej żeby znikało jak tylko nie będzie miało miejsca w swoim bloku. I żeby się przesuwało w poziomie przy szerokich stronach. Tak żeby nie zasłaniać strony.

[Przepraszam wszystkich za nieskładną wypowiedź i pieprzenie o rzeczach oczywistych ale już późno i zaczynam zombiakować.]
Załącznik:
png  przypominacz.png (11.93 KB; 513x311 px)
290_4771bdd35abdb.png 513x311 px

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.12.2007 8:49:29
Wilk
Zwierzę
Dałoby się ale pod MSIE byłoby to okropne bo on nie obsługuje position: fixed i trzeba mieszać z hackami różnymi żeby to się trzymało ekranu.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.12.2007 12:04:31
Arachne
Taur
Ale tylko do IE6 chyba. A od kiedy IE7 jest w standardzie w XP i 93% używa XP to chyba możemy IE6 olać (w sensie nie wyświetlać pod IE6 nic)?

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.12.2007 12:57:19
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Propouję zgodność z Netscapem 3.0 ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

 Wątek zablokowany
<<1...3456789...42>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane