Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<12345678...42>>


0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 2:03:24
Tygrys biały
Anthro
Cytat:
DarkV pisał(a)):
Cytat:
Czy mógłbym prosić o ustawienie, aby po zalogowaniu być przenoszonym do poprzedniej strony na której się było przed zalogowaniem zamiast na główną?

Cytat:
hm... tak kiedyś było, już nie?

Nie wiem czy tak było. Możliwe że inny moduł był ustawiony na stronie głównej (np forum) i przez to mogło się tak wydawać.

Rozwiązanie tego widzę na 2 sposoby:
1. Przy przejściu na inną stronę zapisywany jest adres tej strony
  1. W praktyce jest to jednak niemal niewykonalne... chyba ze ktoś mi za to zapłaci to mogę poświęcić kilka tygodni na dopisywanie tego do wszystkich stron
2. Zapisywanie położenia przy wylogowywaniu.
  1. Możliwe. Wady? Stan zapisywany tylko jeśli ktoś się wyloguje.

HTTP_REFERER

Cytat:
DarkV pisał(a)):
Cytat:
Marcan:
Niestety tutaj wam nie pomogę bo na moim lapku mam 1920x1200 Całe menu zajmuje mi jakieś 50% szerokości, na środku

Mogę prosić o screena? I zdjęcie lapka najlepiej z jakimś obiektem dla porównania skali. :P

Się zobaczy, ale nie dziś już...


EDIT: Ale ale, mam generic screenshota z lapka, tak dla rozdzielczości:
http://marcan.deviantart....esktop-61937726

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 12:06:19
Wilk
Zwierzę
hmm, serio to jest taki problem dla userów konquerora? Zgadnąć co jest hasło a co user? Bo jak to zacznę robić tekstem to z hasłem trzeba robić ostre czary.

BTW, w załączeniu screenshot z Safari (który działa na tym samym engine co Konqueror). Jedyne co działa poprawnie to moje javascripty. (tło pod loginem i hasłem znika prawidłowo :)
Załącznik:
jpg  safpf.jpg (110.50 KB; 692x840 px)
49_47592922ed7f1.jpg 692x840 px
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 13:36:34
Arachne
Taur
Zgadnąć, że 5 gwiazdek (czy kółek) to hasło to chyba nie problem.

Ale skoro twierdzisz, że wszędzie to działa to ok. Niech już tak zostanie.


A co do tego screena z Safari.... przerażające. o_0

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 14:43:09
Wilk Grzywiasty
Anthro
heh... nowego tematu nie zakładam, ale przy logowaniu się w dużym oknie hasło ma ograniczona ilość znaków, moje było za długie i nie mogłem się zalogować, na szczęście w logowaniu na pasku nie ma tego ograniczenia

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 15:27:27
Arachne
Taur
Cytat:

Raksha pisał(a)):
przy logowaniu się w dużym oknie hasło ma ograniczona ilość znaków

Poprawione. Zwiększyłem limit znaków do odpowiednio 20 dla loginu i 32 dla hasła czyli do maksa jaki da się ustawić przez stronę. Chyba że ktoś cheatował i ustawił sobie dłuższe hasło to proszę dać znać. ;-)k

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 16:14:16
Tygrys biały
Anthro
DarkV, screenshot i foto zgodnie z prośbą :)




0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 16:58:13
Wilk
Zwierzę
upgradowałem safari do najnowszej wersji i już tylko odrobinkę się sypie ale wszystko już działa.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 18:28:26
Królowa Północy
Inna forma
To jak będzie z tym dodawaniem futerek do ulubionych? BO mi się ten pomysł podoba ^,^
Z resztą wydaje mi się, że powinna też być możliwość dodawania wybranych obrazków z galerii do ulubionych.
Ale też żeby autorowi wysyłało komunikat, że ten dany jego rysunek(zdjęcie) został dodany do ulubionych danego użytkownika..:)
Mały polarny niedźwiadek Aleksy odłączył się od swojej mamusi w czasie zabawy i wszedł na kruchy lód, który pękł i jako kra zaczął krążyć wokół Arktyki.... I pewnie zginąłby w samotności, chłodzie i głodzie, gdyby nie radziecki lodołamacz "Arktyka", który wkręcił go w śruby...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 19:03:34
Szeregowy Spizgalski
Tak.
wydaje mnie sie ze na pewne myki ten serwis jest zwyczajnie za mały ; >
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.12.2007 23:32:39
Arachne
Taur
Wiadomości prywatne za radą Marcana zostały rozdzielone (po wielu bojach). Teraz możecie już usuwać wiadomości ze swojej skrzynki nadawczej ("Wiadomości wysłane").

Nie jestem pewien czy przewidziałem wszystkie ewentualności dlatego zapraszam do testów. Moje konto testowe DarkV-test stoi dla was otworem żeby je zasypać wiadomościami (i tak ich nie będę czytał).

Cytat:
viven:
To jak będzie z tym dodawaniem futerek do ulubionych? BO mi się ten pomysł podoba ^,^
Z resztą wydaje mi się, że powinna też być możliwość dodawania wybranych obrazków z galerii do ulubionych.


Lista ulubionych futrzaków będzie wprowadzona razem z blogiem i nową galerią. Projekt blogu już dojrzewa w mojej głowie.

Co do dodawania ulubionych obrazków z galerii... słuszna sugestia żeby coś takiego było. Jak znam życie będzie trzeba coś takiego będzie chyba do galerii dopisać bo wątpię żeby jakakolwiek galeria coś takiego miała out-of-the-box™.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 8.12.2007 17:51:45
jestę kapibarę
Cytat:

DarkV pisał:
Zwiększyłem limit znaków do odpowiednio 20 dla loginu


Długie loginy rozwalają strasznie ramki. Sugeruje zrobić przy rejestracji minimum 3 maksimum 10-12...


BTW: co jest nie tak w screenach Marcana?
Ja też mam widescreen i nie widzę tam problemów jakoś...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 8.12.2007 20:15:34
Królowa Północy
Inna forma
tak sobie pomyślałam, że powinien być odnośnik z "skzynki odbiorczej" wprost do "wiadomości wysłanych" żeby można sobie było porównać co sie wysłało, ze dostało się taką a nie inną odpowiedź xD bo np. ja mam skleroze i musze sprawdzać,a le to długo trwa xD
Mały polarny niedźwiadek Aleksy odłączył się od swojej mamusi w czasie zabawy i wszedł na kruchy lód, który pękł i jako kra zaczął krążyć wokół Arktyki.... I pewnie zginąłby w samotności, chłodzie i głodzie, gdyby nie radziecki lodołamacz "Arktyka", który wkręcił go w śruby...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 8.12.2007 22:21:09
hmmm zostałem perfidnie skasowany ...
ok ja dołanczam się do Viven to chyba było by niezue ułatwienie chyba

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.12.2007 12:17:20
jestę kapibarę
jakie perfidnie. tłuczecie te offtopy z mizianiem się gdzie sie da. na priv, na priv!

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.12.2007 13:18:52
Przydała by się opcja kasowania swoich postów przy opcji edytuj.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.12.2007 13:24:09
jestę kapibarę
już było mówione. nie będzie. podwójne usuwa moderator.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.12.2007 17:58:51
Wilk
Anthro
Obydwa?
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.12.2007 19:32:40
jestę kapibarę
ten jeden nadmiarowy.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.12.2007 20:15:00
Wilk
Anthro
A więc nie ma metody na usunięcie posta, oprócz PM do moderatora?
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 9.12.2007 20:56:00
jestę kapibarę
niet. poza tym - DarkV pracuje nad automatycznym łączeniem podwójnych postów w jedno. Tak więc możliwe że nie będzie trzeba kasować bo same się będą łączyć.

Ooo.. wymyśliłem inną możliwość.
DarkV, a jakby system sprawdzał czy w danym temacie napisany post nie będzie drugim pod rząd tego samego użytkownika, i jeśli tak, to będzie wyświetlał na czerwono "zdublowany post" i odrzucał go?
Tak jakby było łatwiej niż łączenie, alternatywne podejście...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 14:19:08
Arachne
Taur
z irca:
Cytat:
<Marcan> forum PF, tagi "url" i "img" ... rozpoznaje tylko male litery, milo by bylo gdyby nie rozroznialo rozmiaru liter w tagach, np linki z ImageShack sa duzymi i trzeba modyfikowac

Poprawione... Powinno również działać na inne tagi.

Cytat:
DarkV, a jakby system sprawdzał czy w danym temacie napisany post nie będzie drugim pod rząd tego samego użytkownika, i jeśli tak, to będzie wyświetlał na czerwono "zdublowany post" i odrzucał go?
Tak jakby było łatwiej niż łączenie, alternatywne podejście...

Niebezpieczne zachowanie. Co jeśli to będą posty o różnej treści? A jeśli będzie porównywał treść to co jeśli będą się różniły powiedzmy jednym znakiem?

Na razie rozważam co następuje:
1. Łączenie postów przed dodaniem do bazy (w bazie danych posty przechowywane są jako jedna pozycja).
Jak ma się zachowywać data posta? Czy ma się zmieniać na czas dodania drugiego posta? Ale wtedy tracimy czas oryginalnego. Czy ma pozostać nie zmieniony ale wtedy nowy post nie jest w żaden sposób wyróżniany jako nowy.
2. Łączenie postów po pobraniu z bazy (w bazie danych przechowywane jako 2 oddzielne)
Problemy z edytowaniem postów. Guzik edycji jest tylko jeden. Chyba że dodać kolejny w wypadku połączonych postów. Ale co w wypadku większej ilości postów?

Na razie skłaniam się ku pierwszemu rozwiązaniu, ale tak aby działało tylko przez kilka (kilkanaście) minut od dodania pierwszego posta (którego czas pozostaje niezmieniony). Potem powinno się zachowywać tak jak do tej pory. I to powoli wprowadzam w życie. Chyba, ze ktoś ma inny pomysł?

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 15:50:12
Wilk
Zwierzę
ad 1) dokładnie tak samo jak przy edycji posta.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 20:42:49
Tygrys biały
Anthro
Ponieważ nie zauważyłem jeszcze zmian w zachowaniu przy edycji posta, może to powinien być priorytet... Już wcześniej pisałem że można by odnotowywać datę ostatniej modyfikacji posta. To chyba wystarczający poziom szczegółowości... Jeśli nie to można zdublowany post dołączać do ostatniego z bazy z adnotacją w stylu "Dodano o godzinie 11:11:11"

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 20:52:30
jestę kapibarę
Ale po napisaniu posta czasami zauważa się jakiś błąd i poprawienie go nie powinno inwokować tego. Tak myślę do 2 minut, albo do 5 zmienionych znaków?
Na phpbb tak jakoś jest. nie wiem czy jak się zmieni post który jest ostatni, czy w ciągu jakiegoś czasu od napisania, czy jak się zmienni mało.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 10.12.2007 20:56:07
Wilk
Anthro
A pole wyboru "Dopisz datę edycji"?
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

 Wątek zablokowany
<<12345678...42>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane