Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<123456...42>>


0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 19:50:28
Arachne
Taur
Cytat:

sharpy pisał(a)):
Może być zminimalizowane do czasu ustawienia focusa, np. jest [Nowe konto][Logowanie] i po kliknięciu 'Logowanie' te dwa zastępowane są boksem "Login: [....] Hasło: [....]" (z focusem na polu "Login") a dla już zalogowanych tam jest tylko "[Wyloguj]".

Javascript banalny, mogę zrobić jeśli chcesz.

Chcę. :)

Cytat:

sharpy pisał(a)):
Link do SG na logo polfursa w lewym górnym. Albo lepiej na całej górnej belce (logo + napis + tło pod nimi)

Da się zrobić.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 20:41:13
jestę kapibarę
oooo... jaki ładny tajtel bar :milosck: :milosck: :milosck:

teraz to myślę ze nie ma siły, w ramkach modulików na SG/nowinki też powinny być tak title bary zrobione.

i może wywalić ramkę dookoła "miasto" i wstawić jako tekst pod awatarem po prostu

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 20:53:48

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 20:58:10
jestę kapibarę
rhadmor... ODŚWIEŻ Z SHIFTEM.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:00:23
shift nie dziala... [na klawuaturze lapa].
O, jedna rzecz naprawiona.
O, dwie.

To teraz poprosilbym o mozliwosc wyboru starego ukladu [glowna/nowiny] , bo Edek sie mylil - po zmianach to wlasnie WYGLADA jak kiosk ruchu.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:02:09
jestę kapibarę
nie umiesz przeczytać że będzie główna? na razie wszystko jest w przebudowie. powinna być tabliczka "w trakcie modernizacji, pretensje kierować do /dev/null

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:04:47
I 'Uzytkownika' [ duza litera winna byc a nie mala]

LV, to nie powod zeby wywracac wszystko do gory nogami.

Ja bym po prostu cicho zrobil,potem zaimportowal do systemu a nie burdel robil... To takie dzialanie psychologiczne 'wow, cos sie dzieje'

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:08:30
jestę kapibarę
Jest mała bo chodzi o to że "Szukaj" odpala "Szukaj" a "użytkownika" odpala "Szukaj użytkownika"
Dwa, napisz co jest dla ciebie niewygodne i można sie zastanowić.
Trzy, trudno zrobić cicho na żywym organizmie jeśli ma być komentowanie zmian na żywo. Nie ma dodatkowego serwera betatestowego.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:12:08
Lew
Anthro
gratulacje ... jest zajebiscie ... podoba mi sie .... tylko jeszcze trzeba zmienic miejsce dla wpisywania loginu i hasla ... tak jak mowil sharp ... ale brawo DarkV ... czekam na reszte zmian :] ... btw beda nowe skiny ?
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:14:12
Wilk
Zwierzę
  1. <table style="width: 180px; height: 18px; margin: 0px; float: right;"><tbody><tr>
  2. <td><b><a href="http://www.polfurs.org/user.php">Rejestracja</a>&nbsp;•&nbsp;
  3. <a href="http://www.polfurs.org/user.php" onclick="this.parentNode.style.display='none';
  4. document.getElementById('logowanie1').style.display='block';
  5. document.getElementById('uname').focus();return
  6. false;">Logowanie</a></b></td>
  7. <td><form style="display: none; width: 180px; margin: 0px;"
  8. action="http://www.polfurs.org/user.php" method="post" id="logowanie1">
  9. <input name="uname" id="uname" size="8" type="text">&nbsp;
  10. <input name="pass" id="pass" size="8" type="password">
  11. <input name="xoops_redirect" value="/index.php" type="hidden">
  12. <input name="op" value="login" type="hidden">&nbsp;
  13. <input value="Ok" type="submit"></form></td>
  14. </tr></tbody></table>


Nie ma tekstu "Login, Hasło" ale myślę że futrzaków o tak niskim IQ że nie zgadną nie musimy obsługiwać :)

/DarkV: Pozwoliłem sobie pociąć twój kod bo rozjeżdżał forum. Przy okazji okazało się, że jest jeszcze coś do poprawienia.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:18:27
Szukaj [Na stronie][Uzytkownika]
i wtedy takie wyskakujace 'cos'[JS czy inne licho]

Niewygodne jest to, co teraz zowie sie 'strona glowna'.

Tzn jej uklad.

Ja bym dal stara glowna i jakis wielki picture

GLOWNA W mODYFIKACJI

i przekerowanie na nowinki.

[albo nowinki po bokach glownej - newsy/zawartosc na srodku]

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:24:45
jestę kapibarę
nie ma juz nowinek ;P

Cytat:

Kudlaty_lew pisał(a)):
gratulacje ... jest zajebiscie ... podoba mi sie .... tylko jeszcze trzeba zmienic miejsce dla wpisywania loginu i hasla ... tak jak mowil sharp ... ale brawo DarkV ... czekam na reszte zmian :] ... btw beda nowe skiny ?


Ech kudłaty.. biały/niebieski nie pasił.. ciemny nie pasi.. może różowy? :>

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:26:43
Lew
Anthro
jest w porzadku ... btw ... przydal by sie jakis skrin powitalny ... z logiem ... a potem dopiero strona ... ale hmmm nie o tym chcialem mowic ... cos mi swita ze kiedys ktos zrobil specjalny wystroj dla polfurs tzn takie lapki zamiast kopert jak sie kliknie na FORUM

EDIT

Jesli chodzilo o skiny to chodzilo mi czy bedzie wiecej do wyboru ... czarny jest swietny ... ale skoro robi sie tyle to moze postarac sie o jakis skin nowy ... moze moglby ktos zparojektowac wylacznie dla nas ... (pokazuje na ED'A)
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.11.2007 21:29:39
jestę kapibarę
tak, zrobiłem takie łapki kiedyś ale były za duże i za pikselowate. to do grafików :>

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 0:26:06
Wilk
Zwierzę
Skrin powitalny to jedno z powszechniejszych przekleństw sieci, taki sam szajs jak większość stron bez contentu. SG powinna być schludna i zawierać esencję tego co na sajcie plus podstawową rozjazdówkę po wszelkich ciekawszych sekcjach. Wszelkie "intra", "strony-logo" itd tylko wnerwiają.

LV: Zajebisty jest biało-zielony, przy czym zieleń pastelowo-gradientowa i taka bardziej pod turkus. Ale nie widzę na razie tak głębokich przeróbek skórki.

DarkV: Kodu specjalnie nie ciąłem żeby nie wstawiały się whitespace'y gdzie ich nie chcę bo lubią coś popsuć.

Co jest do poprawienia?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 0:56:46
Arachne
Taur
Może teraz dla odmiany będę złym wujkiem ale...

Cytat:
rhadmor:
Ja bym po prostu cicho zrobil,potem zaimportowal do systemu a nie burdel robil... To takie dzialanie psychologiczne 'wow, cos sie dzieje'

Cytat:
LV:
Trzy, trudno zrobić cicho na żywym organizmie jeśli ma być komentowanie zmian na żywo. Nie ma dodatkowego serwera betatestowego.


Xoops ma taką naturę że większość opcji się wyklikuje. Tak więc nawet jakbym na beta serwerze (którego niema) wszystko poustawiał i stwierdził, że dobrze wygląda to wyklikanie tego na głównym trwało by i tak pewnie z parę godzin (bo zmian było sporo).

Tak więc albo operujemy na żywym organizmie, albo wyłączamy serwis na czas zmian całkowicie. Co wolisz?

Cytat:
rhadmor:
To teraz poprosilbym o mozliwosc wyboru starego ukladu [glowna/nowiny]

To jest technicznie niemożliwe. No chyba że poświęcę z tydzień żeby totalnie spieprzyć serwis i dodać masę haków specjalnie dla ciebie. Strona główna będzie jeszcze przebudowana a nowinki i tak wyglądały jak choinka już wcześniej.

Cytat:
Kudlaty_lew:
Jesli chodzilo o skiny to chodzilo mi czy bedzie wiecej do wyboru ... czarny jest swietny ... ale skoro robi sie tyle to moze postarac sie o jakis skin nowy ... moze moglby ktos zparojektowac wylacznie dla nas

Ze skinami jest problem... xoops jest tak zmodyfikowany, że inne motywy na bazie których można by się bazować są poprostu niekompatybilne. Zatem tak jak mówisz trzeba go zaprojektować i zbudować (w domyśle: na bazie obecnego).

Cytat:
Kudlaty_lew:
przydal by sie jakis skrin powitalny ... z logiem ... a potem dopiero strona

Masz na myśli intro? Na to się nie zgodzę. Zapieram się wszystkimi łapami. A na stronie głównej i tak jest powitanie dla niezalogowanych.

Cytat:
rhadmor:
Szukaj [Na stronie][Uzytkownika]
i wtedy takie wyskakujace 'cos'[JS czy inne licho]

Nie wiem co tu masz na myśli. Obecne "Szukaj / użytkownika" wygląda tak jak wygląda po to żeby zaoszczędzić miejsce na belce. Obecnie tekst na niej zajmuje więcej miejsca niż wcześniej. A jeszcze tam ma być logowanie. Wyobraź sobie że admini mają tam jeszcze pozycję "Panel Administracyjny". Mi to się już teraz w rozdzielczości poziomej 1280 ledwo mieści. Wiem że i tak będę musiał z tą belką kombinować.

Cytat:
rhadmor:
Niewygodne jest to, co teraz zowie sie 'strona glowna'.
Tzn jej uklad.
Ja bym dal stara glowna i jakis wielki picture
GLOWNA W mODYFIKACJI

Było coś takiego kiedy faktycznie wszystko latało po całej stronie.

Cytat:
rhadmor:
i przekerowanie na nowinki.

Nowinek nie ma i nie będzie. Nowinki to był moduł o funkcjonalności podobnej do obecnego bloku ogłoszeń z tym że nie był on używany i służył jedynie jako kontener dla innych bloków.

Cytat:
rhadmor:
[albo nowinki po bokach glownej - newsy/zawartosc na srodku]

Tego ponownie nie rozumiem. Co macie na myśli mówiąc "nowinki"? Wszystko co było w nowinkach jest obecnie na stronie głównej. A nawet mniej bo wyciąłem i będę wycinał dalej.

Miałem coś robić jeszcze w nocy ale lwiczka mi już narzeka że jej nie przytulam tylko siedzę po nocach. Tak więc na dzisiaj zmian już nie będzie. 'branoc i dzięki za konstruktywną krytykę. Widać że chcecie żeby coś zmienić.

/edit:
Cytat:
sharpy:
Co jest do poprawienia?

Lewa strona (tam gdzie jest avatar) rozciąga się proporcjonalnie do szerokości absolutnej najszerszego posta. Nie jest to zachowanie zamierzone. ;)

/edit2: Chyba LV wspominał, żeby przenieść bloba wskazującego status na prawo od nicka. Rozumiem, że chodzi o to, żeby był obok "#46" ale jeszcze po lewej stronie w bloku z nickiem i avatarem. Zrobi się.

Przepraszam też, że powoli wprowadzam wasze sugestie w życie, ale dzień ma skończoną długość a mam jeszcze inne zajęcia oprócz "adminowania" polfursem które też swoją część dnia zabiera.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 12:35:14
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Nie spiesz sie :P I tak zrobione jest wiecej niż... no od dawna :)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 12:58:26
Tygrys biały
Anthro
Cytat:
DarkV pisał(a)):
Cytat:
Marcan pisał(a)):
Cytat:
DarkV pisał(a)):

/edit: Nie ma guzika "usuń wiadomość" bo to adresat ma uprawnienia do usuwania.

Czy to znaczy że skrzynka odbiorcza adresata i elementy wysłane nadawcy są wspólne? No świetnie :D

Wybacz, to sarkazm czy faktycznie ci się podoba takie podejście? Przez internet ciężko wyczuć.

A szkoda, bo wystarczy chwilę pomyśleć żeby zrozumieć że to conajmniej dziwne, o ile nie głupie. Rozumiem że powyższe służy zaoszczędzeniu miejsca w bazie danych, ale wystarczyło by dodać dwa pola - status wiadomości dla odbiorcy i nadawcy, żeby było w porządku. Usuwa jedna strona - status usunięta dla danego użytkownika. Usuwa druga osoba - post zostaje całkiem usunięty z bazy. Poza tym... Elementy wysłane, a przycisk... "Wyślij" ? Jeszcze raz?
Cytat:
Łączenia 2 następujących po sobie postów w jeden szukałem ale nie znalazłem. Możliwe, że newbb nie posiada takiej opcji. Wtedy trzeba będzie trochę kombinować ale sam pomysł warty odnotowania.

Ciekawe które forum ma to w standardzie... Proponuję już o tym myśleć. Nie wymaga to cudów, po prostu szukasz ostatniego posta i sprawdzasz czy to ten sam user napisał
Cytat:
Cytat:
Proponowałbym przeniesienie logowania na górę strony żeby nie trzeba było lecieć na dół ^^

Już kiedyś było na górze. I zostało przeniesione na dół, żeby nie było cały czas na wierzchu. Jak jeszcze ktoś się pod to podepnie to mogę spróbować przenieść.

Po zalogowaniu należy zmienić na "Użytkownik XXX, WYLOGUJ" i już nie przeszkadza
Cytat:
sharpy pisał(a)):

Nie ma tekstu "Login, Hasło" ale myślę że futrzaków o tak niskim IQ że nie zgadną nie musimy obsługiwać :)

/DarkV: Pozwoliłem sobie pociąć twój kod bo rozjeżdżał forum. Przy okazji okazało się, że jest jeszcze coś do poprawienia.

http://www.pcprojekt.pl/
Fajne logowanie, nie? :D Okienka dla user/pass wyglądają podobnie do przycisków i gdyby nie to że są białe a po kliknięciu da się wprowadzić tekst, bardzo dobrze by tą rolę spełniały obok pozostałych.
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 13:33:26
Aha, i jeszcze to:



/ed: trzeba było opróżnić cache i jest ok

Trzeba coś zrobić z powiadomieniami bo nie działają jak należy. Kiedyś się zapisałem na jakieś wątki i od tamtej pory nie mogę się wypisać. Musiałem wyłączyć całkiem wysyłanie powiadomień w profilu

//haha, podwójny post :>

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 14:16:55
Arachne
Taur
Cytat:

Marcan pisał(a)):
Czy to znaczy że skrzynka odbiorcza adresata i elementy wysłane nadawcy są wspólne? No świetnie :D
[...]
A szkoda, bo wystarczy chwilę pomyśleć żeby zrozumieć że to conajmniej dziwne, o ile nie głupie. Rozumiem że powyższe służy zaoszczędzeniu miejsca w bazie danych, ale wystarczyło by dodać dwa pola - status wiadomości dla odbiorcy i nadawcy, żeby było w porządku. Usuwa jedna strona - status usunięta dla danego użytkownika. Usuwa druga osoba - post zostaje całkiem usunięty z bazy.

Cóż, masz rację. Trochę się zastanawiałem jak to rozwiązać i twoja propozycja wydaje się lepsza niż to co nawymyślałem. :)

Cytat:
Poza tym... Elementy wysłane, a przycisk... "Wyślij" ? Jeszcze raz?

No, żeby jeszcze coś wysłać. Taki skrót, żeby nie latać po wszystkim jeszcze raz.

Cytat:
Cytat:
Łączenia 2 następujących po sobie postów w jeden szukałem ale nie znalazłem. Możliwe, że newbb nie posiada takiej opcji. Wtedy trzeba będzie trochę kombinować ale sam pomysł warty odnotowania.

Ciekawe które forum ma to w standardzie...

PhpBB, IPB i pewnie parę innych. Znalazłem opcję o niewiele mówiącej nazwie "Limit czasu pomiędzy kolejnymi postami". Przypuszczam żę to jest zwykły anti-flood ale zobaczymy.
Cytat:
Proponuję już o tym myśleć. Nie wymaga to cudów, po prostu szukasz ostatniego posta i sprawdzasz czy to ten sam user napisał

Nie lubię zostawiać rozgrzebanej roboty i brać się za następną. Jak zakończę Stronę główną, wygląd forum, logowanie i uwzględnię twoje sugestie co do Wiadomości wysłanych to pewnie będzie następna rzecz za jaką się zabiorę.

Cytat:

http://www.pcprojekt.pl/
Fajne logowanie, nie? :D Okienka dla user/pass wyglądają podobnie do przycisków i gdyby nie to że są białe a po kliknięciu da się wprowadzić tekst, bardzo dobrze by tą rolę spełniały obok pozostałych.

Już widzę te posty: "Co to za logowanie, nawet nie widać że to logowanie, zróbcie coś bo to beznadziejnie wygląda..." itp.

Myślę to zrobić tak jak na http://www.gry-online.pl/s009.asp
Proste pola do wpisywania z napisami na ich tle.

/edit:
Cytat:
Trzeba coś zrobić z powiadomieniami bo nie działają jak należy. Kiedyś się zapisałem na jakieś wątki i od tamtej pory nie mogę się wypisać. Musiałem wyłączyć całkiem wysyłanie powiadomień w profilu

No tak, śmiertelnie o tym zapomniałem. Najpierw Neonus miał to zrobić, potem ja miałem to zrobić, potem Neonus, potem znowu ja i znowu... i tak się rozmyło, że już chyba oboje zapomnieliśmy ;)

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 15:23:54
jestę kapibarę
Cytat:

DarkV pisał:
Cytat:
sharpy:
Co jest do poprawienia?

Lewa strona (tam gdzie jest avatar) rozciąga się proporcjonalnie do szerokości absolutnej najszerszego posta. Nie jest to zachowanie zamierzone. ;)


Nom.. a najlepszy cyrk że szerokość OBU tych modułów nie jest wcale ustawiona proporcjonalnie tylko fixed width, bo jak było proporcjonalnie to moduł avataru rozwalał sie na pół strony jeśli było ZA WĄSKO :>
Śmy kiedyś spędzili na kombinowaniu tego z Neonusem chwiłkę :>

Cytat:
Nie wiem co tu masz na myśli. Obecne "Szukaj / użytkownika" wygląda tak jak wygląda po to żeby zaoszczędzić miejsce na belce. Obecnie tekst na niej zajmuje więcej miejsca niż wcześniej. A jeszcze tam ma być logowanie. Wyobraź sobie że admini mają tam jeszcze pozycję "Panel Administracyjny". Mi to się już teraz w rozdzielczości poziomej 1280 ledwo mieści. Wiem że i tak będę musiał z tą belką kombinować.


Mi się nie mieści i zawija "administracyjny" na drugą linijkę (na 1024x768 ). A tam jest jeszcze yiffometr w tym pasku...
Co myślisz o tym żeby ukrotnić tą belkę? Wstawić logowanie i Yiffometr do wyższej belki, a po środku dać nie wiem, coś tak oklepanego jak motyw śladów łapek or sth. Albo odwrotnie.

Cytat:

Marcan napisał:
Ciekawe które forum ma to w standardzie... Proponuję już o tym myśleć. Nie wymaga to cudów, po prostu szukasz ostatniego posta i sprawdzasz czy to ten sam user napisał


Ostatniego W AKTUALNYM TEMACIE.

Cytat:

DarkV napisał:
Znalazłem opcję o niewiele mówiącej nazwie "Limit czasu pomiędzy kolejnymi postami". Przypuszczam żę to jest zwykły anti-flood ale zobaczymy.


Anti-flood który powinien być ustawiony na jakieś 30 sekund..
Aczkolwiek miedzy niektórymi zdublowanymi postami jest pare minut różnicy. To do łączenia kolejno po sobie napisanych się nie przyda.

Cytat:
Myślę to zrobić tak jak na http://www.gry-online.pl/s009.asp
Proste pola do wpisywania z napisami na ich tle.


Ale to grafikę do tego trzeba by zrobić. Albo jeśli się nie chce grafiki - wpisać tekst który zniknie po kliknięciu na polu (przykład na www.tp.pl)

ETID:

LOL! Strona główna mi się rozjechała ;P Myślałem że nie ma prawej kolumny, a tu widzę że środkowa nie dała się zmniejszyć... Pewnie na 1280 wygląda dobrze, w domu mam widescreena, ale myślę że za mnimum powinnismy przyjąć 1024 (800x600 to już chyba zabytek..?)

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 17:49:52
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Teraz główna wygląda świetnie :-)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 17:55:49
Smok Serwisowy
prawie sie podniecilem Ł3
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 20:05:25
Wilk
Zwierzę
Nie jest źle :) IMHO ogłoszenia powinny być bardziej eksponowane - a przynajmniej najnowsze z nich bo tam lądują rzeczy ważne o których wszyscy powinni wiedzieć. (malutki box na jedno ogłoszenie na samej górze?)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 20:13:08
Lew
Anthro
szoutbox powinien byc jak byl u gory !
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

 Wątek zablokowany
<<123456...42>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane