Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<1...26272829303132...42>>


0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.04.2009 21:32:20
Hiena
Zwierzę
Ok, na wstępie zaznaczam, że nie czytałam całego tematu, bo jest za długi, i bardzo możliwe, że sprawa była już poruszana. W takim razie o wybaczenie grzecznie uprasza się.

Mianowicie. Strasznie irytuje mnie fakt, że ze strony głównej po kliknięciu na ikonę po prawej stronie ostatnio poruszanego tematu następuje przekierowanie do OSTATNIEGO napisanego posta. Na forach, na których się poruszam, przekierowuje natomiast do ostatniego NIEPRZECZYTANEGO posta przez danego, zalogowanego użytkownika, chociażby pod spodem było kolejnych 5 stron nowego tekstu. Post ten jest także oznaczany inną ikoną, lub ikonka ma inny kolor, więc łatwiej jest ją odszukać wzrokiem na stronie. Natomiast na pf trzeba mozolnie przewijać stronę, często ją po prostu zmieniać cofając się do ostatniego przeczytanego przez siebie posta, który nawet nie jest oznaczony - jakimś kolorkiem, podkreśleniem, czy czymkolwiek. Trzeba zerknąć na datę, godzinę, przeczytać jeszcze raz i stwierdzić, czy już się czytało. Ogólnie strasznie niewygodne, tym bardziej, że wtedy chcąc nie chcąc część postów czyta się jakby w odwrotnej kolejności, żeby sprawdzić "gdzie się jest". Jeśli jest to parę postów, to ok, ale gdy dyskusja jest żywa, to trzeba się trochę pomęczyć. Niby od tego się nie umiera, ani nawet nie choruje, niemniej jednak jest to niewygodne i ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥, przynajmniej dla mnie, która szlaja się po forach, na których tego problemu nie ma.

I pytanie za 100 internetów: czy można by zmienić przekierowanie na "do ostatniego nieprzeczytanego posta", zamiast na "do ostatniego posta w wątku", jeśli jest taka możliwość? Albo chociaż zaznaczyć jakoś ten ostatni nieprzeczytany, żeby łatwiej go było odszukać?

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.04.2009 21:36:19
Lateksowy książe
Anthro
Tu chyba nie ma funkcji "nieprzeczytanych" postów.
Albo takowej nie znalazłem.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.04.2009 21:38:01
Hiena
Zwierzę
No właśnie. A myślę, że by się przydała. Można ją jakoś dokleić do całości?

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.04.2009 22:24:17
jestę kapibarę
Kiedyś była, ale ponieważ wszyscy narzekali, że nie działa prawidłowo to ktoś ją w końcu wyłączył i było z głowy...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.04.2009 22:25:58
Wilk
Zwierzę
Powiem co mówiłem jeszcze raz:
porządna i bezbłędna realizacja tej funkcji wymagałaby tabeli:
każdy użytkownik x każdy post -> data.

Biorąc pod uwagę, że z uzytkownikami dociągamy do tysiąca, a postów mamy już ponad 50,000, byłaby to tabela na 50mln rekordów.

Każde inne rozwiązanie to półśrodek.
Nie sądzę żeby to powstało.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.04.2009 22:39:32
Zwierzę
Przeszukaj listę
(Razem: 361 użytkowników)

Ale mniejsza o to. Nie możnaby zrobic tak że nieprzeczytane posty będą liczone od momentu włączenia tej funkcji? To chyba już nie jest półśrodek a takie 3/4 środka.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.04.2009 22:57:20
Hiena
Zwierzę
Nie chcę liczyć, ilu tych użytkowników się nie udziela. Nie usuwacie nieaktywnych kont?

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 26.04.2009 23:23:02
gronkowiec
Anthro
Cytat z "sharpy":
Powiem co mówiłem jeszcze raz:
porządna i bezbłędna realizacja tej funkcji wymagałaby tabeli:
każdy użytkownik x każdy post -> data.

Biorąc pod uwagę, że z użytkownikami dociągamy do tysiąca, a postów mamy już ponad 50,000, byłaby to tabela na 50mln rekordów.


To ja zapytam jeszcze raz: jak to jest że na innych forach, gdzie jest po kilkadziesiąt tysięcy użytkowników i miliony postów taka funkcja jest dostępna, mimo że takie fora często nawet nie mają własnego serwera? Sam prowadzę małe forum na 356 użytkowników i 5703 postów, gdzie ta funkcja działa dla każdego usera, a cała baza z śmieciami phpBB by Przemo nie przekracza 18MB...
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 27.04.2009 1:07:22
jestę kapibarę
Cytat z "Zawa":
Nie chcę liczyć, ilu tych użytkowników się nie udziela. Nie usuwacie nieaktywnych kont?


Usuwamy, ale nie wszystkie. Na ogół fantomy, niepiszących, raz zalogowanych itp. Zwróć uwagę - numery id użytkowników już jakiś czas temu wyszły za tysiąc, a liczba całkowita jest powyżej 350 (z czego aktywnych może 100).
Nie będę kasował kogoś kto napisał kiedyś kilkanaście/dziesiąt postów i przestał się udzielać - bo może kiedyś wróci?
Ostatnio edytowany przez LV dnia 27.04.2009 1:08:51

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 27.04.2009 2:21:55
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Hmm... może dać jakąśrangę jak np "prawie zarejestrowany" to "uśpiony" albo "na wakacjach" tacy co od jakiegoś czasu nie napisali żadnego posta albo nie wchodzą na forum.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 27.04.2009 7:57:38
Wilk
Zwierzę
Na innych forach funkcja zwykle jest "per wizyta" i "per wątek" znaczy za nieprzeczytane uznawane są wątki, w których pojawiły się posty od czasu twojego ostatniego wylogowania, bądź ostatniej wizyty w danym wątku (nie ważne na której stronie). I z ograniczeniem czasowym, znaczy starszy niż 3 miesiące = przeczytany.
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 27.04.2009 8:01:31
Cytat z "Adonai":
Hmm... może dać jakąśrangę jak np "prawie zarejestrowany" to "uśpiony" albo "na wakacjach" tacy co od jakiegoś czasu nie napisali żadnego posta albo nie wchodzą na forum.


nieaktywny.

przyznawana tylko w pełni zarejestrowanym (prawie zarejestrowani pod nóż).
automatem przywracana do "zarejestrowany" przez zalogowanie na konto, automatem ustawiana w ten stan po miesiącu nielogowania.

W ten sposób wiesz, czy jest sens wysyłać PM. - nawet jeśli nic nie postuje to znaczy że lurka.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 27.04.2009 8:15:39
jestę kapibarę
Cytat z "sharpy":
Na innych forach funkcja zwykle jest "per wizyta" i "per wątek" znaczy za nieprzeczytane uznawane są wątki, w których pojawiły się posty od czasu twojego ostatniego wylogowania


Z powodu problemów z wylogowywaniem się w trakcie sesji, DarkV wyłączył wylogowywanie się - teraz można sobie i rok być na jednym logowaniu.
Np. ty masz ostatnie logowanie 25.04.2009 14:20

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 27.04.2009 8:55:22
Tak jest nawet fajnie, zalogowalem sie na tym komputerze z 2 tygodnie temu, w sobote sie zalogowalem na innym, a tutaji tak nadal jestem zalogowany :)
Co do takich userow, to moze by sie przydalo automatyczne kasowanie takich, ktorzy sie logowali max. 2 razy i wogole sie nie udzielali? np. napisac taka stopke przy rejestracji, "jezeli nie bedziesz sie logowal przez 1 miesiac, bedziesz mial status nieaktywnego, a jezeli przez 3 miesiace - twoj profil zostanie skasowany"
I wilk syty, i owca cala :P

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 27.04.2009 13:41:38
Hiena
Zwierzę
Cytat z "LV":
Cytat z "sharpy":
Na innych forach funkcja zwykle jest "per wizyta" i "per wątek" znaczy za nieprzeczytane uznawane są wątki, w których pojawiły się posty od czasu twojego ostatniego wylogowania


Z powodu problemów z wylogowywaniem się w trakcie sesji, DarkV wyłączył wylogowywanie się - teraz można sobie i rok być na jednym logowaniu.
Np. ty masz ostatnie logowanie 25.04.2009 14:20


Huh, a może by tak spróbować włączyć tę funkcję jeszcze raz? A nóż siekiera tasak będzie śmigać.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 27.04.2009 18:21:27
jestę kapibarę
Na kasowanie nieatywnych userów polityka już jest od dawna i nie będzie zmieniana - możecie nie dawać sugestii.
Na tych co nie używają konta polityka też już jest - ewentualnie można zrobić to co proponował sharpy. Inne sugestie są odrzucone lub zbieżne z aktualnymi. Period.

Co do przeczytanych postów to DarkV się musi wypowiedzieć.
Ostatnio edytowany przez LV dnia 27.04.2009 18:23:53

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.04.2009 11:31:48
Arachne
Taur
Obecnie po stronie usera przechowywane jest ciasteczko polfurs_org_newbb«UID»_LT w którym mamy tablicę topic_id + czas ostatniego przeczytanego posta. Można by przesunąć to na stronę serwera.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.04.2009 12:53:29
O tak, gdy mialem lepszy komputer zawse kasowalem ciasteczka gdy konczylem przegladac WWW, a zaczynalem robic cos innego. Po ciasteczkach podobno takie serwisy jak Onet moga szpiegowac, tj. byl taki artykul, gdzie przez ciasteczka wlasnie uzytkownicy sa identyfikowani i przez to ze nie usuwamy ciasteczek, moga nass zidentyfikowac i wyswietlac reklamy dostosowane do naszych potrzeb, tego czym sie interesujemy itp.(reklamy behawioralne to sie zwie). Jezeli to nie bedzie problemu z wzdrozeniem tego, typu trzeba wiekszy HDD na to, bedzie wiecej SQLowych zapytan czyli wolniejsze forum bedzie, to ja jestem za takim rozwiazaniem.
PS. Darujcie sobie wszelka krytyke tego postu, ktora nie mialaby miejsca, "gdyby to nie pisal Aki". to sie robi nudne, nie smieszne, a taka krytyka wystepuje w PRAWIE KAZDYM moim poscie, przeciez umiem myslec i czytac...
LV, nie kasuj tego posta, cie prosze, nawet gdy ci sie wyda to jako offtop(to jest tylko powiazanie z tematem, wiec to jest taki half-offtop). DarkV, co z tym banem?
Ostatnio edytowany przez Akimoto dnia 28.04.2009 12:56:28

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.04.2009 18:08:32
jestę kapibarę
*facepaws*
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.04.2009 18:23:02
DarkV, to co piszesz to dobre rozwiązanie, w połączeniu do tego co pisał Sharpy - takie odznaczenia dotyczą wtedy tylko postów sprzed maks 100 dni, reszta jest ignorowana. Powinno nie być szczególnie duże.

A drugie: po drugim przeczytaniu też facepaws.

Aki, a podobno paranoja to nasza domena... te ciasteczka powodują wyświetlanie tych reklam, które mogą być bardziej interesujące dla użytkownika, tak. Dobrze napisałeś. To nie znaczy, że ktoś tam siedzi i kombinuje co by ci spylić albo że cię szpieguje specjalnie. Za mały pikuś jesteś żeby ktoś się tak tobą interesował. A reklamy? No jakbym miał już wybór, to wole reklamy tego, co mnie interesuje, a nie kremu do zmarszczek i różowej szminki. Pomińmy fakt, że reklam nie trawię i od tego jest adblock. A ponieważ ich nie widzę to mogą sobie o mnie informacje zbierać do upojenia. Zwłaszcza, że te informacje są zbierane na TWOIM komputerze. Więc łączysz się ze stroną, serwer patrzy - o, ostatnio dużo czyta o motoryzacji, to cyk mu reklamę samochodu. A nie ma ciasteczka? to random i tyle. Strasznie szpiegujące, pfffy. Przy serwisach informacyjnych to bardzo miła funkcja, bo więcej wrzuca ci rzeczy interesujących które się chce czytać niż pierdół dla różowych panienek.

Gorzej jest, jak ciastko zapisuje taką ciekawą informację jak status zalogowania bez hasła (bywa tak..). Wtedy zmieniasz sobie w swoim ciastku użytkownika z siebie na admina i szalejesz. Zdaje się, że u nas ten fail nie występuje, jeśli dobrze pamiętam... widziałem takie rzeczy, może źle opisuję procedurę bo się tylko na łapy patrzyłem i na ekran, ale generalnie dosyć proste.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.04.2009 19:21:54
Lateksowy książe
Anthro
Reklamy. Straszna rzecz. A jest ich TAK DUŻO na polfursie. Zasypują nas reklamy. </sarkazm>

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 28.04.2009 19:33:24
Hiena
Zwierzę
Cytat z "LV":
DarkV, to co piszesz to dobre rozwiązanie (...)


Do szabli, DarkV, do szabli! *podaje szabelkę*

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.05.2009 14:35:51
gupie pytanie:
dlaczego w edycji profilu nadal nie ma informacji o dopuszczalnym rozmiarze podpisu?
(sorki, na moim dziadowskim szablonowym forum podpis większy niż dopuszczalny po prostu nie przejdzie...)

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.05.2009 15:38:08
Lateksowy książe
Anthro
Przydałoby się. Bo dopiero po wpisaniu zbyt długiego widać jak ucina.

BTW - uważam że jest za mało znaków na podpis.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 7.05.2009 17:50:33
Arachne
Taur
Ok… 1200 znaków wystarczy?

Bo na pełny tekst licencji GPL najwyraźniej nie… :P

 Wątek zablokowany
<<1...26272829303132...42>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane