Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<1234567...42>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 22:05:02
Cytat:

DarkV pisał(a)):
Może teraz dla odmiany będę złym wójkiem ale...

wUjkiem.
Cytat:


[...]

Cytat:
rhadmor:
Szukaj [Na stronie][Uzytkownika]
i wtedy takie wyskakujace 'cos'[JS czy inne licho]





Cytat:


Nowinek nie ma i nie będzie. Nowinki to był moduł o funkcjonalności podobnej do obecnego bloku ogłoszeń z tym że nie był on używany i służył jedynie jako kontener dla innych bloków.

Tego ponownie nie rozumiem. Co macie na myśli mówiąc "nowinki"? Wszystko co było w nowinkach jest obecnie na stronie głównej. A nawet mniej bo wyciąłem i będę wycinał dalej.


Wlasnie tak powinno byc. Strona glowna nie powinna byc zbyt przepakowana - jak np. tutaj.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 22:32:26
Arachne
Taur
Cytat:

rhadmor pisał(a)):
Cytat:

DarkV pisał(a)):
Może teraz dla odmiany będę złym wójkiem ale...

wUjkiem.

Racja... *biczuje się*

Cytat:
rhadmor:

Zgubiłeś yiffometr. Tego się nie da pogodzić. Za mało miejsca. Zostawmy to tak jak jest... z resztą wystarczy że to raz ktoś kliknie choćby przez ciekawość czy nie zrozumienie i się nauczy do czego to. Poza tym nie wiem czemu ale twoja propozycja wygląda nieestetycznie... ble...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 29.11.2007 22:51:24
jestę kapibarę
Cytat:

Kudlaty_lew pisał(a)):
szoutbox powinien byc jak byl u gory !


A takiego ;P Strona to nie irc, to forum jest główną treścią i ma być eksponowane, shoutbox jest dodatkiem do forum. Nie odwrotnie.

Cytat:

DarkV napisał:
Zgubiłeś yiffometr. Tego się nie da pogodzić.

:>

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 7:59:14
Tygrys biały
Anthro
Cytat:
//haha, podwójny post :>

Evil :-xk

Cytat:
DarkV pisał(a)):

Cytat:
A szkoda, bo wystarczy chwilę pomyśleć żeby zrozumieć że to conajmniej dziwne, o ile nie głupie. Rozumiem że powyższe służy zaoszczędzeniu miejsca w bazie danych, ale wystarczyło by dodać dwa pola - status wiadomości dla odbiorcy i nadawcy, żeby było w porządku. Usuwa jedna strona - status usunięta dla danego użytkownika. Usuwa druga osoba - post zostaje całkiem usunięty z bazy.

Cóż, masz rację. Trochę się zastanawiałem jak to rozwiązać i twoja propozycja wydaje się lepsza niż to co nawymyślałem. :)

Cóż takiego nawymyślałeś? jakby co to często bywam na IRCu, można tam pogwarzyć zamiast floodować forum

Cytat:
DarkV pisał(a)):

Znalazłem opcję o niewiele mówiącej nazwie "Limit czasu pomiędzy kolejnymi postami". Przypuszczam żę to jest zwykły anti-flood ale zobaczymy.

Służy tylko po to żeby za dużo w krótkim czasie nie napisać. Jakaś tam minimalna ochrona jest (psychologiczna), ale jest to bardzo wkurzające

Cytat:
DarkV pisał(a)):

Nie lubię zostawiać rozgrzebanej roboty i brać się za następną. Jak zakończę Stronę główną, wygląd forum, logowanie i uwzględnię twoje sugestie co do Wiadomości wysłanych to pewnie będzie następna rzecz za jaką się zabiorę.

Znam to, potem się okazuje że się kilka tematów naskładało, nic nie działa i nie wiadomo od czego zacząć

Cytat:
DarkV pisał(a)):

Myślę to zrobić tak jak na http://www.gry-online.pl/s009.asp - Proste pola do wpisywania z napisami na ich tle.

Wystarczy dodać tekst który będzie znikał po kliknięciu na pole. Ewentualnie można się bawić z tłem, ale od razu informuję że IE7 nie radzi sobie zbytnio ze stylami pól formularza

Cytat:
LV pisał(a)):

Cytat:
Nie wiem co tu masz na myśli. Obecne "Szukaj / użytkownika" wygląda tak jak wygląda po to żeby zaoszczędzić miejsce na belce. Obecnie tekst na niej zajmuje więcej miejsca niż wcześniej. A jeszcze tam ma być logowanie. Wyobraź sobie że admini mają tam jeszcze pozycję "Panel Administracyjny". Mi to się już teraz w rozdzielczości poziomej 1280 ledwo mieści. Wiem że i tak będę musiał z tą belką kombinować.

Mi się nie mieści i zawija "administracyjny" na drugą linijkę (na 1024x768 ). A tam jest jeszcze yiffometr w tym pasku...
Co myślisz o tym żeby ukrotnić tą belkę? Wstawić logowanie i Yiffometr do wyższej belki, a po środku dać nie wiem, coś tak oklepanego jak motyw śladów łapek or sth. Albo odwrotnie.

A może menu które się rozwija z przycisku? Albo dwie opcje do wyboru, albo jak na niektórych forach cały formularz do wyszukiwania (tylko trzeba to najpierw kliknąć a nie tylko najechać myszką). Inna opcja to połączyć formularze wyszukiwania w jeden, który będzie się zmieniał w zależności od jakiegoś zaznaczonego pola

Cytat:
LV pisał(a)):

Cytat:
Ciekawe które forum ma to w standardzie... Proponuję już o tym myśleć. Nie wymaga to cudów, po prostu szukasz ostatniego posta i sprawdzasz czy to ten sam user napisał

Ostatniego W AKTUALNYM TEMACIE.

No tak, niedomyślnym takie szczegółowe informacje są potrzebne :P

Cytat:
LV pisał(a)):

ETID:

LOL! Strona główna mi się rozjechała ;P Myślałem że nie ma prawej kolumny, a tu widzę że środkowa nie dała się zmniejszyć... Pewnie na 1280 wygląda dobrze, w domu mam widescreena, ale myślę że za mnimum powinnismy przyjąć 1024 (800x600 to już chyba zabytek..?)

Niestety tutaj wam nie pomogę bo na moim lapku mam 1920x1200 :P Całe menu zajmuje mi jakieś 50% szerokości, na środku



== EDIT ==
Odnośnie shoutboxa...

Teraz jest tak:


/DarkV: rozjeżdżało forum, przerobione na thumba

Proponuję coś takiego jako pole wprowadzania tekstu:



Aha, i jeszcze może buźki na prawo wypchnąć...


== EDIT 2 ==
Link "galeria" w górnym menu nie powinien się wyświetlać niezalogowanym użytkownikom ponieważ i tak nie mają do niej dostępu.

Edycja postu powinna zapisywać i wyświetlać datę ostatniej modyfikacji.

Formularz edit.php jest źle sformatowany - stała szerokość niezależnie od rozmiaru okna. Tym którzy korzystają nie muszę chyba mówić że posty takie jak ten lepiej się edytuje w zewnętrznym programie... ;)

Po edycji postu wyświetlana jest pierwsza strona tematu a nie post który edytowaliśmy, jak to się dzieje przy tworzeniu nowego posta

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 10:25:30
Wilk
Zwierzę
Moim skromnym zdaniem belka tytułowa powinna poprawnie wyświetlać się dwulinijkowo. To, co jest, z trudem mieści się w 800x600 a już zupełnie skandalicznie w 640x480, natomiast dwulinijkowe wyglądałoby sensownie gdyby nie dwugradientowe tło.

Da się to spoko zrobić przez podwójne zagnieżdżenie i rozciecie gradientu na 2 czesci. Ale moim zdaniem możnaby po prostu inne tło wrzucić...

<DIV style="background: black url("grad_gora.gif") repeat-x top;"><DIV style="background: transparent url("grad_dol.gif") repeat-x bottom;">...</DIV></DIV>
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 10:33:04
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Sharpy, spójrzmy prawdzie w oczy. Kto dziś Używa 640x480. Z promil społeczeństwa może.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 10:54:06
jestę kapibarę
Cytat:

Marcan pisał:

Po edycji postu wyświetlana jest pierwsza strona tematu a nie post który edytowaliśmy, jak to się dzieje przy tworzeniu nowego posta


Umm a ja ci wyjaśnię dlaczego.
Powód jest taki że domyślnym formatowaniem jest "najnowsze posty na początku", czyli odwrotnie niż masz ty czy ja. W związku z tym po napisaniu zostaje na tej samej stronie na której byłeś (jak napiszesz - kiedyś 11 posta na stronie, a teraz 16 - to zostaniesz na tej samej stronie, ale twój post pojawi się już na nowej).
Po edycji formularz wraca do domyślnego ostatniego posta, czyli w naszym wypadku - do pierwszego.
Odkryłem to kiedyś edytując jakiegoś posta z konta Lwicy, a ona ma właśnie ustawienie "najnowszy na górze" i to pewnie umyka..
Poprawić się pewnie jakoś da, ale przyczyny masz naświetlone ;-)k

Co do rozdzielczości - ja tam proponuję przyjąć 1024x768 jako aktualne technologiczne minimum.
Btw obejrzyjcie sobie forum biedronek czy lisków w 640x480... awatary zajmują 3/4 szerokości i nie widać już totalnie nic. To jest dopiero pochlast ;P

Aha. Jeszcze jedna rzecz.
Czemu taka duża dziura między awatarem a postem? Nie da się tej części ustawić na fixed 120-130 pix? Chyba że ten sam problem co z Neonusem roztrząsalismy, to się jakoś nie chce szczególnie zgodzić przy procentach...
Załącznik:
jpg  Clipboard03.jpg (46.96 KB; 648x441 px)
44_474fe021281c9.jpg 648x441 px

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 11:07:29
Tygrys biały
Anthro
Cytat:
LV pisał(a)):

Aha. Jeszcze jedna rzecz.
Czemu taka duża dziura między awatarem a postem? Nie da się tej części ustawić na fixed 120-130 pix? Chyba że ten sam problem co z Neonusem roztrząsalismy, to się jakoś nie chce szczególnie zgodzić przy procentach...

No właśnie, ciekawe. Poza tym zauważyłem że te odstępy są różne w różnych postach...

Druga sprawa - LV, jak ty dołączasz pliki do postu? U mnie po kliknięciu na manager wyskakuje okienko z PUSTYM polem do wyboru i PUSTYM przyciskiem, gdzie nic się nie da zrobić. Czy to zależy od posiadania galerii w serwisie?

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 11:13:05
jestę kapibarę
Cytat:

Marcan pisał(a)):
No właśnie, ciekawe. Poza tym zauważyłem że te odstępy są różne w różnych postach...


Bo wkleiłeś cholernie szeroki obrazek i rozwalił ramki.

Cytat:
Druga sprawa - LV, jak ty dołączasz pliki do postu? U mnie po kliknięciu na manager wyskakuje okienko z PUSTYM polem do wyboru i PUSTYM przyciskiem, gdzie nic się nie da zrobić. Czy to zależy od posiadania galerii w serwisie?


Na dole masz "dołącz plik" i przycisk "przeglądaj" i stamtąd się dodaje, a nie z managera...
w sumie to TERAZ już masz, bo nie było dla zwyklych użytkowników włączone (na tym forum).
A manager.. właściwie to nie wiem do czego to dziwadło służy...

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 11:20:39
Wilk
Zwierzę
Dla DarkV kawałek z logowaniem.

Gifki moje są ciemniejsze żeby było widać co to za jedne i żeby nie wyparowały nawet na białym tle.

...a co do 640x480, teraz może promil ale zacznie coraz więcej, bo to bardzo popularna rozdzielczość na komórkach, palmtopach itp.
Załącznik:
zip sw.zip Rozmiar: 1.46 KB; Pobrań: 223
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 12:36:07
Arachne
Taur
Cytat:
LV:
Czemu taka duża dziura między awatarem a postem? Nie da się tej części ustawić na fixed 120-130 pix?

Bo z niewiadomych przyczyn ustawienie w tagu html width="130" działa jako 130 tylko jak tabelka ma do 100%... jak się rozjeżdża to zaczyna działać jako "130 lub więcej"... No comments...

Może jakby to ustawić jeszcze parametrem style i dodatkowo w css'ach i dobić JavaScriptem?

Marcan, dzięki za sugestie co do shoutboksa. Już poprawiłem.

Cytat:
sharpy:
...a co do 640x480, teraz może promil ale zacznie coraz więcej, bo to bardzo popularna rozdzielczość na komórkach, palmtopach itp.

Coraz popularniejszy staje się też Asus Eee... rozdzielczość pozioma 800. Trzeba będzie o tym faktycznie zacząć myśleć. Albo olać... Bo w sumie nie mam pomysłu jak to zrobić żeby w tak niskich rozdzielczościach jeszcze dobrze wyglądało. Ewentualnie odsyłam do opery mini i funkcji zoom w normalnej operze. Problem może być jeszcze z amigą bo nie wiem czy ich przeglądarki mają taką funkcję... jeszcze się dopytam.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 12:52:55
jestę kapibarę
Cytat:

DarkV pisał:
Cytat:
LV:
Czemu taka duża dziura między awatarem a postem? Nie da się tej części ustawić na fixed 120-130 pix?

Bo z niewiadomych przyczyn ustawienie w tagu html width="130" działa jako 130 tylko jak tabelka ma do 100%... jak się rozjeżdża to zaczyna działać jako "130 lub więcej"... No comments...

Może jakby to ustawić jeszcze parametrem style i dodatkowo w css'ach i dobić JavaScriptem?


Nom. To ten sam problem o który się rozbijaliśmy z Neonusem. Spróbuj ustawić fixed width w obu częściach (tak jak było), może się będzie proporcjonalnie mniej rozsuwać na szerszych ekranach i nie będzie takiej dziury zostawiać.
A dwa, może trzeba wpisać "maxwidth" albo coś takiego? jest taka funkcja? Albo może przedział tam się da wpisać?

dobić javasrcriptem? niee....

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 13:38:52
Tygrys biały
Anthro
Cytat:
LV pisał(a)):

Bo wkleiłeś cholernie szeroki obrazek i rozwalił ramki.

Mam dużą rozdziałkę to obraz wyszedł duży :P Teraz jest za mały... Pasował by troszeczkę większy thumbnail, ale to wina IS. Gdybym mógł to bym dołączył do postu

Cytat:
LV pisał(a)):

Na dole masz "dołącz plik" i przycisk "przeglądaj" i stamtąd się dodaje, a nie z managera...
w sumie to TERAZ już masz, bo nie było dla zwyklych użytkowników włączone (na tym forum).

Tak właśnie myślałem :P Dziękuję Panie Adminie ;)

Cytat:
LV pisał(a)):

A manager.. właściwie to nie wiem do czego to dziwadło służy...

AFAIR był gdzieś taki moduł do uploadu plików, właśnie image manager czy jakoś tak. Widać nie działa jak należy

Cytat:
DarkV pisał(a)):

Marcan, dzięki za sugestie co do shoutboksa. Już poprawiłem.

NMSP :) Jeszcze tylko buźki na prawo :)

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 30.11.2007 14:05:09
jestę kapibarę
Cytat:

/DarkV: rozjeżdżało forum, przerobione na thumba


A mi jeszcze obrazki rhadmora rozjeżdżają stronę ;P

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 1.12.2007 19:43:01
Tygrys biały
Anthro
Tym razem zasiadłem przed monitorem 1280x1024 i wyjeżdża na prawo za ekran. screenshot Rhadmora jest za duży

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 1.12.2007 20:02:23
Arachne
Taur
Niestety na http://www.mytextgraphics.com/ thumby nie są powiązane w prosty sposób z obrazkami więc thumba z tego nie zrobię :(

A za leniwy jestem żeby przenosić obrazek na inny serwer :P

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 1.12.2007 21:16:51
jestę kapibarę
to ja poprawiłem :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 1.12.2007 21:20:40
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Czy mógłbym prosić o ustawienie, aby po zalogowaniu być przenoszonym do poprzedniej strony na której się było przed zalogowaniem zamiast na główną?

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 1.12.2007 21:24:16
jestę kapibarę
hm... tak kiedyś było, już nie?

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 1.12.2007 21:26:35
Tinker Pony
Zmiennokształtny
W tej chwili po zalogowaniu jestem przenoszony na główną. Osobiście preferuję stronę 'nieprzeczytane wątki'.

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 1.12.2007 23:30:49
Tygrys biały
Anthro
A mnie wylogowuje po jakimś czasie

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 5.12.2007 16:09:37
a co do skorek... trzeba by KAZDA skorke zmieniac zeby pasowala tutaj do polfursu?
bo zauwazylem zajebista skorke :>

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 5.12.2007 16:39:39
jestę kapibarę
ha, ha...
może tak "mam fajną skórkę z winampa, jak zrobic zeby pf miał taką samą?"

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 5.12.2007 17:40:40
Arachne
Taur
Po krótkiej przerwie wracam do pracy. A zacznę tradycyjnie od odpowiedzi na pytania...

Cytat:
Rieger:
a co do skorek... trzeba by KAZDA skorke zmieniac zeby pasowala tutaj do polfursu?
bo zauwazylem zajebista skorke :>

Niestety tak. Część funkcjonalności strony została wpisana bezpośrednio w skórki.

Cytat:
Marcan:
A mnie wylogowuje po jakimś czasie

Również to zauważyłem lecz jest to dla mnie zachowanie całkowicie niezrozumiałe. Jak będę miał czas głębiej przeanalizować kod strony to może coś znajdę.

Cytat:
Czy mógłbym prosić o ustawienie, aby po zalogowaniu być przenoszonym do poprzedniej strony na której się było przed zalogowaniem zamiast na główną?

Cytat:
hm... tak kiedyś było, już nie?

Nie wiem czy tak było. Możliwe że inny moduł był ustawiony na stronie głównej (np forum) i przez to mogło się tak wydawać.

Rozwiązanie tego widzę na 2 sposoby:
1. Przy przejściu na inną stronę zapisywany jest adres tej strony
  1. W praktyce jest to jednak niemal niewykonalne... chyba ze ktoś mi za to zapłaci to mogę poświęcić kilka tygodni na dopisywanie tego do wszystkich stron
2. Zapisywanie położenia przy wylogowywaniu.
  1. Możliwe. Wady? Stan zapisywany tylko jeśli ktoś się wyloguje.

Ale...

Cytat:
W tej chwili po zalogowaniu jestem przenoszony na główną. Osobiście preferuję stronę 'nieprzeczytane wątki'.

Właśnie. I pewnie każdy preferował by inną stronę. I żeby można to było sobie łatwo wybrać itd. Nie wiem czy jest to jakiś super pomysł. Zwłaszcza że stan obecny jest bliższy ogólnemu przeznaczeniu serwisu. Prezentuje nowości jakie pojawiły się nie tylko na forum ale również teksty czy obrazki z galerii (chociaż na razie tylko 3 na raz). Bo polfurs to nie tylko forum choć jest to niewątpliwie jeden z głównych modułów.

Cytat:
Marcan:
Jeszcze tylko buźki [w shoutboxie] na prawo

Już o tym mówiłem na IRCu ale powtórzę się tutaj.
Obecnie mamy tekstowy link [ wiecej... ] na prawo od buziek. Jak ktoś mi zrobi graficzny guziczek o szerokości buźki (i niezbyt wysoki żeby nie trzeba było rozszerzać shoutboxa ponad miarę) to mogę się zastanowić. Nie mówiąc o tym że shoutbox musiał by być wtedy wyższy jeszcze o jakieś 50px.

Cytat:
Marcan:
Cytat:
LV pisał(a)):
A manager.. właściwie to nie wiem do czego to dziwadło służy...

AFAIR był gdzieś taki moduł do uploadu plików, właśnie image manager czy jakoś tak. Widać nie działa jak należy

A właśnie że działa. Tylko widać nie dla userów. Jest wykorzystywany miedzy innymi w artykule "Czym jest Furry" (czy jakoś tak). Ale macie racje... Może nie mylić userów i wyłączyć tą ikonkę, a zostawić np tylko adminom? Bo do pisania artykułów faktycznie daje jako takie możliwości (np wyrównywanie prawa-środek-lewa).

Cytat:
Marcan:
Wystarczy dodać tekst który będzie znikał po kliknięciu na pole. Ewentualnie można się bawić z tłem, ale od razu informuję że IE7 nie radzi sobie zbytnio ze stylami pól formularza

Nie wiem jak pod IE ale obecne rozwiązanie nie działa pod konquerorem. I to wystarczający powód aby to przebudować.

Zatem... *krzyczy głośno i doniośle* sharpy!
*pokazuje na* "Wystarczy dodać tekst który będzie znikał po kliknięciu na pole." mru?

Cytat:
Marcan:
Niestety tutaj wam nie pomogę bo na moim lapku mam 1920x1200 Całe menu zajmuje mi jakieś 50% szerokości, na środku

Mogę prosić o screena? I zdjęcie lapka najlepiej z jakimś obiektem dla porównania skali. :P

0
(+0|-0)
Re: Czegoś tu brakuje
Wysłano: 5.12.2007 19:52:45
jestę kapibarę
Cytat:
A właśnie że działa. Tylko widać nie dla userów. Jest wykorzystywany miedzy innymi w artykule "Czym jest Furry" (czy jakoś tak). Ale macie racje... Może nie mylić userów i wyłączyć tą ikonkę, a zostawić np tylko adminom? Bo do pisania artykułów faktycznie daje jako takie możliwości (np wyrównywanie prawa-środek-lewa).


Mi tam nie działa... a do pisania artykułów może się przydać to, albo uploadowanie obrazków gdzie indziej i wstawianie linków normalnym "[img..." które ma funkcje prawa-środek-lewa.

 Wątek zablokowany
<<1234567...42>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane