Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

123>>


1
(+1|-0)
Zootopia [spoilery]
Wysłano: 19.02.2016 15:21:47
Świetliste stworzenie
Zwierzę
Wydaje mi się, że Zootopia jest to film, który więkrzość z nas zobaczy, więc dla tego filmu można zrobić osobny temat.

W tym temacie piszemy wszystko co przyjdzie nam do głowy odnośnie tego filmu (czy dubbing się sprawdził, czy warto na niego iść, przemyślenia, itd.)
Ze wzlędu, iż niektórzy z nas będą mieć premerę 3 marca (i nie tylko dlatego)... to zalecam ograniczenie spoilerów do minimum.
Więc tak:
Czy było waro? Jak najbardziej. Poszedłbym na ten film drugi, trzeci i 10 raz. Moja ocena na filmweb to 10 (BTW. Jeśli masz konto na film web, to pisz na pv)
Dubbing: Muszę przyznać, że strasznie się bałem o nasz dubbing. (Jak by coś to oficjalny dubbing jest ze zwiastuna nr4.) Powiem tyle: dał radę. Dubbing spełnił moje oczekiwania. Co więcej... bardzo podobał mi się. Najbardziej bałem się o głos lisa, ale ku mojemu zdziwieniu głos Domagały pasuje do niego. Ogólnie mówiąc głosy pasują i od nikogo nie odstają.
Piosenka Shakiry:Spoiler: Słyszymy ją dwa razy. Raz jest przetłumaczona, drugi raz nie. Wg mnie została dobrze przetłumaczona, a piosenkarka dobrze dobrana.
Fabuła. ( UWAGA! Nie jestem chamem nie ma tu spoilera!) Fabuła jest oryginalna i wciągająca. Dzięki temu film ogląda się bardzo przyjemnie. Są fragmenty (ich liczby nie podam bo uważam to za spoiler) na których niektóre dzieci się bały.
humor: Nie ma go za wiele, ale to co jest, jest na wysokim poziomie. Częściej śmiali się dorośli niż dzieciaki (kolejna zaleta).
Podsumowując. Film jest zajebisty i każdy musi go obejrzeć
Ostatnio edytowany przez Kiro dnia 19.02.2016 17:12:44
To co widzę TERAZ ja czy ty NIE jest prawdziwym światem! :-Dk
+

1
(+1|-0)
Re: Zootopia
Wysłano: 19.02.2016 15:32:03
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
zacznijmy od tego że każdy się uśmieje na animacjach Disneya ;)

6
(+6|-0)
Re: Zootopia
Wysłano: 19.02.2016 15:46:36
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
bylam na zootopii i krótka recenzja :
+Dużo zwrotów akcji
+Nieprzewidywalna fabuła
+Film jest o rasizmie, stereotypach i marzeniach
+Najlepszy villian disneya (nie marvel, nie star wars)
+Pięknie wykonany
+Logiczny!
+Pomysł na miasto
+Twórcy są konsekwentni z fabułą i charakterami postaci, nie ma rzeczy z dupy
+Polski dubbing jest okey
+Zmienili żarty (np jest podmieniony tekst żartu o wielbłądzie z trailera)
+zachowano ruchy naturalne zwierząt

Spoiler: to cofam bo moj wspologladajacy wprowadzil mnie w hiper blad XDDD

-Niektóre postaci wiedzą to czego nie powinny wiedzieć

Polecam, Pozdrawiam

edit: jest sporo gagów moim zdaniem :o ja się wzruszam na prawie wszystkim więc i tu kilka razy mi się oczy zaszkliły (x'D), ale też się śmiałam Spoiler: dla mnie chomiki biznesmeni zatykający się w rurze są śmieszni... xd
Ostatnio edytowany przez Riciak dnia 21.02.2016 21:45:22
Anything that is beautiful people want to break.

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Zootopia
Wysłano: 19.02.2016 16:03:22
Proszę tylko bez spoilerow albo oznaczajcie że spoiler. Byłbym bardzo wdzięczny ^=^

0
(+0|-0)
Re: Zootopia
Wysłano: 19.02.2016 17:00:33
Świetliste stworzenie
Zwierzę
Podrzucam link do bardzo dobrej recenzji:
http://www.filmweb.pl/rev...5%BCungli-18369
To co widzę TERAZ ja czy ty NIE jest prawdziwym światem! :-Dk
+

2
(+2|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 19.02.2016 21:08:35
Lew
Bardzo dobry film
Niebanalna fabuła, która jednak trzyma się klasycznych motywów. Postacie wyraziste, dobrze zarysowane. Genialna animacja
Jedynie muzycznie słabo
Polecam
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

4
(+4|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 19.02.2016 23:05:43
gronkowiec
Anthro
Muzyka zupełnie nie powala i nie zostaje w pamięci, fakt.

Film jednak bardzo mi się podobał, historia opawiadana jest w dobrym rytmie, nie jest zbyt przewidywalna, taka jak powinna być. Technicznie bomba szczególnie na tle animacji wychodzących w ostatnim czasie. Spoiler: Największym bohaterem filmu jest zdecydowanie leniwiec. Trailer nie sprawił, że sceny z jego udziałem były mniej śmieszne. Po reakcji widowni widać było, że sporo ludzi nie widziało zwiastunu. Podobało mi się, że żart z trailera został zmieniony, choć nie był tak śmieszny jak oryginał z angielskiego trailera.

Ostatnia scena z samochodem absolutnie genialna, rozbroiła całą salę, ludzie na seansie zaczęli po niej klaskać, jeden z lepszych gagów jakie widziałem :D

Film mnie bardzo zadowolił, drugi raz do kina może nie pójdę, ale z chęcią kupię Blueray z angielskim dubbingiem czy pójdę na ewentualny seaquel :)
| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 20.02.2016 17:55:24
Wilk
Anthro
To, co bym powiedział o filmie już zostało powiedziane. Zabrakło mi trochę bardziej różnorodnych zwierzątek; niektóre motywy zostały też zarysowane zbyt szybko Spoiler:
* Nick był jedynym lisem w filmie, wiec to nie było tak oczywiste, że wszystkie listy to cwaniaki (chyba że wliczymy fenka).
* Nick ledwie przytula Judie pod mostem, a w samochodzie na końcu znienacka full <3
* Motyw zwierząt naturystów był dziwny - raz, że został słabo wykorzystany; dwa, w sumie nie było widac co z tymi zwierzętami jest "nie tak" (opinia dziewczyny, żeby nie było, że nie widzę tego przez spaczenie furry artem xD)


Film bajeczny, absolutnie mnie przeniósł w świat przedstawiony. Główne przesłanie trąci trochę SJW, ale bez przegięć. Polecam, nie rozczarowałem się ani przez chwilę.
0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 20.02.2016 17:56:54
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Muzyka zupełnie nie powala i nie zostaje w pamięci, fakt.

O oo o ooooooo niestety zostaje w pamięci :|
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 20.02.2016 19:08:31
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Nerevar,

Spoiler: Nie jedynym, jeszcze był Gared z rudych lisów. I on był przecież jąkała i ciapa :P I chodziło o rasizm i stereotypy rasowe według mnie, a oba okazały się nie takie jak myślano że są... Chociaż jakby nie patrzeć Nick się tak zachowywał bo uznał, że i tak każdy go takim widzi.
Anything that is beautiful people want to break.

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 20.02.2016 21:09:08
Świetliste stworzenie
Zwierzę
Ma ktoś pomysł jakie stereotypy przedstawiają owce?
To co widzę TERAZ ja czy ty NIE jest prawdziwym światem! :-Dk
+

1
(+1|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 20.02.2016 21:41:48
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Spoiler: Niewinność i łagodność xd easy
Anything that is beautiful people want to break.

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 20.02.2016 21:50:08
Husky/koń fryzyjski lub sam husky:3
Anthro
Ja tu spoilerować nie będę, ale dodatkowo podsycę Waszą chęć pójścia na tę animację. Powiem tak: Zwierzogrodu nie da się wg mnie przyrównać do żadnej znanej mi animacji, jeśli chodzi o scenariusz. Jest świetny i zupełnie inny od pozostałych dzieł Disneya. Porusza ważne problemy, wzrusza i bawi. Techniczna strona to, jak wszyscy piszą, arcydzieło. Choćby futerko zwierząt wydaje się tak realistyczne, że aż chciałoby się je pomiziać ;) Piosenka Shakiry mi się spodobała, proste przesłanie, wpada w ucho. Muzyka niestety sama w sobie się nie wyróżnia. Dubbing polski baaardzo mi odpowiadał, szczególnie Judy. Nawet mój 25-letni brat zupełnie nie mający związku z fandomem stwierdził, że jest to jedna z najlepszych animacji w ogóle. Ja natomiast jako futrzak z czystym sercem daję temu filmowi najwyższą ocenę i szczerze polecam go każdemu (jeśli ktoś się taki znajdzie), kto się waha, czy się na niego wybrać.
Ostatnio edytowany przez Amberhoof dnia 20.02.2016 21:51:16
Qui bibit, dormit, qui dormit, non peccat, qui non peccat, sanctus est - ergo qui bibit, sanctus est :P

1
(+1|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 21.02.2016 8:50:49
Lew
Nerevar - Nick nie jest jedynym lisem.. Złe doświadczenia głównej bohaterki z lisami zaczynają się od Gideona Gryza.
Swoją drogą to spodobało mi się jak wykreowano tę postać. Mamy odejście od klasycznego "zły gnębi słabszych więc jest zły i kropka" a pojawia się motyw 'nawrocenia' po "rozmowie z doktorem" czyli terapii pod kierunkiem psychologa. Nie śledzę filmów dla dzieci ale odnoszę wrażenie że to bardzo nowatorskie podejście do tematu.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

1
(+1|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 21.02.2016 14:25:11
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
No to ja jeszcze dorzucę, że film moim zdaniem ma bardzo dobrze zbalansowaną "prędkość", nie dłużyło mi się ani moim młodszym braciom, fabuła nie była prowadzona zbyt szybko. Wręcz idealnie zagospodarowane 108 minut.
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

1
(+1|-0)
Re: Zootopia
Wysłano: 21.02.2016 19:09:03
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat z "Riciak": (Link »)
bylam na zootopii i krótka recenzja :
Spoiler: +/- (zależy dla kogo) żarty typu "chciałbym mieć taką pałkę jak słoń" lis Nicolas. Dla mnie duży plus że jest ich MAŁO, bardzo bardzo mało.

Spoiler: PAMKĘ na litość boską, to było podsumowanie żartu na temat nic niepamiętającej słonicy xD
Ostatnio edytowany przez Kuc dnia 21.02.2016 19:10:33

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 21.02.2016 21:44:45
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
wiem xD zorientowalam sie XDDDDD to przez mojego wspologladajacego X"DDD
Anything that is beautiful people want to break.

2
(+2|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 22.02.2016 1:41:04
gronkowiec
Anthro
Też słyszałem Spoiler: pałkę
| |
Podpis zastępczy v2.04

1
(+1|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 22.02.2016 10:52:11
Lew
Przez cały film czekałem o tekst o pałce słonia i się nie doczekałem. Już myślałem, że coś ze mną nie tak bo wyraźnie słyszałem "pamkę" i w życiu bym nie pomyślał, że ktoś chciałby mieć pałkę jak.. słonica :-?k Dopiero po filmie w rozmowie z Grave'm dowiedziałem się o którą scenę w ogóle chodziło...
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 22.02.2016 11:26:13
moon moon
Anthro
A ja od razu zrozumiałem że chodziło o pamięć

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 22.02.2016 19:27:52
Wilk
Anthro
Bardzo dobra baja. Ciekawa fabuła (jak na film kierowany dla młodszego grona odbiorców) i ważne przesłanie. Disney trzyma poziom :)
"I've got an idea--an idea so smart that my head would explode if I even began to know what I'm talking about".

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 23.02.2016 19:07:21
Świetliste stworzenie
Zwierzę
230 tys. osób obejrzało Zwierzogród w ten weekend. Ładny wynik godny pochwalenia.

http://film.onet.pl/wiado...weekendu/nd5lr5
To co widzę TERAZ ja czy ty NIE jest prawdziwym światem! :-Dk
+

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 23.02.2016 21:26:34
Anthro
Oglądałem wczoraj. Oto moja filmwebowa recenzja:
Jeden z najlepszych filmów disneya, trafia w każdy przedział wiekowy. U młodszych dzieci zachwyca pięknem obrazu, u starszych, sprytniejszych dzieci błyskotliwym scenariuszem, natomiast u dorosłych... hehe, jest coś i dla nas.. dostrzegamy mrugnięcia oczkiem do widza (breaking bad, ojciec chrzestny) widzimy drugie dno niektórych słów wypowiadanych przez bohaterów ["tak naprawdę ten strach jest najgorszy" (co jest swoją drogą kolejnym nawiązaniem do BB)], głębię i przesłanie całego dzieła. Mimo tego że film skierowany jest do najmłodszych, to najstarsi dostaną od Niego najwięcej, to jedyny film z tej wytwórni który zachował się w Taki a nie inny sposób, co czyni go wyjątkowym.

P.S. Wiedziałem że na tych komendach robią sobie challenge z wystawiania mandatów za złe parkowanie!
What can Change the Nature of a Man?

0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 24.02.2016 21:59:54
osioł
Anthro
Byłem dziś w kinie ze swoją towarzyszką. Świetny film i nie wiem co mogę dodać więcej, bo wcześniejsze posty już wiele powiedziały. Na pewno kupię na DVD jak tylko wyjdzie.

Ale...ja też usłyszałem "pałkę".

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Zootopia [spoilery]
Wysłano: 24.02.2016 23:52:46
Hm, czy tylko miałem wrażenie, że motyw z wilkami/kojotami (jestem niemal pewien, że w oryginale to były wilki) nieco zgrzytał z główną ideą? Nawet leniwce, z których stereotypu zrobiono chyba najbardziej charakterystyczny z gagów dostały swoje "nie oceniaj książki po okładce" na koniec, zaś historię wpędzonego w rolę cwaniaka Nicka można w domyśle przełożyć i na innych stereotypowych przestępców, jak łasicę. A tutaj nagle mamy ze strony lisa stwierdzenie, że wszystkie "skowyjce" to banda głupoli która nie może się powstrzymać od wycia do księżyca, co się... potwierdza?
Nie wiem, drobiazg, tak jakoś mi się to gryzło... Spoiler: Albo jestem gatunkowo uprzedzony <_< Disney ulega toksycznym kłamstwom Feline Frequency![/triggered][/offended]

Ogólnie, nie miałem wielkich oczekiwań co do filmu poza stroną techniczną, więc powiem, że się pozytywnie zaskoczyłem. Bardzo dobrze wyważony film, wszystkie "plakatowe" postaci pozostawiły wrażenie, że miały istotną rolę w fabule (z wyjątkiem Gazelle, ale to nie był jakiś problem).

 Aby pisać należy być zalogowanym
123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane