Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 2.05.2016 22:47:58
Niedźwiedź
Zwierzę
No właśnie bo CO ROBI oraz CO POWINIEN robić miś w swojej misiowatej misiowatości.
Żeby się tego dowiedzieć musimy wrócić do początków - do korzeni z których niedźwiadki się wywodzą.

Niedźwiedzie wyewoluowały z rodziny psowatych. Chociaż trudno w to uwierzyć to właśnie rodzina naszych sympatycznych Azorków uważana jest za praprzodków pandy wielkiej czy potężnego niedźwiedzia polarnego... Oczywiście pierwsze gatunki z rodziny psowatych znacznie różniły się od tych dzisiejszych...

Cytat:
Naukowcy porównali DNA pochodzące rzekomo od yeti z bazą danych genomów różnych zwierząt. Z badań wynikło że yeti to potomek dawnych niedźwiedzi polarnych.


Mimo iż niedźwiedzie przynależą do drapieżników ich dieta nie odbiega znacznie od wegetariańskiej. Większość niedźwiedzi jest wszystkożerna jednak w ich diecie przeważa pokarm pochodzenia roślinnego. Wyjątkiem jest tutaj niedźwiedź polarny który żywi się niemal wyłącznie mięsem.
Jednak pomimo niezrównanego apetytu to węch jest najbardziej rozwiniętym zmysłem u każdego niedźwiedzia.

No dobrze ale jak się to wszystko ma do spraw futrzastych? Ano tak że niedźwiedź jest symbolem miłości o czym niechybnie dowiadujemy się z filmu pt Mój brat niedźwiedź" [; . Dlatego też osoby kierujące się w życiu miłością nie powinny przechodzić obok niedźwiedziowatych obojętnie; bo możliwe że ich wewnętrzny niedźwiadek tylko czeka aby się przebudzić - a może wręcz będzie to ich punkt zwrotny w materializacji własnej fursony pod chwilą głębokiej refleksji. A pomocne w tych rozmyślaniach może okazać się udzielenie odpowiedzi na pytanie: CO ROBIĄ NIEDŹWIADKI?

Chyba każdy zgodzi się ze mną że niedźwiedzie zapadają w zimowy sen. W normalnych warunkach zwierzęta te zimują w lesie - w tym czasie nie jedzą nie piją i nie wydalają. Dopiero po upływie pięciu – siedmiu miesięcy wychodzą z gawr a ich organizmy znajdują się niemal w takim samym stanie w jakim jesienią zasypiały. A gdy się budzą to grasują.
A może i Ty lubisz długo spać a potem grasować? [;
Bo misie to jeszcze uwielbiają się przytulać i mają pogodny charakter ale jednocześnie potrafią walczyć o swoje.
Odznaką niedźwiedzi jest również to że się socjalizują.
A ich przysmakiem są jagody miodek a do tego korzonki i jabłka.



https://www.youtube.com/watch?v=gOxnrz_oed8



To jak czy i Ty jesteś niedźwiadkiem? [;
Ostatnio edytowany przez Niedzwiadek dnia 3.05.2016 0:42:21
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=gOxnrz_oed8

...bo niedźwiadki zapadają w sen zimowy, ale gdy już wstaną - to grasują!

8
(+8|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 2.05.2016 23:25:20
moon moon
Zwierzę

Myślę że czas na bardzo głębokie refleksje na temat furson i ich funkcjonowania masz jeszcze przed sobą.

Mam nadzieję jednak że będą się odbywać bardziej kameralnie niż z użyciem bardzo ważnego środka jakim jest post by poinformować innych, że lubisz Disneya.
Chciałabym także się dowiedzieć kto w końcu upolował tego yeti, że mają jego DNA.

Pozdrawiam.

1
(+1|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 2.05.2016 23:39:46
Smok rakietowy
Smok
Cytat z "Oriens": (Link »)

Mam nadzieję jednak że będą się odbywać bardziej kameralnie niż z użyciem bardzo ważnego środka jakim jest post by poinformować innych, że lubisz Disneya.


Raczej ich jeden film ;)
Ostatnio edytowany przez Drangir dnia 2.05.2016 23:39:59
Cytat z "Steven Universe":
- Wasze obliczenia były niepoprawne.
- Nie mogły być niepoprawne, skoro żadnych nie robiliśmy.

Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 2.05.2016 23:58:21
Irbis
Bestia
To Yeti istnieje/istniało? :-?k
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

0
(+0|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 3.05.2016 0:33:10
Niedźwiedź
Zwierzę
Raczej napisałem luźny tekst z paroma informacjami o niedźwiadkach, oraz o tym, co symbolizują. Informacje o rzekomym yeti pochodzą z tej stronki: http://niedzwiedzie.pl/ciekawostki.php
Informacje o śnie zimowym z tej: http://wiadomosci.wp.pl/k...l?ticaid=116f08
O pochodzeniu niedźwiedzi z tej: https://pl.wikipedia.org/...5%BAwiedziowate
O symbolice niedźwiedzia z bajek
A o tym, że lubi dużo spać z piosenki ,,Stary niedźwiedź mocno śpi"
-5
(+0|-5)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 3.05.2016 0:55:17
I myślę, że jednak to miejsce jest wystarczająco kameralne, aby posłużyć się bardzo ważnym środkiem jakim jest post; żeby rozpocząć temat o niedźwiadkach.
Jeśli nie tutaj, to niby gdzie mógłbym o tym porozmawiać? I jest mi trochę przykro, bo liczyłem na zrozumienie.
Poświęciłem trochę czasu, aby znaleźć te informacje o niedźwiedziach i chciałem się nimi podzielić w gronie zainteresowanych.
Myślę Oriens, że jesteś wredny pisząc że "czas na bardzo głębokie refleksje na temat furson i ich funkcjonowania masz jeszcze przed sobą. " - bo w tej własnie chwili oceniłeś mnie zupełnie nie znając. A przecież napisany przeze mnie tekst jest bardziej felietonem niż psychologiczną rozprawą o funkcjonowaniu furson. Ale z tego co piszesz to jesteś znawcą i takowe przemyślenia masz już za sobą. Więc bardzo prosimy żebyś się nimi z nami podzielił - czekamy
...bo niedźwiadki zapadają w sen zimowy, ale gdy już wstaną - to grasują!

1
(+1|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 3.05.2016 1:25:26
Emowilczek
Anthro
"Oceniłeś mnie zupełnie nie znając"... W zasadzie sam to zrobiłeś, bo z tego co mi wiadomo Oriens jest kobietą. Ponadto, osobiście nie widzę wredoty w jej poście a jedynie stwierdzenie faktu. Temat jest imo bezsensowny.
Ostatnio edytowany przez Raster dnia 3.03.2017 16:08:04
Pamiętaj Przyjacielu, bo myśl to jest głęboka,
Czytaj moje posty z przymrużeniem oka;
Bo nie w każdym zdaniu szczerość się znajduje,
A złe zrozumienie biedy napytuje.

Anonim
2
(+2|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 3.05.2016 7:46:38
Ja nie wiem i się nie znam na symbolice ale poszperałem trochę w necie i nawet jakąś książkę znalazłem ze zbiorem symboli i przeważnie powtarza się jedno lub kilka znaczeń.

Niedźwiedź jest symbolem ciemności (jaskiniowej), pierwotnej siły, dzikości, nieokrzesania; głupoty, brzydoty; brutalności, groźby, niebezpieczeństwa; pożercy; gniewliwości, gburowatości, ponurości; odwagi; szlachetności; wytrwałości, uporu; niezdarności, ociężałości; zabawy, niezgrabnej pocieszności; mizantropii, melancholii; podświadomości; strażnika, obrońcy; opieki; macierzyństwa, związków rodzinnych.

Nie wiem na ile to sensowne czy nie i na ile prawdziwe, bo to "takie tam z internetu".

3
(+3|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 3.05.2016 10:22:16
Smok Serwisowy
witam,
również pasjonuję się życiem i poczynaniami niedźwiadków. O ich przygodach dowiaduję się ostatnio z fantastycznej kreskówki na CN pod tytułem We Bare Bears

Icebear poleca.

https://www.youtube.com/watch?v=zxSeoY6GAcs
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=zxSeoY6GAcs

I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 3.05.2016 13:12:14
gryf
PERMABAN
Cytat z "NoiseVoice": (Link »)
Niedźwiedź jest symbolem ciemności (jaskiniowej), pierwotnej siły, dzikości, nieokrzesania; głupoty, brzydoty; brutalności, groźby, niebezpieczeństwa; pożercy; gniewliwości, gburowatości, ponurości; odwagi; szlachetności; wytrwałości, uporu; niezdarności, ociężałości; zabawy, niezgrabnej pocieszności; mizantropii, melancholii; podświadomości; strażnika, obrońcy; opieki; macierzyństwa, związków rodzinnych.

I bessy na giełdzie.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 3.05.2016 13:54:36
Anthro
Misie nic nie robią- misie po prostu są.

Anonim
4
(+4|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 3.05.2016 14:21:34
Oj tam, oj tam, trochę cię wezmę w obronę Niedźwiadku przez mój stosunek do filmu "Mój brat niedźwiedź". xd

Chciałeś się z nami podzielić swoimi myślami, napisałeś jak sam to określiłeś - "felieton", luźne informacje na temat życia niedźwiedzi i ich symboliki, zademonstrowałeś swoją fascynację do pewnego filmowego tworu. I ok, to nic złego, pomyślałeś, co chcesz nam przedstawić, zrobiłeś to... I napotkałeś ścianę.

Może dlatego, że post w tej formie nie pasuje do działu "poważne rozmowy". Może dlatego, że gdyby każdy tak wklejał info o swoich fursonach, gatunkach, ciekawostkach, to przekopiowalibyśmy pół Wikipedii na forum. ;)

Sam zamysł tematu fajny, ale nieporadnie to wszystko zaprezentowałeś i ująłeś w słowa.

1. Symbolika niedźwiedzi w bajkach, popkulturze, odniesienie się przy tym do ich rzeczywistych zachowań - brzmi ciekawie. Przemyśl. Skup się na tym. [mnogość źródeł!]
2. Reszta gadki typu "Ile masz w sobie niedźwiedzia?" - to bardziej do pogadania na telegramie albo przy piwie. xd

Swoją drogą, nie wiem czy to troll xd Ale jeżeli nie, to...

"A o tym, że lubi dużo spać z piosenki ,,Stary niedźwiedź mocno śpi" - znowu. Zrób analizę piosenek z niedźwiedziami - w jaki sposób są w nich przedstawiane, czy różnią się od tych "z bajek"? Dlaczego? W jakich kontekstach najczęściej są te zwierzęta wspominane? A w wierszach? Co z ich symboliką w poezji? Wyciągnij wnioski, przedstaw to, opakuj jakoś i pewnie mi i innym się spodoba.

A nie pogrubiasz litery "N" by ładnie post wyglądał. :P

0
(+0|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 9.05.2016 14:25:08
Szop pracz
Anthro
<nie ja to pisałem, zignorować>
Ostatnio edytowany przez wasder26 dnia 9.05.2016 15:10:50

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Co robią niedźwiadki?
Wysłano: 9.05.2016 17:03:49
Nie chcę tak się czepiać czy coś, szczególnie, że to mój chyba drugi post na tym forum w ogóle, ale... Mimo bajeczek i pluszaczków na półce nigdy nie kojarzyłam niedźwiedzia z takim spoko ziomkiem który to jest łagodnym przyjacielem rodzin, romantycznym romanem czy innym symbolem miłości. Raczej przed oczami miałam taki obrazek :'DRASTYCZNE' >klik!< To samo co do żywienia to wspomniałeś tylko o korzonkach, jagodach i jabłkach...

Tak przynajmniej ja interpretowałam misie. :-?k

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane