Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


1
(+1|-0)
Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 19:35:41
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Absolutnie najważniejsze pytanie na świecie.
Są ludzie, którzy nie tkną pierogów z owocami, z serem, z mięsem, z grzybami, szpinakiem... Ale czy są ludzie, którzy za nic w świecie nie tkną ruskich?

Już dawno nie było żadnej poważnej ankiety, a od tego pytania z pewnością zależą losy świata.

Anything that is beautiful people want to break.

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 19:51:02
Królik
Anthro
Powiem szczerze, że kiedyś nie było to moje ulubione danie. Wręcz mógłbym powiedzieć, że ich nienawidziłem :D
Ale z czasem jakoś mi się to odmieniło i aktualnie do pierogów ruskich nic nie mam. Są całkiem spoko. Nawet nie wiem, czemu tak. Ale podobnie miałem z pomidorami :)

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 19:52:36
lis
Anthro
To zależy czy są podsmażane, czy ze śmietaną. Te pierwsze zjem zawsze, a co do tych drugich jakoś nigdy nie mogłem się przekonać.
Pierogi ruskie to pierwsze jedzenie, które naprawdę mi smakowało przez co mam do nich ogromny sentyment.

0
(+1|-1)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 21:17:19
wilk
Meh... zbyt mdłe są. Pierogi muszą mieć jakiś fajny wyrazisty smak w środku a nie jakąś papke ziemniaczaną :V

1- z kapustą i grzybami
2- z mięsem/ z serem (zależnie od nastroju)
4- hmmm nie wiem... z jakimiś owocami
----------------------------------------------------------------------------------(linia oddzielająca dobre pierogi od tych ble)
5- ruskie
6- ze szpinakiem
Ostatnio edytowany przez axel93 dnia 9.10.2016 22:03:17

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 21:46:51
Królik
Anthro
Cytat z "axel93": (Link »)

....6- ze szpinakiem


Takiej konfiguracji nie widziałem i raczej nie chce poznać :O

1
(+2|-1)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 21:59:25
Szablastozębny Tygrysio
Anthro
Nie cierpię... Chyba jedyne pierogi, których w ogóle nie tknę. Nic mnie w nich nie przekonuje. W kwestii pierogów najlepsze są dla mnie z mięsem oczywiście, a później z owocami, na słodko, ze śmietaną, głównie truskawkowe/jagodowe.
"You are not who you are, you the one you want to be :rollk: "

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 21:59:29
Z jagodami najlepsze , a z takich mięsnych to : boczek,kiełba,oscypek,ziemnioki i chrzan ^^

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 22:27:22
Miniaturowy smok
Smok
Sklepowe są takie se, ale przyjaciel kiedyś mi zrobił takie domowe ruskie pierogi, to były mega. Więc w sumie lubię :D
<-- "Seksowna, filigranowa antro lisiczka z dużymi piersiami i kształtną pupą pozna jakieś inne sexy futerka...".

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 22:47:59
byk
Anthro
Ruskie chyba moje ulubione, zaraz obok z miesem oraz kapusta i grzybami. Koniecznie podsmazane z cebula i boczkiem.

Nie przepadam za to za slodkimi pierogami.

Moj chlopak bardzo polubil pierogi i w ogole kazdy komu jemu serwowalismy w UK rozplywal sie w pochwalach.
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 23:37:23
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Pierogi są ok w każdej postaci
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 9.10.2016 23:38:32
Miniaturowy smok
Smok
Cytat z "Mino": (Link »)

Nie przepadam za to za slodkimi pierogami.


O to, to. Ja w ogóle nie przepadam za wizją słodkich obiadów. Naleśniki też wolę w innej formie, najlepiej z mięskiem i ostrym sosem.

A jeżeli mam mówić o moich naj naj ulubionych pierogach, to są te z kapustą i z grzybami. Potem są takie ze szpinakiem i ruskie :P. Tych z mięsem nie lubię, zawsze mam wrażenie, że jem pierogi z pasztetem xD
<-- "Seksowna, filigranowa antro lisiczka z dużymi piersiami i kształtną pupą pozna jakieś inne sexy futerka...".

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 10.10.2016 10:46:30
Smok / Gad
Anthro
Ruskie to moje ulubione :milosck: za to nie lubię ani na słodko ani ze szpinakiem 8-)k

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 10.10.2016 15:14:27
Arachne
Taur
Ruskie na pierwszym miejscu, mogą być ze skwarkami, z cebulką, na sucho, z wody, zasmażane, takie jak robi moja mama czy fabrycznie mass-produkowane. Wszystkie zjem. Ale dodawanie śmietany to jakaś patologia.

Na drugim miejscu pierogi zbójnickie, nie wiem co tam jest w środku... chyba to co w ruskich plus cebula i boczek i jakaś pikantna przyprawa. Trochę jak dla mnie ciężkostrawne ale i tak lubię.

Pierogi z mięsem zjem w ostateczności jak już nic nie ma.

Wszystkich innych nawet nie tknę.

3
(+4|-1)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 10.10.2016 15:23:39
Wrocławski Książe
Zwierzę
Najlepsze są pierogi zapiekane ze szpinakiem posypane odrobiną parmezanu.


5
(+5|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 10.10.2016 15:29:07
Lew
Pierogi ruskie to jedno z najlepszych dań kuchni polskiej
Logicznym jest więc, że żadne kupne i 90% restauracyjnych i barowych nie nadają się do jedzenia.
Zawsze jest za dużo ziemniaków, za mało sera i pieprzu, cebula jest za grubo siekana i za krótko smażona w maśle.
Ciasto to osobny temat patologii. Niemal zawsze pięć razy za grube a jeśli nie to to bez smaku, gumowate albo za twarde.
We Wrocławiu znam jedno miejsce gdzie były dobre ruskie ale zaczęli dodawać cząbru do farszu a jest to chyba jedyne zioło które absolutnie mi nie smakuje (jednak jest to klasyczny składnik farszu!).
Jak mam ochotę zjeść ruskie to robię sobie sam. Koszt niemal zerowy a jaka pychota :)
Od siebie dodam, że do farszu warto dodać trochę lubczyku. Polskość +10
Skwarki wyłącznie ze słoniny a nie żadnego boczku i obowiązkowo podawane z kwaśną śmietaną (18%).

Jakby ktoś chciał spróbować tego co ja nazywam dobrymi ruskimi to zapraszam


Cytat z "axel93": (Link »)
Meh... zbyt mdłe są. Pierogi muszą mieć jakiś fajny wyrazisty smak w środku a nie jakąś papke ziemniaczaną :V


Toś po prostu dobrych pierogów nie jadł. Mdłe są gdy jest za mało sera i pieprzu
Ostatnio edytowany przez Lew dnia 10.10.2016 17:28:21
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+1|-1)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 10.10.2016 20:57:45
wilk
Cytat z "Lew": (Link »)

Toś po prostu dobrych pierogów nie jadł. Mdłe są gdy jest za mało sera i pieprzu

Pieprzu nie trawię a co do sera to nic by nie zmienił... po prostu nie wyobrażam sobie pierogów w takiej kombinacji i tyle :v

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 10.10.2016 22:30:14
Rrrudy lis :3
Zwierzę
Dyj... pieroga.... *umiera*
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" - A.C. Clarke
"Im bardziej zaawansowane technicznie medium, tym bardziej prymitywne, błahe i bezużyteczne wiadomości są przy jego pomocy przekazywane" - S. Lem

1
(+1|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 10.10.2016 23:31:47
Lew
Albo niedobre bo z pieprzem, albo niedobre bo mdłe, ziemniaczana papka zła, ser zły....
Niektórym nigdy nie dogodzisz.

PS
Gratuluję bujnej wyobraźni :-ojjk:


A dla głodnych przepisy, które sprawdziłem i polecam

Ciasto:
http://www.kwestiasmaku.c...we/przepis.html

Farsz:
http://www.kwestiasmaku.c...ie/przepis.html

Mój robię trochę inaczej bo lubię mocno doprawiony ale złota zasada to proporcja sera do ziemniaków 1:1
Ostatnio edytowany przez Lew dnia 10.10.2016 23:35:58
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 11.10.2016 1:40:24
Emowilczek
Anthro
Ruskie są pyszne, ale jak ojciec zrobi. Kupne są słabe, czasem nawet niezjadliwe.

Z innych pierogów to w zasadzie wszystkie są ok za wyjątkiem tych z kiszoną kapustą i grzybami. Jadłem tylko kupne, ale są tak okropne że nie wyobrażam sobie możliwości zrobienia ich tak bym mógł je zjeść.

A i jeszcze tak tematycznie dowcip z czasów komuny: "Kto zamawiał ruskie? Nikt! Sami przyszli!"
Pamiętaj Przyjacielu, bo myśl to jest głęboka,
Czytaj moje posty z przymrużeniem oka;
Bo nie w każdym zdaniu szczerość się znajduje,
A złe zrozumienie biedy napytuje.

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 11.10.2016 19:09:50
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
pierożki podsmażane na patelni i do tego śmietanka z koperkiem :)
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 11.10.2016 22:10:29
Bardzo lubię ruskie pierogi z cebulką, lubię także pierogi z jagodami i śmietaną :)

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 12.10.2016 12:45:33
Jaszczur laboratoryjny
Anthro
Powiem tak:
Ogólnie to je niespecjalnie lubię i jem je tylko gdy jestem bardzo głodny ALE kilkukrotnie natrafiłem na tak bardzo dobre ruskie że zjadłem je ze smakiem.

Ogólnie więc lubię pierogi ruskie, ale tylko niektóre.

1
(+1|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 16.10.2016 17:24:00
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 16.10.2016 17:54:44
Arachne
Taur
Jakieś dziwne te "perfect" pierogi.

0
(+0|-0)
Re: Czy lubisz ruskie pierogi?
Wysłano: 16.10.2016 19:58:22
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Wesoło się od patrzenia robi xD
FABRICATI DIEM PVNC"

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane