Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 11.12.2007 19:40:16
Zależy jeszcze jak wygląda ale przypuszczam, że raczej w większości przypadków nie najgorzej, jednak postaw się na miejscu tych którzy mają nieco inne gusta, a tym bardziej jak widzą w odmętach dziwne kształty wzmożone niewidzeniem kobiety od BARDZO bardzo dawna to przychodzą do łba dziwne myśli - kobieta/ryba.

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 11.12.2007 21:54:17
syrena
Hybryda
śliskie, zimne i śmierdzi jak niemyta baba? xD

dobra, nie będę już się nabijać...
Cztery godziny katatonicznej rozpaczy

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 1:59:10
Lemur
Anthro
To ja się wtrącę z moim :>
W Angielskim jest rozróżnienie na syrena i syrena --> Syren i Mermaid.
Ta pierwsza to ta zła co marynarzy śpiewem wabiła i topiła, albo statki na mieliznę wabiła.
A ta druga to zaś ta miła laseczka z rybim ogonkiem zamiast nóg, pląsająca wśród koralowców X3

Anyway, ich wizualizacje zależą od mitologii i świata (jeśli mowa o fantasy). Gdzieś syreny są tylko w formie kobiety, gdzies indziej w formie rybno-kobiecej, a jeszcze gdzieś indziej w formie tego co osobno zwie się harpiami.

Harpia:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Grafika:Harpy.PNG

Syreny:
http://upload.wikimedia.o..._%281891%29.jpg

Nie wiem czy ktoś, kto grał w Heroes of Might and Magic 3 pamięta. Były tam harpie - kobiece ciała, ale nogi ptasie i skrzydła zamiast rąk. Tak samo były też syreny i syreny jako miejsca na które można trafić na mapce. Jedne właśnie takie ptakowate, drugie to babka z rybim ogonem.

Cytat:

LaSirene pisał(a)):
moim zdaniem wszystko, co ma ludzką górę, lub w miarę ludzką i dół już zwierzęcy, może być podciągnięte pod syrenę.


Jak ktos wczesniej wspomnial jest jeszcze inna nazwa na pół-kobietę pół-węża - Naga.
Ale to już inna mitologia.
Prawda jest taka, że praktycznie KAŻDA mitologia miała jakichś pół-ludzi pół-cośtam i wszystko miało swoją nazwę...trudno się zdecydować na coś konkretnego.

Ogólnie co za problem?
Transformuje się z człowieka w wilka -> wilkołak
jest wilkiem, był i będzie, a wygląda "ludzko" - wilk anthro ;p
jest pół-człowiekiem pół-czymśtam -> wymyśl nazwę, albo sięgnij do mitologii, pewnie mają to coś nazwane :>

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 3:02:38
oki
wilkołak > wilkołak industrialny > wadera industrialna > suka fiskalna

doewaluwałem do tego... dam znać jak zmienię znowu formę...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 8:03:51
Poczytałem trochę o tych syrenach i to było tak, że te wyjce kobieta/ptak to siedziały i śpiewały by zdobyć pokarm, a te z rybimi ogonami to prowadziły marynarzy na ląd i wiodły umarłych do krainy wieczności (to chyba w rzymskiej ale nie jestem pewien).

A co do Naga, Salamandra, Meduza itp to przecież i na to i na to można uznać że to inna forma ponieważ nie da się tego jednoznacznie zdefiniować, może pozostać też Hybryda jako określenie mieszanki człowieka ze zwierzęciem. Na tej płaszczyźnie można polemizować do dnia sądnego a i tak trzeba by było zapytać gości co nie żyją od dawien dawna - tylko jak?...

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 14:59:44
Królowa Północy
Inna forma
Wg mnie Hubrydą można nazwać każdego z nas. Uważamy się za wilka/psa/kota/smoka itede itepe, ale wspólny jest fakt, że jednak mamy umysl ludzki, czyli jakby łączymy w sobie dwa gatunki. Tak ja rozumiem hybrydy. Gdyby czepiać się już ściślej naszych form, to również wilkołaki są hybrydami, czy taki Wolfoks, mający w sobie wilka i lisa..
T\Nad tymi tematami trzeba by dłużej podebatować.
Ale co tam! ja mam czas xD
Mały polarny niedźwiadek Aleksy odłączył się od swojej mamusi w czasie zabawy i wszedł na kruchy lód, który pękł i jako kra zaczął krążyć wokół Arktyki.... I pewnie zginąłby w samotności, chłodzie i głodzie, gdyby nie radziecki lodołamacz "Arktyka", który wkręcił go w śruby...

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 16:19:03
Szeregowy Spizgalski
Tak.
vivkus, źle rozumeisz hybrydy ;) Hybryda akurat ma swoją definicje, taką a nie inną. Goto wiki ;)
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 18:10:51
Królowa Północy
Inna forma
Wikipedia to syf ;] ja jej nie ufam :D
Mały polarny niedźwiadek Aleksy odłączył się od swojej mamusi w czasie zabawy i wszedł na kruchy lód, który pękł i jako kra zaczął krążyć wokół Arktyki.... I pewnie zginąłby w samotności, chłodzie i głodzie, gdyby nie radziecki lodołamacz "Arktyka", który wkręcił go w śruby...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 20:46:04
Zawsze możesz jak ja sięgnąć do encyklopedii PWN lub "Słownika Języka Polskiego" i tam poczytać.
Raz pamiętam komuś skopiowałem fragment z wiki to mi skakał do gardła i chciał mi udowodnić swoje racje, to zeskanowałem mu strony w encyklopedii i napisałem by się ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ :P

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 20:51:11
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat:

viven pisał(a)):
Wikipedia to syf ;] ja jej nie ufam :D

A czemu/komu ufasz? Głosowi serca? :>
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 20:54:38
Cytat:

Wolfheart pisał(a)):
Cytat:

viven pisał(a)):
Wikipedia to syf ;] ja jej nie ufam :D

A czemu/komu ufasz? Głosowi serca? :>


ja nikomu nie ufam, a zwłaszcza sobie :P

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 21:02:13
Myszoskoczek
Anthro
E! Dla mnie hybryda to mieszaniec dwóch gatunków. W sumie taka jest też chyba fachowa definicja "hybrydy" :]
Czyli wychodzi na to, że syreny i, na przykład, gryfy TEŻ są hybrydami, bo łączą w sobie 2 różne gatunki (człowiek + ryba tudzież orzeł + lew).
Dobrze mówię? :-?k

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 12.12.2007 21:22:34
syrena
Hybryda
ale z tego cię uczyłam to hybryda jeszcze ci powstanie naturalnie w przyrodzie, ale chimerę robi się sztucznie.
Cztery godziny katatonicznej rozpaczy

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 14.12.2007 21:28:49
Królowa Północy
Inna forma
Merion, mi o to właśnie chodziło. Ale się chłopaki rzucają, że jest inaczej...
Mały polarny niedźwiadek Aleksy odłączył się od swojej mamusi w czasie zabawy i wszedł na kruchy lód, który pękł i jako kra zaczął krążyć wokół Arktyki.... I pewnie zginąłby w samotności, chłodzie i głodzie, gdyby nie radziecki lodołamacz "Arktyka", który wkręcił go w śruby...

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 14.12.2007 21:55:50
a co z napędami hybrydowymi? :roll:

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 15.12.2007 7:38:03
Napęd hybrydowy pewnie mierzy się nie w koniach mechanicznych tylko gryfach :P

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 16.12.2007 23:12:10
syrena
Hybryda
sama się czasem czuję, jakbym miała napęd hybrydowy, ale to raczej wynika z mojego dualistycznego podejścia do życia :) kto z was się czuje, jakby miał napęd hybrydowy?
Cztery godziny katatonicznej rozpaczy

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 17.12.2007 9:35:43
Ocelotek
Anthro
Nie wiem co to znaczy czuć się jakby się miało napęd hybrydowy x3
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 17.12.2007 14:42:26
Królowa Północy
Inna forma
Ja też nie wiem xDD
Mały polarny niedźwiadek Aleksy odłączył się od swojej mamusi w czasie zabawy i wszedł na kruchy lód, który pękł i jako kra zaczął krążyć wokół Arktyki.... I pewnie zginąłby w samotności, chłodzie i głodzie, gdyby nie radziecki lodołamacz "Arktyka", który wkręcił go w śruby...

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 17.12.2007 14:55:17
Smok
Anthro
krzyżówki nigdy nie maja łatwo zawsze są prześladowani przez tych "czystej krwi" ja ich rozumem sam miałem tak

0
(+0|-0)
Re: Werewolf, werecat, weredog ...
Wysłano: 17.12.2007 15:53:01
Wilk
Zwierzę
'tam.
I owszem, jestem wilk ale mam gdzieś 1/8 albo 1/16 kundla w sobie, i dumny z tego jestem.
--sf.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane