Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Problem z metodą płatności zagranicznej
Wysłano: 28.04.2018 15:53:58
Cześć wszystkim!
Sprawa wygląda tak:
od pewnego czasu robię kostiumy i fursuity i sprzedaję je za granicę, do USA.
Problem jest z tym, że chyba 99% osób do płatności używa PayPala i za żadne skarby nie chce używać niczego innego.
Czytałam bardzo dużo o tymże serwisie i opinie są przerażające- blokowanie kont, pieniędzy, fałszywe posądzanie... Dlatego nie chciałam używać tego serwisu i nie założyłam konta. Gdy w tamtym roku miałam pierwszego kupca, ten zarzekał się że tylko PayPal i nic innego. Poprosiłam więc wujka z USA i pozwolił dokonać transakcji na jego konto. Obyło się bez problemów.
Za drugim razem gdy coś sprzedawałam okazało się, że na jego konto nałożono limity i było bezużyteczne; zapewnił wszystkie potrzebne informacje i nic- konto zablokowane po dziś dzień. Udało mi się dogadać z kupcem i (za pośrednictwem wujka) wysłaliśmy mu paczkę za pobraniem.
Było z tym dużo kombinowania i nie chcę zawracać wujkowi głowy za każdym razem, jak chcę coś sprzedać ;/
Czy moglibyście mi polecić jakąś dobrą metodę płatności, jaką mogę zaoferować kupcom, która byłaby w miarę bezpieczna dla obu stron? Wiem, że raczej nie ma takiej idealnej opcji, ale proszę was o jakieś sugestie...
Jedni polecają tradycyjny Western Union, przelew, czek itp, inni serwisy internetowe typu Transferwise, Skrill czy Bidpay... Żaden z nich nie ma w 100% pozytywnych opinii (no może oprócz Transferwise- nie napotkałam na żadne negatywne komentarze na jego temat), ale musi być jakaś alternatywa dla PayPala, prawda?
Szacun za przeczytanie tej litanii do końca (XD) i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

0
(+0|-0)
Re: Problem z metodą płatności zagranicznej
Wysłano: 30.04.2018 18:30:36
Rabbit
Anthro
Korzystam z Paypala 5 lat i nie miałem żadnych problemów. Były jakieś mniejsze z weryfikacją, ale to wszystko. Oczywiście, że jak każda firma będą u nich niekiedy problemy, tak samo jak z bankami, ale mimo to każdy z nas konto w jakimś ma, prawda?
Nie masz się czego obawiać, Paypal jest bezpieczny, a to najważniejsze. Zresztą jak nie chcesz trzymać na nim pieniędzy, to jest opcja przesłania ich na swój rachunek bankowy.

Btw. A co to w "Murice" nie ma przelewów pozakrajowych? Czy są na tyle upośledzeni, że nie potrafią czegoś takiego zrobić? Bawienie się w jakieś pośrednie serwisy umożliwiające przesyłania gotówki jak Western Union, czy Skrill mija się z celem, bo mało kto tego używa.

Twoje obawy są spowodowane jedynie: "Słyszałam, czytałam, sąsiad koleżanki kolegi opowiadał..". Ja np. słyszałem same niepochlebne opinie o banku WBK, a mam tam konto i jest rewelacyjnie, a z kolei w mBanku, który każdy zachwalał miałem tyle problemów, że jedynym ich rozwiązaniem było usunięcie konta i wypłacenie środków z salda. Ludzie lubią gadać, ale mało co z tego wynika. Spróbuj, jak się sparzysz, to olejesz, ale po co sobie zawczasu utrudniać życie?

0
(+0|-0)
Re: Problem z metodą płatności zagranicznej
Wysłano: 30.04.2018 21:40:03
Cytat z "PablowskyPL": (Link »)
Korzystam z Paypala 5 lat i nie miałem żadnych problemów. Były jakieś mniejsze z weryfikacją, ale to wszystko. Oczywiście, że jak każda firma będą u nich niekiedy problemy, tak samo jak z bankami, ale mimo to każdy z nas konto w jakimś ma, prawda?
Nie masz się czego obawiać, Paypal jest bezpieczny, a to najważniejsze. Zresztą jak nie chcesz trzymać na nim pieniędzy, to jest opcja przesłania ich na swój rachunek bankowy.

Btw. A co to w "Murice" nie ma przelewów pozakrajowych? Czy są na tyle upośledzeni, że nie potrafią czegoś takiego zrobić? Bawienie się w jakieś pośrednie serwisy umożliwiające przesyłania gotówki jak Western Union, czy Skrill mija się z celem, bo mało kto tego używa.

Twoje obawy są spowodowane jedynie: "Słyszałam, czytałam, sąsiad koleżanki kolegi opowiadał..". Ja np. słyszałem same niepochlebne opinie o banku WBK, a mam tam konto i jest rewelacyjnie, a z kolei w mBanku, który każdy zachwalał miałem tyle problemów, że jedynym ich rozwiązaniem było usunięcie konta i wypłacenie środków z salda. Ludzie lubią gadać, ale mało co z tego wynika. Spróbuj, jak się sparzysz, to olejesz, ale po co sobie zawczasu utrudniać życie?


Na początku dzięki serdeczne za odpowiedź ^^
Przelewy pozakrajowe są, oczywiście, że są.
Problem w tym że ludzie są na tyle nieufni że nikt przelewów nie chce robić.
Wszyscy trzęsą tyłkami o 200 dolców jakby to były dwa mln ;/

A paypal jest po prostu niesprawiedliwy- osoba płacąca nie ma żadnych problemów, płaci i tyle. Jeszcze na dodatek ma taką ochronę, że w razie w może cofnąć pieniądze z powrotem do siebie.
Za to druga strona musi swoje przecierpieć żeby wogóle wydrzeć te pieniądze - czekanie trzy tygodnie, opłaty, niekorzystne przewalutowanie...
No cóż, ciąglę będę namawiać kupców na inne opcje, a w ostateczności może dam szansę temu paypalowi... Pożyjemu, zobaczymy.
Dzięki za rady :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Problem z metodą płatności zagranicznej
Wysłano: 1.05.2018 11:46:57
Skunksiczka Długoogoniasta
Anthro
Nie wiem, mi paypal działa. Ale ja nie sprzedaję ani nic.


0
(+0|-0)
Re: Problem z metodą płatności zagranicznej
Wysłano: 1.05.2018 22:01:03
Cytat z "OlaHughson": (Link »)
Nie wiem, mi paypal działa. Ale ja nie sprzedaję ani nic.


Cóż, dziwne by było jakby nie działał xddd
Jk ;P
To sprzedający mają problemy, kupujący tylko wysyłają pieniądze i na tym się kończy ;/

0
(+0|-0)
Re: Problem z metodą płatności zagranicznej
Wysłano: 7.05.2018 22:34:01
Rabbit
Anthro
A przewalutowanie to problem wielu miejsc, ale tak, płacący ma więcej możliwości na paypalu, aniżeli "dostający", ale to jest właśnie moim zdaniem plus. Zależy kto, czego szuka. Tutaj jest chyba pies (wilk?) pogrzebany.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane