Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



6
(+6|-0)
Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 19.07.2018 19:31:50
Маaлая панда tzw. lichopand
Anthro
Sprawa prosta. Możecie pokazać swoją biblioteczkę papierową, wpisać listę książek przeczytanych lub spis e-booków/audiobooków i spróbujemy przeanalizować, co też ten skład mówi o Tobie. Proste, łatwe przyjemne (o ile ktoś będzie chciał się ze mną bawić.
Ewentualnie można samemu dokonać analizy swojej biblioteczki.

Wstawię zdjęcie swojej, gdy odzyskam wszystkie książki, a tymczasem... Kto pierwszy?

3
(+3|-0)
Re: Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 19.07.2018 21:59:56
Anthro
Wspaniały wątek w tragicznym życia momencie! Przeprowadzkę mam na głowie i moje skromne zbiory zniknęły w pudłach i folii ochronnej.

Natomiast żeby nie pojawiać się tutaj z niczym opowiem o swojej małej kolekcji, którą zacząłem budować kilka lat temu. Głównie na moich półkach znajdziesz książki z kategorii psychologii, rozwoju i reportażu. Lubię tematy trudne, które pomagają zbudować opinię lub wpłynąć na podejmowane przeze mnie decyzje. Z drugiej strony pomiędzy Freud'em i Calem Newportem trafiają się perełki pokroju Diuny F. Herberta czy twórczość Lema.
Muszę jeszcze wspomnieć o najciemniejszym zakamarku biblioteczki, czyli opowiadaniach H. Lovecraft'a - mam ich dość pokaźną ilość, łącznie z... komiksem na podstawie kilku z nich.

Książki, które ostatnio wpadły mi w zasięg i mógłbym mocno polecić (bo w jakiś sposób na mnie wpłynęły) to wspomiany Pan C. Newport i jego "Deep Work" oraz "Ganbare! Warsztaty Umierania" Katarzyny Boni.
Lubię ciastka
lecz jeść ich nie mogę
bo grubnę :C

2
(+2|-0)
Re: Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 20.07.2018 11:25:20
Rrrudy lis :3
Zwierzę
Bardzo fajny pomysł na temat :3 Swoją drogą - kolejny fan Lema na horyzoncie! Mi też nie zostało zbyt wiele książek po przeprowadzce - oddałem z kilkadziesiąt do antykwariatu i zostały mi albo same stare książki które uważałem za zbyt wartościowe żeby się ich pozbyć, albo nowe, które niedawno kupiłem, lub dostałem. Oto moja baaaardzo skromna biblioteczka:
Załącznik:
jpg  biblioteczka.jpg (154.64 KB; 1280x960 px)
2640_5b51aa80eb6c3.jpg 1280x960 px
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii" - A.C. Clarke
"Im bardziej zaawansowane technicznie medium, tym bardziej prymitywne, błahe i bezużyteczne wiadomości są przy jego pomocy przekazywane" - S. Lem

1
(+1|-0)
Re: Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 24.07.2018 18:15:02
Lew
Anthro
Co mówi o mnie biblioteczka? No cóż...
Załącznik:
png  Zrzut ekranu (1).png (929.50 KB; 1920x1080 px)
4362_5b57506626124.png 1920x1080 px
Jutro... Będzie futro

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 24.07.2018 18:52:08
To mi zostało po przeprowadzce. Nie wiem co astrologia mówi na ten temat.
Załącznik:
jpg  20180724_184806.jpg (2,687.49 KB; 4032x2304 px)
1394_5b575925a7cc2.jpg 4032x2304 px

3
(+3|-0)
Re: Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 31.08.2018 19:26:13
Smok
Zmiennokształtny
Jak to u smoka - obsesyjnie gromadzę słowo pisane

Po pierwsze - mówi, że mam problem. Z kupowaniem książek* :-)k

Po drugie - kłamie, bo nie widać, że drugie tyle powinna zająć literatura popularnonaukowa (fizyka, astronomia, kosmologia, biologia) i historyczna. Do tych mam dostęp u rodziny i znajomych, więc kupuję tylko to, czego nie znajdę u innych.

Po trzecie - gdyby zobaczyły ją moje polonistki, dostrzegłyby może raptem 10 książek. Resztę - fantastykę i komiksy - uznałyby za makulaturę niegodną poświęconych na nią drzew. Cóż, może teraz czasy i mentalność polonistów zmieniły się na lepsze i nikt już nie sugeruje, że 'w "Ostatnim powierniku pierścienia" są krasnoludy zamiast krasnoludków, bo w Rosji wszystko musi być większe' (autentyk!)

Aha, na obydwu zdjęciach jest ta sama szafa
Smoka Wawelskiego dorwałem kilka lat temu na Orlenie. Ktośwyprodukował serię postaci z polskich animacji.
Na przestrzeni lat niektóre egzemplarze zaginęły, część oddałem do bibliotek, albo mam w wersji elektronicznej...

*Z drugiej strony - problem zaczyna się dopiero, gdyregały zasłaniają wszystkie ściany po sufit

P.S.
Aż się boję myśleć, jak rzeczone polonistki zareagowałyby na furry :-ok

P.P.S.
Lema znam i cenię, ale ten leży u rodziców
Ostatnio edytowany przez stary_smok dnia 31.08.2018 19:28:05
Załącznik:
jpg  DSC_5356s.jpg (655.28 KB; 1632x2464 px)
4254_5b89795fa2da9.jpg 1632x2464 px
jpg  DSC_5358s.jpg (778.97 KB; 1632x2464 px)
4254_5b89797962a5f.jpg 1632x2464 px

5
(+5|-0)
Re: Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 1.09.2018 19:44:48
Anthro
Bardziej daje do myślenia aniżeli mówi cokolwiek o mnie.

"Tej ściany nie dało się wypoziomować więc wstawiłeś regał?"
"Odkurzasz je czasami?"
"O k#rwa! A gdzie Sapkowski?"
Załącznik:
jpg  IMG_20180901_194038.jpg (3,016.59 KB; 3024x2268 px)
4370_5b8acf2af244c.jpg 3024x2268 px

1
(+1|-0)
Re: Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 11.10.2018 23:04:00
Маaлая панда tzw. lichopand
Anthro
Może i jeszcze nie odzyskałam wszystkich książek (tak więc mam wymówkę, by jeszcze nie wstawiać zdjęcia) i w sumie ostatnio przestałam wierzyć, że kiedykolwiek mi się to uda (ludzie oddają mi jedne, a zabierają kolejne), ale pomyślałam, że jeśli ktoś jest chętny, może zerknąć sobie na moją biblioteczkę o tutaj:
http://lubimyczytac.pl/pr...lioteczka/lista
Niestety, uzupełniałam konto niedawno, więc sporo jeszcze tam brakuje.
Jak chce się ktoś dodać, proponować, cokolwiek, proszę bardzo.

Co o mnie mówi? Hmmm... Chyba nic nowego. hah
Ostatnio edytowany przez Anifel dnia 11.10.2018 23:21:32

0
(+0|-0)
Re: Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 9.06.2019 0:52:40
Pantera
Zmiennokształtny
Wezmę sobie łopatę i odkopie a co mi tam. *szur szur szur*

W tej chwili większość książek zostawiłem u rodziców ale moja własna kolekcja na te chwilę składa się z:

3 tomów Achai i 4/5 Pomnika królowej Achai, ostatni planuje dokupić na dniach.
6 tomów Wojowników - historia Ognistej gwiazdy i 1 tom nowego proroctwa i komiks o Biczu.
Najnowszy zbiór opowiadań Pilipiuka.
2 tomy Drogi szamana i 1 tom Zrywu, oba od rosyjskich autorów, tematyka podobna świat gry komputerowej fantasy mmo.
Bestiariusz Słowiański - ślicznie ilustrowany nie mogłem się oprzeć.
Wywiad z Wampirem, Wampir Lestat, Królowa potępionych i Książe Lestat - planuję zgromadzić wszystkie
Linie Krwi, Cena Krwi i Ślad Krwi - przyjemne w czytaniu książki o pani detektyw + mumia wampir i wilkokłaki.
Bóg urojony Dawkinsa - polecam
1 i 3 tom Dextera.
Wszystkie 10 tomów cyklu demonicznego ( malowany człowiek)
Kilka książek o różnej tematyce które dostawałem z jakichś okazji ale nie miałem chwili żeby przeczytać.
Kilka tomików yaoi bo narzeczona poczytuje.

I muszę zrobić sobie półki albo biblioteczkę żeby ładnie to wyeksponować bo trzymanie książek w szafce jedna na drugiej to tak jakby ich nie było.

Co o mnie mówi?
Lubie fantastykę i zwierzaczki :-Dk
Kot jak kot ale i psot.

0
(+0|-0)
Re: Co mówi o was biblioteczka?
Wysłano: 12.06.2019 14:24:15
Kotlik
Hybryda
"Harry Potter" (full seria)

"Eragon" (full seria)

Peter V. Brett i jego seria o demonach

Tolkien Mistrz <3 (wszystkie książki)

"Wiedźmin" (full seria)
RP or PBF? <3 :milosck:

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane