Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



1
(+2|-1)
Czy C'thulu jest furry?
Wysłano: 24.07.2018 11:20:36
Królik (bialy)
Anthro
Miałem ostatnio taką rozkminę na temat C'thulu (Czy jest on furry?). Niby ma glowę ośmiornicy i jest wmiare humanoidalny. Niby sie zgadza poniewaz tak jak starozytnych bogów egipcjan uważa się za furry to on chyba spełnia wszystkie wymagania. Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio edytowany przez Lismorficzny dnia 24.07.2018 11:22:01

4
(+4|-0)
Re: Czy C'thulu jest furry?
Wysłano: 24.07.2018 13:33:33
Husky
Anthro
To zależy. Jeśli mówisz półżartem, albo jako skrót myślowy, to możesz nazywać furry co tylko chcesz: egipskich bogów, czy nawet tą figurkę człowieka lwa z przed 40 tysięcy lat (kto wie, może to była czyjaś fursona ͡° ͜ʖ ͡°). (*)
Ale obiektywnie nie można ich tak nazwać, ponieważ ignoruje to oryginalne znaczenie tych tworów oraz historyczne i kulturowe konteksty, w których powstały.

Niektórzy mówią, że prawdziwie furry są tylko rzeczy zrobione przez fandom. Osobiście myślę, że można to rozszerzyć do rzeczy, które powstały z futrzakami na myśli, niekoniecznie jako głównym targetem (przychodzi na myśl Zootopia, w końcu u Disney'a na pewno już od dawna wiedzą o naszym istnieniu, no i duży nacisk na "antropomorfizm" w pierwszym trailerze), albo jeśli autor ma jakieś powiązania z furry.
Myślę też, że każdy przypadek można rozpatrywać osobno, pod różnymi kątami. Takiego Blacksad'a trudno mi nie nazwać furry, ale już powieści graficznej Maus, nie nazwałbym tak, mimo iż również wykorzystuje antropomorficzne postacie. (**)

Also Furries Are Easier to Draw

(*) https://en.wikipedia.org/wiki/Lion-man
(**) https://en.wikipedia.org/wiki/Maus
Możesz walczyć jak lew, biegać jak gepard. Lecz nigdy nie będziesz lepszy niż Komandor Shepard.


1
(+2|-1)
Re: Czy C'thulu jest furry?
Wysłano: 25.07.2018 1:06:27
Królik (bialy)
Anthro
Uważam że wyjaśniłes wszystko co można było wyjaśnić... lecz jednocześnie takim postem zabiłeś dyskusję i życzę Tobie i Tobie podobnym inteligentom że takich morderców jak wy złapie wymiar sprawiedliwości. :-xk

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane