Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



1
(+1|-0)
Spis "podfandomów"
Wysłano: 2.08.2018 2:55:57
Królik (bialy)
Anthro
Zastanawia mnie to ile i jakie podfandomy są tutaj wśród nas...
Więc w tym temacie piszcie z jakiego podfandomu jesteście i opiszcie go czym on się zajmuje.

"Podfandom"-Np Bronies czy Fnaf. (Więcej mi nie przychodzi do głowy i dlatego założylem ten temat)
Cytat:
Kiedy logika i proporcje
Opadły niechlujnie martwe.
A Biały Rycerz przemawia od tyłu.
I Czerwona Królowa jest pozbawiona głowy.
Pamiętaj co powiedział Suseł:
Karm swoją głowę
Karm swoją głowę!

2
(+2|-0)
Re: Spis "podfandomów"
Wysłano: 2.08.2018 7:56:08
Маaлая панда tzw. lichopand
Anthro
Jest jeszcze gorsze pytanie. Co jest pod fandomem, a co nie i do których się przyznawać? Np. niektóre konie odbiegły od futerkowej strony, do bdsm tak, że to już dawno przestało w jakikolwiek sposób przypominać furry.
A co do reszty, nie zdaję mi się, że jest tego wiele i niestety nie mam nic do do dorzucenia.
Ostatnio edytowany przez Anifel dnia 2.08.2018 10:55:25

2
(+2|-0)
Re: Spis "podfandomów"
Wysłano: 2.08.2018 9:03:52
Koń
Anthro
Ja lubię MLP, ale jak od lat powtarzam, za Brony'ego nigdy się nie uważałem. Poza pracą kiedyś na wiki poświęcanej serialowi nie angażowałem się nigdy w fandom, nie jeździłem na żadne meety, cony itp, nie miałem nigdy żadnych gadgetów. Po prostu oglądałem serial.

Nawet nie mogę powiedzieć, czy do fandomu furry należę. Nie posiadam fursony, nie identyfikuję się z żadnym zwierzęciem, nie zamierzam nigdzie jeździć. Podoba mi się jedynie antropomorfizacja zwierząt (i związane z tym arty 18- i 18+) i w związku z tym wizja posiadania zwierzęcych cech zewnętrznych (sierść, ogon, uszy, pysk poroża, zależy od wybranego zwierzęcia), bez jednoczesnego posiadania cech zwierzęcych wewnętrznych - czyli bycie człowiekiem ze zwierzęcymi cechami wyglądu, ale nie bycie zwierzęciem.

2
(+2|-0)
Re: Spis "podfandomów"
Wysłano: 2.08.2018 10:22:42
Маaлая панда tzw. lichopand
Anthro
Cytując uwielbianą przez wszystkich ciocię wikipedię:

Cytat:
Furry (z ang. futrzak, futrzastość) – termin określający osobę, która interesuje się lub zajmuje się twórczością związaną z tzw. sztuką futrzastą, skupioną wokół antropomorficznych zwierząt lub mitycznych stworzeń. Jest to też pojęcie opisujące społeczność, subkulturę, składającą się z osób o wyżej wymienionych upodobaniach lub zachowaniach. Czasami odnosi się również do postaci łączących cechy ludzi i zwierząt, występujących w kilku formach:

Antropomorficznej (ang. anthropomorphic, anthro) – zwierzę posiadające cechy ludzkie w tym humanoidalne ciało.
Niemorficznej (ang. nonmorphic) – zwierzę posiadające ludzkie cechy, jednakże posiadające ciało zwierzęce, niehumanoidalne (często mylone z formą nieantropomorficzną).
Nieantropomorficznej (ang. non-anthropomorphic, non-anthro) – najczęściej zwyczajne dzikie zwierzę, nieposiadające żadnych cech ludzkich (często mylone z formą niemorficzną).


A więc do fandomu także należysz Koyot, nawet jakbyś nie chciał (nigdy od nas nie uciekniesz *szepcze*). Ale to chyba temat na osobny wątek. Proponuję przenieść na jakieś "czym jest dla ciebie furry", albo coś w tym stylu.

No i nadal nie mamy odpowiedzi ile tego tak naprawdę jest.

1
(+1|-0)
Re: Spis "podfandomów"
Wysłano: 2.08.2018 10:26:28
Koń
Anthro
To może inaczej, lubię obie rzeczy, które opisałem, więc może należę do ich fandomów, jednakże się specjalnie w nie nie angażuję :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Spis "podfandomów"
Wysłano: 2.08.2018 11:08:44
Królik (bialy)
Anthro
Cytat z "Anifel": (Link »)
Jest jeszcze gorsze pytanie. Co jest pod fandomem, a co nie i do których się przyznawać? Np. niektóre konie odbiegły od futerkowej strony, do bdsm tak, że to już dawno przestało w jakikolwiek sposób przypominać furry.
A co do reszty, nie zdaję mi się, że jest tego wiele i niestety nie mam nic do do dorzucenia.


Podfandom to jest to co się kwalifikuje pod furry lecz jest bardziej wyspecjalizowany w jednej dziedzinie. Czyli jak wikipedia mówi antropomorficzne zwierzęta.... ale np. tylko animatroniki. I nie rozumiem pytania do których się przyznawać? DO WSZYSTKICH! Nawet jeżeli ktoś lubi ogórli z futrem o cechach człowieka.
Cytat:
Kiedy logika i proporcje
Opadły niechlujnie martwe.
A Biały Rycerz przemawia od tyłu.
I Czerwona Królowa jest pozbawiona głowy.
Pamiętaj co powiedział Suseł:
Karm swoją głowę
Karm swoją głowę!

3
(+3|-0)
Re: Spis "podfandomów"
Wysłano: 2.08.2018 11:44:33
Маaлая панда tzw. lichopand
Anthro
Pytanie nie brzmiało "co to jest podfandom?". Chodziło mi o to, że część bronie wykrzykuje, że nie jest furry, a część furry krzyczy, że nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Czy człowieka, który lubi np. Bojaka Horsemana, przez to, że ma świetną fabułę, też można wciągnąć jako furry? Dla mnie nie. Po prostu lubi serial.

3
(+4|-1)
Re: Spis "podfandomów"
Wysłano: 2.08.2018 14:47:18
coś neurotycznego
Należe do podfandomu walenia wiadra [cool][czesc]
the stars look very different today

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane