Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Futra lubią podróżować i zwiedzać?
Wysłano: 11.08.2018 20:28:59
Królik (bialy)
Anthro
Czy lubicie podróżować i zwiedzać? W jakim ciekawym miejscu byliście? Ja na przykład byłem w mauzoleum hitlera w Wałbrzychu. Fajne miejsce z ciekawą historią i legendami... (można dojrzeć jeszcze fragmenty starej mozaiki) A wiec teraz wy się pochwalcie gdzie byliście...
Ostatnio edytowany przez Toboe dnia 13.08.2018 12:02:24
Cytat:
Kiedy logika i proporcje
Opadły niechlujnie martwe.
A Biały Rycerz przemawia od tyłu.
I Czerwona Królowa jest pozbawiona głowy.
Pamiętaj co powiedział Suseł:
Karm swoją głowę
Karm swoją głowę!

3
(+3|-0)
Re: Futra lubią podróżować i zwiedzać?
Wysłano: 11.08.2018 20:57:35
Wilk
Zmiennokształtny
Ja kocham jeździć w góry. Mogę się wyluzować 8-)k
Cytat:
Co za kretyński pomysł... Zróbmy to!

4
(+4|-0)
Re: Futra lubią podróżować i zwiedzać?
Wysłano: 11.08.2018 23:14:22
Rabbit
Anthro
Lubię podróżować (nie mylić z turystyką). Najciekawsze miejsce w jakim byłem, było o dziwo w Polsce. Była to "Samotnia" nieopodal Śnieżki. Jak jest to podejście od schroniska, to przy drogowskazie skręca się w prawo i tamtędy można dojść do tego miejsca. Zresztą również jest tam schronisko górskie. Atmosfera tamtego miejsca niebywale na mnie wpłynęła. Nigdy nie czułem się tak odprężony, zrelaksowany i pełen najróżniejszych myśli jak wtedy, gdy spędzałem tam wakacje. Oprócz tego "Perła Zachodu" w Górach Kaczawskich, gdzie ten pensjonat skojarzył mi się od razu z bliźniaczym w zbiorze opowiadań Agathy Chrisite, a dokładniej: "Dwanaście prac Herkulesa" z rozdziału "Ptaki stymfalijskie", gdzie (może nie bez powodu) był polski akcent.

Tak poza tym byłem w Niemczech, Czechach, Holandii, Korei Południowej, a niedługo myślę, aby ponownie się wybrać do Seulu (również z powodów zarobkowych), albo starać się o wizę do USA, bo mam tam znajomego. Na razie cieszę się z pobytu w Polszy.

0
(+0|-0)
Re: Futra lubią podróżować i zwiedzać?
Wysłano: 13.08.2018 6:43:02
SuperStraight
.
Ostatnio edytowany przez Majzel dnia 21.02.2019 3:30:18

5
(+5|-0)
Re: Futra lubią podróżować i zwiedzać?
Wysłano: 13.08.2018 9:23:22
Маaлая панда tzw. lichopand
Anthro
Uwielbiam podróżować, a najlepiej przy tym dostawać się w miejsca trudno dostępne. Dobrym tego przykładem jest wejście na wszystkie możliwe skałki w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej... bez zabezpieczeń. No cóż. Taka moja natura.
Gdzie zdążyłam być? Prawie cała Europa, trochę poza nią (np. Turcja), prawie cała Polska (powiedziałabym, że cała, ale perfekcjonizm podpowiada mi, że zawsze znajdzie się jakieś małe miejsce warte zobaczenia, a jeszcze mnie tam nie było. I to tyle. Choć zawsze ciągnęła mnie kolej transsyberyjska i zwiedzenie zupełnie randomowych miejsc gdzieś znacznie dalej.

1
(+1|-0)
Re: Futra lubią podróżować i zwiedzać?
Wysłano: 13.08.2018 19:56:02
Lew
Anthro
Bardzo lubię podróżować, chociaż w praktyce podróżuję rzadziej niż bym tego chciał. Po Polsce to ostatnio kursuję właściwie pomiędzy Kielcami a Śląskiem. Co do Europy, to przez pół roku byłem we Włoszech, zobaczyłem kawałek Czech i Niemiec. Za dwa lata planuję zrobić sobie prezent na 30 urodziny i polecieć chociaż na tydzień do San Francisco. Jak na razie jestem na etapie zbierania funduszy, mam już na przelot w tę i z powrotem, więc początek jakiś już jest :D
Jutro... Będzie futro

2
(+2|-0)
Re: Futra lubią podróżować i zwiedzać?
Wysłano: 3.09.2018 21:53:09
Smok
Zmiennokształtny
O, zdecydowanie mogę się nazwać smokiem-podróżnikiem - szczególnie, jak coś jest fotogeniczne i/lub industrialne. Ewentualnie związane z techniką wojskową. Żałuję tylko, że nie mam tej iskierki szaleństwa, potrzebnej do zabawy w urbex, czy wyprawy do miejsc oficjalnie zakazanych. Za to z już 'odhaczonych' miejsc najciekawsze pewnie byłyby:
- Zona wokół elektrowni w Czarnobylu - spełnienie wieloletniego marzenia, nawet jeśli 'tylko' wyjazd komercyjny
- Mongolia (w tym rajd konny)
- Islandia
- Himalaje
Pod względem przemysłowo-wojskowym mam zjechane chyba pół Polski (górnoślązacy, jak ja wam zazdroszczę...) i prawie całe Niemcy, Czechy i Słowację
W tym roku też było ciekawie - zorganizowałem sobie ambitną majówkę oraz wspaniały prezent na dzień dziecka:
- bunkry Linii Maginota
- Muzeum Broni Pancernej w Saumur (z 'wielkiej czwórki muzeów czołgów' zostały mi już tylko Bovington i Kubinka... może kiedyś...)
- Muzea techniki w Speyer i Sinsheim (już sam sowiecki prom kosmiczny Buran - egzemplarz do testów w atmosferze wystarczył, żebym zaczął się ślinić :-Dk )
- Muzeum Lotnictwa i Aeronautyki w Le Bourget

No i regularnie wypady na pokazy lotnicze do naszych południowych sąsiadów

A, zapomniałbym - góry - może nie w każdy weekend, ale regularnie

@PablovskyPL - ehh, Samotnia - prawdopodobnie najepsze, wciąż klimatyczne schronisko w Polsce <pazur w górę>

1
(+1|-0)
Re: Futra lubią podróżować i zwiedzać?
Wysłano: 17.09.2018 19:27:54
Lis
Anthro
Ja osobiście bardzo lubię chodzenie po górach. Najbardziej satysfakcjonujące jest zawsze wejście na szczyt, albo chociaż na grzbiet, bo widok jest wtedy wspaniały a poza tym znowu mam zasięg (w dolinach nigdy nie ma zasięgu :-Pk ). Mimo wszystko zazwyczaj jadę w znane miejsca by odświeżyć wspomnienia. Byłem wiele razy za granicą a najbardziej podobał mi się surowy krajobraz norwegii. W przyszłości z chęcią wybrałbym się do Kanady, USA, Australii i Nowej Zelandii.

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane