Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 22.03.2008 0:18:02
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Mgła
(The Mist)
USA 2008
czas trwania: 127
gatunek: Horror
rezyseria: Frank Darabont
obsada: Thomas Jane, Marcia Gay Harden, William Sadler, Laurie Holden, Toby Jones


Jako horror, nie jest zbyt straszny, jednak to film mocno przejmujący. Ukazuje reakcje ludzi w świetle zagrożenia, poczucie zagrożenia, porzucenie rozsądku, rosnący fanatyzm, paranoje i rozpaczliwa próba ratowania resztek rozumu przez poddanie się jakiejkolwiek wierze. To film o ludziach, nie o potworach. Wszelkie efekty stanowią tylko tło, całkiem ciekawe tło. Osoby oczekujące rzezi, odcinanych członków, hord morderczych zombie, srodze się zawiodą. To nie ten rodzaj horroru. Tu straszni są ludzie i ich fanatyczne reakcje. Istotą przesłania jest nadzieja: "Nigdy nie porzucaj nadziei, bo jak ją utracisz... utracisz wszystko". Ale żeby zrozumieć, i polubić ten film, trzeba mieć w sobie trochę dojrzałości. To zdecydowanie jest film dla ludzi inteligentnych, a nie dla pokolenia MTV i Bravo Girl. Z czystym sumieniem polecam wszystkim ludziom dojrzałym i myślącym.

Opinia jednego z internautów z którą sie zgadzam, czyli mojej osobie sie produkcja podobała :D

Inne opinie?

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 22.03.2008 9:32:16
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Ja właśnie czekam na jakieś, bo chciałem się wybrać :]
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 22.03.2008 10:52:18
Ocelotek
Anthro
Czytałem opinie, że film jest fajny z początku, później robi się głupi, a końcówka jest beznadziejna. Mile się zaskoczyłem :3

Zawsze mówiłem, że filmy z zombie, krwiożerczymi obcymi czy innymi potworami, to żadne horrory. Prawdziwymi horrorami, które uważam za straszne są filmy o ludzkim bestialstwie. Ten film pokazuje jak ludzie zamieniają się w bezmyślne, sterowane potwory.

Zawsze lubiłem jak film, gra czy piosenka zachęcały odbiorcę do przystania na chwilę i zastanowienia się, przemyślenia różnych kwestii.

Jeśli ktoś wie jak wygląda fanatyzm religijny, to mniej więcej przewidzi rozwój wydarzeń, niestety.

Osoby oczekujące rzezi, odcinanych członków, hord morderczych zombie, srodze się zawiodą.
Nie aż tak srodze :3 Zombie na szczęście nie ma.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 22.03.2008 11:12:37
Cytat:
krwiożerczymi obcymi

A oglądałeś Alien (wszystkie)? A Starship Troopers?
Dobra, może to tylko 5 dobrych filmów z obcymi. Ale są dobre! :3

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 22.03.2008 11:32:26
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "judas666":

Jeśli ktoś wie jak wygląda fanatyzm religijny, to mniej więcej przewidzi rozwój wydarzeń, niestety.

Nie jest to trudne bo po 1. główny bohater w pewnym momencie przewiduje dokładny ciąg wydarzeń, po 2 dużo osób wie jak to wygląda.

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 22.03.2008 12:27:13
Ocelotek
Anthro
Gabi, oglądałem. Wciąż uważam, że Szeregowiec Ryan jest straszniejszy. Starship Troopers to w ogóle był film akcji, nic strasznego. W drugiej części było więcej napięcia, ale też strasznym bym go nie nazwał. Po prostu nie widzę powodu żeby się autentycznie bać czystej fikcji. Co innego jak potworek wyskakuje nagle w stronę kamery, co widza zaskakuje (taki moment jest też w The Mist), a co innego na prawdę się bać.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 22.03.2008 13:01:31
Wiewiórka
Zwierzę
http://www.watch-movies.net/movies/the_mist/

Proszę bardzo, link do Filmu. :)

Osobiście film mi się podobał, ciekawa historia no i nie przesadzili z "obcymi".
Najbardziej podobała mi się scena z olbrzymim "kosmitą"* który przechodził przez drogę na końcu filmu.

*Specjalnie zgrałem na płytkę żeby zobaczyć ten fragment na moim "kinie domowym".
Did you know that dolphins are just gay sharks?



0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 22.03.2008 13:37:35
Wilk Grzywiasty
Anthro
film mi się podobał, szczególnie końcówka (nie zaspoileruje wam) i pokazanie ludzi jako tego czym są - bezmyślne zwierzęta ;p

a na 10000BC nie idźcie, bo to syf jakich mało

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 23.03.2008 7:56:08
Pandeł / Lefon
Zwierzę
No tak, obejrzałem....od początku do końca film mnie śmieszył ze tak powiem, chodz powiem ze mi się bardzo podobał bo nie był przesadzony.. pod koniec się wyjaśniło wszystko i smutno zarazem bo koleś miał pecha :P :}
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 23.03.2008 14:27:18
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Brawo za spoilera :/

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 23.03.2008 19:47:17
jestę kapibarę
w krajowej dystrybucji kinowej ujebano z 10-15 minut filmu losowo, na początku zwłaszcza. pogubiono w cholere wątków i informacji, nie wiadomo o co chodzi na początku filmu i kompletnie niezrozumiała staje się scena końcowa. Nie polecam oglądania wersji kinowej polskiej...

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 23.03.2008 19:56:19
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Dokładnie jakie sceny? Bo ja oczywiście oglądałem z "alternatywnego źródła" i dla mnie był całkowicie zrozumiały.

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 23.03.2008 20:39:12
jestę kapibarę
powiem tak: po tym jak drzewo wpada przez okno, następna scena to jest od razu jak jadą główny bohater, jego syn i murzyn drogą i mijają wojska. czyli cały początek: wycięto rozmowę z żoną, ocenę szkód, rozmowę z murzynem, mgłę nad jeziorem. wycięto również kobietę która szuka dzieci (w tym wiadomo nie wiadomo o co chodzi w zakończeniu). poczytaj na filmwebie, jest cały temat o tym pod opisem filmu.

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 23.03.2008 20:43:56
Pandeł / Lefon
Zwierzę
Ja akurat mam te sceny :P Tak jak się z tą piłą męczył czarnuch i się pytała też babka dlaczego ta mgła tak szybko z gór złazi
Szkoła nie nauczyła ortografii? Polfurs nauczy.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 23.03.2008 21:15:43
A ja powiem tylko: Czekam na ekranizację Mrocznej Wieży przez Jacksona :3

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 23.03.2008 23:34:32
Ocelotek
Anthro
A ja czekam na drugą część In The Name Of The King: A Dungeon Siege Story. Bwahaha, tak, to był kiepski dowcip.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 26.03.2008 20:15:15
Smok
Obejrzałem film, który jak wynika z reklamy okrzyczany był najlepszym filmem grozy 9lat. Z opinią tego "głosu" z TV się nie zgadzam... Może było tam kilka fajnych momentów, ale nawet efektu komputerowe nie stały na wysokim poziomie. Dla mnie film zamiast budować atmosferę grozy nudził mnie. No ale to tylko moja opinia. Książki nie czytałem, więc nie wiem jak film się ma do niej.

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 26.03.2008 21:33:31
Ocelotek
Anthro
Imo cała ta historia nie ma straszyć tylko skłaniać do przemyśleń.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 26.03.2008 22:12:47
Zwierzę
Kurde, oglądaliśmy wersję obciętą xp. Mi się podobał średnio na jeża. Ludzkie bestialstwo widywałem lepiej i subtelniej wydane. Jedyne elementy, jakie mi się podobały, to główny wątek o fanatyźmie, oraz jedna z końcowych scen, kiedy to duże coś przechodzi nad samochodem. Duża część scen wydawała mi się lekko nadęta. Film był też przewidywalny, a dla mnie to straszny minus, wolę nawet absurdalne zaskoczenie, niż oglądanie go tylko po to, aby upewnić się do końca że tak właśnie będzie. IMO nie był zły, ale w żadnym stopniu wybitny. (a straszny to już w ogóle) <Wraca do oglądania po raz n-ty Planet Terror>

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 26.03.2008 22:23:24
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Co do scen- juz ci tłumaczylismy w kinie po filmie. Spodziewałes sie, o ironio, przewidywalnej papki bo byłes na nią nastawiony, tymczasem ludzie zachowywali sie fajnie i spontanicznie co dla kogoś niewprawionego od razu bedzie zaskoczeniem. Po drugie- końcówka przewidywalna? Typowy film by ukazał ze wszystko dobrze sie skończyło a tym czasem zakończenie było sad. Wiec o co bijesz piane?

Ok, gusta gusta. Mnie sie podobał. Moze poza tentaclami.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 26.03.2008 22:33:28
Zwierzę
Do spontaniczności się nie doczepiam, tu już co futrzak to opinia. Tak, końcówka była przewidywalna, nie powiem, ci dlaczego, ale wiedziałem, że hepi endu nie będzie, czułem to w kościach i ścięgnach. Z tym filmem skojarzyłem sobie podczas oglądania dwa inne tytuły - Pitch Black i Świt Żywych Trupów. Żaden nie miał wesołego zakończenia. I sprzeczałbym się że typowe zakończenie typowego filmu jest szczęśliwe ale spać mi się chce i nie mam ochoty się rozpisywać <zief>.

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 26.03.2008 23:09:43
jestę kapibarę
Muzyka przed zakończeniem była fajna. A najlepsza scena w filmie to było jak sprzedawca zastrzelił {blah, spojler}. Czy u was w kinie też ludzie bili brawo? ;P

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 26.03.2008 23:36:09
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
a mi sie kojarzyło tylko z jednym - Half Life XP

Ten sprzedawca w ogóle był zajebisty, najbardziej konkretna postać, kolo miał głowe na karku i sie nie dawał, a taki niepozorny.

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 27.03.2008 19:49:26
Itty Bitty CYCLOPS MUTANT Kitty!
Zwierzę
btw, to tak czytam ten opis, myślę - kurde, veth zdobył się na rozbudowaną opinię, i to mądrze napisaną... a tu pach! opinia internauty :D
mi się podobała ta stara mgła, więc na dniach pewnie pójdę i na tą.

0
(+0|-0)
Re: Mgła (The Mist) Stephena Kinga
Wysłano: 27.03.2008 20:01:18
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Trybek bo moje zdanie jest identyczne tylko nie chciało mi sie tego wszystkiego pisać.

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane