Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<1234>>


Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 10:50:06
Yami, ale mi się kojarzy z voodoo - czsszka na tyczce, psychodeliczne kolorki, bębenek. ITobie może się wydawać inaczej, mnie nic do tego. Mi się tak kojarzy i już D;

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 10:54:00
Taur
Czyli tak naprawdę punkty konkursu nie miały znaczenia ? to szkoda było je wymyślać - wstrzymuję się od głosowania.
Jedno słowo - wiele dysków.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 10:58:30
W ogóle po co jakieś ograniczenia w konkursie? Każdy z artystów powinien sam zastanowić się, jak najlepiej pokazać swój talent, a nie podporządkowywać się jakimś pkt.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 11:03:38
Futrzasty Esteta
Anthro
W pracy Riku podoba mi dynamizm rysunku niby nie ma tam wielu szczegół tła ale wydaje mi się ze właśnie z tego powodu praca ta zwraca uwagę.
Jeśli chodzi o postacie w pracy cóż tu sprawa przedstawia się dużo gorzej o ile bębniarz jest na prawdę ładnie oddany tak druga postać pozostaje zagadką nawet pod względem gatunku.

U Hufca zachwyca szczegółowość tła jednak wydaje się jakoś takie płaskie, nie wiem w sumie, dlaczego ale mam jakieś takie wrażenie braku perspektywy. Wydaje mi się, że postacie są mało dynamiczne, jakby to był spacer a nie taniec. Chociaż może, dlatego ze dla mnie taniec afrykański to eksplozja dynamizmu i zmysłowości. Mimo to samo zbliżenie się do zadanego tematu uważam za lepsze u huffa. Tak samo jak i wykonanie rysunku.

Ze swojej strony powiem, że oba rysunki są równie dobre, jednak uważam że sam temat lepiej oddaje Huff wiec jemu daje punkt.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 11:09:06
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat:
W ogóle po co jakieś ograniczenia w konkursie? Każdy z artystów powinien sam zastanowić się, jak najlepiej pokazać swój talent, a nie podporządkowywać się jakimś pkt.


I'm stoned....
W takim razie na wyścigi bolidów F1 można było by przyjechać mauchem? To na tej zasadzie by było. Konkurs miał wytyczne żeby móc porównać. Tak moge stwierdzić, że huf przegiął z realizmem bo wiekszosc woli żeby było kolorowo. Taki urok konkursów. NIe zmienia to faktu że rikku wypełniła zadanie w 1/10 konkursu i to raczej utwierdza mnie w stwierdzeiu, że rikku warsztat wykorzystania materiałów ma ale nie potrafi narysować czegoś, co odzwierciedlało by rzeczywistość. Nawet nie wiem co to za gatunek...

Łatwiej było by mi pisać z innego konta bo brzmie pewnie tak jak pisze Vethu (czyli stronniczo) ale obraża mnie ten, który twierdzi, że nie potrafi być obiektywny.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 11:20:23
Smok Serwisowy
Rikku:
+klimat
+kompozycja
+kolor
+ciekawsza, mniej bezpośrednia interpretacja tematu
- niezgodność z założeniami konkursu (co dyskfalifikuje prace)

Huffnar:
+ ciekawie dobrane gatunki
-płaskie kolory
-perspektywa
-niekonsekwencja w stosowaniu oświetlenia

Wniosek 1: konkurs dla mnie wygrał Huffnar (z powodu dyskwalifikacji pozostałych uczestników)
Wniosek 2: głos oddałem na rikku i jej rysunek podoba mi się bardziej a przy dyskwalifikacji punktacja i tak ma wymiar jedynie "i love your style"
Wniosek 3: yami jak na studenta 2giego roku "grafiki".... kompromitujesz się. Myślałeś o tym żeby zająć się dendrologią ?
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 11:40:12
WilczySmok
Zmiennokształtny
Rikku:
- niezgodnosć z warunkami konkursu - ocena pracy nie będzie brana pod uwagę w takowym
+ kompzycja
+ taniec - widać go - i jest dynamizm na obrazku
+ jest nawet na nim muzyka oraz pewne rytualne ozdoby scenerii
+ piórko (po prawej nad niebieską postacią) - interakcja przebrania z otoczeniem - sypie się;P
Konkluzja: najładniejszy z trzech obrazków, niestety nie dostanie punktów bo nie jest zgodny z tematem


Hufnaar:
• zgodność z tematem
-guziec - jest dziwny..........
+ za timona/surykatkę - gtrochę duża, ale dość szczegółowa
- ozdoby - są częścią ciała a nie są nakładane
- cienie - dla każdej postaci pod innym kątem i tylo dla nich, a gdzie dla reszty scenerii?
+/- zielna chmurka--_-- (to miało być drzewo tak?)
- postać z tyłu jest jak dla mnie brzydka (taki sphinx a to nie ten kontynent)
+ ładne łapki i pazurki postaci
Konkluzja: Stać się Huf na więcej i lepiej. Za dużo chciałeś zmieścić na arcie i w sumie sceneria wyszła ładniej od pokolorowanych postaci.

Yami:
• zgodność z tematem
- nie dla ciebie był konkurs
+ taniec
- taniec - walc, albo inny wolny, może jakiś marsz albo inna piosenka miłosna
- tło - wklejone?
- gad - krzywy i brzydki niestety - a krokodylowate są ładne - u ciebie nie.
+ małpa - wygląda jak małpa i nawet dobrze narysowana
- zamknięte oczy - tak są brzydcy że inie mogą patrzeć na siebie jak ,,tańczą''?
- łapy - całkowita porażka...................
Konkluzja: właśnie wyczytałem że jesteś na 2gim roku ,,grafiki'' czy czegoś pokrewnego. Stracoooooone lata.........

Wyniki:
Praca Rikku - nie oceniona
Praca Hufnaara: Oceniona niewysoko
Praca Yamiego: ,,WTF'' Oceniona BARDZO Nisko.

Ocena: Brak - nie da się ocenić jednej pracy w konkursie by nie wygrała, więc wybieram opcje braku ocen.
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 11:52:16
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Ryan":
Cytat:
Ryan Twoje odpowiedzi na czyjeś opinie wyglądają tak jak byś pragnął obronić swoją WNM żeby nikt nic złego nie powiedział.


Przeczytaj jeszcze raz, zrozum albo umżyj. Nie czepiam się gustów. Czepiam się nieznajomości geografii i niewypełnienia wymagań konkursu. Przyznaje też że huf raczej przegra bo to konkurs aj low jor stajl. Huf chciał huf ma. Tak więc GTFO

Jaka napinka XDDD
Ale to...
Cytat z "Ryan":

Akwarele. Hufa nie stać na kredki za 150 zł

... to jest o geografii?

Obrazek Rikku jest po prostu LEPSZY, jeśli miało by to być zadanie z matematyki to Rikku by przegrała bo otrzymałą by inny wynik, ale heloł... to jest SZTUKA wiec jeśli bedziesz wyszukiwał punkcików co jest a co nie to raczej Ci sie to nie uda.

Cytat z "Ryan":
Huf chciał huf ma. Tak więc GTFO

Wyluzuj, Huf nie jest aż taki zły zeby musiał GTFO :> (Sorry ale po co to było? : ( )

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 11:58:22
Lis
Anthro
Cytat z "Edi":

Wniosek 3: yami jak na studenta 2giego roku "grafiki".... kompromitujesz się. Myślałeś o tym żeby zająć się dendrologią ?


Spiepszaj Gadzie :P
prackę odwaliłem z nudów w środku nocy , możez się domyśleć na tle innnych że jest ODWALONA

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 11:59:09
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Ryan":

I'm stoned....
W takim razie na wyścigi bolidów F1 można było by przyjechać mauchem?


Nie, nie maluchem. Spychaczem. I pierwsze okrążenie przebyć w przeciwnym kierunku a potem na spokojnie zawrócić i dojechać do mety bez jakiejś głupiej konkurencji.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 12:01:28
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat:
... to jest o geografii?


Nie to wada techniki. Akwarelą nie osiągniesz takich barw. A przyznać muszisz ze w tym momencie odgrywają one dużą role bo obrazek rikku wpada po prostu w oko. I tyle. Jest estetyczniejszy i dla tego wygra. Nie mówię że nie.

Cytat:
Obrazek Rikku jest po prostu LEPSZY, jeśli miało by to być zadanie z matematyki to Rikku by przegrała bo otrzymałą by inny wynik, ale heloł... to jest SZTUKA wiec jeśli bedziesz wyszukiwał punkcików co jest a co nie to raczej Ci sie to nie uda.
Zgadzam sie w 100% ale jednak minimum wymagań trzeba było spełnić zeby była chociaz minimalna ułuda porównywalności. A tak zamiast dwóch drzew dostalismy drzewo i słup. Porównaj. Oczywiście że wygra drzewo bo jest bardziej żywe i wpada w oko. Estetyka i nic wiecej.

Cytat:
Jaka napinka XDDD

Vethu, kurcze. To twoja odpowiedź na każdą dyskusję. JAk ktoś próbuje używać jak najbardziej zimnego tonu i wyrżać jak najmniej emocji to ty zawsze napiszesz że sie napina... troche to dziecinne nie uważasz?

Nie bronie hufa. Stwierdzam że to konkurs dla konkursu i to konkursu który z góry był przegrany. Ale neiktórzy mogli by się chociaz ograniczyć do zagłosowania a nie silenia się na wydumane z palca wywody. Mogli sie ograniczyc do wywodu eda, któy ospowiada niestety mojemu własnemu odczuciu.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 12:04:21
Lis
Anthro
Cytat z "Seti":

Yami:
• zgodność z tematem
- nie dla ciebie był konkurs
+ taniec
- taniec - walc, albo inny wolny, może jakiś marsz albo inna piosenka miłosna
- tło - wklejone?
- gad - krzywy i brzydki niestety - a krokodylowate są ładne - u ciebie nie.
+ małpa - wygląda jak małpa i nawet dobrze narysowana
- zamknięte oczy - tak są brzydcy że inie mogą patrzeć na siebie jak ,,tańczą''?
- łapy - całkowita porażka...................
Konkluzja: właśnie wyczytałem że jesteś na 2gim roku ,,grafiki'' czy czegoś pokrewnego. Stracoooooone lata.........


1.Taniec czciny głąbie jest zajebiśćie wolny a to tradycyjny taniec Afrykańskich plemion gdzie młody wybiera z zamkniętymi oczami nową wybrankę <lub wybranki>
2. Faktycznie się nie postarałem ani troche ale mnie to ♥♥♥♥♥ od początku bo konkurso mnie nie dotyczył :P
3.♥♥♥♥♥ proste ładne i przystojne

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 12:24:46
Arachne
Taur
Chyba coś mnie ominęło bo nie widzę pracy Yamiego...

/edit:
A co do tego, że kolory są "płaskie" lub "blade", to poniżej zamieszczam prace Huffnara podciągniętą filtrem "Poziomy". Kwestia jak się zeskanuje.

Oczywiście nie chcę, żeby to było brane pod uwagę w konkursie jako pomaganie Huffnarowi przez poprawianie jego pracy. Chcę jedynie uzmysłowić, że nie jest to jakiś przekreślający prace warunek a coś co można z łatwością poprawić lub co na papierze w warunkach normalnego oświetlenia może wyglądać lepiej. Ale skoro oceniacie skończone prace tak jak zostały przedstawione to się nie wtrącam.
Załącznik:
jpg  44_480123e22bd15-dkv.jpg (140.72 KB; 616x873 px)
290_4801e524e3338.jpg 616x873 px

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 12:27:45
Taur
Gdzie jest obrazek Yamiego ? bo ja chyba oślepłam i nie widzę co oceniacie. BTW nie rozumiem po co konkurs skoro założenia konkursu nie mają znaczenia.
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 12:31:20
Cytat z "Ryan":
Cytat:
... to jest o geografii?

Cytat:

Nie to wada techniki. Akwarelą nie osiągniesz takich barw. A przyznać muszisz ze w tym momencie odgrywają one dużą role bo obrazek rikku wpada po prostu w oko. I tyle. Jest estetyczniejszy i dla tego wygra. Nie mówię że nie.


Czyli założenia konkursu od początku nie miały znaczenia ? Ostrzegajcie od razu.
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 12:39:38
Cytat z "sharpy":
Cytat z "Ryan":

I'm stoned....
W takim razie na wyścigi bolidów F1 można było by przyjechać mauchem?


Nie, nie maluchem. Spychaczem. I pierwsze okrążenie przebyć w przeciwnym kierunku a potem na spokojnie zawrócić i dojechać do mety bez jakiejś głupiej konkurencji.


I WYGRAĆ ! ;P bo najwyraźniej tak będzie. Dodoatkowo pojawiajawił się nowy zawodnik w CZYMŚ ;P bo nie widziałam co to ;P
Jedno słowo - wiele dysków.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 12:43:41
Lis
Anthro
Cytat z "DarkV":
Chyba coś mnie ominęło bo nie widzę pracy Yamiego...



- wyjebany z powodów estetycznych



a i 5minutowy obrazek dla osób które nie dokońca skumały czym jest niemożliwość wskanowania pracy
[POLECAM ZOBACZENIE ORYGINAŁU PONIEWAŻ NAWET TO JEST ZA ZDJĘCIA A NIE Z ładnego SKANU]

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 12:50:38
PERMABAN
Lol. Już nie jeździjcie tak po Yamim, bo się dzieciak zamknie w sobie z nadmiaru krytyki.

Seti, na asp itp. często dostają się beztalencia. Nie wiem tylko czemu : P

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 12:50:56
jestę kapibarę
Cytat z "Gabi":
Kogo obchodzi temat, gdy obrazek Rikku jest IMO ładniejszy? ;p

Cytat z "Gabi":
W ogóle po co jakieś ograniczenia w konkursie? Każdy z artystów powinien sam zastanowić się, jak najlepiej pokazać swój talent, a nie podporządkowywać się jakimś pkt.


Jakby to powiedzieć.. bo bez narzuconych reguł można by powiedzieć "narysujcie cokolwiek i porównamy" albo lepiej, wziąć dwie losowe prace i ocenić "która mi się bardziej podoba" (Dlatego Edku "dowolny szeroki temat" o który męczyłeś Verdana jest bez sensu - można wziąć dwa losowe rysy z galerii obojga i sobie porównać, na to samo by wyszło). Dlatego są ograniczenia - po to konkurs ma zasady żeby się go trzymać. Ocenianie "I luv your style" jest dosyć widoczne, ale są tacy którzy rozumieją warunki konkursu (np. Draco) a reszta klepie zachwyty jak w DA/FA. Po to się zadaje temat żeby się go trzymać, a nie rysować byle co. Każdy się może czegoś nauczyć, jeden rysować a drugi czytać co ma narysować. Jak dawałem Rikku temat na swój commision to prosiłem, żeby rysunek był długi i niski, prostokątny, tak żebym mógł go sobie wrzucić na tapetę. Bardzo to podkreślałem. Ze dwa razy. Dostałem kwadrat. Tutaj też, po zadaniu tematu dostaje od Rikku pm "narysowały mi sie dwa takie same gatunki". No to odpisałem że w takim razie powinna jeszcze raz. Dalej nie ma co komentować.

Gwoli ścisłości po dokładnym przyjrzeniu się mi się żaden z dwóch rysunków nie podoba, bo na obu są błędy i połamane kończyny.

Aha. Lwica ma rację - po co się kłócicie i głosujecie jak warunki konkursu nie mają dla was znaczenia? Przypominam:
Ja nie napisałem "który rysunek ci się bardziej podoba". Napisałem "Jest konkurs, poniżej zadany temat, na który rysunek głosujesz".
Wnioski wyciągajcie we własnym zakresie.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 13:16:23
WilczySmok
Zmiennokształtny
Dokładnie - dlatego ja oceniłem zgodnie z tym jak uważałem + ograniczenia konkursu.

Co do poprawki Dark'a - Obrazek od razu nabiera poważnego porównania kolorystycznego z obrazkiem Rikku. Szkoda że tak późno - lecz nadal jest kilka błędów w rysunku, które mimo poprawki pozostają.

PS. Szkoda ze tak mało osób brało udział w konkursie - możnaby lepiej ocenić przy większej ilości osób, ale co z tego skoro większośc nie umie czytać i oceni który im się bardziej podoba, a nie weźmie od uwagę, co miały merytorycznie zawierać prace.
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 13:20:21
Aha, LV, rozumiem. Mój błąd, cofam się z tego co powiedziałem

RIKKU ROX <3

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 13:23:52
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Jury daje ci dodatkowe 5 punktów lansu XD
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 13:58:55
Lis
Anthro
Cytat z "Seti":
Dokładnie - dlatego ja oceniłem zgodnie z tym jak uważałem + ograniczenia konkursu.

Co do poprawki Dark'a - Obrazek od razu nabiera poważnego porównania kolorystycznego z obrazkiem Rikku. Szkoda że tak późno - lecz nadal jest kilka błędów w rysunku, które mimo poprawki pozostają.

PS. Szkoda ze tak mało osób brało udział w konkursie - możnaby lepiej ocenić przy większej ilości osób, ale co z tego skoro większośc nie umie czytać i oceni który im się bardziej podoba, a nie weźmie od uwagę, co miały merytorycznie zawierać prace.


następnym razem się dorzuce do takiego "el konkurso" - i pracka nie będzie "na kolanie " :)
<< kto wie możne nawet uda mi się podłączyć skaner pod vistę>>

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 14:22:35
Smok Serwisowy
akwarelą da się kłaść takie barwy. więcej farby, mniej wody. technika była dowolna więc wydaje mi się, że słuszniej jest porównywać sam efekt ostateczny niż mówić, że "akwarelą się nie da tak jak kredkami". to działa w obie strony
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 14:26:20
Lew
Anthro
a moze hmmmm zrobic taki konkurs dla kazdego co ? :P widialem ze wiecej chetnych jest :>
Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz ...

 Wątek zablokowany
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane