Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<1234>>


0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 14:35:06
Futrzasty Esteta
Anthro
Moim skromnym zdaniem powinna byc inna forma oceny np w przedziale 1-10 i podzielona na kategorie. Np. styl, kompozycja, poprawność anatomiczna i perspektywistyczna, oraz temat.
Nastepnie w wyniku końcowym powinny byc podliczone sumarycznie punkty według wzorca który powinno ustalić sie wczesniej.
<mam tu na myśli by wybrac kategorie najwazniejsze i podwoić im wkład punktowy>
To rozwiązało by problem i przedstawiło by realnie czyja praca jest lepsza, chociaż wydaje mi się ze powinny być dwa trzy tematy tak by można było porównać cały możliwy warsztat artystów.

Dodatkowo warto by zamieścić o co właściwie chodzi w tym współzawodnictwie, tak by każdy zrozumiał.


Edit.

Bo powiem szczeże że żygać mi się chce jak czytam połowe offtopu podcza gdy proszono was tylko o wyrażenie swojego zdania raz.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 14:41:41
Lis
Anthro
pomysł z oceną poszczególnch kategorii mi się podoba można by w ten sposób treować konkretną kategorię w której nie jest się dobrym co by napewno dawało lepsze rezultaty w przyszłości

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 14:49:18
Smok Serwisowy
Cytat z "LV":
(Dlatego Edku "dowolny szeroki temat" o który męczyłeś Verdana jest bez sensu - można wziąć dwa losowe rysy z galerii obojga i sobie porównać, na to samo by wyszło).


nie męczyłem verdana o dowolny szeroki temat. zauważyłem tylko, że narzucanie zasad w stylu "dużo ozdóbek i detali" jest bezsensowne bo narzuca +/- określoną interpretację tematu jakim jest "taniec" i z góry mówi co masz narysować. w tym momencie próba ujęcia tego tematu w jakimkolwiek nurcie innym niż "pseudoakademizm i "coś w stylu mangi" albo po prostu komiksowo staje się niemożliwa. więc konkurs i tak sprowadza się nie do tego kto lepiej zinterpretuje temat w nawiązaniu do furry zamieszczając na nim przynajmniej dwie postacie tylko do tego kto "poprawniej" narysuje dwa zwierzątka tańczące dookoła ogniska i ładniej je pokoloruje. porównując chociażby "taniec" matissa. jest całkowicie pozbawiony "detalu". po drugiej stronie masz obrazy breugla np taniec śmierci w których koleś maluje guziki na ubraniankach każdej ze 120 postaci na obrazie. w żaden sposób nie wydaje mi się żeby obecność "detalu" na obrazku w jakikolwiek sposób świadczyła o jego wartości. to była jedyna rzecz na którą zwracałem uwagę verdanowi bo niektóre kryteria wydawały mi się "zbędne".
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 15:04:01
WilczySmok
Zmiennokształtny
Cytat z "Yami":

następnym razem się dorzuce do takiego "el konkurso" - i pracka nie będzie "na kolanie " :)


Najwyższy czas!
ChibiChan Beta
I am Dragon
I am Wolf
I am Both, Yet I am Neighter,
I am Seti The Long Forgotten White Dragon

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 15:57:58
Lis
Anthro
Cytat z "Seti":
Cytat z "Yami":

następnym razem się dorzuce do takiego "el konkurso" - i pracka nie będzie "na kolanie " :)


Najwyższy czas!



co masz na myśli ?

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 16:19:42
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Właściwie wszystko zostało już powiedziane. IMO: jeśli miałbym zlecać wykonanie jakiegoś obrazka dla mnie za ciężko uciułaną kasę, to bez wachania wybrałbym Hufa. Bo z tego co widzę, to w przypadku Rikku musiałbym liczyćsię ze zbyt wysokim dla mnie współczynnikiem losowości ;) Dlatego zagłosowałem na Hufnaara.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 16:27:42
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
WIec po co sie pytacie innych jak "praca rikku jest nie na temat" trzeba było od razu napisać że Rikku nie spełniła wymaganych punktów i została zdyskwalifikowana... czy coś w podobie.

Pomimo że nie zaliczyła "punkcików" jakie wyznaczyliście to i tak, porównując te dwie prace, bardziej podoba mi sie jej rysunek

Cytat z "Edi":

nie męczyłem verdana o dowolny szeroki temat. zauważyłem tylko, że narzucanie zasad w stylu "dużo ozdóbek i detali" jest bezsensowne bo narzuca +/- określoną interpretację tematu jakim jest "taniec" i z góry mówi co masz narysować...

Egzakli... robi sie później wyliczanki "Narysował to, to i to ale nie narysował tego i tego... 3 punkty" nawet pomimo, że ktoś techniką wbija rywala w ziemię. (nie mówie w tym momencie o konkretnych osobach :P )

Cytat z "stanley":
Właściwie wszystko zostało już powiedziane. IMO: jeśli miałbym zlecać wykonanie jakiegoś obrazka dla mnie za ciężko uciułaną kasę, to bez wachania wybrałbym Hufa. Bo z tego co widzę, to w przypadku Rikku musiałbym liczyćsię ze zbyt wysokim dla mnie współczynnikiem losowości ;) Dlatego zagłosowałem na Hufnaara.

Jak jak ja bym sobie zamawiał prace to bym poprosił o wstępny szkic i na tym etapie bym wprowadzał poprawki... MYŚL!

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 16:46:22
Smok Serwisowy
też mi się tak wydaje. przy commisach, które sprzedawałem wszystkie były na etapie szkicu pokazane i skonsultowane z osobą która za nie płaciła i poprawiane aż do skutku. dla tego tu wydaje mi się, że albo rikku załatwia sprawę średnio fachowo albo lv wszedł w mało (wcale) nieprzemyślany interes i puścił kasę za coś czego nie zamawiał (na własne życzenie).
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 16:50:13
Arachne
Taur
Cytat z "Vethulion":
WIec po co sie pytacie innych jak "praca rikku jest nie na temat" trzeba było od razu napisać że Rikku nie spełniła wymaganych punktów i została zdyskwalifikowana... czy coś w podobie.


Ależ LV napisał.

Cytat z "LV":
Tutaj też, po zadaniu tematu dostaje od Rikku pm "narysowały mi sie dwa takie same gat
unki".
No to odpisałem że w takim razie powinna jeszcze raz. Dalej nie ma co komentować.


Gdyby konkurs był otwarty i zgłosiła się większa liczba uczestników to praca pewnie by była zdyskwalifikowana. Natomiast w momencie gdy jest to pojedynek pomiędzy dwoma artystami i nie można od nich oczekiwać innych prac (konkurs zorganizował jeśli dobrze rozumiem Huffnar) to warunkowo zostało to dopuszczone (jako że nikt nie będzie dla widzimisię Huffnara forsować Rikku żeby jednak narysowała coś na temat).

Zatem podsumowując pozostaje zdecydować między wiernością tematu a jakością całej pracy (lub jak kilkoro mądrze zrobiło, zagłosować na trzecią opcję).

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 17:43:31
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
a co ten "pojedynek" ma na celu ?

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 17:47:05
jestę kapibarę
Cytat z "Vethuleion":
Jak jak ja bym sobie zamawiał prace to bym poprosił o wstępny szkic i na tym etapie bym wprowadzał poprawki... MYŚL!


No i? Rikku dostarczyła mi szkic żyrafy. Napisałem wtedy "Ale podłużną chcę - rysunek ma być szeroki, żeby mi wszedł na tapetę. Dorób nogi w prawo i przedłuż krajobraz, będzie dobrze".
Dalej był kwadrat ;P

Cytat z "Vethuleion":
a co ten "pojedynek" ma na celu ?


Ponieważ Rikku rysuje wilczki a Huff kotki i koniki, miał na celu pokazanie, które z nich lepiej na zadany temat narysuje inny gatunek niż "standardowe" i które podejdzie do tego kreatywniej. Tak na moje oko Rikku narysowała "coś smokowatego co ryswała kiedyś wcześniej", a Huff "coś nowego co kiedyś widział" (ten guziec niepokojąco przypomina Pumbę, nawet jeśli surykatka jest w miarę orygnalna). I dlatego nie podoba mi się żadne.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 17:50:00
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
płacisz - wymagasz, jest źle - nie płacisz.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 21:03:54
Cytat z "Ryan":

Cytat:
- ale obrazek taki mdły

Akwarele. Hufa nie stać na kredki za 150 zł


Ekhem, Mam te same kredki co Rikku. Zapłaciłam za nie nie wiecej niż 30 zł.

A apropo obrazków to obydwa mi się podobają. Jednak głos oddałam na Rikku, jej technika jest mega, temat w niektórych punktach sie mija, ale przecież wiele punktów też zostało spełnione. :). Obrazek Huffa rzeczywiście taki mdły, musi jeszcze wdg mnie trochę popracować nad techniką i będzie naprawde good. :)

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 22:01:41
jestę kapibarę
Cytat z "Izis":
Obrazek Huffa rzeczywiście taki mdły, musi jeszcze wdg mnie trochę popracować nad techniką i będzie naprawde good. :)


Tak jeśli jeszcze idzie o kolory. Myślę, że Rikku przy skanie pobawiła się jednak tonami i ten obrazek na papierze też jest mniej wysycony. To jest standardowe co się robi z obrazkiem - i trochę dziwi mnie, że Ryan mówi że to "czitowanie" bo mógł tak zrobić po skanowaniu i kolory wyszły by lepiej.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 22:06:22
Arachne
Taur
Cytat z "LV":
Tak jeśli jeszcze idzie o kolory. Myślę, że Rikku przy skanie pobawiła się jednak tonami i ten obrazek na papierze też jest mniej wysycony.


Mam w oryginale 2 rysunki Rikku i muszę Ci powiedzieć, że nie jestem w stanie rozróżnić kolorów z oryginałów od tych zamieszczonych w galerii polfursu. Rikku naprawdę tak rysuje. Bez żadnych dopalaczy.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 22:19:33
jestę kapibarę
To nie wiem. Żyrafa była bledsza ;P

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 13.04.2008 23:00:45
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
to pewnie efekt oślepienia przez słońce afryki ;P

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 14.04.2008 4:47:30
Smok Serwisowy
Cytat z "Vethuleion":
to pewnie efekt oślepienia przez słońce afryki ;P


bo to był rozwalcowany tygrys xD

<umarł>
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 14.04.2008 17:01:24
Klacz huculska
mi tam sie zaden nie podoba i tak tez glosowalam, ale jesli brac ogol rysunkow obu osob to o wiele bardziej wole Huffa... ani styl, ani wykonanie Rikku mi sie nie podoba

btw - zrobta konkurs dla wszystkich z jednym motywem np. lato czy co tam chceta :> a nie takie mowienie co ma byc a co nie :>

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 14.04.2008 17:12:57
jestę kapibarę
to nie był konkurs Qniu tylko pojedynek. Konkurs, to możemy zrobić, ale masz wziąć udział ;P

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 14.04.2008 18:16:24
Klacz huculska
no po to mowie zeby byl dla wszystkich bo tez bym cos narysowala :P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 14.04.2008 20:26:28
Jeżeli mogę to ja na temat. Cóż, śmiesznie, bo to mój pierwszy post, ale jedziem. W końcu na ten temat się natknęłam.

Cóż, co do pracy Rikku, mogę tylko powiedzieć, że wygląda świetnie. Patrząc pod temat, jedyne czego można się przyczepić to wzory na futrze. No i może tło, można było palnąć jakieś żółte pole, pseudosawanne. I tak nikt by nie zauważył :P Dalej, uważam iż nadmiernie się czepiacie z tymi gatunkami. Różnią się budową i ubarwieniem, więc co się czepiacie? Postawcie obok siebie krokodyla i aligatora. Podobne? Jednak nie te same. Uważam również, że klimat pracy został zachowany - są "etniczne" ozdoby, odnośniki do klimatu. Oraz! Bębenek... w sumie to już muzyka, a od muzyki do tańca tylko mały kroczek. Hm, właśnie... Czy wspominałam o dynamice?
O technice mogę powiedzieć tylko jedno - świetna ;)
Na nią też oddałam głos. Lud(ek) przemówił.
Co do jakości obrazka - nie majstrowała, bo miałam oryginał w ręce. Hyh :>


Huffnar... Hm, raz, że anatomia ździebko leży, dwa - zbędne ozdobniki, które raczej działają na niekorzyść (lew w domyśle). Mdło! :>
Na Twoim miejscu bym bardziej starała się wyeksponować pracę na ten, tak zwany pojedynek. Wydaje mi się też, że perspektywa została skopana (patrząc na pysk guźca). Jakoś tak ogólnie biednie... Nie wiem, nie podoba mi się ^^' Zanim przystąpisz do pojedynku, może poćwicz? :) Bo w sumie nie jest źle, ale nie jest też aż tak dobrze jak u Rikku. (imo oczywiście)
I trzymasz się schematów. Argh, zasady są po to by naginać je do własnych potrzeb i wykazywać się kreatywnością! :>

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 14.04.2008 21:03:45
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Witamy Cię koleżanko Rikku, dziękujemy, że był to Twój pierwszy post na tym forum, mam nadzieję, że nie ostatni :P

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 14.04.2008 21:50:00
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Etam Vethu. To przecież uczciwy pojedynek ;) Wiecej wiary w ludzi.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Pojedynek: Rikku vs. Huffnar
Wysłano: 14.04.2008 21:52:32
jestę kapibarę
Cytat z "Róża":
Wydaje mi się też, że perspektywa została skopana (patrząc na pysk guźca).


O. Właśnie. Wiedziałem że o czymś zapomniałem. Jeszcze apropo perspektywy xD
U Huffa można stwierdzić że jest troszkę skrzywiona względem tła - mogło być lepiej. Pysk guźca to nie perspektywa, to krzywo narysowany ryj.
U Rikku nie ma co stwierdzać, bo tam nie ma tła o którym można powiedzieć że ma perspektywę. Rysunek jest płaski względem tła (czyli plamy).

 Wątek zablokowany
<<1234>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane