Zmień fonty Zmień rozmiar
Recenzje: K.A Applegate "Animorphis" Autor: Alscedo - biały tygrys  
Autor: Neonus
Opublikowano: 2005/3/8
Przeczytano: 2680 raz(y)
Rozmiar 1.83 KB
0

(+0|-0)
 
Całe 50 "tomów" opowiada o piątce nastolatków - Jake, Rachel, Cassie, Tobias i Marco - którzy pewnego razu wracali razem póżnym wieczorem przez plac budowy. Tam natykaja sie na Andalite o imieniu Elfangor. W ciągu kilku chwil ich życie zostaje odwrócone to góry nogami. Dowiadują się od przybysza o wielkim niebezpieczeństwie z kosmosu. Mieli za mało czasu by o cokolwiek pytać, i nim zmuszeni byli do ucieczki z placu budowy dostali od przybysza zdumiewający dar - dar morfowania
"Wiem, że jesteście za młodzi. Nie maci dość sił, by unieszkodliwić najeźdzców, ale może będę mógł wam pomóc (...) Jeśli chcecie dam wam moc, jakiej nie ma żądna ludzka istota (...) Jest to zdolność do morfowania (...) Wystarczy dotknąć ciała zwierzęcia, przejąć wzór jego DNA i zmienić sie w to zwierzę"

I tak zaczyna sie przygoda naszej piątki bohaterów, którzy pomalutku zaczynają poznawać tajemnice daru Andality, aż w końcu - walczyć w zwierzęcych ciałach, wykorzystując ich największe zalety, takie jak np. u orła bystry wzrok i możliwość latania, czy tygrysa potężną siłę. Jedyna wadą tej umiejętności jest ograniczenie czasu, w którym może się być danym zwierzęciem - są to tylko dwie ziemskie godziny.
Godnym podkreślenia faktem jest to, że bohaterowie muszą umieć zawładnąć umysłem danego zwierzęcia. Nie upilnował tego np. Jake, który z powodu jednego incydentu zaczął omijać pająki z daleka... Oraz wspaniałe opisy wrażeń bohaterów na temat zwierzaka, w którego się zmorfował... daje czasem nawet do myślenia.

Książkę polecam z całego serca wszystkim, którzy są "furry". Nie tylko kotowatym czy psowatym, ale też tym, którzy są pająkami, gadami czy innymi "oryginalnymi" futrzakami - bo któż to wie, jak to być zwierzęciem???
 
Powrót do kategorii | Powrót do strony głównej artykułów
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.
Anonim
0
(+0|-0)
^^
Wysłano: 20.04.2007 19:45
50?????????????????????????????????? To czemu w Krakowie byly tylko do 13 :(

Anonim
0
(+0|-0)
komentarz do Animorfów
Wysłano: 31.10.2007 14:07
Czytałem z 4 części animorfów i musze przyznać, że to jest dobre :) Tylko szkoda, że w Tychach są tylko 4 części oraz szkoda, że w Polsce wydano tylko 13 części... Ale Egmont uznało,że nie ma sensu wydawać pozostałych części ;P

Na stos z Egmontem! xD

0
(+0|-0)
Re: komentarz do Animorfów
Wysłano: 31.10.2007 21:38
Futrzasty Esteta
Anthro
Ja mam dostęp tylko do 22 ale nie uwazam zeby to była jakaś rewelacyjna książka.
Napewno godna uwagi jest sama zmiana w zwierzeta i opis odczuć z tym związanych reszta totalnie nie zrobiła na mnie wrażenia.

0
(+0|-0)
Recenzje: K.A Applegate "Animorphis" Autor: Alscedo - biały tygrys
Wysłano: 3.01.2009 1:36
WilczySmok
Zmiennokształtny
Bo w polsce nie wydano wszystkich niestety. To jest po prostu ksiazka dla dzieci, którą ma się czytać szybko i przyjemnie