Zmień fonty Zmień rozmiar
Recenzje: Christopher Rowley "Bazil Złamany Ogon" Autor: Raf eReM  
Autor: Raf-eReM
Opublikowano: 2005/3/8
Przeczytano: 1112 raz(y)
Rozmiar 2.41 KB
1

(+1|-0)
 
"Bazil Złamany Ogon" - jest I tomem z cyklu całej serii. W pierwszej książce zapoznajemy się z bohaterami jakim jest Relkin Sierota który opiekuje się Bazilem, smokiem który Relkinowi został powierzony jeśli się nie myle już jako jajo i został przez niego odchowany. I tak zapoznajemy się z bohaterami podczas wielkiego święta dziękczynienia w mieście Marneri, którego zadaniem jest przywrócić miastu zanikające co rok/kilka lat zaklęcie obronne dla ów miasta. Jednak w dotąd spokojnym mieście spokój zakłócają tajemnicze morderstwa za którymi stoją Mroczni władcy Padmasy - fanatycy, dążący do polożenia kresu wszelkiej wolności i radości w mieście. Miasto chroni potężna zakon czarownic który Mroczni mają na celu zniszczyć by zdobyć miasto, knując ku temu wiele intryg i wynajmując szpiega.
I tak Relkin Sierota i Bazil postanowili udać się na arene dla smoków, dla tych które zwycięrzą są wcielane do najlepszych oddziałów Marneri co jest dla nich wielkim zaszczytem. I tak dochodzi do turnieju wktórym Bazilowi jeden ze smoków (szpieg i zdrajca), w trakcie walki odcina kawałek ogona. Bazil wygrywa jednak ogon po "nędznym" odrośnięciu za pomocą mikstury wygląda jak złamany i z tąd przydomek Złamany Ogon.
Cała akcja również rozgrywa się o odbicie księżniczki Besity - dziedziczki tronu Marneri porwana przez wynajętego szpiega (któremu w późniejszej częsci książki oddawała się ile to on chciał rozpustnica jedna he,he..) za którym natychmiast wyruszyli Bazil Złamany Ogon, awansowany ze stajennego na Smokowego Relkin oraz cała świta "Dobrego" wojska z innymi smokami w niej. I tak napotykają wiele bitewnych zmagań zmierzająć do celu zła jaką jest forteca Zagłady.

Samą książkę czyta się bardzo przyjemnie choć nie jest wcale grubościowo cieńsza od Harrego Pottera,jest też luźno pod względem napisana co jest w samym sobie dobre bo nie ma skomplikowanej terminologii i wyrażeń. Warto dodać żę jej tematyka jest wojenno-przygodowa. Doradzam ją odkogoś odkupic bo nie jest tania - każda praktycznie po 3 dychy. Jak kogoś wciągnie to ją przeczyta w 2-3 dni. Polecam ją dla każdego fana smoków.
Przepraszam za jakiegokolwiek możliwe niewielkie pomyłki w tekście ale książke czyt. dość dawno i chciałem ją polecić każdemu. Poza tym wkrótce opisze II tom więc czekajcie na opis, który wkrótce będzie.
 
Powrót do kategorii | Powrót do strony głównej artykułów
Komentarze są własnością ich autorów. Twórcy niniejszego serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za ich treść.