Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

1234...7>>


2
(+2|-0)
Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 16:34:39
Wilk
Anthro
Witam Serdecznie

jako że ostatnio miałem pogrzeb bliskiej mi osoby postanowiłem pójść do spowiedzi, wszystko ok ale pokuta jaką dostałem mnie zszokowała.
Nie jestem jakoś bardzo uduchowiony do kościoła rzadko chadzam. Moją pokutą jest wpłacenie 100 pln na konto tego http://www.zawierzanki.pl/


Moje pytanie czy to jest legalne ?? Kupić sobie odpuszczenie grzechów...

Szczerze to wydarzenie jeszcze bardziej mnie zniechęciło do kościoła [Katolickiego]
Czy jest sens się w to bawić ??



Pozdrawiam

2
(+2|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 16:38:44
Puffgryf zaczepno-obronny
"Za moich czasów..."
Nie daj się naciągać. I tak płacisz za pogrzeb.

Każdy zasługuje na drugą szansę.
Na trzecią... niekoniecznie.

7
(+7|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 16:40:50
Stardust
Człowiek
To raczej nie jest kwestia zabawy tylko tego czy wierzysz. Czy wierzysz w biblijnego Boga? Czy wierzysz, że Jezus zmarł za twoje grzechy i zmartwychwstał? Jeśli tak to możesz zostać w kościele i kłócić się z księdzem o stosowność takiej pokuty. Nie wydaje mi się, by to był czyn nielegalny.

A tak osobiście z mojej strony: fuck the church. ♥♥♥♥♥ tego księdza.
Slave to Love

8
(+8|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 16:43:30
Anthro
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pokuta_%28religia%29

Nowa forma pokuty to jałmużna.

Zlej to bo nikt ci do kieszeni nie wsadza pieniędzy tylko sam musisz na nie zapracować. Już bym wolała dać te pieniądze na zwierzęta niż na kościół. Przynajmniej bym wiedziała że poszły na coś dobrego
KOCHAM CIE I CHCE ZJEŚĆ TWOJE DZIECI <3
NIEDOROZWINIĘTE DZIECI SMAKUJĄ NAJLEPIEJ <3

7
(+7|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 16:55:21
Hiena
Zwierzę
HŁEH HŁEH HŁEH HŁEHEHEHEHAHAHA!! xD



Dziękuję. Przepraszam.

0
(+4|-4)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 16:56:54
Uncia Hortensis
Rabatka
Jest to legalne, bo robisz to dobrowolnie.
Jeżeli nie podoba Ci się taka pokuta to niestety ale trafisz do piekła bo ksiądz rzecze słowo boże. Zbawienie kosztuje. Inflacja i te sprawy...
Myr

1
(+1|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 17:01:24
PERMABAN
Made my day.

6
(+6|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 17:03:31
Smok
Anthro
Cytat z "wofik": (Link »)
Moje pytanie czy to jest legalne ??

Spowiedź nie jest żadnym rodzajem umowy prawnej. Czy taka forma pokuty jest moralna*? Raczej nie, bo majętny człowiek w ogóle jej nie odczuje.

*zakładając, że zależy ci na przebaczeniu postaci fikcyjnej

5
(+5|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 17:35:44
Avian
Anthro
@ Inu
Jałmużna to nie nowa forma pokuty. Jałmużna się zawsze pojawiała jako pokuta, ale pamiętaj, że pod pojęciem jałmużna kryje się o wiele, wiele więcej niż proste datki. Gdybym miał wymyślić przykład: adopcja kota. Zakupy dla sąsiadki. Wszystkie tego rodzaju rzeczy.

A datek jako pokuta mija się z celem- jeżeli mówimy o datku, to tylko nieprzymuszonym, a jednak pokuta to swego rodzaju nakaz.
Pieniądze jako pokuta nie wchodzą w grę od czasów reformacji. Czemu? Napisał już Teron.

@ OP
Jeśli w przyszłości zamierzasz się spowiadać, radziłbym poszukać mniej zagubionego w swojej posłudze księdza (żenujące na jakiego trafiłeś). Na następnej spowiedzi należałoby zaznaczyć po prostu, że nie spełniłeś pokuty- nie przywiązuje się do tego tak wielkiej wagi, bo i tak najważniejszym elementem spowiedzi jest postanowienie poprawy i spojrzenie na życie pod kątem 'wywalania śmieci'.

3
(+3|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 17:38:49
Owczarek australijski
Anthro
Takie rzeczy utwierdzają mnie w przekonaniu, że Kościół nie ma dla mnie nic ciekawego do zaoferowania. Gdybym usłyszał coś takiego to poprostu zacząłbym się śmiać i zapytał czy wystawią mi fakturkę. Pomijając to, że jakoś nie widzę księdza w roli pośrednika z istotą wyższą (jeżeli takowa w ogóle istnieje) to pobieranie OPŁATY jest jakąś jawną kpiną...

24
(+24|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 17:40:07
Smok
Zmiennokształtny
Dostałeś bożego questa.
Musisz wykupić buffa "oczyszczenie z grzechów" za 100 golda. Nawet masz pokazane miejsce, gdzie jest konkretny NPC.
Nie zastanawiaj się. Dostaniesz expa i gdy nadejdzie Ostateczny Endgame przeniesiesz się do instancji Heaven, gdzie będą najlepsze itemy.

-7
(+7|-14)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 18:11:51
Szeregowy Spizgalski
Tak.
O mój boshe, chcieli mnie oszukać w miejscu, gdzie wyznaje się książkę science fiction! Niemożliwe.



Ogarnij się, dziecko. O twoje pieniążki chodzi, a nie o to żebyś przez drewnianą kratkę opowiadał jak sie masturbujesz pod kołderką. Ale jestem przeciwnikiem ochorny ludzi przed skutkami ich czynów- dajesz sobą manipulować to syp na tacę. Nie szkoda mi cię.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

-1
(+1|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 19:21:04
Wilk
Anthro
Dzięki za Odpowiedzi, troszkę pogrzebałem i już wiem że ksiądz chyba myślał żę trafił na łatwowiernego chłopczyka, którym może manipulować...
To była moja ostatnia wizyta w kościele...

-4
(+0|-4)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 19:36:18
Hiena
Anthro
Taką drogą spowiedź ? Pogrzesz więcej to wyjdziesz na + bo za 100 zł musi być dużo grzechów do odpuszczenia :lolk:
Albo zainstaluj oprogramowanie antygrzeszne. Software dla systemu Soul :lolk:

Cytat z "wofik": (Link »)
To była moja ostatnia wizyta w kościele...

... no i dobrze 8-)k

4
(+6|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 20:21:44
Wilczek
Anthro
A co. Też się wypowiem, ale dlatego, że akurat ja chodzę do Kościoła :P

Pokuta jako jałmużna - TAK. Jałmużna jako dobrowolny datek. Ksiądz tak naprawdę nie może powiedzieć ile co i jak, gdyż prawdę mówiąc nie ma prawa tak powiedzieć,ale... jest jeden przypadek kiedy tak może powiedzieć :)

Jeżeli powiesz na spowiedzi wprost typu ukradłem np. kwotę 100 zł ze sklepu. Ksiądz może tobie nakazać oddać tą kwotę właścicielowi, lub właśnie dać jako datek na takie rzeczy. Nie wnikam jak to u Cb :)

Jeżeli pójdziesz do innego księdza i powiesz jaką dostałeś pokutę z naciskiem na to, ze kwota została podana, taką rzecz inny ksiądz unieważni formalnie. Nieformalnie taka pokuta także jest nieważna. No, ale żeby wiedzieć jednak trzeba chodzic do Kościoła i coś tam wiedzieć.

A czy jest sens się w to bawić... Twoja decyzja, ale miej na uwadze, że ludzie to ludzie.

Nawet na Pfie trafisz na jak to inni nazywają "♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥". Czy jeśli trafisz na taką osobę w fandomie to czy po prostu dasz sobie z tym spokój, czy też będziesz miał w dupie tą osobę a po prostu z innymi się zaprzyjaźnisz? Jedna osoba nie może decydować a całości. W końcu wszyscy mówią, ze nie chcą być oceniani na podstawie jednej osoby, czy też na podstawie bardzo często fałszywej opinii publicznej.
Nie wolno mówić, że przez jedną osobę zniechęcasz sie do całości Kościoła. A to że szczeble biskupi osoby sprawujące władze nad diecezjami itd to są szczeble zgniłe w Kościele to juz inna sprawa
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 20:36:00
Panthera pardus
Anthro
Hmm....
Sprawa jest ciekawa. Na wstępie powiem, że osobiście wychowywałam się w rodzinie z zasady katolickiej, choć z praktytką było różnie...
Według mnie to jest tylko kwestia sumienia i woli, czy pokutę wypłęnić, choć wydaje mi się ona nieco kontrowersyjna... Co to ma na celu? Wspomożenie konkretnje organizacji? Nie widzę tego. I jaką byłoby to dla Ciebie nauką? Chyba rzadną....

Powiem tak, jednostki nie powinny decydować o poglądzie na sprawę w kontekście całościowym, chociaż w moim wypadku jakimś dziwnym trafem złożyło się, że nie trafiłam na swojej drodze ani na księdza, ani nawet na wiernych, którzy jakkolwiek mogliby mnie przekonać do Kościoła. Nie pasuje mi także to, co dzieje się obecnie w tejże organizacji, bo mimo wszystko organizacja jest. Nie zawsze poczynnania kapłanów idą w parze już nawet nie tyle z nauką Kościoła, ale z filarami wiary,o jakich stanowi Biblia.


0
(+0|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 20:38:37
Wilczek
Anthro
Pokuta nie ma na celu nauki, lecz ma na celu zadośćuczynienie, tak gwoli formalności
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

3
(+3|-0)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 20:40:50
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Nawet na Pfie trafisz na jak to inni nazywają "♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥". Czy jeśli trafisz na taką osobę w fandomie to czy po prostu dasz sobie z tym spokój, czy też będziesz miał w dupie tą osobę a po prostu z innymi się zaprzyjaźnisz? Jedna osoba nie może decydować a całości. W końcu wszyscy mówią, ze nie chcą być oceniani na podstawie jednej osoby, czy też na podstawie bardzo często fałszywej opinii publicznej.
Nie wolno mówić, że przez jedną osobę zniechęcasz sie do całości Kościoła. A to że szczeble biskupi osoby sprawujące władze nad diecezjami itd to są szczeble zgniłe w Kościele to juz inna sprawa


Jak sam zauważyłeś, nie jest to do końca trafne porównanie. Ksiądz to nie jest losowa osoba w fandomie, tylko już wysoko postawiona w hierarchii osoba, która udowodniła swoją wartość i otrzymała stosowne święcenia kapłańskie. Oficjalnie, on jest z duchowego punktu widzenia lepszy od Ciebie i wręcz powinien być wzorem do naśladowania. Jeżeli więc tego typu osoby są wpuszczane tak wysoko to znaczy, że coś jest nie tak.
Myr

0
(+2|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 20:47:12
Wilczek
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Nawet na Pfie trafisz na jak to inni nazywają "♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥". Czy jeśli trafisz na taką osobę w fandomie to czy po prostu dasz sobie z tym spokój, czy też będziesz miał w dupie tą osobę a po prostu z innymi się zaprzyjaźnisz? Jedna osoba nie może decydować a całości. W końcu wszyscy mówią, ze nie chcą być oceniani na podstawie jednej osoby, czy też na podstawie bardzo często fałszywej opinii publicznej.
Nie wolno mówić, że przez jedną osobę zniechęcasz sie do całości Kościoła. A to że szczeble biskupi osoby sprawujące władze nad diecezjami itd to są szczeble zgniłe w Kościele to juz inna sprawa


Jak sam zauważyłeś, nie jest to do końca trafne porównanie. Ksiądz to nie jest losowa osoba w fandomie, tylko już wysoko postawiona w hierarchii osoba, która udowodniła swoją wartość i otrzymała stosowne święcenia kapłańskie. Oficjalnie, on jest z duchowego punktu widzenia lepszy od Ciebie i wręcz powinien być wzorem do naśladowania. Jeżeli więc tego typu osoby są wpuszczane tak wysoko to znaczy, że coś jest nie tak.


Ksiądz nie jest osobą wysoko postawioną w hierarchii. Ksiądz to zwykły szary pionek. I nikt ci nie powie, że ksiądz jest osobą nieomylną. Każdy wie, ze wszędzie trafią się osoby, które nie nadają się do danego zajęcia. Osoby wpuszczane wysoko to mogą być biskupi. Większość biskupów jest do dupy nie da się ukryć. Tylko, że człowiek zazwyczaj ma styczność właśnie ze zwykłym kapłanem. Kapłan teoretycznie może ci pomóc w prowadzeniu przez życie, ale ludzie głupi (zazwyczaj) nie są i się zoorientują, ze cos nie tak z danym człowiekiem. Dlatego też zazwyczaj w większych parafiach jest do 3 księży.

"Oficjalnie, on jest z duchowego punktu widzenia lepszy od Ciebie"

Oficjalnie nie jest od Cb lepszy, a raczej zna się lepiej na dogmatach wiary. Bycie lepszym to raczej złe określenie.

"która udowodniła swoją wartość i otrzymała stosowne święcenia kapłańskie. "
Księża nic nie udowadniają przed otrzymaniem święceń :)
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+9|-9)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 21:21:50
Arachne
Taur
Księża to najgorsi ludzie na ziemi. Wiedzą że to wszystko to ściema i wykorzystują strach i zabobony aby kontrolować ludzi i ograbiać ich z pieniędzy w zamian za obietnice bez pokrycia.

Może przesadzam i zdarzają się wyjątki ale po prostu nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto uczciwie przeczytał biblię od deski do deski a do tego jeszcze studiował teologię może wierzyć w te bzdury.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 10.04.2013 21:23:50

4
(+7|-3)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 21:33:08
Wilczek
Anthro
Księża to najgorsi ludzie?? Bardzo ciekawe podejście... Jestem pewien, ze znasz setki księży osobiście i każdy próbował zniszczyć twoje życie. Uwielbiam wprost takie pierdolenie bezsensu. Ocenianie po ? Po tym c czyta się w necie? Oh.. czekaj.. Czy czasami ty by sie nie wkurzył jakby ludzie podchodzili do cb i od razu powiedział, ze jesteś taki i taki ze względu na to, ze np należysz do furry?

♥♥♥♥♥♥♥ mnie takie gadanie. Każdy może mieć swoje zdanie, uważać, ze Kosciół jest ciemnogrodem itd., bo i w tym momencie ma w miarę sensowne argumenty, które da się i tak prosto znaleźć jak sie chce. Ale ocenianie ludzi na zasadzie bo tak,bo w coś wierzą jest raczej idiotyzmem
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

8
(+11|-3)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 21:36:18
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "DarkV": (Link »)
Księża to najgorsi ludzie na ziemi. Wiedzą że to wszystko to ściema i wykorzystują strach i zabobony aby kontrolować ludzi i ograbiać ich z pieniędzy w zamian za obietnice bez pokrycia.


Nie spodziewałem się po tobie tak infantylnego komentarza...
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

4
(+9|-5)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 22:07:31
Arachne
Taur
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Księża to najgorsi ludzie?? Bardzo ciekawe podejście... Jestem pewien, ze znasz setki księży osobiście i każdy próbował zniszczyć twoje życie.


Odnoszę wrażenie, że traktujesz księży jako tanich psychoanalityków. Pomagają oni ludzom czuć się lepiej przez zwalnianie ich z odpowiedzialności i czyszczenie sumienia. Stowarzyszenie wiernych działa jak grupa wsparcia, a obietnice lepszego życia po śmierci poprawiają humor tym którym nie najlepiej się wiedzie za życia.

Ale nie zmienia to faktu, że są to tylko metody kontroli i zdobywania wiernych. Co więcej religia w swojej historii zniszczyła więcej żyć niż ich uratowała a morały płynące z biblii do dziś są używane do prześladowań. A najgorsze, że to zwykła, zwolniona z podatków grupa polityczna walcząca o interesy innego kraju.

-4
(+3|-7)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 22:19:48
Lew feral
Kogucik
Cytat z "Ryan": (Link »)
[...]

Nie spodziewałem się po tobie tak infantylnego komentarza...


Jakieś bardziej merytoryczne i związane z tematem argumenty?
MRrrrawr? -
Muzyka, której czasem słucham (Od
JayB): Tonitrus | Winter Wrap Up (JayB's Pegasus Trance Remix) | The Anthem (Club Mix) | Love Is In Bloom (JayB's Alicorn Trance Remix) | Marwan Green Critter - Penjelajahan (JayB Remix)
"Usrael zawsze bombarduje różne kraje dla ich dobra. Tacy altruiści. A Rosja wszystko robi dla własnego dobra. Bezczelni. Nawet nikogo nie zbombardują!" - Marucha
Plusuję kogo chcę, o! 8-)k

0
(+2|-2)
Re: Szybkie pytanko... "Kościół"
Wysłano: 10.04.2013 22:34:37
Wilczek
Anthro
Tak poprawiaja sobie humor, czesto daja nadzieje zgadzam sie
Zniszczyla wiele zyc? Zgadzam sie. Tak jak wojny i krolowie i inne organizacje w tamtych czasach. Takie czasy.
Czy zdobywaja wiernych? Nie wiem czy negatywne podejscie do homoseksualizmu zakaz prezerwatyw i wiele nakazow trzyma wiernych i ich zdobywa. Raczej dziala na niekorzysc. To juz latwiej u protestantow, gdzie sa mniejsze restrykcje, ale dziwnym trafem jakos nie ma migracji miedzy tymi odlamami rzymsko(grecko) - katolickie - protestantyzm.

Mam jedno zasadnicze pytanie. Ale co maja te argumenty do ksiezy??? Wiara jest jaka jest, zasady sa jakie sa, ale ja nadal nie widze zadnego argumentu, ktory przemawia za tym, ze ksieza to najgorsi ludzie.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

 Aby pisać należy być zalogowanym
1234...7>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane