Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Rysowanie?
Wysłano: 11.01.2005 15:19:39
Red Panda
Anthro
Mam takie pytanie... od dłuższego czasu próbuje sam siebie nauczyć rysować, ale efekty są mierne. Może ktoś zna jakieś kinternetowe kursy, porady lub coś?

0
(+0|-0)
Re: Rysowanie?
Wysłano: 11.01.2005 18:57:27
PERMABAN
heh... najlepiej albo ćwicz sam, albo zapisz się na jakieś ognisko plastyczne. Najlepiej po prostu ćwicz, ćwicz, ćwicz :) Aż do skutku. A co do internetowych kursów, nie widziałam nigdy czegoś takiego...

0
(+0|-0)
Re: Rysowanie?
Wysłano: 11.01.2005 22:11:20
Smok
Anthro
Nauczyc sie rysowac, to swumie nie lada sztuka, w kazdym badz razie moge ci powiedziec bez sciemy, ze nie kazdemu wychodzi akurat dobrze to co chcialby aby mu wyszlo. Problem jest o tyle duzy ze po wielu probach wciaz moze zalamywac, dlatego osobiscie doradzam, nie meczania sie ciagle rysowac tego samego (choc ostatecznie wreszcie cos moze wyjsc) tylko rysowanie naprawde roznych od siebie zeczy, juz nie mowie o dynamicznych rysunkach typu: ktos/cos w biegu itp. tylko o surowej i nudnej statyce, bo moze sie okazac ze chocby ktos bardzo chcial rysowac furry(to i tak mu sie w koncu uda) to o wiele latwiej mu rysowac statki czy samochody a sam efekt zadziwia stworce, po prostu staraj sie rysowac praktycznie wszystko, to co ci przyjdzie do glowy, to co jest dla Ciebie nudne i moze sie wydowac za badziewo jak i to co jest twoim gl. celem.

Moja druga rada to wypracowac swoj wlasny styl, taki ktory bedzie cie satysfakcjonowal, wzorowanie sie na kims jest naprawde dobrym pomyslem, i warto takie osoby pytac "co i jak" jesli beda chcialy sie podzielic swoim doswiadczeniem. Jednak jesli ktos ma trudny styl, wzornictwo moze przyprawic o komleks i zniechecic, isotne jest by caly czas polepaszac swoja wlasna technike, bo zaporzyczona zazwyczaj jest niestety nijaka. W kazdym badz razie osobiscie szczerze odradzam wzorowanie sie na kims jesli to nie przynosi chocby polowicznego efektu. Dlatego warto probowac wielu stylow chocby od takich typowych TOONsowy do juz takiego detalowania na maxa, czesto sie bowiem zdarza ze komus o wele lepiej wychodza rysunki prostrze niz te przy ktorych sie natrudzil.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Rysowanie?
Wysłano: 15.01.2005 11:36:21
Wg. mnie to trzeba ostro ćwiczyć ale chyba też trzeba sie z tym urodzić... ja nigdy nie umiałem rysować... a nagle w wieku 15lat coś zaczołem z nudów gryzdać a teraz po 4 latach siedze już na DA i robie coraz lepsze rys...
Masz chęci... a to jusz coś^^
życze powodzenia...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Rysowanie?
Wysłano: 10.02.2005 23:25:19
IMHO nawet 10 lat to mało żeby się nauczyć. Jeżeli nie ma się zamiaru poświęcić na to naprawdę ogromnej ilości czasu, to nie warto nawet zaczynać. Trzeba od razu pogodzić się z tym, że pierwsze rysunki nadawać się będą tylko jako ilustracje do poradników pt: "jak się rysować nie powinno..." Sam czasem przeglądam swoje stare prace i wstyd mi, że takie śmieci pokazywałem ludziom... Sam rysuję odkąd tylko sięgam pamięcią, to będzie już jakieś piętnaście lat intensywnej eksploatacji produktów przemysłu grafitowo papierniczego... I nadal jest mnóstwo rzeczy, z którymi wciąż mam problemy. Ale to wynika raczej z tego, że jestem zbyt niecierpliwy i zamiast sumiennie studiować anatomię i inne pierdy, od razu chcę rysować gotowe "dzieła".

Dlatego rada pierwsza: Najpierw podstawy. W bibliotekach i księgarniach jest mnóstwo książek dla początkujących plastyków. Tam fajnie wytłumaczą wam, co to są proporcje, jak z nich korzystać, jak zaplanować sobie rysunek, jak go skomponować, wykadrować itd. Sam taką książkę dorwałem dopiero na początku ogólniaka i byłem przerażony, jak wiele rzeczy robiłem dotąd źle. Wystarczyło, że przyswoiłem sobie kilka podstawowych zasad, by poziom moich prac podwyższył się diametralnie. Zwracam na to uwagę, ponieważ cały czas spotykam się z ludźmi, którzy nawet fajnie rysują, ale tkwią wciąż w jednym miejscu, ponieważ tych zasad nie znają i nie mają możliwości rozwoju.

Rysować należy dużo. Kupić sobie kilka zeszytów i codziennie zapełniać kilka stron szybkimi szkicami czegokolwiek. Taki zeszyt można zabrać wszędzie, zwłaszcza do szkoły lub na uczelnię, żeby czymś się zająć podczas trzygodzinego wykładu z historii sztuki... Zapomnij o blokach rysunkowych i od razu spraw sobie całą ryzę 500 kartek z hurtowni. Starczy na jakiś miesiąc...

Na razie tyle ode mnie...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Rysowanie?
Wysłano: 14.03.2005 9:50:47
rysowanie heh chciala bym jakość dobrze tobie poradzić ja n.p. już bardzo długo rysuje i powiem Ci że napoczątku niewychodziło mi tak w miare dobrze jak teraz niepoddawaj sie a bez pracy przecież niema kołaczy :D

0
(+0|-0)
Re: Rysowanie?
Wysłano: 14.03.2005 18:32:25
wilk
właściwie nic nie będę pisać, bo Spaggs wspomniał chyba o wszystkim... : )
najważniejsza jest cierpliwość, rysowania trzeba się uczyć przez dłuuuugi czas... (coś o tym wiem, ciągle staram się jakoś możliwie narysować wilka XP)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Rysowanie?
Wysłano: 13.07.2006 15:14:25
Cytat:
a nigdy nie umiałem rysować... a nagle w wieku 15lat coś zaczołem z nudów gryzdać a teraz po 4 latach siedze już na DA i robie coraz lepsze rys...


To troche jak ja z ta roznica ze zaczelem rysowac niedawno, a moich rysunkow nie ma na da bo nikt nie chce mi dasc skanera :D

0
(+0|-0)
Re: Rysowanie?
Wysłano: 18.07.2006 21:31:21
Ronso/Smok/Lis/Jednorożec/Wąż/Gryf
Zmiennokształtny
praktyka praktyka praktyka....

Też trudno mi w to uwierzyć ale tak jest
Trzeba próbować różne metody aż się znajdzie swoją
różne techniki wypróbuj...

np dzisiaj wypróbowałem ciekawy eksperyment...
sfotografowałem siebie ... i w programie narysowałem na fotce linie i te linie zniekszatłciłem aby otrzymać anthro stworka

nawet ciekawe

0
(+0|-0)
Re: Rysowanie?
Wysłano: 19.07.2006 14:05:57
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Rysowanie po konturach nie jest czymś nowym :-Pk

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane