Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Niemoralna Propozycja
Wysłano: 24.01.2005 20:00:12
Panserbiorne
Zwierzę
Chciałbym z kimś porozmawiać o zjawisku Furry Niewiem zbyt wiele na ten temat i prosiłbym o pomoc w nadrobieniu braków.
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 24.01.2005 22:01:58
jestę kapibarę
A co dokładniej chciałbyś się dowiedzieć? :-)k

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 24.01.2005 22:05:46
na pewno nadrobisz troche braki gdy przeczytasz artykól o furry z testów.. pomoże też FAQ :rollk: ale LV ma racje jak mamy ci pomuc? Powiedz troche dokładniej o co ci chodzi... chociaż ze swojej strony nie gwarantuje pomocy :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 24.01.2005 23:50:57
Panserbiorne
Zwierzę
Mam kilka pytań przeczytałem oba teksty jak doradzilićcie. Lecz skąd wzięło się Furry. czy z Japoni czy z Ameryki? Kolejną żeczą o jaką chcę zapytać to o której godzinie i w jakich dniach najłatwiej złapać innych.
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 24.01.2005 23:56:46
Nie wiadomo skąd sie wzieło... na całym świecie są ludzie których fascynują zwirzęta.. ale nazwe przyjęlismy angielską (po Polsku - Futrzak) Najlepiej jakbyś napisał na maila albo na GG. Jak coś to w Łodzi jest nas kilku.

0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 25.01.2005 0:19:26
jestę kapibarę
Chodzi o to skąd wzięło się w takiej formie jak obecnie jest rozniesione po necie? Z USA. A drugie pytanie, najlepiej na liście mailingowej (cały dzień) lub IRCu (w zasadzie najwięcej futrzaków jest 17-22). Dni są losowe :-Pk

I uważaj na wujka Wydra, bo cię jeszcze lanosem w tej łodzi rozjedzie ;-)k

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 25.01.2005 0:26:37
Cytat:

LV napisał(a):
I uważaj na wujka Wydra, bo cię jeszcze lanosem w tej łodzi rozjedzie ;-)k


LV.. on chodzi do mnie do budy :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 25.01.2005 10:54:29
jestę kapibarę
Cytat:
LV.. on chodzi do mnie do budy :-Pk


To tym bardziej powinien uważać :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 25.01.2005 13:31:43
Panserbiorne
Zwierzę
Dzięks za dobrą radę ale jakoś sobie poradzę.
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 1.02.2005 14:09:35
Wilk
Zwierzę
Hmm... Skąd się wzięło Furry?
Z Egiptu się chyba wzięło :)

Autentycznie, to zjawisko na całym świecie istniało od prawieków, przyjmując różne postacie. Egipscy bogowie, stwory z mitologii greckiej, japońskie Kitsune i inne duchy zwierząt, europejskie wilkołaki itd. Nie ma wspólnego jednego źródła. Wszystko to nadal istnieje i funkcjonuje w Furry, zebrane razem, elementy kultur całego świata wymieszane w dość niezwykły sposób.

Furry w obecnym kształcie wyewoluowało z popkultury USA - kreskówek, zwierzątek z reklam itp, ale na chwilę obecną wykształciło własną formę, włase nurty, style i idee, i niezbyt już przypomina disneyowskie "śmieszne zwierzątka". Nadal nurt "toony" jest silny i postacie podobne do liska reklamującego Pollenę REX znajdziemy często, ale silniejszy od niego jest nurt "realistic", gdzie postacie mają realistyczną anatomię, są biologicznie prawdopodobne, wiarygodne. Nie próbują być parodią, satyrą, "czymś ślicznym" czy nawet metaforą/alegorią, tylko prawdziwymi żywymi, czującymi i myślącymi istotami. Posiadają też dość "bogatą" seksualność...

Furry uwolniło się od okowów komercyjnej papki i poszło własnym torem. Nie jest już kawałkiem popkultury. Czym jest i gdzie zmierza, trudno powiedzieć, ale jest to na tyle ciekawe, że obserwować warto.


To chyba powinno wylądować w FAQ ;)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 6.02.2005 23:16:34
Cytat:

Furry uwolniło się od okowów komercyjnej papki i poszło własnym torem. Nie jest już kawałkiem popkultury. Czym jest i gdzie zmierza, trudno powiedzieć, ale jest to na tyle ciekawe, że obserwować warto.


Nie wiem, czy uznać to za dobry żart...

...furry jest o tyle niekomercyjne, że jest zupełnie, ale to zupełnie niszowe. Jeśli chodzi jednak o komercjalizację w obrębie jakiegoś zamkniętego środowiska (a zwłaszcza fandomu), to nie powiedziałbym, że jest uwolnione od komercyjnej papki. Raczej wręcz przeciwnie.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Niemoralna Propozycja
Wysłano: 27.02.2005 0:25:19
Pewnie że dasz rade jestesmy z tobą :-)k

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane