Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   5 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...11121314151617...19>>


1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:36:38
Tygrys sumatrzański
Anthro
Cytat z "Fuma": (Link »)

Cytat z "Xanoxis": (Link »)
Szkoda, że tylko się zakorzenił się facebookowy i redditowy system, nikt nie zwrócił uwagi na Facepunchowy :(
Proszę bardzo. Moje uzasadnienie czemu jestem na nie (wynika to z innych wcześniejszych wypowiedzi, ale nie oczekuję abyś je wszystkie czytał) :
Tryb facepunchowy zubaża dyskusję. Jestem za usunięciem karmy, ale skoro DarkV się napracował i nie chce, to nie będę przecież go zmuszał, w końcu to jego serwis.
Karma powoduje, że zamiast powiedzieć co myślimy, wciskamy guzik. Gdy jest tych guzików więcej, sytuacja staje się gorsza, bo mamy jeszcze łatwiej przekazać co chcieliśmy powiedzieć. Przy plusie możemy dać plus bo w zupełności się zgadzamy, ale jak już chcemy powiedzieć "bardzo ciekawe" to jednak plus nie do końca pasuje, więc odezwiemy się. Gdy będzie guzik "ciekawe" wtedy ilość sytuacji gdzie zabieramy głos spadnie jeszcze bardziej.


Tak jak też napisałem, każda karma daje ten powód by nie odpisywać. Ze wszystkich systemów ten po prostu przypadł mi do gustu, może nie jest najlepszy co do wspierania dyskusji, ale ma swoje uroki i zalety. Jest dobry właśnie w ocenianiu przez kliknięcie, jest bardziej precyzyjne. Sam plusik nie mówi nic o wypowiedzi oprócz ewentualnego "zgadzam się/lubię go/mówi dobrze".
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:41:04
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
A potrzebne jest zmienianie czegokolwiek? Serio pytam.

Obecny system promuje anonimowe negowanie osób i innych niż "standardowa" opinii.
Razem z mało przyjaznymi odpowiedziami użytkowników daje to w rezultacie bardzo nieprzyjemne środowisko dla nowych użytkowników, którzy czują się odrzuceni, niechciani i zwyczajnie przestają wchodzić na forum bądź przestają zabierać głos.
1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:46:53
Cytat z "Xanoxis": (Link »)
Tak działa każdy system oceniania w większym lub mniejszym stopniu.
Nie widzę żadnych tych problemów na Facepunch, każdy pisze co chce.
Na dużym forum, gdzie i tak jest o czym zawsze pisać, bo dotyczy gry o nieskończonym potencjale i mającym problem z nadmiarem postów, system ten się sprawdza.
Na Polfurs problemem jest brak rozmów i wręcz epizodyczna stagnacja. Takie oceny są fajne gdy chcemy ograniczyć ilość zbędnych wypowiedzi typu "dobry pomysł". Jak codziennie nabijać będziemy po 10 stron nowych postów to wtedy zacząłbym się zastanawiać nad zmniejszeniem ilości 'zbędnych' wypowiedzi typu przytoczony wcześniej przykład. ;-)k
Myr

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:49:35
Arachne
Taur
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
A potrzebne jest zmienianie czegokolwiek? Serio pytam.


Jeżeli ma to zmniejszyć problem bólu dupy minusowanych i zmniejszyć częstotliwość próśb o znalezienie anonimowych minusikatorów które dostaję to tak. :-)k

Poza tym opcja redditowa jest właśnie taką opcją minimalnej zmiany. Zasadniczo system zostaje taki jak był tylko niemożliwym staje się nie być na chociaż małym plusie. Nawet jeśli prawie wszystkie posty wychodzą ci na zero to sumarycznie te kilka postów które masz na plusie i tak ci się doda. Zachęca do do prób. Nawet jeśli nie wyjdzie ci wpasowanie się w gusta ogółu to nie ma to szczególnie negatywnych konsekwencji.

W opcji facebookowej mamy kilka innych ciekawych rzeczy:
  • Po pierwsze lista "to mi się podobało" w profilach zachęcająca chociaż do zerknięcia na wątek w którym prowadzona była dyskusja oraz zwraca uwagę na starsze wątki lub obrazki jeśli ktoś przeglądał historyczne wpisy.
  • Widoczne głosy*. Przewija się kwestia, że wymusi to grupowe głosowanie na kółkach wzajemnej adoracji. A ja się pytam co z tego? Czy pozytywne głosy są takie straszne nawet jeśli przyznawane ciągle przez te same osoby? Poza tym pozwoli to na przejrzenie tych kółek i umniejszenie wartości takich głosów w oczach innych.
  • Widoczność może mieć też inny negatywny efekt. Osoby które po cichu komuś przyklaskiwały bo ta wyrażała opinię zgodną z jej własną (ale ładniejszymi, lepiej dobranymi słowami (przyznaję, zdarza mi się tak robić)). Mogą się teraz zastanowić dwa razy zanim komuś przyklasną. Może to zmniejszyć częstotliwość przydzielania głosów w ogóle, ale za to zwiększy ich wartość.
  • Serduszka! Tak, taka powinna być oficjalna nazwa dla nowego systemu karmy!

*Mam już w głowie 3 wersje jak by to mogło wyglądać od strony graficzno-użytkowej.

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 19:11:30
PERMABAN
Omg, mam genialny pomysł, zmieńmy forum w takiego furry facebooka, będziemy robić fanpejdże, zamknięte grupy dla wybranych i będą same "łapka w górę", do wyrażenia dezaprobaty trzeba będzie napisać posta, którego właściciel wątku będzie mógł usunąć! I będzie można ignorować osoby, blokować im dostęp do treści i w ogóle, łał! A jak połączymy z forgiem, to po prostu ekstaza.

P.S. W ogóle to bardzo mi się podoba opcja z serduszkiem zamiast plusem, lots of love. Za minusa może robić karny kutas : P

Anonim
5
(+5|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 19:17:34
Zróbcie kupno minusów za smsy, problem minusikowych farm rozwiązany i jeszcze sobie na lepszy host zarobicie

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 19:18:33
Cytat z "Ara": (Link »)
Za minusa może robić karny kutas : P


Sęk w tym, że część będzie uważać że to jest właśnie ta "wporzo" opcja

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 19:26:52
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Ara": (Link »)
Omg, mam genialny pomysł, zmieńmy forum w takiego furry facebooka, będziemy robić fanpejdże, zamknięte grupy dla wybranych i będą same "łapka w górę", do wyrażenia dezaprobaty trzeba będzie napisać posta, którego właściciel wątku będzie mógł usunąć! I będzie można ignorować osoby, blokować im dostęp do treści i w ogóle, łał! A jak połączymy z forgiem, to po prostu ekstaza.
Twój cynizm jest nieuzasadniony. Wszystko co napisałaś już istnieje.

Skąd taka niechęć? Obawiasz się braku możliwości wypowiadania się, jak złośliwość przestanie być nagradzana? Nie chcesz żeby forum o furry, gdzie ludzie tulą futrzaste zwierzątka, było miejscem przyjaznym dla nowych i wspierającym?


Cytat z "DarkV": (Link »)
Poza tym opcja redditowa jest właśnie taką opcją minimalnej zmiany. Zasadniczo system zostaje taki jak był tylko niemożliwym staje się nie być na chociaż małym plusie. Nawet jeśli prawie wszystkie posty wychodzą ci na zero to sumarycznie te kilka postów które masz na plusie i tak ci się doda. Zachęca do do prób. Nawet jeśli nie wyjdzie ci wpasowanie się w gusta ogółu to nie ma to szczególnie negatywnych konsekwencji.
Cóż. Nie jest to tym, czego chciałem, ale przyznam, iż zadowalająco spełnia większość zadań, które spełniłoby proponowane przeze mnie plusikowe rozwiązanie.


  • Widoczne głosy*. Przewija się kwestia, że wymusi to grupowe głosowanie na kółkach wzajemnej adoracji. A ja się pytam co z tego? Czy pozytywne głosy są takie straszne nawet jeśli przyznawane ciągle przez te same osoby? Poza tym pozwoli to na przejrzenie tych kółek i umniejszenie wartości takich głosów w oczach innych.
Tu się zgodzę. Nie jest to jakoś przesadnie złe zachowanie, które by w czymś przeszkodziło.


  • Widoczność może mieć też inny negatywny efekt. Osoby które po cichu komuś przyklaskiwały bo ta wyrażała opinię zgodną z jej własną (ale ładniejszymi, lepiej dobranymi słowami (przyznaję, zdarza mi się tak robić)). Mogą się teraz zastanowić dwa razy zanim komuś przyklasną. Może to zmniejszyć częstotliwość przydzielania głosów w ogóle, ale za to zwiększy ich wartość.
"Loffcianie" opinii kogoś, kogo nie lubią nasi znajomi może mieć negatywne reperkusje po nakryciu nas. Ale cóż, to znaczy, że mamy złych znajomych.


  • Serduszka! Tak, taka powinna być oficjalna nazwa dla nowego systemu karmy!
Może łapki? 🐾
Myr

5
(+5|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 19:30:57
Kot
Zmiennokształtny
Doceniam Twoje zaangażowanie, DarkV, ale czuję się tak, jakbyś chciał nas na siłę uszczęśliwić tą karmą, chociaż spora część osób jej w ogóle nie chce. ;) Niemniej...

Cytat:
lista "to mi się podobało" w profilach zachęcająca chociaż do zerknięcia na wątek w którym prowadzona była dyskusja oraz zwraca uwagę na starsze wątki lub obrazki jeśli ktoś przeglądał historyczne wpisy.

To rzeczywiście dobry pomysł, które może się przyjąć i być przydatny dla ciekawskich futer, zwłaszcza tych nowych. No i pomoże odkurzyć starsze topiki, które być może nie zostały aż tak wyeksploatowane. A to podkręci trochę dyskusję na forum.

W przypadku widoczności plusów mam wciąż ambiwalentne odczucia. Znając Polfursa, urobimy pewnie ten system na swoją modłę, ale może za bardzo panikuję... ;)

Nie muszę wspominać, że zdobyłeś mnie swoim serduszkowym pomysłem. :-ojjk:
Ostatnio edytowany przez dam_ dnia 3.12.2013 19:32:45
Jestem niebieskim kotem, i to jest OK.

1
(+3|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 20:10:55
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Nie znajdzie się odpowiednie rozwiązanie. Osobiście jestem za tym, żeby stan rzeczy pozostał taki, jaki obecnie jest. To nie minusy( jeny...rzygam już na sam dźwięk tego słowa) są tu problemem, tylko nastawienie osób, które nie potrafią pojąc prostej rzeczy -> nie każdy będzie ci schlebiał, nie każdy jest ci przychylny i nie kazdy musi mieć ku temu powód.
Owszem byłoby lepiej, jakby było jakieś uzasadnienie zamiast "bo tak", ale tak bardzo się skupiliście na problemie braku powodu kliknięcia tego zasranego minusa, że nie dostrzegacie jednej rzeczy.

Przykład:
X jest sobie f(i)uterkiem i walnął se posta. Y go nie lubi, albo czuje do niego zwykłą irracjonalną niechęć i postanawia kliknąć mu minusa...

Pytanie brzmi:
Kto tu tak naprawdę ma problem? koleś z minusem czy społecznie uszkodzona osoba?

Odpowiedź:
Wystarczy machnąć ręką. Świat się nie rozerwie na kawałki z powodu tego, że ktoś nie polubi linka do filmiku/zdjęcia itp. Zawsze znajdą się osoby, które będą minusować ot tak....i co? pochlastać się mamy za to?

Walnięcie czegoś takiego jak jawne minusy (co jest spaczonym pomysłem) nie rozwiąże problemów a tylko wspomoże natłok dziwnych napięć, których tu i tak nie brakuje. chciałbym wierzyć, że by tak nie było ale sorry...
poza tym i tak nie wyeliminuje się zjawiska "minusowania ot tak". Można przecież podać każdy powód i to wcale nie w chamskiej formie.

"grrry jak ja go nie znoszę":
-wybacz ale w tej bluzie wyglądasz paskudnie
-wybacz ale minus za kiepską jakość zdjęcia
-Sorry ale wróżka powiedziała mi, że muszę zminusować kogokolwiek a gwiazdy dziś tobie nie sprzyjają.

ładnie ubrane w słowa....i wciąż niepotrzebne. Mało tego zaraz by się narobiło "odwetowych obrońców", którzy przyjeliby taką taktykę i minusowali minusującego XD

Tak naprawdę wystarczy wzruszyć ramionami i byłoby po krzyku :rollk:

Parodią nie jest system karmy tylko ta cała (niewyobrażalnie zbędna) dysputa wokół niej. Jak komuś nie pasi to niech se karmę wyłączy i będzie po krzyku.

EDIT-> dzięki Smoku :) nie zwróciłem uwagi na tą opcję w edycji profilu :) myślałem, że to odgórnie narzucone i nic z tym nie da sie zrobić
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 3.12.2013 20:21:34
FABRICATI DIEM PVNC"

4
(+4|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 20:13:25
Smok Serwisowy
Cytat:
Doceniam Twoje zaangażowanie, DarkV, ale czuję się tak, jakbyś chciał nas na siłę uszczęśliwić tą karmą, chociaż spora część osób jej w ogóle nie chce. ;) Niemniej...

to czemu spora część osób, która nie lubi karmy jej sobie po prostu nie wyłączy xd?
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

2
(+4|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 20:47:25
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Owszem byłoby lepiej, jakby było jakieś uzasadnienie zamiast "bo tak", ale tak bardzo się skupiliście na problemie braku powodu kliknięcia tego zasranego minusa, że nie dostrzegacie jednej rzeczy.
Fajnie. Nie przekonuje mnie to jednak w żadnym stopniu do trzymania negatywnych ocen. Co one dają? Co wnoszą? Dają radość komuś, kto może sprawić innym przykrość, lub poczuć, że sprawia innym przykrość. Innym nic nie daje, lub powoduje u nich złość lub przykrość.
Świat nie jest różowy. Ludzie mogą się nie zgadzać. Ale jednak gdy trzeba stanąć i publicznie kogoś obrazić, to dużo mniej osób ma do tego czelność. Natomiast, gdy można anonimowo, łatwo i przyjemnie komuś "pocisnąć" to znajdzie się od cholery chętnych.
Z życia: Jak leży portfel to więcej osób sobie pieniądze zabierze, niż gdy ktoś ma ten portfel w kieszeni z tyłu. Odpowiedzialność osobista jednak powoduje, że przestajemy być ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥. Jawne minusy też by pomogły, ale przyniosłyby również niepotrzebne spory. Prościej usunąć i mieć spokój.


Cytat:
Wystarczy machnąć ręką. Świat się nie rozerwie na kawałki z powodu tego, że ktoś nie polubi linka do filmiku/zdjęcia itp. Zawsze znajdą się osoby, które będą minusować ot tak....i co? pochlastać się mamy za to?
Po co mamy te osoby tolerować? Czemu mamy pozwalać minusować? Daj przykład pozytywny do czego potrzebne są negatywne głosy? By się nie zgodzić? Jeżeli się nie zgadzasz, napisz. By pokazać jak bardzo cię to nie obchodzi i jak wszyscy powinni sobie dać na luz? To daj na luz i nie pisz :-)k


Cytat:
Tak naprawdę wystarczy wzruszyć ramionami i byłoby po krzyku :rollk:
Skoro tak bardzo jest ci obojętne to czemu nie chcesz zmiany? Usuniemy minusy. Wzrusz ramionami i byłoby po krzyku.


Cytat z "Smok": (Link »)
Cytat:
Doceniam Twoje zaangażowanie, DarkV, ale czuję się tak, jakbyś chciał nas na siłę uszczęśliwić tą karmą, chociaż spora część osób jej w ogóle nie chce. ;) Niemniej...

to czemu spora część osób, która nie lubi karmy jej sobie po prostu nie wyłączy xd?
Bo jak dopiero co przyjdziesz na forum. Przywitasz się. Dostaniesz opryskliwą ripostę i dziesięć minusów, to nie wiesz, że da się to wyłączyć. Po prostu czujesz się odrzucony i idziesz sobie.
Myr

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 21:19:30
Smok Serwisowy
Cytat z "Fuma": (Link »)

Cytat z "Smok": (Link »)
Cytat:
Doceniam Twoje zaangażowanie, DarkV, ale czuję się tak, jakbyś chciał nas na siłę uszczęśliwić tą karmą, chociaż spora część osób jej w ogóle nie chce. ;) Niemniej...

to czemu spora część osób, która nie lubi karmy jej sobie po prostu nie wyłączy xd?
Bo jak dopiero co przyjdziesz na forum. Przywitasz się. Dostaniesz opryskliwą ripostę i dziesięć minusów, to nie wiesz, że da się to wyłączyć. Po prostu czujesz się odrzucony i idziesz sobie.


to zamiast przebudowywać cały kraj nie łatwiej dodać przy rejestracji guziczek "czy chcesz aby system oceniania postów był domyślnie włączony tak/nie" ?

... oczywiście serduszka zamiast plusików i tak muszą być... tego już się nie da cofnąć xd
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

0
(+1|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 21:34:16
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Smok": (Link »)
to zamiast przebudowywać cały kraj nie łatwiej dodać przy rejestracji guziczek "czy chcesz aby system oceniania postów był domyślnie włączony tak/nie" ?

... oczywiście serduszka zamiast plusików i tak muszą być... tego już się nie da cofnąć xd
Ty i Twoje racjonalne podejście. :-(k
Myr

Offline
inż. Toboe
-1
(+0|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 0:39:29
Irbis
Bestia
Fuma dobrze prawi. Trochę przydługie posty, ale z sensem.
Co do ignorowania karmy, to nie (za)działa. Ludzką rzeczą jest ciekawość i każdy chętnie obejrzy swoje oceny. Sam mam problem z wyłączeniem karmy, bo mnie ona zbyt ciekawi. Każdy chce być chwalony, co zobaczy po plusach, ale wielu zamyka się w sobie widząc minusy.
Z minusów zrezygnować trzeba koniecznie. A co do plusów, to może opcja wykupywania nimi bajerów (kolorowy, mieniący się nick, czy też inne bajery w profilu przy postach)/zdobywania achievementów? Zmotywowałoby to do pisania wartościowych postów.
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 0:48:12
Cytat z "Toboe": (Link »)
Z minusów zrezygnować trzeba koniecznie. A co do plusów, to może opcja wykupywania nimi bajerów (kolorowy, mieniący się nick, czy też inne bajery w profilu przy postach)/zdobywania achievementów? Zmotywowałoby to do pisania wartościowych postów.


Masz na myśli Eurogąbki plusiki jako waluta na forum? Poza tym, pisałem o tym wcześniej, wiec czytaj temat :rollk:

Offline
inż. Toboe
1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 1:06:47
Irbis
Bestia
Tak, złota karta PF. Czytałem i doprecyzowałem przykładami. =]
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

-2
(+0|-2)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 6:29:05
Wilczek
Anthro
Bezsensu... Usunac minusiki dac walute z plusikow to taki strzal w kolano. Zamiast wiekssej ilosci postow wnoszacych cos do tematu to uzyskacie miliony postow, ktore beda pisane pod publike. Juz dzisiaj mozna zauwazyc, ze czasem jede glupi post jest powtarzany przez inne osoby bo tamta osoba dostala plusiki.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 10:26:16
Zmiennokształtny
Osobiście uważam, że zapominacie o jednej kwestii. Całe to zagadnienie karmy dotycczy jakby nie patrzeć ludzi. A tam gdzie pojawia się ludza psychika nie znajdzie się rozwiązania idealnego. Tak jak nie ma idealnego systemu politycznego, zdrowotnego, prawnego, ponieważ zawsze znajdzie się spora liczba osób, które przekształcą go tak by im było lepiej, bądź zwyczajnie się nie dostosują.
Próbuję przez to powiedzieć byście się nie zamartwiali za bardzo tym, że pojawią się jakieś nowe niechciane zachowania. Zawsze będzie jakiś aspekt, który będzie minimalizowany w jednym systemie, a zwiększany w innym. Dla przykładu: system facebookowy zmniejsza zagrożenie niszczenia neutralnych postów minusami, promuje pozytywne i (co ważniejsze imo) cenne komentarze. Ale brak minusów może zachęcić do wredniejszych, agresywniejszych wypowiedzi. Pisząc komuś np. „ty złamany ch**” nie ryzykuję tak bardzo forumowego potępienia. W końcu nie zaleje mnie fala minusów, a i może plusa załapię (pomijam tutaj kwestię moderacji). W obecnym systemie widać kto jest nielubiany, a kto tak. Czy to wada czy zaleta pozostawiam kwestią otwartą.
No, tak czy inaczej ja zmieniłbym ten system na np. Facebookowy choćby z czystej ciekawości jak to będzie działać. Jak się nie sprawdzi to się najwyżej zmieni. Wady są i będą, bo ludzi nie da się wciągnąć w proste ramy „zrobimy serduszka i nagle będzie tęczowo, wszyscy będą mili”. My nie jesteśmy maszynami i wielu znajdzie inny sposób na wywołanie dramy ;)
Flight of dragons... in the sky... or in my mind?

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 10:33:39
Arachne
Taur
Ale żeście postów naprodukowali przez noc...

@f156134
Fuma, daj screena swojego posta. Nie mam tego fontu chyba bo kwadracik widzę zamiast łapki.

Cytat z "Ara": (Link »)
Omg, mam genialny pomysł, zmieńmy forum w takiego furry facebooka, będziemy robić fanpejdże, zamknięte grupy dla wybranych i będą same "łapka w górę", do wyrażenia dezaprobaty trzeba będzie napisać posta, którego właściciel wątku będzie mógł usunąć! I będzie można ignorować osoby, blokować im dostęp do treści i w ogóle, łał! A jak połączymy z forgiem, to po prostu ekstaza.

Post ocieka cynizmem. Ale ja też jestem cynikiem i część z tych pomysłów mi się w pokrętny sposób podoba. Chociaż raczej nie wprowadzę ich teraz.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 4.12.2013 10:35:29
0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 10:39:38
@f156144
to zamiast przebudowywać cały kraj nie łatwiej dodać przy rejestracji guziczek "czy chcesz aby system oceniania postów był domyślnie włączony tak/nie" ?
Jeżeli chcemy obronić nowych przed minusami to może immunitet na minusy? Np przez pierwsze 2-4 tygodnie?

-3
(+1|-4)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 11:16:16
Smok Serwisowy
może tak być, że przez pierwsze kilka tygodni są wyłączone. - sytem łapki w górę/dół jest na yt i działa całkiem sprawnie...
system plusikowania taki jak na fb służy nie do oceniania treści tylko do ich reklamowania (bumpuje tylko materiały) natomiast system +/- taki jak z YT służy do oceniania, moderowania i bumpowania treści.

Cytat:
napisałeś darkV:
Bo karma jest systemem automoderacji która w założeniu ma promować treści podobające się większości. Jako taka spełnia swoje zadanie.


wg mnie obecne rozwiązanie jest bardzo dobre i jeśli bardzo chcecie to można je jedynie usprawnić (zamiast wymyślać kolejne) w następujący sposób:

- nauczyć ludzi wyłączania systemu karmy (myślę, że system 1 miesiąca ochronny po założeniu konta bez karmy to załatwi) można też spróbować wariant, w którym jest wyłączony domyślnie na stałe ale guzik do jego włączenia jest bardziej wyeksponowany.
- dodać w profilu lub na stronie głównej okienko z 'najwyżej ocenianymi postami w ostatnich dniach' aby wzmocnić charakter promocyjny.

aaaand... it's done.
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 4.12.2013 11:41:44
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

9
(+9|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 11:47:57
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Ale kombinujecie. Wystarczy najprostsze rozwiązanie: system karmy nie powinien być anonimowy ustrzeże to przed skryto-minusikatorami którzy wchodzą tylko po to żeby ♥♥♥♥♥♥ minusika bo im coś w życiu znowu nie wyszło. Bo jak na razie tylko to jest problemem, że można napierdalać minusiki bo nikt nie widzi. Ja się nie boję swoich decyzji i nie mam nic przeciwko żeby ktoś widział jak oceniam posty na forum.

Do tego powinien być dopisek w regulaminie, że nie porusza się w wątkach tematu karmy np "Dzięki JackuPLacku + " albo "Klementynko dlaczego minus? <:( " i takie komentarze będą kasowane ; )
Wtedy nie będzie potrzebna opcja wyłączania lub włączania karmy.
Albo, każdy użytkownik dostanie opcję, że może włączyć karmę z adnotacją, że jego ocena jest widoczna dla wszystkich.

Już widzę odpowiedzi w stylu: "Ale karma miała być anonimowa i DarkV wszystkich strolował i tego nie zmini YOLO"
Ostatnio edytowany przez Vethuleion dnia 4.12.2013 15:01:02

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 11:50:48
Kot
Zmiennokształtny
Cytat z "Smok": (Link »)
może tak być, że przez pierwsze kilka tygodni są wyłączone. - sytem łapki w górę/dół jest na yt i działa całkiem sprawnie...
system plusikowania taki jak na fb służy nie do oceniania treści tylko do ich reklamowania (bumpuje tylko materiały) natomiast system +/- taki jak z YT służy do oceniania, moderowania i bumpowania treści.

Tak, ale polfursowe środowisko jest bardziej hermetyczne i niekoniecznie ten system może się tutaj sprawdzać. Było to już wałkowane.

Cytat z "Smok": (Link »)
- dodać w profilu lub na stronie głównej okienko z 'najwyżej ocenianymi postami w ostatnich dniach' aby wzmocnić charakter promocyjny.

Czego, komentarzy gnojących innych użytkowników? :p

EDIT:// Jeżeli skończy się na zostawieniu plusów i minusów, to rzeczywiście ujawnijmy chociaż ich właścicieli. Co jak co, ale kultura minusowania na pewno trochę podskoczy. :p
Ostatnio edytowany przez dam_ dnia 4.12.2013 11:53:20
Jestem niebieskim kotem, i to jest OK.

4
(+5|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 4.12.2013 11:55:55
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Poniżej ciekawostka.

Screenshot z forum dotyczącego serwerów gier (g4g.pl). System plusów i minusów działa tam od lat i nikt nie ma z nim żadnego problemu. Jak ktoś pieprzy głupoty dostaje minusa, ktoś mówi z sensem dostaje plusa. Proste łatwe i przyjemne. Nie ma miejsca na trollowanie bo kolejny głos tej samej osobie można dodać dopiero po 24 godzinach, a w dodatku wszystko jest jawne.

edit:

Dodam jeszcze, że posty z bardzo dużą liczbą minusów są raportowane automatycznie administracji i zazwyczaj kończą się ostrzeżeniami lub banami.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 4.12.2013 11:57:47
Załącznik:
png  minusiki.PNG (130.00 KB; 1722x1007 px)
389_529f09cea456f.png 1722x1007 px
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...11121314151617...19>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane