Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   13 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...10111213141516...19>>


3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 14:06:16
Hiena
Zwierzę
Cytat z "Ryan": (Link »)
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Sharpy, my mamy w ogole inną kulturę rozmowy w internecie. Czytałeś kiedyś zagraniczne serwisy? Tam ludzie głównie sobie dziękują, zgadzają się z czyjąś opinią, jak sie nie zgadzają, to polemizują. Potem dziękują sobie za info.

Wiem że za płotem trawa zieleńsza zawsze, zastosowałem duże uogólnienie, ale taki jest mój odbiór.


Ty chyba jakąś alternatywną wersję internetu masz...


Są pewne obszary internetu, gdzie jest dokładnie tak, jak napisał Wh. Nie jutuby, o których ktoś wspomniał, ale fora, gdzie piszą DOROŚLI, a nie gimbaza. Np. ja jako popieprzona terrarystka uważnie śledzę fora polskie i zagraniczne. Na polskim są gównie bluzgi, poziom przedszkola, zawiść i każdy wie lepiej (terrarium o pół centymetra za krótkie, ty ♥♥♥♥♥!!11), na zagranicznych (anglojęzycznych) dorośli ludzie dyskutują, tłumaczą, dziękują sobie nawzajem i jarają się, jak komuś (niekoniecznie im) wyjdzie w hodowli coś fajnego. Różnica jest kolosalna, kultura wypowiedzi i przyjemność w czytaniu o ładnych kilka oczek wyżej. Niestety polaczkowość wyłazi (polecam jedną z ostatnich wstawek Maksa Kolanko :P )

edit: to samo zjawisko jest np. na dobrej jakości serwisach info, czy popularnonaukowych


Cytat z "DarkV": (Link »)
    • Widoczni głosujący.


Na pf są straszne kółeczka wzajemnej adoracji, mam wrażenie (może się mylę), że to tylko nasili zjawisko. Ludzie będą sobie plusować tylko po to, żeby się podlizać. Jeden będzie plusowal drugiemu "bo to mój ukochany <333 i muszę go poprzeć".
Ostatnio edytowany przez Zawa dnia 3.12.2013 14:13:22

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 14:18:39
Szeregowy Spizgalski
Tak.
W kazdym języku można znaleźć przykład netetykiety i przykład chamstwa. Więc pozornie nie ma żadnej korelacji. Po prostu z bluzgami w anglojęzycznym internecie spotykam się rzadziej, statystycznie. Nie licząc komentarzy na YT i stronach torrentowych. Polacy są bardziej sfrustrowani i to niestety strasznie często wyłazi.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 14:43:43
Jak zrobi się same plusiki to będzie tu tak mruśnie, tęczowo i tulaśnie :-ojjk:

1
(+2|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 14:46:57
Kitsune
Zmiennokształtny
^ Drugi FORG, nawet mamy naszego Pabla Lemura :P

5
(+5|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 14:54:27
Arachne
Taur
Cytat z "Pablo": (Link »)
Jak zrobi się same plusiki to będzie tu tak mruśnie, tęczowo i tulaśnie :-ojjk:


W wersji która mi dojrzewa w głowie guzik na [ + ] już mam mentalnie podmieniony na [ ♥ ].

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 14:58:18
To po co dawać te guziki przy poście, nie lepiej przy użytkowniku? :P
Spoiler: zrobiłbym mod podmieniający serduszko na penisa

0
(+1|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 15:01:15
Kitsune
Zmiennokształtny
^ jak już to Spoiler: i serduszko i penisa, jedno w drugim

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 15:03:43
byk
Anthro
Cytat z "DarkV": (Link »)
Cytat z "Mino": (Link »)
Cytat z "DarkV": (Link »)
Swoją drogą nie rozumiem, czemu tak usilnie trzymamy się tej karmy

Bo karma jest systemem automoderacji która w założeniu ma promować treści podobające się większości.


... to sa bardzo, bardzo zle zalozenia.


To są bardzo liberalne założenia. Alternatywą jest totalitarny banhammer.


"Promowanie tresci podobajacych sie wiekszosci" nie ma wiele wspolnego z liberalnym podejsciem, chociaz rozumiem co masz na mysli.

Tylko czym innym jest minusowanie za wyzwiska i chamstwo a czym innym za poglady.
Ostatnio edytowany przez Mino dnia 3.12.2013 15:14:22
O furries let's go down
Let's go down, come on down
Come on furries, let's go down
Down in the river to play

-1
(+0|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 15:31:57
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Najbardziej bawi mnie to, że o minusikach najwięcej trąbią osoby zarzekające sie, ze nic ich to nie obchodzi ;p
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

Offline
inż. Toboe
0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 15:41:38
Irbis
Bestia
WH, myślałem, że etap zwracania na tą kwestię uwagi minął 5 stron temu. Przynajmniej.
Może zamiast + i - dać ♥ i +? :D
♥ dla zgodny z poglądami, dodania do ulubionych, a + dla posta wnoszącego coś do tematu.^^
Jam jest Toboe, Wyjący Irbis.

5
(+5|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 16:07:45
Arachne
Taur
Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Najbardziej bawi mnie to, że o minusikach najwięcej trąbią osoby zarzekające sie, ze nic ich to nie obchodzi ;p


Dziękujemy za ten wnikliwy komentarz którego nie słyszeliśmy już 350 razy w ciągu ostatnich dwóch lat.

4
(+4|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 16:08:21
Kangur
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Nie, bo to by dzialalo w obie strony. A juz na pewno ograniczyloby to minusowanie "bo tak"


masz rację. Stworzy się sytuację mniej więcej taką:

a: On mnie obraził ja go minusuję
b: On zminusował mojego ziomka....zminusuję A
c: Te B weź się odwal od A
B; Zamknij mordę C
a: Sam masz mordę B
b: Zwrzyj japę samogłosko!
a: Rasizm podpada pod pod regulamin pedale!


.


I kończy się banem / zamknięciem tematu / rozwiazaniem sprawy poza forum


Jestem za usunięciem / zmianą minusów bo narazie nic nie wnoszą pozytywnego i konstruktywnego a tylko szkodzą. Jak ktoś mnie minusuje to nie wiem czy dlatego że mnie nie lubi, czy może powiedziałem coś głupiego, a może się zwyczajnie ze mną nie zgadza (co jest idiotyczne, bo ludzie mający niepopularne opinie są szybko piętnowani)
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 3.12.2013 16:14:39

0
(+0|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 16:55:35
Tygrys sumatrzański
Anthro
Szkoda, że tylko się zakorzenił się facebookowy i redditowy system, nikt nie zwrócił uwagi na Facepunchowy :(
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 17:07:35
Kot
Zmiennokształtny
Ja tylko mam nadzieję, że jeśli powstanie ankieta dotycząca karmy, to będzie możliwość zagłosowania za jej wypierdoleniem w kosmos. ;)
Jestem niebieskim kotem, i to jest OK.

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 17:16:24
Arachne
Taur
Szkoda, że tylko się zakorzenił się facebookowy i redditowy system, nikt nie zwrócił uwagi na Facepunchowy :(

Jakoś nie przepadam za takim systemem... za skomplikowane to i wprowadza niepotrzebne kolorowe zagracenie forum. Nie chce mi się zastanawiać jaką emocję wywołał we mnie komentarz. Podoba mi się to coś tam kliknę.

Ale może jestem w mniejszości i ten system jest faktycznie lepszy. Może ktoś jakieś bardziej szczegółowe światło na przydatność tego rzucić? Jakieś za i przeciw?
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 3.12.2013 17:17:10

18
(+18|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 17:45:55
Od razu wprowadźmy kartę na punkty. To znaczy plusiki.

Będzie można je wymieniać na nagrody, np. komisz z kutasem albo inne usługi na najbliższym meecie (dobrowolnie, za plusiki), czy też na smaganie batogami (mniej dobrowolnie, za minusiki). Potem jakieś programy lojalnościowe, akcje promocyjne itd.
Ostatnio edytowany przez Pablo dnia 3.12.2013 17:50:15
Załącznik:
jpg  karta-pf.jpg (36.27 KB; 600x412 px)
1311_529e0ac3c01f6.jpg 600x412 px

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 17:48:26
PERMABAN
LAJKUJĘ KARTĘ!!!!11

-1
(+2|-3)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 17:54:04
Tygrys sumatrzański
Anthro
Facepunchowy system.

Za
+ Nie ma jednostronnego "nie lubiem Cię!!" a najwyżej "dumb", "disagree" albo "late", czyli konkretnie do tematu co jest złe w poście.
+ Nic nie jest liczone do profilu a ocena postu dotyczy tylko postu, nie wychodzi to poza temat i nie sprawia, że ktoś boi się pisać dalsze posty na inne tematy.
+ Ocena postu jest przejrzysta i widać od razu co jest złe w danym poście i adekwatnie co kto myśli względem tej opinii, osoby.
+ Karma postu jest widoczna co sprawia że widać kto konkretnie nie zgadza się z postem co można odzwierciedlić w dalszych postach. Każdy może spytać tej osoby konkretnie co nie pasowało itp.
+ Bardziej luźnie, pozwala to robić giveawaye w stylu "kto pierwszy oceni serduchem dostanie *cośtam*" albo "20 pierwszych serduch/agree wejdzie do losowania *czegoś*"
+ Od razu widać po poście lub temacie, że był popularny lub ciekawy, mając np. 100+ ocen "winner" itp.
Przeciw
- Podane przez DarkV skomplikowanie? Nie wiem, ja nie mam takiego odczucia.
- Ewentualny butthurt osób i osobiste narzekanie innych na tych co dali komuś "dumb" itp. ale nie sądzę by to robiło sporo osób.
Ostatnio edytowany przez Xanoxis dnia 3.12.2013 17:54:39
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

0
(+1|-1)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:07:41
Arachne
Taur
Za
+ Nie ma jednostronnego "nie lubiem Cię!!" a najwyżej "dumb", "disagree" albo "late", czyli konkretnie do tematu co jest złe w poście.
Czym tak naprawdę różnią się te 3 opcje? Wszystkie zdają się wyrażać z grubsza to samo. Poza tym nie usuwasz problemu minusów. Inaczej je tylko nazywasz.

+ Nic nie jest liczone do profilu a ocena postu dotyczy tylko postu, nie wychodzi to poza temat i nie sprawia, że ktoś boi się pisać dalsze posty na inne tematy.
+ Ocena postu jest przejrzysta i widać od razu co jest złe w danym poście i adekwatnie co kto myśli względem tej opinii, osoby.
+ Karma postu jest widoczna co sprawia że widać kto konkretnie nie zgadza się z postem co można odzwierciedlić w dalszych postach. Każdy może spytać tej osoby konkretnie co nie pasowało itp.
Czyli zasadniczo chcesz zdegradować karmę do minimalistycznego jednokliknięciowego systemu odpowiedzi na post. To jest dokładnie to z czym chcemy walczyć. Chcemy zachęcić do odpowiedzi a nie ułatwiać odburkiwanie. Więcej to przyniesie szkody niż pożytku

+ Bardziej luźnie, pozwala to robić giveawaye w stylu "kto pierwszy oceni serduchem dostanie *cośtam*" albo "20 pierwszych serduch/agree wejdzie do losowania *czegoś*"
+ Od razu widać po poście lub temacie, że był popularny lub ciekawy, mając np. 100+ ocen "winner" itp.
Bez komentarza.

5
(+5|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:09:55
Szeregowy Spizgalski
Tak.
A potrzebne jest zmienianie czegokolwiek? Serio pytam.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

1
(+1|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:15:15
Tygrys sumatrzański
Anthro
Cytat z "DarkV": (Link »)

Czyli zasadniczo chcesz zdegradować karmę do minimalistycznego jednokliknięciowego systemu odpowiedzi na post. To jest dokładnie to z czym chcemy walczyć. Chcemy zachęcić do odpowiedzi a nie ułatwiać odburkiwanie. Więcej to przyniesie szkody niż pożytku.


Tak działa każdy system oceniania w większym lub mniejszym stopniu.
Nie widzę żadnych tych problemów na Facepunch, każdy pisze co chce.
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:15:31
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Xanoxis": (Link »)
Za
+ Nie ma jednostronnego "nie lubiem Cię!!" a najwyżej "dumb", "disagree" albo "late", czyli konkretnie do tematu co jest złe w poście.


Istnieje co prawda możliwość, że niektórym osobom "dumb" zastąpi inne negatywne opcje (i osoba która w kulturalny i merytoryczny sposób wygłosi jakiś mało popularny pogląd, nagle będzie miała pińcet "dumbów" :D ), jednak według mnie ilość zalet facepunchowego systemu przewyższa ilość wad. Zdecydowanie taki układ dawałby użytkownikowi najwięcej informacji na temat pozytywnych i negatywnych cech jego postów.

Drugi w kolejności jest imho system fejsbukowy. Anonimowość plusów i minusów daje szerokie możliwości zjechania kogoś za samo to że "abocienielubiechuju", i swojego początkowego założenia - możliwości obiektywnego wskazania lubianych przez większość treści - raczej nie spełnia ;) No może w części tak, ale bądźmy szczerzy - dużą rolę odgrywają w "minusikowaniu" osobiste sympatie, antypatie, romanse, tragedie i bóle dupy. Zbyt dużą.

3
(+3|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:22:55
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "DarkV": (Link »)
Czy was do reszty pogrzało? Zdajecie sobie sprawę z rozmiaru shitstormu jaki to wywoła? I to ja będę główną ofiarą. Nie jestem w stanie podjąć takiej odpowiedzialności.
Mogę przyjąć odpowiedzialność na siebie, jako promotor pomysłu :3
A tak szczerze, to dlatego publicznie dyskutuje. Dla mnie to dobry pomysł. Wywoła gównoburzę, owszem, ale gównoburzę wywołała karma i co jakiś czas ciągle powstają małe gównotornadka wokół niej. Rozumiem, że nie chcesz być jedyną osobą odpowiedzialną, ale jeżeli nie usłyszę jakiegoś konkretnego przykładu w czym by to przeszkodziło, to będę kontynuował promowanie idei samych plusów. Oczywiście, jeżeli będzie jakaś duża opozycja to można nie zmieniać minusów. Ja bym jednak wolał zmienić. Byłoby to idealną zbrodnią, która krzywdzi jedynie zgorzkniałych i złośliwych.


Cytat:
Pójdę o krok dalej. Napisanie kontrowersyjnego komentarza jest dla niektórych równie stymulujące. Szansa na to, że możesz dostać minusy za opinię może wywołać pewien dreszczyk emocji. Taka swoista radość z wtykania kija w mrowisko.
Co również jest zachowaniem (moim zdaniem) niepożądanym. Promujemy w ten sposób negatywne zachowania.


  • Niezliczanie głosów poniżej zera. W dalszym ciągu były by w bazie ale np post który ma więcej minusów niż plusów byłby wyświetlany jako np 0 (2|-2). Wystawienie kolejnego plusa zrównało by go automatycznie z minusami tworząc 0 (3|-3).
Półśrodek, ale zgodzę się, że w wyborze albo nic, albo to, wybrałbym zaimplementowanie tego.


  • Ukrywanie wyniku przez jakiś czas (30min?) od wysłania posta. W założeniu ma zapobiec masowemu plusowaniu lub minusowaniu.
Z goła odmienna sytuacja. Reddit ma specyficzny problem gdzie ocena dyktuje czy dany temat lub post w ogóle zaistnieje. Ukrywanie ocen na Polfurs musiałoby trwać z tydzień żeby faktycznie sprawić, iż ocena jest szczera a nie dyktowana przez ogół.


  • Ukrywanie prawdziwego wyniku przez dodawanie losowych plusów i minusów. Wynik końcowy jest w dalszym ciągu zgodny z wynikiem faktycznym, wyświetlane są jednak dodatkowe plusy i minusy. W założeniu jest to uzupełnienie systemu cichych banów. Spambot zostaje zbanowany, wciąż jednak widzi swoje posty i dostaje głosy. Marnuje zatem swoje zasoby na de facto nieaktywne już konta. Ma to jednak też efekt uboczny. Userzy który dostają automatyczne minusy przestają się dziwić, że jakieś dostają. Nawet za w pełni pozytywne posty, które nie powinny dostać żadnego (chyba, że od totalnych dupków). Niweluje to jednak jakąkolwiek przydatność rozbicia głosów na plusy i minusy.
Dużo pracy a efekt końcowy nie poprawia wcale sytuacji zgnojonego minusami świeżaka.


  • Każdy user dostaje z automatu jeden plus od samego siebie za napisanie posta. Zachęca to do pisania postów w ogóle. Nawet jeśli post jest neutralny i niezauważony dostaje on chociaż ten jeden plus za effort. Wada: zachęca to do pisania bzdurnych i bezsensownych postów byle tylko nabić licznik.
Interesujące, ale nie wiem czemu licznik postów innych osób był ukrywany. Jeżeli był ukrywany by nie pisać bzdurnych postów celem podbijania statystyk i prześcigania się, to skoro liczba postów jest już jawna, nie widzę szkody w dawaniu zarobić po plusie za bzdurne i bezsensowne posty.


Cytat z "DarkV": (Link »)
Bo karma jest systemem automoderacji która w założeniu ma promować treści podobające się większości. Jako taka spełnia swoje zadanie.
Bardzo ciekawe. Dobrze, że podzieliłeś się tym poglądem, bo system karmy na forum nie spełnia w żadnym stopniu takiego zadania. Wzorcowym (dla mnie) przykładem gdzie karma moderuje treści dyskusji jest Slashdot. Tam tylko część użytkowników w danej chwili ma uprawnienia na ocenianie wypowiedzi. Każdy dostaje od czasu do czasu po kilka punktów i może je użyć lub przepadną po czasie.
Reddit ma gorszy system, ale też jakoś sobie radzi. Natomiast co odróżnia je od forów internetowych, jest fakt, iż nisko ocenione posty są ukrywane, a wysoko są promowane. Forum całkowicie tak nie działa. Każda wypowiedź jest chronologicznie wyświetlana i zawsze widoczna. Ocena jest całkowicie osobnym aspektem, który spełnia jedynie funkcję licznika "lubię/nie lubię" i nawet ciężko czasem powiedzieć, czy zlicza głosy w stosunku do danej wypowiedzi, czy do danej osoby.


Cytat z "DarkV": (Link »)
Wyłącznie plusy (to czy odwracać minusy odłóżmy na potem), upublicznienie głosów przy postach (jakaś lista pod belką tytułową?) oraz lista w profilu prezentująca ostatnie rozdane plusy.
Upublicznienie byłoby trochę zbędnym clutterem. Może jakiś AJAX ładujący listę dopiero po kliknięciu na ocenę? Plus, jak wspomnieli inni, daje to kolejny pretekst do negatywnych nałogów, które odciągają użytkownika od brania udziału w forum - patrzenie kto komu ile dał plusów i dawanie plusów bo znajomi dali.


Cytat z "DarkV": (Link »)
Tak. Nie tylko częstotliwość banów. Ogólnie zmniejszyło to ilość ingerencji moderatorów.
Każdy użytkownik generuje małe ilości dramy. Im więcej aktywnych użytkowników, tym więcej trzeba moderatorów i osób, które będą nadzorować forum i pouczać źle zachowujących się użytkowników. Czy możesz sprawdzić, czy aktywność na forum również spadła?


A co do wprowadzenia samych plusów, to czy nie zrobi tu się za słodko i nie będzie nadmiernego "rzygania tęczą" ?
Ja tam jestem za tęczową krainą. Polfurs to (dla mnie) miejsce dyskusji i wymiany poglądów. Swobodnej rozmowy i szerzenia informacji. Po co nam tu intrygi i ukryte żale, skoro można ich mieć na pęczki po prostu wychodząc do ludzi czy to w pracy, czy w szkole?


Cytat z "DarkV": (Link »)
Właśnie mam obawy, że będzie odwrotnie. Zamiast wystawić anonimowego minusika będziemy się obrzucać gównem. A za minusiki będą robiły plusiki dla obrzucającego.
Rozumiem, że praca moderatora jest niewdzięczna, i nie mamy wystarczająco chętnych i odpowiedzialnych osób, ale... Czy tędy droga? Zmiećmy pod dywan problemy?
Jeżeli minusy są jedyną rzeczą hamującą napływ obrzucania się gównem wszędzie, to potrzebni są moderatorzy. Nie półśrodki. Nie bany. Dyskusja. Ban jest czymś ostatecznym. Ban (dla mnie) to odpowiednik zastrzelenia psa. Jeżeli sprawia problemy - trzeba z nim pracować. Jeżeli ma jakieś problematyczne zachowania - należy je zrozumieć i próbować naprawić. Jeżeli na wszystkie próby reaguje nieuzasadnioną agresją - izolacja, powrót na drugi dzień. Dopiero po wyczerpaniu wszystkich opcji odstrzelimy go bo stanowi zagrożenie dla siebie i otoczenia.

Wiem, że to już wykracza poza temat karmy (lecz skoro karma to automoderacja, to częściowo dalej piszę na temat) ale ja bym wprowadził chwilowy stan policyjny. Każdy. Każdy nawet najmniejszy post trącący jadem, rzucaniem gównem, atakiem personalnym, łamaniem czegokolwiek, powodowałby natychmiastowe zablokowanie możliwości pisania z konta bez akceptacji. Problem jest omawiany z moderacją. Pacjent okazuje skruchę bądź zrozumienie. Obietnica poprawy i pozwalamy pisać bez nadzoru. Jeżeli rokowania są złe, posty pisać dalej może, ale jedynie po akceptacji stają się widoczne. Odwołanie następuje jedynie po poprawie zachowania.
Sto tysięcy godzin pracy. Sto milionów przekleństw. Ale rozwiązałoby to problem obrzucania się gównem. Kraina tęczowej szczęśliwości - jeżeli jesteś gburem, owszem. Dla wszystkich innych - miejsce spokojnego rozmawiania.


Cytat z "DarkV": (Link »)
W wersji która mi dojrzewa w głowie guzik na [ + ] już mam mentalnie podmieniony na [ ♥ ].
A nawet chciałem powiedzieć, żeby było bardziej furry zamiast "Lubię to" czy "plusik" dać najbardziej futrzasty zwrot "yiff" z serduszkiem, ale mogłoby to być źle zrozumiane ;-)k


Cytat z "Wolfheart": (Link »)
Najbardziej bawi mnie to, że o minusikach najwięcej trąbią osoby zarzekające sie, ze nic ich to nie obchodzi ;p
Zabawne, że to piszesz, bo skoro Cię nie obchodzi, to czemu czujesz potrzebę dzielenia się tym jakże nic nie wnoszącym do dyskusji faktem? Proszę, wymień kogo nie obchodzi karma i zabiera głos? DarkV? Mnie? Dama?
Czy może masz na myśli siebie, Ingo, Liskowica?


Cytat z "Xanoxis": (Link »)
Szkoda, że tylko się zakorzenił się facebookowy i redditowy system, nikt nie zwrócił uwagi na Facepunchowy :(
Proszę bardzo. Moje uzasadnienie czemu jestem na nie (wynika to z innych wcześniejszych wypowiedzi, ale nie oczekuję abyś je wszystkie czytał) :
Tryb facepunchowy zubaża dyskusję. Jestem za usunięciem karmy, ale skoro DarkV się napracował i nie chce, to nie będę przecież go zmuszał, w końcu to jego serwis.
Karma powoduje, że zamiast powiedzieć co myślimy, wciskamy guzik. Gdy jest tych guzików więcej, sytuacja staje się gorsza, bo mamy jeszcze łatwiej przekazać co chcieliśmy powiedzieć. Przy plusie możemy dać plus bo w zupełności się zgadzamy, ale jak już chcemy powiedzieć "bardzo ciekawe" to jednak plus nie do końca pasuje, więc odezwiemy się. Gdy będzie guzik "ciekawe" wtedy ilość sytuacji gdzie zabieramy głos spadnie jeszcze bardziej.
Myr

2
(+2|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:23:27
Albo inaczej - plusować można do woli, ale minus będzie obowiązywał i obdarowanego, i obdarowującego :D (też zerżnięte ze SO)

4
(+4|-0)
Re: System Karmy > krytyka
Wysłano: 3.12.2013 18:25:00
Smok Serwisowy
Potrzebujemy systemu MINUSCEPCJI - aby każdy kto nie zgadza się z danym minusikiem mógł go anonimowo kontrminusikować oraz dodawać plusiki minusikom przydzielonym za inne minusiki
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 3.12.2013 18:31:37
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...10111213141516...19>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane