Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345...15>>


0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 15.11.2009 1:39:42
Zwierzę
Cytat z "Grygus":
Cytat z "Solon":
Cytat:
Porównują się postać algebraiczna i postać trygonometryczna liczby zespolonej. - Jestem łatwiejsza do zrozumienia - mówi postać algebraiczna. - He he, ale argumenty są po mojej stronie - mówi postać trygonometryczna.


Najlepszy kawał matematyczny jaki słyszałem dzięki SCOOBYIE dawno nie sięgałem do ANALA żeby sprawdzić czy na pewno skumałem żarcik :D.


Bardzo śmieszne, ja tu musze kolokwium z tego właśnie napisać :| .


Kumpel miał w opisie:

"O nie kartkówa z Anala!" :)


To algebra nie anal O.o (tak jest u mnie wkażdym razie)

Na analu to coś takiego:

f(x) = arc tg x jest wredną funkcją i dokucza g(x) = x :
- Ha ha ha, g(x) jesteś taka prosta...
Nagle wpada limes i stanowczym głosem oznajmia:
- Hrmpf, przynajmniej nie jest taka ograniczona jak ty.

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 15.11.2009 16:15:45
Idzie baba do lekarza, a lekarz ma czerwony plecak.

Żeby to skumać, trzeba być członkiem mojej klasy.

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 16.11.2009 22:09:07
gronkowiec
Anthro
Dowcip wałkowany na pierwszym semestrze z anala:

| |
Podpis zastępczy v2.04

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 16.11.2009 23:13:25
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Jedzie sobie kierowca z prędkością światła i przejechał na czerwonym świetle. Zatrzymuje go policja a on na to "a ja widzialem zielone".
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 17.11.2009 19:11:18
gryf
PERMABAN
Cytat z "Grygus":
Jedzie sobie kierowca z prędkością światła i przejechał na czerwonym świetle. Zatrzymuje go policja a on na to "a ja widzialem zielone".

Czy to ma sens? Co widzi ktoś poruszający się z prędkością światła względem źródła światła?
Na pewno zielone światło zobaczył by ktoś zbliżający się do czerwonej lampy z prędkością 0.476 c (częstotliwości kolorów przyjąłem z grubsza: f zielonego = 570 THz, f czerwonego = 440 THz).
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 17.11.2009 21:23:30
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Marrr":
Cytat z "Grygus":
Jedzie sobie kierowca z prędkością światła i przejechał na czerwonym świetle. Zatrzymuje go policja a on na to "a ja widzialem zielone".

Czy to ma sens? Co widzi ktoś poruszający się z prędkością światła względem źródła światła?
Na pewno zielone światło zobaczył by ktoś zbliżający się do czerwonej lampy z prędkością 0.476 c (częstotliwości kolorów przyjąłem z grubsza: f zielonego = 570 THz, f czerwonego = 440 THz).


To nam babka na fizyce ostatnio powiedziała. Wydaje mi się, że zobaczyłby dlatego, że efekt dopplera zachodzi. Jak by się zbliżał to kolor by coraz bardziej wędrował w kierunku nadfioletu a oddalając się, coraz bardziej w kierunku podczerwieni. Chociaż, może jeszcze za mało umiem, tak na logikę rozkmniniam :roll: .
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 17.11.2009 22:44:50
gryf
PERMABAN
Cytat z "Grygus":
To nam babka na fizyce ostatnio powiedziała. Wydaje mi się, że zobaczyłby dlatego, że efekt dopplera zachodzi. Jak by się zbliżał to kolor by coraz bardziej wędrował w kierunku nadfioletu a oddalając się, coraz bardziej w kierunku podczerwieni. Chociaż, może jeszcze za mało umiem, tak na logikę rozkmniniam :roll: .

W rzeczy samej, jak to już wcześniej policzyłem, przy prędkości rzędu pół prędkości światła rzeczywiście było by widać inny kolor.
Ale przy prędkości równej prędkości światła to raczej nic nie było by widać. Po podstawieniu v=c do wzoru na relatywistyczny efekt Dopplera wychodzi dzielenie przez zero...
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 18.11.2009 18:34:07
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Marrr":
Cytat z "Grygus":
To nam babka na fizyce ostatnio powiedziała. Wydaje mi się, że zobaczyłby dlatego, że efekt dopplera zachodzi. Jak by się zbliżał to kolor by coraz bardziej wędrował w kierunku nadfioletu a oddalając się, coraz bardziej w kierunku podczerwieni. Chociaż, może jeszcze za mało umiem, tak na logikę rozkmniniam :roll: .

W rzeczy samej, jak to już wcześniej policzyłem, przy prędkości rzędu pół prędkości światła rzeczywiście było by widać inny kolor.
Ale przy prędkości równej prędkości światła to raczej nic nie było by widać. Po podstawieniu v=c do wzoru na relatywistyczny efekt Dopplera wychodzi dzielenie przez zero...


Ok, w takim razie zmienimy w kawale na "samochód jadący z prędkością 0,476c". Będzie jeszcze bardziej niezrozumiale :) .
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 18.11.2009 18:47:19
Leci kamień i nie spada. (ten jest tak bezsensowny, że zawsze się z niego śmieję)

Wchodzi facet do windy, patrzy, a tam schody, ale jako że nie umiał pływać, to nie mógł tam polecieć... Jaki z tego morał? Nie chowaj trampków do lodówki, bo Ci psa ukradną... (nie ma to jak logika)

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 18.11.2009 19:00:55
Lew
Nie o takie dowcipy tu chodzi :|
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 18.11.2009 20:07:03
gryf
PERMABAN
Cytat z "Grygus":
Ok, w takim razie zmienimy w kawale na "samochód jadący z prędkością 0,476c". Będzie jeszcze bardziej niezrozumiale :) .

E tam, właśnie wymyśliłem lepszy wariant:

Policjant zatrzymuje kierowcę za przejechanie na czerwonym świetle...
Kierowca: Ale ja widziałem zielone!
Policjant: Taaak? To doliczę panu jeszcze dodatkową karę za przekroczenie dopuszczalnej prędkości około 10 milionów razy...
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 18.11.2009 20:22:13
gronkowiec
Anthro
Cytat z "Marrr":
Cytat z "Grygus":
Ok, w takim razie zmienimy w kawale na "samochód jadący z prędkością 0,476c". Będzie jeszcze bardziej niezrozumiale :) .

E tam, właśnie wymyśliłem lepszy wariant:

Policjant zatrzymuje kierowcę za przejechanie na czerwonym świetle...
Kierowca: Ale ja widziałem zielone!
Policjant: Taaak? To doliczę panu jeszcze dodatkową karę za przekroczenie dopuszczalnej prędkości około 10 milionów razy...


http://roflcopter.pl/883
| |
Podpis zastępczy v2.04

1
(+1|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 12.12.2009 20:22:27
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
http://www.youtube.com/watch?v=e7DkeQ0roAM

'Kot Shroedingera wchodzi do baru. I nie wchodzi'


http://fora.tv/2009/11/08...ian_Brian_Malow

Znalazłem jeszcze pełną wersję ;)
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 12.12.2009 20:28:14
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=e7DkeQ0roAM

"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 12.12.2009 20:35:42
syberian husky
Anthro
'Knock, knock
Who's there?
Boo.
Boo who?
Don't cry'
First they ignore you...
Then they laugh at you...
Then they fight you...

Then you win.

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 12.12.2009 20:38:58
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Kolejny który nie rozumie tematu...
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 12.12.2009 20:45:46
syberian husky
Anthro
Cytat z "Ryan":
Kolejny który nie rozumie tematu...


Akurat jeśli chodzi o żarty 'uczelniane' to ten pasuje - zasłyszany na jednym ze wspaniałych wykładów. Natomiast jeśli to mają być żarty tylko matematyczne, no to cóż, przepraszam :D
First they ignore you...
Then they laugh at you...
Then they fight you...

Then you win.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 12.12.2009 22:41:05
Ten żart to akurat zrozumie każdy kto zna angielski - w UK albo w Stanach choćby i przedszkolak ;)

1
(+1|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 17.02.2010 12:18:44
fioletowy kot w szaliku
Anthro
To jest dobre, zrozumienie zajęło mi kilka minut :D .
Załącznik:
png  1266313295365.png (16.00 KB; 297x255 px)
652_4b7bd0947324a.png 297x255 px
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 17.02.2010 20:05:39
gryf
PERMABAN
Pffft, ja zrozumiałem w kilka sekund :P
Ale fakt, bardzo dobre!

A teraz chyba najlepszy dowcip w historii branży, a to dzięki temu że dowcipnisiom udało się umieścić te strony w oficjalnym katalogu produktów firmy, i to w firmie w której procedury zatwierdzania materiałów do publikacji uznawane były za wyjątkowo upierdliwe :D
Załącznik:
jpg  wom1.jpg (165.40 KB; 754x1106 px)
842_4b7c3d0a521bf.jpg 754x1106 px
jpg  wom2.jpg (106.27 KB; 742x1094 px)
842_4b7c3d2124d4e.jpg 742x1094 px
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 18.02.2010 12:04:22
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Grygus":
To jest dobre, zrozumienie zajęło mi kilka minut :D .


Czy ja wiem czy żart :) W sumie to ładne pokazanie różnicy w podejściu do notacji matematycznych :)
0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 1.03.2010 14:46:05
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 26.03.2010 15:31:24
gryf
PERMABAN
- Mój komputer jest taki szybki że "sleep 20" wykonuje w 15 sekund!
- E tam, mój jest szybszy, "sleep 20" wykonuje w 10 sekund!
- Też macie się czym chwalić... mój to nawet "while true; do sleep 20; done" wykonuje w 5 sekund!
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 26.03.2010 17:45:32
Arachne
Taur
Miałem ci ja raz w pracy serwer (spadek po poprzednim adminie) który połowę komend wykonywał w mgnieniu oka. Zwykle z wynikiem: „Naruszenie ochrony pamięci”. Na szczęście już go wymieniłem. Nie wiem jak to było możliwe ale można tam było znaleźć ślady Debiana, Red Hata i Slackware'a. Sam nie wiem co to był za system.
0
(+0|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 28.03.2010 13:28:02
Z bash.org.pl:

<+TBH> perl to jedyny jezyk programowania
<+TBH> w ktorym kod źródłowy jest tak samo czytelny przed i po szyfrowaniu AESem.

1
(+1|-0)
Re: Dowcipy, których i tak nikt nie zrozumie.
Wysłano: 28.03.2010 22:32:59
Husky
Anthro
Matematyk do informatyka:
- Pożyczysz 1000 zł?
- Jasne, ale pożyczę ci 1024 to będzie równo...

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345...15>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane