Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Wątek zablokowany

<<1234567>>


0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 7.06.2010 21:37:01
Lateksowy książe
Anthro
Cytat z "Wolfheart":
Grygus, dodatkowo oliwy do ognia dodaje fakt, ze Korwin ma małe poparcie. No wiesz, mało ludzi = wybrani, garstka, czubeczek piramidki.

Pamiętaj że elita zawsze ma duże ego.

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 7.06.2010 22:00:46
Arachne
Taur
To tak jak z linuksiarzami. XD

To ja idę kompilować jądra.

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 9.06.2010 23:41:43
Szeregowy Spizgalski
Tak.

Tak tak Janusz, a teraz weź swoje leki.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 9.06.2010 23:43:13
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 0:13:40
Lateksowy książe
Anthro
LV, przestań startować w wyborach.

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 0:23:03
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Nie mam pojęcia czy będę glosował. Jeśli już to na któregoś z tych niszowych kandydatów. Tak dla zasady.
Ostatnio edytowany przez Jimmu dnia 10.06.2010 14:32:29

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 2:12:17
jestę kapibarę
Cytat z "Szczurex":
LV, przestań startować w wyborach.


Proszę mnie nie łączyć z tym gafiarzem ;P
Ja tylko wyglądam podobnie :>

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 7:30:19
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Jimmu":
Nie mam pojęcia czy będę glosował. Jeśli już to na któregoś z tych niczowych kandydatów. Tak dla zasady.

To są jacyś głoszący filozofię Nietzschego ?

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 8:07:55
jestę kapibarę
Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Jimmu":
Nie mam pojęcia czy będę glosował. Jeśli już to na któregoś z tych niczowych kandydatów. Tak dla zasady.

To są jacyś głoszący filozofię Nietzschego ?


Może Kononowicz ? Mówił że nie będzie niczego. Ale on nie startuje...

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 10:00:16
Kemono Kitsune
Inna forma


Całkiem ciekawe podejście do sprawy ^^

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 10:58:45
jestę kapibarę
Debata Ośmiu na UW

Cytat:
Korwin-Mikke wzbudził entuzjazm sali odpowiedzią na pytanie, czy powinno się prawnie uregulować status związków partnerskich. - Wszyscy znani mi homoseksualiści nie potrzebują, żeby regulować im stosunki, oni sami są w stanie to robić, bez żadnej regulacji - powiedział.


;-)k
Ostatnio edytowany przez LV dnia 10.06.2010 12:35:19

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 12:17:04
Arachne
Taur
Cytat z "Kot":
Cytat z "DarkV":
Kot, a co właściwie dają formalne małżeństwa?


Bezpieczeństwo i stabilność instytucji związku dwojga ludzi (nie koniecznie tych samych płci). I to nie politycy tak chcieli tylko ludzie, od lat. Nie wyobrażam sobie by nie było formalnego, prawnego uregulowania takiego związku. Na tej podstawie pracujący mąż mógłby wykopać z domu (swojego) żonę niepracującą z dnia na dzień, nic jej nie zostawiając na przetrwanie (bo wszystko należy od niego, gdyż było kupowane za jego pieniądze). Między innymi to reguluje instytucja małżeństwa (potrzeba bezpieczeństwa jest najniższą niemalże w hierarchii potrzeb, co potwierdza to co napisałem - ludzie chcą mieć zabezpieczenie w tej kwestii). Gdyby potrafili się sami między sobą dogadywać, to tak - papier nie byłby potrzebny. Ale nie umieją. I to tylko jeden przykład.


A moim zdaniem małżeństwo działa wręcz odwrotnie niż to co napisałeś. Sprawia, że ludzie przestają pielęgnować swoje uczucia i traktują to jak kontrakt którego ta druga strona nie będzie mogła zerwać niezależnie od tego co oni zrobią. Zastanów się dlaczego facet miałby wykopać żonę z domu? A z resztą mamy inne oprócz małżeństwa metody regulacji tego. Jeśli oboje są zameldowani, a dom jest wspólną własnością to ona tak czy siak dach nad głową mieć będzie. Jeśli ma dziecko, to mamy stwierdzenie ojcostwa. Ojciec płaci alimenty. Oczywiście jak zawsze mogą się zdarzyć patologie, ale czy teraz się nie zdarzają?

Cytat z "Kot":
Korwin najchętniej zlikwidowałby wszystkie podatki, a w ten sposób pozbawił państwa budżetu. To jest utopia, a ja na takie coś głosu nie oddam. Podatki, nawet niskie, muszą być. Nie dlatego żeby zrobić źle przedsiębiorcom, tylko dlatego żeby było za co drogi budować (ja osobiście dróg w prywatnych rękach sobie nie wyobrażam, takich obszarów jest więcej - np. wojsko).

Bo i tak nie jest. Korwin nie chce zlikwidować wszystkich podatków. Chce tylko zlikwidować podatki przymusowe i niesprawiedliwe (podatek dochodowy, składki na zus, składki na gwarantowany fundusz świadczeń pracowniczych, składki na ubezpieczenie zdrowotne, abonament radiowo telewizyjny itp…).

VAT nadal zostanie, ale przy znacznie ograniczonej biurokracji i nie marnowaniu milionów "bo trzeba wydać, bo nam obetną na następny rok" będzie mógł być niższy.

I jeszcze słowo o prywatyzacji szpitali: http://goscniedzielny.wia...104764436&katg=

Cytat:
Oczywiście sukces miał też swój koszt. Prywatni właściciele zwolnili ok. 40 procent pracowników, głównie administracji.
Ostatnio edytowany przez DarkV dnia 10.06.2010 12:21:59

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 12:38:19
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "DarkV":
A moim zdaniem małżeństwo działa wręcz odwrotnie niż to co napisałeś. Sprawia, że ludzie przestają pielęgnować swoje uczucia i traktują to jak kontrakt którego ta druga strona nie będzie mogła zerwać niezależnie od tego co oni zrobią.

To są kwestie uczuciowe, sprawa indywidualna ludzi nie może być przesłanką do nie wprowadzenia takiego prawa


Cytat z "DarkV":
Zastanów się dlaczego facet miałby wykopać żonę z domu?

Bo sie rozstają i z tego powodu nie chcą mieszkać razem?

Cytat z "DarkV":
Jeśli oboje są zameldowani, a dom jest wspólną własnością to ona tak czy siak dach nad głową mieć będzie.

Bez małżeństwa mieszkanie najczęściej nalezy do jednej z osób. Dopiero związek ułatwia zapisanie mieszkania na własność 2 osobie.

Cytat z "DarkV":
podatki przymusowe i niesprawiedliwe (podatek dochodowy, składki na zus, składki na gwarantowany fundusz świadczeń pracowniczych, składki na ubezpieczenie zdrowotne, abonament radiowo telewizyjny


Większej bzdury dawno nie słyszałem. Podatek dochodowy może być niesprawiedliwy jak jest progresywny. Polecam zapoznać się z tym, na co idą podatki dochodowe.
Składki zdrowotne i ZUS. A za co chcesz sie leczyć w państwówce? Za co chcesz dostawać emeryture?
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 13:07:51
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Do przemyślenia: doba w szpitalu kosztuje ok 250-400 zł bez leczenia (czyli osobno doliczane są leki).

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 13:11:47
Arachne
Taur
Cytat z "Wolfheart":
Cytat z "DarkV":
Zastanów się dlaczego facet miałby wykopać żonę z domu?

Bo sie rozstają i z tego powodu nie chcą mieszkać razem?

Ale dlaczego? Bo to zołza, zmieniła się po ślubie, ożeniłem się z inną kobietą, myślałem, że poślubiłem żonę a poślubiłem także teściową która zaczęła ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ się w nasze życie.

To nie są moje słowa, słyszę je C-O-D-Z-I-E-N-N-I-E od mojego szefa. Także wybacz, ale mam spaczony pogląd na tą materię.

Cytat z "Wolfheart":
Cytat z "DarkV":
Jeśli oboje są zameldowani, a dom jest wspólną własnością to ona tak czy siak dach nad głową mieć będzie.

Bez małżeństwa mieszkanie najczęściej nalezy do jednej z osób. Dopiero związek ułatwia zapisanie mieszkania na własność 2 osobie.p

Bo nie ma innej metody? Z tego samego powodu rodzina może zakwestionować testament ( ostatnią wolę! ) i nie masz prawa odwiedzić swojego TŻ w szpitalu. Chociaż nie, przepraszam masz, można założyć spółkę cywilną i kupić mieszkanie na spółkę. Chociaż zakładam, że byłyby prostsze metody.

Cytat z "Wolfheart":
Cytat z "DarkV":
podatki przymusowe i niesprawiedliwe (podatek dochodowy, składki na zus, składki na gwarantowany fundusz świadczeń pracowniczych, składki na ubezpieczenie zdrowotne, abonament radiowo telewizyjny


Większej bzdury dawno nie słyszałem. Podatek dochodowy może być niesprawiedliwy jak jest progresywny. Polecam zapoznać się z tym, na co idą podatki dochodowe.
Składki zdrowotne i ZUS. A za co chcesz sie leczyć w państwówce? Za co chcesz dostawać emeryturę?

Nie dziel skóry na niedźwiedziu. Nie mam złudzeń, że nie dostanę emerytury. Ostatni raz byłem u lekarza 2 lata temu w prywatnej przychodni i chwalę sobie obsługę. Wcześniej chodziłem do lokalnej państwowej przychodni w której czekałem godzinami i nawet mnie nie badali, tylko na chybił-trafił przepisywali nowe reklamowane leki.

Jak złamałem rękę to nawet porządnego gipsu nie dostałem, tylko namoczony w gipsowanej wodzie bandaż. Z ekonomicznego ubezpieczenia dostałem 260 zł. Myślę, że starczyłoby na kilkadziesiąt kilogramów gipsu.

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 13:35:08
fioletowy kot w szaliku
Anthro
Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Jimmu":
Nie mam pojęcia czy będę glosował. Jeśli już to na któregoś z tych niczowych kandydatów. Tak dla zasady.

To są jacyś głoszący filozofię Nietzschego ?


Przecież to literówka! Miało być siczowych kandydatów. Tylko który z nich jest Fremenem albo Kozakiem?
Widziałem rzeczy, którym wy userzy nie dalibyście wiary. Flamewary sunące ku obrzeżom permanentnych banów. Oglądałem spamy błyszczące w ciemnościach blisko pustych profili. Wszystkie te posty znikną jak łzy w deszczu. Czas się wylogować...

FFD3a A+ C-- D-- H+ M--- P- R- T+++ W Z Sm RLTI a cn++ d+ e f h* i++ j p sm

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 14:34:45
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "DarkV":
Nie mam złudzeń, że nie dostanę emerytury.
Pracujesz na czarno, nie płacisz składek czy zarabiasz 1.22 brutto na godzinę?
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 14:39:45
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Cytat z "Grygus":
Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Jimmu":
Nie mam pojęcia czy będę glosował. Jeśli już to na któregoś z tych niczowych kandydatów. Tak dla zasady.

To są jacyś głoszący filozofię Nietzschego ?


Przecież to literówka! Miało być siczowych kandydatów. Tylko który z nich jest Fremenem albo Kozakiem?


Ok, miałem na myśli coś innego, ale ogólnie popieram partie które reprezentują poglądy przeciwne chrześcijańskim i katolickim w szczególności. Filozofia Nietzschego jest trochę zbyt głębokim pojęciem by mógł się on wpisać w jakikolwiek (płytki w swej naturze) program polityczny.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 14:58:03
Cytat z "Jimmu":
Ok, miałem na myśli coś innego, ale ogólnie popieram partie które reprezentują poglądy przeciwne chrześcijańskim i katolickim w szczególności

Przepraszam, ale mógłbyś rozwinąć i uzasadnić??

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 15:26:14
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Cytat z "Jimmu":

Ok, miałem na myśli coś innego, ale ogólnie popieram partie które reprezentują poglądy przeciwne chrześcijańskim i katolickim w szczególności.

Ale jesteś fajny.

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 15:35:30
Arachne
Taur
Cytat z "Wolfheart":
Cytat z "DarkV":
Nie mam złudzeń, że nie dostanę emerytury.
Pracujesz na czarno, nie płacisz składek czy zarabiasz 1.22 brutto na godzinę?


Żaden z moich dziadków jej nie dożył. Teraz twoja ukochana unia europejska jeszcze chce podnieść ten wiek o 4 lata. To o co mam się łudzić?

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 15:37:27
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Cytat z "Jimmu":
Ok, miałem na myśli coś innego, ale ogólnie popieram partie które reprezentują poglądy przeciwne chrześcijańskim i katolickim w szczególności.
A jakie to?

DarkV: Nie podniesie. Jak podniesie to zwrócę Ci honor.
Ostatnio edytowany przez Wolfheart dnia 10.06.2010 15:38:07
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 15:40:30
A co się dziwić jak się rodzi coraz mniej dzieci, społeczeństwa zachodnie się starzeją i w rezultacie jest coraz większa armia emerytów do utrzymania, tak więc nie dziw że wiek emerytalny się podnosi...

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 15:42:11
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Gdzie sie podnosi tam sie podnosi :>

0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 16:15:59
gryf
PERMABAN
Cytat z "LV":
Cytat z "Marrr":
Cytat z "DarkV":
A co z akcją 4x TAK od PO? Miało być:
1. likwidacja Senatu,

Oni też obiecywali likwidację senatu? Ja pamiętam podobną akcję z lat 90-tych, wtedy takie obietnice składało SLD, które później zdobyło pełnię władzy, w tym senat, i w tym momencie nagle stwierdzili że senatu jednak nie należy likwidować :D

Pamiętam obie akcje. SLD po niespełnieniu tej obietnicy straciło wszystko. To była największa polityczna głupota jaką zrobili, i do tej pory się nie pozbierali. I pewnie się już nie pozbierają. Szkoda tylko takich młodych, jak Olejniczak czy Napieralski właśnie. Zalali ich betonem..

Coś mi się tu nie zgadza...
Obietnice likwidacji senatu słyszałem przed wyborami w 1993, w których SLD zdobyło całą pulę, i tak sobie rządzili aż do 2005, niby z przerwą w latach 1997-2001, ale nawet wtedy byli drugą siłą w parlamencie i mieli prezydenta.
Ostateczny koniec nastąpił dopiero w 2005 i nie miał nic wspólnego z obietnicami wcześniejszymi o kilkanaście lat. Bydło nie ma tak długiej pamięci.
0
(+0|-0)
Re: Wybory
Wysłano: 10.06.2010 16:46:02
Cytat z "Booster_Drgn":
Chyba musiałbym w poglądach być taki jak Korwin - sympatyczny facio, jak na polityka. To ten, który jest zdania, że należy powystrzelać wszystkich gejów i lesbijki, tak? Baaardzo oryginalny. :P

Ja pierdolę...

A tak swoją drogą to niezła ciekawostka: istnieją osoby które uważają Korwina za homofoba, a tymczasem na takim jednym forum gdzie chyba z połowa przyznaje się do mniejszych lub większych skłonności homo (a reszta też raczej homofobami nie jest) tenże Korwin uzyskuje poparcie o rząd wielkości większe niż w ogóle populacji, poparcie z którym mógł by wejść do drugiej tury wyborów.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

 Wątek zablokowany
<<1234567>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane