Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12345678...20>>


0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 17:23:59
Wilk
Zwierzę
Cytat z "LV":


Jakiej seksualności odpowiada pierwiastek kwadratowy z -1 ?


ty to już dobrze wiesz, ty zboczeńcu, ty...
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 17:46:06
Angora Turecka
Anthro
Cytat z "Draco":
Cytat z "Kot":
Nie, seksualność wg. Kota z definicji podobna jest do preferencji żywieniowych. Nie można być "trochę" wegetarianinem. Albo mieć skłonności ku wegetarianizmowi. Albo się je tylko warzywa i się nim jest, albo się je również mięso i jest się wszystkożernym. A jakie są dokładne preferencje już, konkretnie, w to nie wnikam.


Nie porównywał bym preferencji żywieniowych, do tak subtelnych rzeczy jak psychiczne powiązania, które są całkowicie indywidualne i kształtują się na przestrzeni lat. "A jakie są dokładne preferencje już, konkretnie, w to nie wnikam", no i tutaj jest Twój największy błąd, bo nie wnikasz, nie poddajesz bezstronnej analizie tudzież analizie z różnych punktów widzenia.
Mówisz, że albo będzie jadł mięsko albo nie. No ok, ale załóżmy Twój "żywieniowy" punkt widzenia ;).

Powszechnie wiadome jest, że człowiek rozumny jest wszystkożercą, czyli jest zdolny do przyjmowania wszelakich pokarmów zarówno pochodzenia roślinnego jak i zwierzęcego(nie licząc anomalii typu alergie itp.). Dokładniejsze preferencje żywieniowe dobiera po części samodzielnie, a po części poprzez naciski kulturowe i geograficzne.

Tak samo można by było powiedzieć o preferencjach seksualnych, poza indywidualnymi cechami jednostki, trzeba brać pod uwagę kulturowe walory. No i nie można zostawić bez słowa emocjonalnego związania się z daną osobą, z której to może zrodzić się miłość. Wtedy nawet osoba uważająca się za 100% hetero, może pokochać faceta i vice versa.

No to tyle z mojej strony.


Twoja definicja w rozumieniu humanistycznym, nieco socjologicznym,
Moja, niestety, bardziej ścisła na gruncie logiki. Nie dogadamy się więc dalej nie ciągnę. Uprawiasz seks i czujesz pociąg seksualny tylko do przeciwnej płci - hetero. Tylko do swojej - homo. Jeżeli do obu (niezależnie w jakich proporcjach) - bi.
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 19.10.2010 17:46:58
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 17:50:13
Szeregowy Spizgalski
Tak.
co do tego nikt nie ma wątpliwosci, ale mowilismy o stanach posrednich i warunkach klasyfikacji. Twoje sa jak z nudnego wykładu i nie uwzględniają wielu sytuacji. Grunt logiczny to mozesz schowac, bo logika jak widac tez jest relatywna.
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 18:00:42
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Prawdziwy fizyk. Dobierze tylko te elementy, które mu pasują do modelu. Powinieneś zmienić swój profil edukacji bo się marnujesz Kocie. No i trochę z polityka bo wszyscy mu mówi, że pieprzy ale on dalej tłucze swoje ;)
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 18:08:39
Angora Turecka
Anthro
No niestety ja nie jestem socjologiem, który tworzy "pińćset" klasyfikacji upodobań i zastanawia się jakie kto ma skłonności. Ja to pojmuje na gruncie statystyki/logiki. Jest / nie ma.
A logika nie jest relatywna w żadnym wypadku. Być może mnóstwo osób nie ma pojęcia o swojej orientacji i jeszcze zmieni zdanie. A ci co mają skłonności, a piszą że są hetero/homo, są zwyczajnie bi. Póki ktoś praktykuje w daną stronę hetero/homo/bi, jako taki widnieje w statystykach ;)
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 18:11:51
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Rozróżnij logikę matematyczną od filozoficznej. Logika matematyczna nie stosuje się tutaj, bo nie masz danych wejściowych z których wynik jest zawsze taki sam. W logice matematycznej przy takich samych warunkach i składnikach wychodzi to samo - przy filozoficznej nie.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 18:12:28
Arachne
Taur
Kot: A jak nazwiesz faceta któremu staje tylko na widok MtF albo kobietę którą brzydzą zarówno mężczyźni jak i kobiety ale lubi się poseksić z shemalem? Sprawa płci i orientacji nie jest tak binarna jak ci się może wydawać.

1
(+1|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 18:26:11
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Wyluzujcie, Kot to robot pracujący w systemie dwójkowym : P Potrafi generować monologi posługując się informacjami zawartymi w pamięci ale ma firewalla blokującego wszystkie wiadomości przychodzące :D

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 18:33:55
gryf
PERMABAN
Cytat z "LV":
Jakiej seksualności odpowiada pierwiastek kwadratowy z -1 ?

Ależ to elementarne: seksulaności urojonej.
Czyli pociągowi do istot nie istniejących w rzeczywistości. Wśród furries zjawisko powszechne.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 18:36:27
jestę kapibarę
Cytat z "Marrr":
Cytat z "LV":
Jakiej seksualności odpowiada pierwiastek kwadratowy z -1 ?

Ależ to elementarne: seksulaności urojonej.
Czyli pociągowi do istot nie istniejących w rzeczywistości. Wśród furries zjawisko powszechne.


Gratuluję, wygrałeś ciasteczko :]
Sharpy, jeśli myślałeś o tym to też, a jak nie to fail ;P

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 18:54:43
Cytat:
Kot: A jak nazwiesz faceta któremu staje tylko na widok MtF albo kobietę którą brzydzą zarówno mężczyźni jak i kobiety ale lubi się poseksić z shemalem? Sprawa płci i orientacji nie jest tak binarna jak ci się może wydawać.


Prawda.

Od siebie dodam, że istnieje coś takiego jak preferencje w obrębie jednej płci. Mnie, dla przykładu, bardziej pociąga klasyczny, lekko umazany "budowlaniec" z dużymi mięśniami i prawdziwie męskim obliczem, a innych kręcą zniewieściali chłopcy rodem z anime. Weźmy teraz na warsztat dowolnego bi. Ma on do wyboru zarówno facetów jak i laski, a w obrębie obu tych płci ma swoje ideały. Co jeśli taki bi ma szczególny pociąg do jasnowłosych, opalonych dziewczyn a la Pamela? W tej sytuacji zaznacza: "biseksualizm z większymi skłonnościami heteroseksualnymi". Bo akurat takie laski najmocniej na niego działają.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 19:37:41
Angora Turecka
Anthro
Nie wiem ;) nie znam się aż tak w sumie. Ja się konkretnie określiłem jeśli chodzi o moje upodobania. A i rozumienie mam dość ograniczone, ale to wynika głównie z tego jak ja to postrzegam (tak, od strony ścisłej ;)). Kwestie shemale'i i innych ewenementów są problematyczne z powodu kłopotu z określeniem jednej płci takiej osoby.
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 20:00:36
fajkojot
Człowiek
Czasem pojawiają się jeszcze ciekawe kombinacje z płcią kulturową. Facet w damskich ciuszkach lub po prostu okazujący zachowania uchodzące za "nie męskie" może być w danej kulturze traktowany seksualnie jako kobieta i seks z nim, absolutnie nie będzie traktowany jako homoseksualizm.
"How much is that doggie in the window? The one with the waggley tail
How much is that doggie in the window? I do hope that doggie's for sale"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 20:07:11
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Cytat z "Kot":
Nie wiem ;) nie znam się aż tak w sumie. Ja się konkretnie określiłem jeśli chodzi o moje upodobania. A i rozumienie mam dość ograniczone, ale to wynika głównie z tego jak ja to postrzegam (tak, od strony ścisłej ;)). Kwestie shemale'i i innych ewenementów są problematyczne z powodu kłopotu z określeniem jednej płci takiej osoby.



OMG. Kocie a jednak jest tam pod skorupką betonową sensowna osoba :D
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 21:32:59
Angora Turecka
Anthro
Wow, odkrycie :) Mój spaczony mózg tłuczoną już 5 rok statystyką niestety znalazł tylko 4 sensowne opcje na sklasyfikowanie seksualności człowieka + odchylenia fetyszami powszechnie zwane, ale z pewnością dałoby się coś wymyślić więcej i skomplikować zdrowo. ;)
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 19.10.2010 23:33:54
Tygrys perski
Anthro
Kot jest jak mój ojciec... To mnie przeraża :P
"chcemy loda..."

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 20.10.2010 0:36:57
Wilk
Zwierzę
Pozwól proszę na niedyskretne pytanie kocie, ile ty masz lat?
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 20.10.2010 0:57:31
Angora Turecka
Anthro
całkiem niedawno stuknęło 23
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 20.10.2010 1:05:42
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 20.10.2010 1:27:49
gryf
PERMABAN
BTW: ta cała skala Kinsey'a to ma w założeniach obejmować wszystkich?
Jeśli tak to gdzie jest na niej miejsce np. dla kogoś kto robi to z żelbetowymi klockami?
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 20.10.2010 5:03:42
Wilk
Zwierzę
Wtedy musi się określić czy uważa swoje klocki za kochanki czy za kochanków , ew. Czy woli bardziej te gładkie i zaokrąglone czy te szorstkie i kanciaste.
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 20.10.2010 7:18:03
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
On jest w moim wieku a już tak się zestarzał o.O
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 21.10.2010 6:24:49
orzeł przedni / człowiek
Cytat z "Marrr":
BTW: ta cała skala Kinsey'a to ma w założeniach obejmować wszystkich?
Jeśli tak to gdzie jest na niej miejsce np. dla kogoś kto robi to z żelbetowymi klockami?


Właściwie całkiem dobre pytanie. :p
For we're the outstretched fingers
That seize and hold the wind...

DA / FA

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 21.10.2010 6:50:46
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Z prostą odpowiedzią. To ten sam patent co z zoofilią. Orientacją nie jest to, że wolisz zwierzątka, tylko to jakiej płci są. Różne dendrofilie i inne filie orientacjami po prostu nie są bo służą li tylko osiągnięciu satysfakcji seksualnej. No... chyba że ktoś na prawdę darzy płytę chodnikową uczuciem o.O
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 21.10.2010 7:07:51
Wilk
Zwierzę
Skala Kinsleya miała za zadanie określić proporcje między osobami homoseksualnymi a heteroseksualnymi w społeczeństwie, wraz ze stopniowaniem tego (i była w tym nowatorska bo poprzednie badania całkowicie wykluczały np. biskesualność). Nie ma na celu badania wszystkich możliwych preferencji, zboczeń i fetyszy. Osoby aseksualne, bądź z seksualnością w której określenie płci preferowanego partnera jest problematyczne były wyłączone z wyników. Było to pierwsze na tą skalę prowadzone badanie, gdzie wcześniej homoseksualizm traktowano jako wstydliwy margines tak mały że nie wart uwagi badaczy (a publikacja Kinsleya wywołała prawdziwą burzę, bo mu strasznie duży ten procent wyszedł, znacznie zawyżony zresztą wskutek błędnie dobranej próby statystycznej)
--sf.

0
(+0|-0)
Re: Orientacja (podejście 2)
Wysłano: 21.10.2010 10:18:20
gryf
PERMABAN
Cytat z "sharpy":
Osoby aseksualne, bądź z seksualnością w której określenie płci preferowanego partnera jest problematyczne były wyłączone z wyników.

Aseksualnych na tej skali to ja akurat widzę.
Natomiast skoro ci od bezpłciowych partnerów są wyłączeni to taka ankieta bez dodatkowej opcji w stylu "Nie mogę głosować, klikam tylko by zobaczyć wyniki" to fail.
Téj sadniesz na ptôcha Gryfa i zajedzesz znowu do pomorscij zemi. Ale Gryfa muszysz słuchac. I kôżdy rozkôz spełnic, bo nie dôjdzesz...

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12345678...20>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane