Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...10111213141516...21>>


0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 12.02.2015 21:06:08
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
ujjj my to samo mieliśmy z Cziką w zeszłym roku a rozcięła łapę o LUD o.O kilkanaście szwów

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 12.02.2015 21:19:15
Klacz huculska
Ale krew tak strasznie się lała, ścieżka w parku cała w krwi. Tanu przez tel nas ratowała, a Mirek przyjechał w ekspresowym tempie z roboty.

4
(+4|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 12.02.2015 21:48:44
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Woah, pamiętam jak mój dalmatyńczyk stracił prawie całą opuszkę. :/ Powodzenia z leczeniem, mam nadzieję że wszystko szybko się zagoi.
Anything that is beautiful people want to break.

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 12.02.2015 22:38:17
Wilko-szop
Anthro
mocno współczuje ci :-(k

They hate me , do not know why.

2
(+2|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 8.04.2015 20:28:47
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
https://www.youtube.com/watch?t=197&v=JDUCf_rgK_w
O tempora....o mores. Takie "podręczniki" są na serio wprowadzane niestety
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=JDUCf_rgK_w

FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 8.04.2015 20:44:35
wilkopodobne+ trochę feniksa
Anthro
Dobrze, że idę starym programem, a na razie mam historyka, który nie używa praktycznie podręcznika :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 8.04.2015 23:07:25
kot
yyy, nie chce cię martwić liskowic, ale to mój podręcznik do historii ;d
Nie obejrzałem jeszcze filmiku bo nie mam na to dzisiaj czasu, ale podręcznik wydawał mi się bardzo solidny i szczegółowy. W porównaniu do tego, co robiliśmy w gimnazjum i do tego, co robimy teraz na historii bez rozszerzenia to można było się czegoś nauczyć. Teraz robimy ~50-100 lat historii w pośpiechu w 45 minut. I znowu zaczęliśmy od starożytności do współczesności.

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 8.04.2015 23:10:01
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
polecam obejrzeć filmik i zrobić tak zwany "research" o rzeczach poruszanych. Uprzedzam, że będą to 2 inne obrazy
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 8.04.2015 23:43:58
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
@ Andrus, liceum mam dawno za sobą, nie jestem w temacie, ale czy przypadkiem program nauczania historii nie był zmieniany po to, żeby w liceum właśnie NIE powtarzać starożytności i reszty po raz trzeci? :-?k

@ Liskowic, bardzo ciekawy materiał. Szkoda tylko, że nie podał ile konkretnie znalazł przypadków zafałszowania lub nieobiektywnego przedstawienia historii (bo mniejsze przypadki typu "nie wspomniano" można pominąć, i tak nie da się wszystkich szczegółów zawrzeć w podręczniku na poziomie podstawowym). Zrobić listę, opisać, zwrócić się do autorów i wydawnictwa o poprawkę. Rychło w czas, bo podręcznik jest w użyciu od trzech lat :D

Spodobał mi się cytat z końca materiału: "Nie ma dobrych podręczników" -- już miałem mówić "To zbieraj kolegów profesorów i pisz Ten Dobry", ale to chyba nie wchodzi w grę, bo szybkie Googlowanie nie dało mi żadnych informacji o Janie Jaroszu, tylko wykopy tego filmu i kalki na blogach z tego filmu.
Ostatnio edytowany przez eLJot dnia 9.04.2015 0:59:39

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 8.04.2015 23:58:22
kot
obecnie
1-3 gim - od starożytności do traktatu wersalskiego
1 liceum - XX w. (właśnie ten podręcznik)
2-3 liceum (podstawa) - takie tam powtarzanie, są mini-podręczniki tematyczne (władcy od starożytności do współczesności, polityka od st. do wsp.). Jeden taki już skończyliśmy, do matury przerobimy jeszcze 2. Nie wiem jak to wygląda w rozszerzeniu.

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 9.04.2015 0:04:35
Lew
Z mojego liceum pamiętam, że "podstawa" miała znać miejsce i datę starożytnej bitwy a "my humany" mieliśmy poza tym znać nazwiska dowódców poszczególnych okrętów, taktykę walki falangi i długość ich pik. Okresy się nie zmieniają, zwiększa się dokładność.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 9.04.2015 10:12:50
Rysiu
Anthro
Wolololo, też mam ten podręcznik. Przeczytałem cały (dwa razy) i też przytaknę, że kijowy. Historyk ze mnie żaden, ale takich bzdur dawno nie czytałem.
You've never known,
You've never shown.
You've never bled,
You're only dead.
You've never been,
You've never seen.
You never had a fucking chance.

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 9.04.2015 11:20:11
Wilczek
Anthro
Cytat z "Lunatyk": (Link »)
Wolololo, też mam ten podręcznik. Przeczytałem cały (dwa razy) i też przytaknę, że kijowy. Historyk ze mnie żaden, ale takich bzdur dawno nie czytałem.

Takich czyli jakich?
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 10.04.2015 20:55:06
Rysiu
Anthro
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Cytat z "Lunatyk": (Link »)
Wolololo, też mam ten podręcznik. Przeczytałem cały (dwa razy) i też przytaknę, że kijowy. Historyk ze mnie żaden, ale takich bzdur dawno nie czytałem.

Takich czyli jakich?

Głównie chodzi mi o braki w informacjach i bezsensowne skakanie po datach.
1
(+1|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 16.04.2015 15:08:43
Spieszmy się grać w gry, bo tak szybko dochodzą :-(k
http://www.cdaction.pl/ne...owych-gier.html
You've never known,
You've never shown.
You've never bled,
You're only dead.
You've never been,
You've never seen.
You never had a fucking chance.

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 16.04.2015 19:11:05
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
Ciężko akurat opłakiwać gry pay2win :-/k BF Heroes: było fajne i klimatyczne na zwiastunach przed premierą, meh-ok w zamkniętej becie. A jak się już system rozkręcił na całego to najwięcej zabawy dostarczało tworzenie kolejnej postaci - murz... ekhm, Afro-Afrykanina po stronie Werhmachtu.

BF P4F: już na prawdę lepiej było iść do Biedronki, wydać te 12 groszy na zwykłego BF2. Przynajmniej rozgrywka była bardziej sprawiedliwa. A najlepiej to trzeba było wejść na Origin i pobraćdarmową wersję BF 1942. Z czasów kiedy to gry miały rozmach i wbudowane serwery dedykowane (i ta ma)

No, może szkoda tego NFSa. Pograłem jakieś dwa wieczory i było nawet fajnie. A potem uruchomiła się awersja do gier MMO i zbyt powolnego grindu.

Ja się tylko "obawiam" dnia kiedy EA wyłączy serwery Battlefield: Bad Company 1 i 2 :-(k
Ostatnio edytowany przez eLJot dnia 16.04.2015 19:13:18

1
(+1|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 16.04.2015 20:04:00
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Mój coroczny horror wrócił. :( Obudziły się pająki...

A lękiem jest to, że znowu któryś złoży jajeczka w moim pokoju i się obudzę z milionem małych kątników na suficie...

Spoiler:

*hszszsz*
Anything that is beautiful people want to break.

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 16.04.2015 20:31:01
Wilk
Anthro
Ritka, co to za problem. Zaopatrzasz się w Kuboty i po sprawie :lolk: A tak na serio to też nie lubię pająków, ale kiedyś było gorzej. Teraz jedynie czuję się niekomfortowo w ich "towarzystwie". Za to dużo bardziej obawiam się tego całego latającego tałatajstwa jak osy, muchy itd :D Jakoś mam pecha i kąsają mnie bez powodu.
Autor avatara : http://www.furaffinity.net/user/misskin/

"For those who seek perfection there can be no rest on this side of the grave." A żem trochę leń, to perfekcyjny nigdy nie będę.
Na gg jestem bardzo rzadko, dużo lepiej złapać mnie na PM/Skype ew. Steam :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 16.04.2015 21:10:39
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Riciak to samo jest u mnie w domu T.T a wiesz co jest najgorsze? słychać jak chodzą po panelach DX!!!!!!!!

3
(+3|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 16.04.2015 21:15:26
Smok/Wiwerna/obojętnie/ Corgi :D
Człowiek w małym samochodzie
Tupią? :lolk:
*tuptutuptutuptu*

6
(+6|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 16.04.2015 21:40:04
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Próbowałam kiedyś pająka ze ściany ściągnąć odkurzaczem, ale bałam się że na mnie skoczy... Więc nie myśl, że podejdę z kapciem. xd (ofc pająk gdzieś uciekł, a ja spałam tydzień na kanapie bo nie mogłam go znaleźć w sypialni)

Kocur, jedynym powodem dla którego nie chciała bym mieszkać w domu są pająki. Na 3-4 piętrze nie ma ich tak dużo.

A latające cholery mi nie przeszkadzają... Nie boję się zabić szerszenia, ani osy. Nie raz mnie to drugie bzykadło użarło. Dwa razy złapałam się na tym, że nawet nie zauważyłam i później odkryłam ślady po osie. Ale jak zabijam szerszenia to zawsze ,,na dwa razy". Bo one ,,ożywają" ;^; Więc zawsze je rozmazuje i odcinam główkę.

Zastanawiam się czy tylko ja jak zabiję jakieś takie coś (pająk, osa, szerszeń etc.) to mam obawy, że jeszcze mi odda? XD Wiem, że nie żyje ale...

Kocham ciepło, ale czemu jak jest ciepło to wychodzi robactwo i inne takie. DX
Anything that is beautiful people want to break.

1
(+1|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 17.04.2015 1:04:04
Shiny Ditto
Zmiennokształtny
Cytat z "Riciak": (Link »)

Kocham ciepło, ale czemu jak jest ciepło to wychodzi robactwo i inne takie. DX


Bo one też kochają ciepło
Szkoła Elejska: Ruch nie istnieje
Teologia apofatyczna: pozytywne poznanie natury Boga przekracza granice możliwości ludzkiego rozumu, można tylko mówić jaki nie jest; Bóg jest niematerialny, nieskończony, nie zły, nie dobry, niepoznawalny, nie jest bytem, nie jest myślą...

Cytat:
– Przecież powiedziałeś, że w podręczniku balistyki nie ma o niej wzmianki.
– Znalazłem w Internecie.

1
(+1|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 17.04.2015 9:13:25
Miniaturowy smok
Smok
No ja mieszkam w domu i przy cieplejszym dniu i otwartym oknie potrafię znaleźć z 10 pająków (kątkników przede wszystkim. A ja tak je kocham ;________;) w swoim pokoju, zlewie, wannie... Wszystkie inne pająki jestem w stanie przeboleć, mimo swojej arachnofobii, ale kątników się boję, bo już mnie 2 razy pokąsał i to nie było miłe doświadczenie.
<-- "Seksowna, filigranowa antro lisiczka z dużymi piersiami i kształtną pupą pozna jakieś inne sexy futerka...".

8
(+8|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 17.04.2015 15:27:38
moon moon
Zwierzę
Znałam ten ból robactwa w domu do momentu w którym nie nabyłam agamy, teraz lato wygląda tak;

Spoiler:

Dlatego na dzień dzisiejszy moim jedynym insektowym zmartwieniem są... komary.
Po prostu nie da się zasnąć, gdy to lata ci koło ucha.
I jeszcze te gałgany w dzień śpią schowane, a dopiero kiedy robi się ciemno i trudno wypatrzyć/trafić wychodzą.
Ostatnio edytowany przez Oriens dnia 17.04.2015 15:28:30

0
(+0|-0)
Re: Wasze niepokoje
Wysłano: 17.04.2015 23:38:58
Kotomiś Cudowny (bajeczny)
Zmiennokształtny
Przygarnęła bym takie jaszczurowate coś, ale są przynajmniej dwie osoby które by mnie za to zabiły... xP Może kiedyś.

Teraz mam kota.

Czemu każdy kot łapie muchy i inne, a mój... nie wiem właściwie co on robi.

Ostatnie jego polowanie jakie widziałam to jak przypadkowo uderzył łapą muchę, a później się po niej poturlał (jeszcze żyła). W sumie odmiana od tego, że patrzy na to latające/biegające po ścianie coś i udaje że wcale go to nie interesuje (bo jest za gruby żeby złapać xd).
Ostatnio edytowany przez Riciak dnia 17.04.2015 23:39:20
Anything that is beautiful people want to break.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...10111213141516...21>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane