Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123>>


0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 22:55:50
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Dysplazję ma nabytą i ona nie ma aż tak spadzistego zadu jak inne owczarki (ona nie jest w sumie z FCI ale mniejsza z tym)
nie reagowałam bo wiedziałam że nic z tego nie będzie :-ojjk: i nie było :-Pk

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 22:57:33
Hiena
Zwierzę
Cytat z "KocurKotka": (Link »)
bo wiedziałam że nic z tego nie będzie


Co to znaczy?

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 22:59:19
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Prawidłowo zbudowany staw biodrowy nie nadwicha się ot tak. Nieprawidłowa budowa stawu jest dziedziczona genetycznie. Psy ze zdiagnozowanymi w RTG wadami stawów są wykluczane z hodowli. EOT.

Nie zrozumcie mnie źle: nie odsądzam Kocurkotki od czci i wiary, nie mam naszykowanego stosu. Po prostu sto razy widziałam, że marudzi się na złych hodowców i popsute rasy, ale chciałoby się mieć szczeniaczki od swojego Burka.
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 9.12.2013 23:02:50
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:02:21
Klacz huculska
Tanu - owszem, są inne organizacje w polsce, takie jak KHRON Kocurkotki z dopuszczeniem psów z dysplazją do hodowli :P
W Polsce jedynie psy z rodowodem ZKwP są akceptowane przez FCI.

Zawa - a nic takiego, zapytałam tylko skoro owczarki z dupą na ziemi są lepiej oceniane na wystawach to jak hodowcy owczarków z ładnymi tyłeczkami zdobywają dopuszczenia hodowlane i championaty. Ale potem pomyślałam, że do dopuszczenia wystarczą oceny bardzo dobre, lub pojechać na zadupiasta wystawę. Ale zadupiasta wystawa nawet z jednym psem w stawce nie gwarantuje super oceny.
Ostatnio edytowany przez Q-nik dnia 9.12.2013 23:04:54

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:04:02
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
wracając do tematu, oto kolejny wytwór ludzkiej wyobraźni :
Alaskan Klee Kai
mix Huskiego i szpica...
:-Dk



chyba w Polsce nie ma żadnej sztuki tego psa XP
Ostatnio edytowany przez KocurKotka dnia 9.12.2013 23:04:43

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:06:02
Klacz huculska
No nie wiem czy nie ma - Zawy pies jest bardzo podobny O_o

3
(+3|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:06:11
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Q-nik, ojtam ojtam, taka mała dysplazja :-ojjk: . WETERYNARZ TEŻ MUSI MIEĆ ZA CO JEŚĆ ! i pić
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 9.12.2013 23:06:54
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+1|-1)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:06:16
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Cytat z "Zawa": (Link »)
Cytat z "KocurKotka": (Link »)
bo wiedziałam że nic z tego nie będzie


Co to znaczy?

Gdyby pies chciał zrobił by to raz a porządnie - na początku je odganiałam a potem widziałam że i tak nie da rady :P

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:08:48
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "KocurKotka": (Link »)
Gdyby pies chciał zrobił by to raz a porządnie


BŁAHAHAHA. Chyba kundel zza piątej wsi. Rasowcom nie idzie tak łatwo :-ojjk:
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:12:18
Hiena
Zwierzę
Cytat z "Q-nik": (Link »)
No nie wiem czy nie ma - Zawy pies jest bardzo podobny O_o


Tyle, że mój jest 4 razy większy. Pies - tragedia.

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:16:38
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
i w stanach stworzono nowe owczarki niemieckie PANDA - ale nie tylko takie umaszczenia wymyślili




1
(+1|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:34:16
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "KocurKotka": (Link »)
i w stanach stworzono nowe owczarki niemieckie PANDA - ale nie tylko takie umaszczenia wymyślili
Mam tylko nadzieje, że one tak zad przy ziemi mają wyłącznie na zawołanie, a nie zawsze. Pomijając już kwestie zdrowotne, kto i po cholerę wymyślił kątowanie? Przecież to równie brzydka i sztuczna pozycja co chory na lordozę człowiek. A fe, a fe. Czy ktoś taki wygląd grzbietu może lubić? --k


Cytat:
Prześliczna morda. Motylki w brzuchu :-ojjk:
Myr

1
(+1|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 9.12.2013 23:46:51
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Nie tyle wymyślono, co zaczęto hodować. Panda to typ umaszczenia, które GSD mają w genotypie, nie jest tylko uznawane we wzorcu - jak jamniki blue merle czy białe dobermany.




Oczywiście zawsze znajdzie się idiota, który zacznie kojarzyć i hodować psy z niezwykłą mutacją, bo kto mu broni. W ten sposób powstają nowe rasy... na przykład biały szwajcar ;-)k
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 9.12.2013 23:48:41
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 0:05:41
Hiena
Zwierzę
O ile szwajcary to po prostu "nieszkodliwe" owczarki o białej szacie, tak u białych dobków występuje brak pigmentu. Te psy to smutna, bardzo chorowita mutacja. Nie powinno się ich hodować.

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 9:22:55
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Cytat z "Fuma": (Link »)
Cytat z "KocurKotka": (Link »)
i w stanach stworzono nowe owczarki niemieckie PANDA - ale nie tylko takie umaszczenia wymyślili
Mam tylko nadzieje, że one tak zad przy ziemi mają wyłącznie na zawołanie, a nie zawsze. Pomijając już kwestie zdrowotne, kto i po cholerę wymyślił kątowanie? Przecież to równie brzydka i sztuczna pozycja co chory na lordozę człowiek. A fe, a fe. Czy ktoś taki wygląd grzbietu może lubić? --k

niestety mają, a niby kontowanie owczarków w ten sposób robią dla "kłus'u" CO do owczarków niemieckich to właśnie wolę KHRON niż FCI :P
0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 9:27:29
A co do szwajcarów - to unich też się już zaczyna :/
Zaczynamy z Oxą uczyć jej pozy itp. Gdy pojechaliśmy do siedziby FCI to powiedzieli nam "lepiej żeby miała lekko opadający zad, bo Sędziom bardziej się to podoba" ... :I

1
(+1|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 9:39:10
Uncia Hortensis
Rabatka
No właśnie. Czyli to jest hodowanie psów pod fanaberie wystawców. Jak pies kaleki jest lepiej oceniany, bo ma nienaturalną pozycję, to jednak presja na hodowanie osobników z coraz bardziej wypaczoną posturą jest.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 9:48:10
Klacz huculska
Może tak jest w niektórych rasach, ja się w V grupie z tym nie spotkałam.

To w samoyedach powinni wykluczyć psy z biszkoptowymi znaczeniami, bo sędziom bardziej się podobają śnieżnobiałe psy. A jednak na wystawach biegają biszkopty i wygrywają. I hodowcy nie dążą do ich wykluczenia,bo sędzina ma takie widzimisię.
Poza tym czytałam, że biszkopt w hodowli jest potrzebny do wzmocnienia białego pigmentu. Ale równie dobrze hodowcy mogli to olać, bo przecież sędzia woli bialutkie kuleczki, ale jednak nie. Jak hodowca jest mądry to nie będzie się poddawał durnej modzie.
Ostatnio edytowany przez Q-nik dnia 10.12.2013 9:54:12

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 14:04:14
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Cytat z "Zawa": (Link »)
pewnie "owczarkiem niemieckim" Lestera? (nie odejmując uroku psu)

Nie wiem o co ci chodzi, jemu poprostu klapły uszy bo miał problemy z przyswajaniem : |

0
(+1|-1)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 14:56:37
Hiena
Zwierzę
Cytat z "LesterHusky": (Link »)
Cytat z "Zawa": (Link »)
pewnie "owczarkiem niemieckim" Lestera? (nie odejmując uroku psu)

Nie wiem o co ci chodzi, jemu poprostu klapły uszy bo miał problemy z przyswajaniem : |


Widziałam go ostatnio, jak był w fazie niezgrabnego nastolatka. Wyglądał jak mieszaniec, sierść nijaka, ruch niezborny. Ot, pies, ale wszystko, co bym na jego temat powiedziała, to tyle, że pies w typie owczarka. Bez urazy.

Zresztą.. ja hejtuję wszystkie "tru" owczarki, czyli połamane, kudłate niedźwiedzie z chwiejną psychiką (i chwiejną dupą). Znam za to wiele psów w typie, wiele wiejskich "wilczurów", które są genialne.

1
(+1|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 17:39:45
Hiena pręgowana
Zmiennokształtny
Czaruś jest wyjątkowo śliczny i urokliwi :-ojjk: - oklapnięte uszka nawet psom z rodowodem klapną - ale no Czaruś nie ma głowy owczarka, kształt taki "labladorowaty"? taką papuśny ma tą mordkę :)

2
(+2|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 18:29:45
PERMABAN
LABRRRADOR for fuck's sake

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 21:38:30
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
http://demotywatory.pl/42...lcilo-rasy-psow

co do tematu. Jak 100 lat hodowli zniekształciło rasy psów. Zdziwiło mnie zdjęcie z bulterierem.
Z tego co wiem, to jak człowiek bierze się za poprawianie natury to wychodzi najczęściej z tego krowi placek. Myślę, że podobnie rzecz ma się z hodowlą. Chociaż w niektórych przypadkach jest to miły akcent. Przykładowo taki pekińczyk. Dzięki hodowli ta rasa nie zaginęła i do dziś można się nią cieszyć. Dla Chińczyków jest to ważny element ich kultury...pal licho, że pies wygląda jak coś co wylazło z mocno poobijanej skrzynki na gwoździe.
PRzerażają mnie takie -jak ktoś to tutaj porpawnie nazwał- dziwne rasy psów służące do przedłużania penisów u biznesmenów. Rasy hodowane specjalnie po to aby cierpiały od chorób, nadmiaru kudłów w miejscach, gdzie być nie powinny i wielu innych przypadłości. Każdy kij ma dwa końce.
Osobiście i tak wolę psy rasy "Podwórkowiec polski" lub "Mieszaniec wieloras" :-Pk i nie trzeba ich hodować. Wystarczy przygarnąć po tym jak jakiś k****s wywali je na wsi.
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 22:17:28
Magiczny Gość
Zmiennokształtny
Cytat z "Liskowic": (Link »)
(...)ak człowiek bierze się za poprawianie natury to wychodzi najczęściej z tego krowi placek. Myślę, że podobnie rzecz ma się z hodowlą.


Większość ras psów powstała sztucznie i z selekcją naturalną miała niewiele wspólnego. Wyjątkiem jest chyba tylko canaan dog i śpiewający nowogwinejczyk, chociaż nie wiem, czy ten drugi nie klasyfikuje się już jako podgatunek, jak dingo.

Liskowic jak zwykle "myślę, a nie wiem". Akurat przytoczonego przez ciebie pekińczyka wyhodowano dla towarzystwa bez jakiegokolwiek względu praktycznego, i jak każda miniaturowa rasa krótkopyszczna cierpi na milion rzeczy.

Hodowla służy konkretnym celom - psy kiedyś przeznaczano pod konkretne zadania i stąd brały się zmiany wyglądu (i psychiki), które miały swój sens praktyczny. W dzisiejszych czasach pies jest głównie zwierzęciem do towarzystwa i większość ludzi decyduje się na daną rasę tylko ze względu na wygląd.

Jakbyś nie zajarzył- niemal każdą rasę wyhodował człowiek. Chodzi o efekt przerasowienia w momencie, gdy efektowność zaczęła się liczyć bardziej niż przydatność.
Ostatnio edytowany przez tanuki dnia 10.12.2013 22:19:54
Każdy zajmuje w życiu to miejsce, które zdobędzie, nie na które zasługuje. Każde współczucie poniża, prawdziwa miłość jest ślepa, prawdziwa dobroć bezsilna, a prawdziwa wolność- to wolność od wszystkich.

0
(+0|-0)
Re: Hodowla psów pod wystawy.
Wysłano: 10.12.2013 22:28:11
Uncia Hortensis
Rabatka
Cytat z "Liskowic": (Link »)
http://demotywatory.pl/4252845/Jak-100-lat-hodowli-znieksztalcilo-rasy-psow

Cytat z "Ryan": (Link »)
http://dogbehaviorscience.wordpress.com/2012/09/29/100-years-of-breed-improvement/

Cytat z "Fuma": (Link »)
(link do JM)


Cieszy mnie, że potrafisz znaleźć link do dokładnie tego samego o czym napisałem w pierwszym poście oraz co podlinkował Ryan na pierwszej stronie.

N.B. Temat ten jest raczej o hodowli pod wystawy. Jest to hodowla twórcza. To co napisałeś o pekińczyku to hodowla zachowawcza. Całkiem inny proces mający na celu właśnie zachowanie dokładnie tych samych cech co były, nie tworzeniu nowych lepszych i ładniejszych psów. Hodowla zachowawcza jest czymś koniecznym by móc w ogóle cieszyć się rasami psów.

@Below: Huh? Popraw kabel od internetów. U mnie działają wszystkie...
Ostatnio edytowany przez Fuma dnia 10.12.2013 22:32:31
Myr

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane