Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<1...5678


0
(+0|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 9.06.2014 21:26:47
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Jimmu ja tylko mówię że ludzie uważający się za katolików i tak pójdą do wojska. Ale jak słusznie wypunktowałeś to też mnie dziwi :D Katolik powinien w woju za sanitariusza lub kuchtę robić :D
FABRICATI DIEM PVNC"

5
(+5|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 9.06.2014 21:38:32
Klacz huculska
ale kościół tak bardzo broni życia od poczęcia, ale jak matka poroni i wydali jakąś bliżej nieokreśloną maź to pochować jakoś na cmentarzu nie chcą bo to nie dziecko :<

0
(+0|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 9.06.2014 21:45:11
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
znając życie to zabrałoby to tyle terenu, że ho ho :D Zapominasz,że gadamy o dość ograniczonej przestrzeni. Z chowaniem wcześniaków z tego co wiem są nawet problemy "Bo nie chrzczone" więc to nie o to raczej kaman, że to nie życie, tylko o to że to ochrzczone nie było. :P
Podobnie z samobójcami. Samobójstwo z tego co wiem jest grzechem śmiertelnym i też zdarzało się że byli księża sprzeciwiający się. Ale dzięki wielu księży staraniom tacy ludzie i dzieci zaznały spoczynku na cmentarzu. Ksiądz to człowiek a człowiek doskonały nie jest. Są Wierzący i Religijni
Na część świecką cmentarza też ci tego nie wpuszczą bo powiedzą, że to maź. To przeciw świeckim cmentarzom też przeciw jesteś :P ?

też nie jestem zwolennikiem nie chowania nieochrczonych ludzi czy samobójców. Były takie przypadki ze byla jakaś rodzinna krypta a koleś jeden się powiesił i był problem z pochowaniem go w tej krypcie i chcieli go gdzie indziej pochować przez to. Na szczęscie znalazło się paru księży normalnych i pohrzeb się odbył normalnie. Opowieść Z KRasnegostawu raczej nie zarzucę linkiem bo usłyszałem od sąsiada wujka który tam mieszka
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 9.06.2014 22:01:31
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 9.06.2014 23:47:18
Cytat z "tanuki": (Link »)
Pewnie dlatego, że wpadł Beowulf i rzucił brudną szmatą :-ojjk: .


I podtrzymał bardzo ciekawą dyskusję bardziej ambitną niż długość czy ssanie penisa, w której padły nowe ciekawe argumenty i opinie różnych stron.

Ginekolog wydał oświadczenie:
http://natemat.pl/105631,prof-chazan-wydal-oswiadczenie-ws-publikacji-newsweeka-i-wprost-tlumaczy-ze-to-jego-sumienie-jest-najwazniejsze

O opinie na ten temat poprosiłem 2 znajomych prawników.
Radca prawny stwierdził, że z klauzulą sumienia będzie bardzo trudno wygrać. Kobieta może co najwyżej uzyskać jakieś tam odszkodowanie, jeżeli udowodni przed sądem, że lekarz działał z premedytacją na jej niekorzyść, a ona sama doznała uszczerbku psychicznego lub fizycznego.

Na opinię drugiego prawnika - sędziego karnisty czekam :)

Moi mili. Jakkolwiek Was ta sprawa bulwersuje lub oburza, to żyjemy w państwie kryptowyznaniowym, w którym nie ma pełnego rozdziału państwa od kościoła. Dlatego jest religia w szkołach i na świadectwie, konkordat, państwowe świeta religijne, dofinansowanie kleru przez państwo, klauzula sumienia, zakaz aborcji i wiele wiele innych. Za to podsumowanie dostane znów parę minusów, chociaż TO NIE JEST MOJA WINA :)

System prawa kształtuje demokratyczna większość czyli wyborcy, którzy żyją w pewnej tradycji i chcą ją podtrzymać. Gdyby w Polsce istniała większośc muzułmańska mielibyśmy zapewne prawo szariatu.
Nie pdooba się Wam ten stan rzeczy - głosujcie na Palikota czy SLD.

Co do moich prywatnych przekonań, bo znów w dysusji wychodzę na otodoksa to:

- Lekarska deklaracja wiary oraz klauzula sumienia mi zupełnie nie przeszkadza. Jak ktoś chce niech podpisuje i stosuje. Mam do tego stosunek neutralny.
- Lekarz powołujący się na powyższe zapisy, który celowo naraził życie lub zdrowie pacjenta powinien odpowiadać przed sądem.
- Cała reszta to gównoburza na temat czy da się odkatoliczać lekarzy lub jakiekolwiek inne środowiska. W obecnej sytuacji społeczno-politycznej życzę powodzenia, zdrowia, szczęścia oraz wszelakiej pomyślności :lolk:

I tyle.

0
(+0|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 10.06.2014 0:07:22
Angora Turecka
Anthro
Ja tylko przypominam że temat jest o lekarskich deklaracjach wiary. Przytaczam na czasie przykład z Warszawy dot. nie wykonywania i nie postępowania z przepisami państwowymi cytowanymi przez Ciebie Sigrun kierując się własnie własnym widzi misiem. Lekarz ma wykonywać zawód przede wszystkim, a ten zdaje się tego nie robi. Jeśli jeden lekarz się pokusił, będzie i więcej przypadków. Jak dla mnie błyskawiczny proces i odebranie uprawnień do wykonywania zawodu w takim przypadku - sprawa rozwiązana. Wówczas głęboko wierzący chrześcijanin zastanowi się czy na pewno chce być lekarzem - być może nie da się być głęboko wierzącym i jednocześnie w 100% wykonującym zawód.

Btw ten sam lekarz nie poinformował matki o możliwości dokonania aborcji gdzie indziej gdyż... uznał że tym samym sam przyczyniłby się do faktu jej zaistnienia. Twój argument jest inwalidą.
Ostatnio edytowany przez Kot dnia 10.06.2014 0:13:22
"An asymmetric boob job
A gentle caress of the inner thigh
Sean Connery"

-1
(+0|-1)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 10.06.2014 0:31:57
Lisica Ruda Północna
Anthro
Kot - zgadza się. Dlatego też popieram pozew i ewentualny akt oskarżenia w przypadku tego lekarza. Zgadzam się też, że może być on przykładem dla innych lekarzy, żeby nieco rozważniej stosowali klauzulę sumienia i nie rozszerzali zakresu jej zastosowania poza przewidziane granice.

Cytat z "Kot": (Link »)
Btw ten sam lekarz nie poinformował matki o możliwości dokonania aborcji gdzie indziej gdyż... uznał że tym samym sam przyczyniłby się do faktu jej zaistnienia. Twój argument jest inwalidą.


Problem w tym, że ustawie o zawodzie lekarza ZWISA to, czy lekarz uznał informację o możliwości dokonania aborcji za udział w jej dokonaniu, czy nie :D Ustawa wyraźnie mówi że lekarz ma obowiązek takiej informacji udzielić. Jeżeli lekarze decydują się tego nie robić, muszą godzić się na konsekwencje takiej decyzji. Jeżeli nie chcą konsekwencji - niech lobbują za zmianą treści ustawy ;)
Hvað segir tófa?...

-1
(+0|-1)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 10.06.2014 0:43:34
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Tu masz rację powinien poinformować. Nie musiał przeprowadzać ale to nie jego brocha czy ktoś wg niego zgrzeszy czy nie. Takich trzeba za ryj brać. Chodzi o tolerowanie poglądów a nie narzucanie na siłę i to tyczy się obydwu stron.
Akcje typu "Chrześcjanom wstęp na studia medyczne zabroniony" uważam za skrajne pojechanie po bandzie :P Trzeba to jakoś uregulować na spokojnie.
Kwiatki zdarzają się wszędzie nawet u lekarzy i pelęgniarzy/pielęgniarek niewierzących w nic. Przykład Łódzkiego pogotowia padł chyba wcześniej, lekarzy łamiących swoją przysięgę też zresztą nie brakuje. Mam nadzieję, że ta cała deklaracja będzie krokiem do uformowania przepisów prawnych gdzie dojdzie do porozumienia obu stron. Każdy ma prawo wszędzie wyznawać swoją wiarę i nie wolno żyda zmuszać do ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ bekonu :P Ani on nie może zakazywać innym go jeść. Deklaracja prawnego aktu nie ma ale może będzie impulsem do tego aby się nad stosownymi przepisami zastanowić co by ich nie przymuszać do pewnych rzeczy które są poblematyczne nawet wśród osób niewierzących, i aby oni nie narzucali innym swojego poglądu. Na tym właśnie polega najlepsza forma tolerancji wyznaczonej przez prawo w Rzeczypospolitej Obojga Narodów
Luteranie atakują Katolików?- wyrżnąć watażkę, oklepać po ryjach, paru dla przykładu powiesić
Katolicy atakują Luteranów?- Wyrżnąć watażkę, oklepać po ryjach, paru dla przykładu powiesić
W takim kraju jak nasz nie było miejsca na spory religijne :P
Divide et Impera - Dziel i rządź. Krajem wewntrznie rozbitym łatwo się rządzi i go okrada. PRzykro mi się robi skoro w takiej kwestii nawt widać że z solidarności narodu zostały popłuczyny...sąsiedzi się cieszą :rollk:

EDIT
Ps.
Coraz bardziej ten temat kojarzy mi sięz tym czasem :D

Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 10.06.2014 1:06:09
FABRICATI DIEM PVNC"

2
(+4|-2)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 10.06.2014 1:17:12
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
A teraz chwila prawdy

bababababababababa....

Lekarz nie bedzie leczył inaczej tylko dlatego że podpisał jakąś deklaracje.

Bedzie leczył tak samo po deklaracji, jak leczył przed deklaracją.

Skoro nie zrobił aborcji po podpisaniu, to tak samo nie zrobiłby jej przed.

Skoro nie wypisze tabletek po deklaracji, to znaczy ze przed jej podpisaniem też by ich nie przepisał.

Bo ta deklaracja nie zmienia jego przekonań, byl dokladnie taki sam przed, jak i po podpisaniu.

dziękuje dobranoc.

2
(+2|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 10.06.2014 1:23:16
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Przez 8 stron tematu kilka osób pierdoli takie ciężkie kocopoły od których się scyzoryk w kieszeni otwiera, wypowiadając się na temat o którym gówno wiedzą :facepalm: nie ma sensu więcej tego komentować.

0
(+0|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 10.06.2014 1:41:54
Panserbiorne
Zwierzę
No dobra… poczytałem sobie o tej deklaracji wiary i myślę sobie… że to jest wspaniała sprawa. Oczywiście wspaniała sprawa dla chrześcijańskich, głęboko wierzących rodzin które to być może potrzebują właśnie pomocy kogoś, kto myśli podobnie do ich samych. Takich lekarzy co to im sam Pan Bóg z nieba szepce co powinni robić, jak leczyć i jak pomagać. Jeśli tylko będą mieli zaraz przy wejściu do gabinetu informacje, że leczą „w zgodzie z Bożą wolą” to pójdę gdzie indziej. Mamy demokracje i mamy prawo do wyboru. Jeden lekarz na chore zatoki zaproponuje operacje chirurgiczną, inny chemiczną terapię a jeszcze inny zdrowaśki. Znachor na ten przykład może zalecić na podobne schorzenie koński mocz lub turlanie jajka po plecach.
W miejscu pracy człowiek przede wszystkim jest pracownikiem, dopiero potem samym sobą. Fajnie, że taka deklaracja pomaga wybranym lekarzom, ale niefajnie, że zaraz mogliby mi stwarzać problemy nie dając alternatyw. To trochę jak weterynarz muzułmanin który nie wyleczy Ci psa bo to nieczyste zwierzę… trochę słabo.
Nie podoba mi się natomiast to, że taki „uduchowiony” ginekolog mógłby mojej przyszłej pannie robić problemy z antykonceptami, Wiecie… ile można śmigać w kaloszu…
Aborcja… I tak jest nielegalna z tego co kojarzę, chyba że dziecko miałoby być z gwałtu czy zagrażać zdrowiu matki. Mnie osobiście nie podoba się unicestwianie życia, które ma szanse na normalny rozwój, ale nie mogę decydować za innych. Aborcja powinna głównie zależeć od matki dziecka… w sumie ma największe prawo do decydowania o losie płodu. Z in Vitro też powinno być podobnie, nikt nie ma prawa aby zabronić tego parze.
Eutanazja… Sam osobiście wolałbym chyba zostać dobity przez fachowego lekarza niż męczyć się z jakimś złośliwym raczyskiem i zdychać w bólu. W przypadku eutanazji ostatnie słowo powinno należeć do samego zainteresowanego. Tak wiem, są wyjątki gdzie ktoś nie jest w stanie decydować o sobie, no ale jak człowiek ma się męczyć, to może lepiej go uśmiercić? Tak sobie myślę po prostu.
Wszystko jest dla ludzi i wszystko jest przez ludzi. Tylko nie można za bardzo zwariować na swoim punkcie.
Biorę mój strach, moje upokorzenie
Kurszę je w pięści
Otwieram dłoń i oto
mam diament.
Mój diament to szał
Mam diamenty w oczach!

2
(+2|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 10.06.2014 6:08:07
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
http://fakty.tvn24.pl/ogl...nia,437583.html

Nóż się w kieszeni otwiera...


W publicznych szpitalach nie powinno mieć miejsca dla takich lekarzy, powinni realizować to, za co płaci NFZ - nie podoba się, to won do prywatnej praktyki.
Ostatnio edytowany przez Ryan dnia 10.06.2014 6:52:20
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+1|-1)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 10.06.2014 7:25:52
Hiena Pasiasta
Anthro
Cytat z "BlackFOX": (Link »)

Cytat z "Nico": (Link »)

Należy zdelegalizowac jakiekolwiek życie religijne i motywy religijne w świeckiej strefie państwa, państwo ma być bezwyznaniowe by mogło być neutralne, tutaj, lekaż neutralny nie jest.

Czytałem już wiele głupot, ale ta jest jedną z największych :-/k


Głupota? Ze religia ludzi w policji, wojsku, straży pożarnej, służbie zdrowia ma być wyrzucona gdyż może jak tutaj widać, wpływac na to, ze lekarz jawnie prosto w twarz olewa sobie prawo i jeszcze szpital go kryje? Sorry, prawo jest prawem, to w co wierzysz nie zwalnia cię z jego przestrzegania. Ustrój państwowy jest świecki, nie jesteśmy państwem z prawem religijnym jak kozojebostany gdzie masz prawo Shitariatu. Tutaj lekarz jawnie zgnębił swoją ofiarę, dwukrotnie złamał prawo i jeszcze udają, ze sprawy nie ma. Albo ze żydowski strażak w święty dzien nie przyjdzie do pracy bo nie wolno mu pracowac, ze muzułanin policjant nie przyjedzie do wezwania bo akurat wybił jego czas na modlitwe i musi te 20 minut spędzic na modleniu sie? Nie, religia nie ma miejsca w służbie publicznej.

Cytat z "Beowulf": (Link »)

Postulat nr 1:
Zwolnic lekarzy, ktorzy podpisali deklaracje wiary lub stosuja klauzule sumienia. Ciekawe kto wtedy bedzie nas leczyl i ile lat bedziemy czekac na zabieg.

Postulat nr 2:
"Zdelegalizowac jakiekolwiek zycie religijne i motywy religijne w swieckiej strefie panstwa, panstwo ma byc bezwyznaniowe"
Zakladajac ze zdecydowana wiekszosc spoleczenstwa (ktore wybiera do rzadu SWOICH przedstawicieli) przyznaje sie do bycia katolikami, a znaczna ich czesc chodzi do kosciola i czynnie uczestniczy w zyciu religijnym jakie konkretnie metody delegalizacji proponujesz? :)


Tak, jeżeli złamią prawo przez tą swoją deklaracje jako lekarz na państwowym lub gdzie NFZ placi za jego badania - Zwolnić i powinien stracić prawo wykonywania zawodu lub wypłacić swojej ofierze wysokie odszkodowanie jako rekompensate za celowe działanie przeciw zdrowiu i dobru pacjenta. Co jest sprzeczne z przysięgą którą składał.

Co do drugiego. Wiesz, marny trolling, 70% polskich katolikow to osoby wierzace niepraktukujące lub praktykujące okazyjnie. Instytucje państwowe - policja, straż, służba zdrowia mają być świecie, twoje zycie religijne ma nie ingerować w nie. Mozesz sobie wierzyć w co chcesz we własnym domu, ale w pracy zachowuj sie jak normalny człowiek. Delegalizacja? Prosta rzecz, pisze sie ze nie mozna manifestować swoich uczuć religijnych w pracy na państwowym garnuszku. Problem solved wraz z tą ♥♥♥♥♥♥♥ deklaracją wiary, a lekarze którzy ją podpisali powinni trafić pod lupę Kolegium lekarskiego, gdyż mogą z premedytacją działać przeciwko zdrowiu i zyciu pacjenta.

W polsce obecne prawo aborcyjne jest bardzo dobre, mimo to kobiety wciaz są robione w ♥♥♥♥♥ i muszą dochodzic swoich praw w trybunale praw człowieka. http://feminoteka.pl/aktu...nej-nastolatki/ - widać włąśnie ze NIE KAŻDY lekarz zgodnie z prawem usunie płód bądź wskaże kogoś kto to zrobi, a nawet niektórzy są na tyle gnojami ze wysyłają kobiete lub zgwałconą nastolatkę do księdza. Polecam sobie przeczytać ten artykuł. Odbija sie pacjenta dodająć mu traumy tak by grać na czas by nie mogła kobieta usunac. Tylko i wyłącznie KOBIETA ma prawo decydowac czy chce usunać ciaże czy nie jeżeli są temu poważne powody, patrz ze to moze zniszczyć jej zycie, zdrowie, bądź dobre imie. To wszystko.

nie wyzywamy Nie zgadzam sie na aborcje bo jakaś durna kretynka nie potrafi sie zabezpieczać, ze poszaleje sobie a potem aborcja, hulaj dusza piekła nie ma. Nie, aborcja jest jasno wyszczególniona w polskim prawie i 78% polaków popiera by takie prawo zostało w obecnym stanie i by go ani nie zaostrzać, ani nie złagodzić. BO jest dobry złoty środek. Nie podoba mi się w tym kraju wiele "tak bahdzo eułopejskich" zachowań na temat homoseksualistów, wymuszonej tolerancji, ETC. To moje poglądy ale jestem tolerancyjny i uznaje ze kazdy moze sobie życ godnie tak długo jak jego jestestwo mnie nie atakuje.

Moja matka przypłaciła prawie urodzenie mnie śmiercą, uwierz mi. Z perspektywy czasu gdyby bóg spytał mnie w tamtym momencie, czy wole ja zyc czy moja mama, to wolałbym by mnie usuneła by ratować swoje życie.
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 10.06.2014 12:44:04
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 10.06.2014 22:46:42
Sprawy dr Chazana ciąg dalszy. Sprawa rozwija się w bardzo ciekawą stronę. Zdeformowana ciąża jest skutkiem in vitro, co przemilczało większość mediów. Doczytajcie ten wywiad do końca, chociaż wkleję najciekawszy kawałek:

http://www.gazetaprawna.p...o-sie-chce.html

"Gdy etyk powiedziała, że Chazan zaproponował kobiecie pomoc w postaci zajęcia się dzieckiem i pozwolenia na godną śmierć, lekarz odparł: To jest pomoc? Matka tu się w ogóle nie liczy. To jest mięso, któremu można robić, co się chce!

Goście starli się jeszcze, gdy Terlikowska stwierdziła, że nie powinno się dopuścić do zapłodnienia in vitro, skoro kobieta nie miała ku temu wskazań, ponieważ poroniła dwie pierwsze ciąże. – Może zapytajmy się Pana Boga, dlaczego poroniła te dwie pierwsze ciąże! – stwierdził prof. Dębski. I dodał po chwili. – To nie fair, że dziecko ma takie wady. Bardzo proszę mieć zastrzeżenia do tego tam na górze, że są takie wady. To jest zupełnie nie fair – mówił rozemocjonowany."
Ostatnio edytowany przez Beowulf dnia 10.06.2014 22:49:39

1
(+1|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 12.06.2014 16:02:58
Hiena Pasiasta
Anthro
Typowe naciąganie mediów wszystkiego... eeeeh.


Zdeformowana Ciąża nie musi być skutkiem Invitro. Tylko tego, ze coś jest powalone z czyimiś komórkami. Jakby miała dwie pierwsze ciąże zdeformowane i poroniła naturalnie, a pewnie tak było, to czyja twoim zdaniem by to była wina? Też Invitro? Boga? Księdza, doktora, pani Jadzi z warzywniaka? Nie. Po prostu mają wadliwe komórki i tyle, jest to ich wina, choć nie zamierzona w żadnym stopniu a także jednocześnie, to nie jest ich wina, bo nie mogą nic z tym zrobic.

Więc, skoro im Invitro nie pomogło to niestety zostaje im juz tylko adopcja, jezeli całkowicie nie mają do tego predyspozycji. Imo, powinna się też wysterylizowac, nie widze sensu katowania nienarodzonych dzieci i robienie sobie problemow w imie czyjejś ambicji jezeli potwierdzone jest juz dosyc dobrze, ze nie mają szans na zdrowe potomstwo, to przykre, ale niestety też tak sie dzieje.

Fakt, ze wczesniej było invitro a teraz aborcja to celowe zderzanie faktów ktore tak naprawdę nie mają nic ze sobą wspólnego xD Służy to tylko pokazaniu kogoś/czegoś w złym świetle i rzuceniu na siebie zwolenników obu metod. Ta cała sytuacja... cóż... jest chora. Zachowanie lekarza i całej reszy... Czasami nawet mi brak słów.


Co do tego ich starcia... Ciężko mi mieć jakieś zdanie, za niektóre teksty powinien w mordę dostać bo nie wiadomo czy to jego zdanie prywatne, czy opinia na podstawie sytuacji. Konował Chazan powinien stracić możliwość wykonywania zawodu do momentu aż sąd i kolegium lekarskie wyjaśnią całkowicie sprawę, jest jawne podejrzenie, ze działa on celowo przeciwko zdrowiu pacjenta.

Mnie i tak rozbawia do łez jedna rzecz, tacy obrońcy życia całkowicie i fanatycznie bronią zycia nienarodzonego, a potem podnosza nogę i olewają sprawę nie interesujac sie kto to dziecko bedzie miec, czy bedzie miec opieke, czy bedzie zdrowe i miało mozliwosc rozwoju. Czy zostanie wywalone do okna zycia i zostanie patologią w bidulu.

To juz ich nie interesuje zupełnie. Grunt to narzucać innym siłowo, że są źli i w ogole.

Niech lepiej pilnują swojego nosa.

PS. Beowulf - jezeli uwazales, ze to siekierezada co przeczytaleś, to po tym ♥♥♥♥♥♥♥♥....


Zgwałconej 11-letniej dziewczynce powinno się dać szansę urodzić dziecko – twierdzi Czesław Hoc, lekarz i poseł PiS z okręgu koszalińskiego, który właśnie podpisał Deklarację Wiary. Jego zdaniem, "aborcja będzie dla niej kolejną traumą, fundowaną przez współczesny świat", a jeśli urodzi, "po dziecko ustawi się kolejka" - czytamy na wyborcza.pl.

Poseł PiS jeszcze niedawno twierdził, że nie musi podpisywać się pod Deklaracją, ponieważ zawsze kierował się w pracy zasadami wiary. Teraz zmienił zdanie. - Zrobiłem to w imię solidarności, gdy zobaczyłem, jak piętnowani i prześladowani są ci, którzy ją podpisali – tłumaczy.

Komentując sprawę wydania zgody na aborcję u zgwałconej 11-latki powiedział, że nawet w tak ekstremalnej sytuacji jest przeciwko usuwaniu ciąży. - Ta dziewczynka jedną traumę już przeżyła - gwałt. A teraz współczesny świat oferuje jej drugą traumę - aborcję - wyjaśniał Hoc.

- Powinna zostać otoczona opieką psychologa i innych lekarzy i urodzić. Po to dziecko ustawi się kolejka chętnych do adopcji, a może być również tak, że w tej dziewczynce obudzi się instynkt macierzyński. Skoro w tak młodym organizmie doszło do owulacji, to znaczy, że jest on przygotowany fizjologicznie do urodzenia. Dlaczego w barbarzyński sposób mamy zabijać niewinne dziecko? Ono nie odpowiada za to, że do gwałtu doszło – dodał.

Bulwersujące wydarzenia miały miejsce w Wągrowcu w Wielkopolsce. 11-latka została zgwałcona przez dwóch kuzynów w wieku 14 i 15 lat. Dziewczynka zaszła w ciążę. Sąd rejonowy "na prośbę rodziców wydał zgodę na przeprowadzenie aborcji u małoletniej poniżej 13. roku życia".

(JM)


jprd.
Ostatnio edytowany przez Nico dnia 12.06.2014 16:31:14
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

1
(+1|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 12.06.2014 17:24:14
Lew
Fajna rodzinka
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

0
(+0|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 12.06.2014 18:29:44
Cytat z "Nico": (Link »)

Ciach

Komentując sprawę wydania zgody na aborcję u zgwałconej 11-latki powiedział, że nawet w tak ekstremalnej sytuacji jest przeciwko usuwaniu ciąży. - Ta dziewczynka jedną traumę już przeżyła - gwałt. A teraz współczesny świat oferuje jej drugą traumę - aborcję - wyjaśniał Hoc.

- Powinna zostać otoczona opieką psychologa i innych lekarzy i urodzić. Po to dziecko ustawi się kolejka chętnych do adopcji, a może być również tak, że w tej dziewczynce obudzi się instynkt macierzyński. Skoro w tak młodym organizmie doszło do owulacji, to znaczy, że jest on przygotowany fizjologicznie do urodzenia. Dlaczego w barbarzyński sposób mamy zabijać niewinne dziecko? Ono nie odpowiada za to, że do gwałtu doszło – dodał.

Bulwersujące wydarzenia miały miejsce w Wągrowcu w Wielkopolsce. 11-latka została zgwałcona przez dwóch kuzynów w wieku 14 i 15 lat. Dziewczynka zaszła w ciążę. Sąd rejonowy "na prośbę rodziców wydał zgodę na przeprowadzenie aborcji u małoletniej poniżej 13. roku życia".

(JM)[/b]

jprd.


To zupelnie inna sutuacja niz tamta.
Dziewczynka zostala zgwalcona. Zgodnie z prawem ma mozliwosc usuniecia ciazy za zgoda rodzicow.
Jezeli urodzi zdrowe dziecko faktycznie jest na nie kolejka chetnych.
Na tym forum mowi sie duzo o wolnosci sumienia i wyboru.
Wedlug mnie kluczowa tu powinna byc decyzja przyszlej matki, podjeta po konsultacji z rodzicami, lekarzami i psychologami.
Jezeli ciaza nie bedzie zagrazac jej zyciu i zdrowiu moze podjac decyzje ze chce urodzic to dziecko, wychowac je lub oddac. Sadze, ze pomimo 11 lat ma juz swiadomosc konsekwencji podejmowanych decyzji.

0
(+0|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 13.06.2014 14:19:34
Hiena Pasiasta
Anthro
Jeżeli nie umiesz czytać to możliwe że umknęło Ci już, że przeszli całą drogę sądową by móc to gówno z niej usunąć. Więc wnioskuje, ze chyba tego nie chcą.
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Lekarska deklaracja wiary
Wysłano: 13.06.2014 14:56:12
Cytat z "Nico": (Link »)
Jeżeli nie umiesz czytać to możliwe że umknęło Ci już, że przeszli całą drogę sądową by móc to gówno z niej usunąć. Więc wnioskuje, ze chyba tego nie chcą.


W tej sytuacj może szukać lekarza, który jeszcze nie podpisał deklaracji wiary. Kropka.

Opinia sędziego w sprawie Chazana. Zasadniczo nic poważnego mu nie zrobią, chyba że sprawa będzie bardzo rozdmuchana w mediach i wywoła liczne protesty przeciwko lekarzowi, a sąd udowodni mu celowe narażenie życia nie tylko tej pacjentki.
Atak na deklarację wiary wywołuje opór silnego lobby medycznego, dla którego jest ona wygodna bez względu na przekonania religijne. Kościoł w Polsce ma ciągle duży wpływ na politykę i również wspiera tych lekarzy co widać w mediach. Scena polityczna czyli wola ludu też skręca w stronę prawicy.

Ludzi bardziej obchodzi to, że nie mają na leki, muszą latami czekać na zabieg, dostęp do badania czy specjalisty. Zaczynają ruszać procesy o refundacje leczenia w EU z NFZ. W tej sytuacji problem jakiś pojedyńczych aborcji z kasy państwa jest mało istotny.

Milknę już w tej dyskusji i czekam na rozwój sytuacji oraz rozstrzygnięcie ewentualnego procesu.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<1...5678


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane