Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym



0
(+0|-0)
Chłodzenie - Ubranie i chłodnice.
Wysłano: 6.06.2014 14:19:38
Hiena Pasiasta
Anthro
Hya!

Z racji ze zabralem sie na bardzo poważnie za zorganizowanie suita to także zostałem ostrzeżony na kilku meetach o przegrzewaniu się, zwłaszcza ze ja mam nieco wyższą stałą temperaturę ciała (~37) z racji choroby genetycznej i generuje kosmiczne ilości ciepła.

Ogólnie z paramilitarki mam doświadczenie z odzieżą termoaktywną badź strojami nylonowo-jedwabnymi pod mundur. Tutaj jednak chciałbym sie spytać czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie i ewentualne sugestie użytkowe, nie tylko w strojach ale i w ogólnym dbaniu o siebie podczas suitowania?

Też czy lepiej odzież termoaktywną o zwiększonym czynniku parowania/schnięcia potu warto mieć dlugie rękawy i nogawki czy jakieś inne konfiguracje?


Tak PS.
W uk ostatnio miałem okazje dzięki uprzejmości jednego futerka, ktore to przyniosło na meet, mogłem ponosic EZcooling Vest które jest dedykowane specjalnie dla fursuiterów i musze przyznac, ze mimo zaporowej ceny 270 funtów to na samą paramilitarkę bym to nabył, mimo 28 stopni, pełnego słońca i zapiętej pod szyję arafaty + skórzanej czarnej kurtki udało mi się tylko spocić szyję. Przegrałem zakład ale jestem pod wrażeniem tego sprzętu.

http://www.ezcooldown.eu/pcm-vest.html
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Chłodzenie - Ubranie i chłodnice.
Wysłano: 6.06.2014 19:40:20
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Osobiście przeważnie noszę bieliznę termoaktywną, daje radę chociaż od pewnej temperatury i tak nic nie będzie już pomagać :) Przynajmniej pot będzie miał w co wsiąkać.

Sporo osób z tego co widzę używa zwykłego nylonu z elastanem, trudno mi powiedzieć co może to dawać w stosunku do bielizny termoaktywnej.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

1
(+1|-0)
Re: Chłodzenie - Ubranie i chłodnice.
Wysłano: 6.06.2014 22:13:45
gronkowiec
Anthro
Suita nie mam, ale wiem jak nieprzyjemna jest zwiększona aktywność fizyczna w wysokich temperaturach bądź pełnym słońcu. W czasie meczu futbolu amerykańskiego jako sędzia przebiegam ok. 10 km. W takich warunkach testowałem ostatnio koszulkę Heatgear Compression pod standardowa koszulka. Powiem, że jestem pod wrażeniem efektywności z jaką odprowadza ona pot i ciepło. Przez cały czas czuje przyjemny chłód, a pot odparowuje niezwykle szybko. Po meczu koszulka była ledwo wilgotna, podczas gdy wcześniej używają bawełniana koszulkę mogłem wyrzynać jak po praniu. Myślę, że i e fursuitach taka koszulka dobrze się sprawdza.
| |
Podpis zastępczy v2.04

 Aby pisać należy być zalogowanym


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane