Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<12


0
(+0|-0)
Re: Pixel Art - temat ogólny i porady
Wysłano: 3.02.2016 23:34:02
Wilk
Anthro
Cytat z "Sheribonbon": (Link »)
Nie, nie jestem z elity. To co pisałam odnosi się do samej genezy pixel-artu. Nigdzie nie napisałam, że to jest jedyna słuszna teoria. To jest forum i jest po to by dyskutować a dyskusja mimo wszystko opiera się na obronie swojego stanowiska.
I nie, nie wydaje mi się, że coś już potrafię bo wiem, że coś już potrafię. Nie jestem mistrzem, daleko mi do mistrzostwa ale to nie znaczy, że nie umiem kompletnie nic.
Jeśli masz inne zdanie to z chęcią wysłucham o ile odnosi się to do pixelków a nie mojej osoby :)

1. Napisałem wyraźnie, że nie krytykuję pixel artu - pixel art to nie pępek świata.
2. Najpierw piszesz, że pixel art to dokładnie X robiony w sposób Y, a teraz się wycofujesz. Dlaczego?
3. Nie będę krytykował Twoich dzieł, jeśli o to Ci chodziło.

Najpierw nauczycielskim tonem ostro podkreślasz swoje zdanie i krytykujesz innych; wywołana do tablicy, kładziesz uszy po sobie i wraca Ci chęć do ugodowej dyskusji. Słabo to wygląda.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

2
(+2|-0)
Re: Pixel Art - temat ogólny i porady
Wysłano: 3.02.2016 23:43:30
Kuna domowa
Zmiennokształtny
Uważam, że post Ritki z tutorialami jest pomocny, to raz.
Dwa, jeśli ktoś chce się zacząć bawić w pixeliki, to proponuję mu poszukać jeszcze dodatkowych tutków i spróbować swoich sił, żeby sprawdzić cierpliwość (bo trzeba jej DUŻO), na bazach, które oferują różni rysujący na deviantarcie do darmowego użytku (najczęściej zasady jak korzystać, umieszczają w opisie).
Trzy, da się robić na warstwach, zależy od programu, w jakim pracujemy i od pędzli. W SAIu wystarczy odpowiednio poustawiać binary pen, w medibangu jest ta siateczka (nie pamiętam jak ona się nazywa, jako pierwsza warstwa automatycznie wchodzi), więc też odpowiednie ustawienie pędzla i ułatwienie dodatkowe w postaci backgrounda też jest.
Cztery, życzę powodzenia z góry wszystkim, którzy chcieliby spróbować się z tym rodzajem twórczości, ja nie dałam rady, zbyt mało cierpliwości :-Pk

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Pixel Art - temat ogólny i porady
Wysłano: 3.02.2016 23:49:55
Eh, nie pisałam nic takiego. Wspomniałam tylko o pewnych zasadach. W moich wypowiedziach chodziło mi głównie o ten klasyczny, czysty pixel-art. Moim błędem jest, że tego nie zaznaczyłam. Było to dla mnie zbyt oczywiste by znać chociaż te podstawy, genezę.
Cały czas byłam nastawiona na ugodową dyskusję. Charakter rozmowy się zmienił kiedy zaczęto wmawiać mi, że się oburzyłam. Dalej nie wiem co jest takiego rażącego w moich postach.
Dyskusja czasem ma dość ostry charakter, takiej byłam nauczona ale nigdy nie piszę, że moja prawda jest jedną jedyną. Masz inne zdanie? Ok, podyskutujmy o tym ale ja dalej będę bronić swojego stanowiska póki nie zagną mnie inne argumenty. Żadne argumenty nie padły w tamtej rozmowie więc dalej upieram się przy swoim.

7
(+7|-0)
Re: Pixel Art - temat ogólny i porady
Wysłano: 4.02.2016 0:03:15
Wilk
Anthro
Cytat z "Sheribonbon": (Link »)
Eh, nie pisałam nic takiego. Wspomniałam tylko o pewnych zasadach. W moich wypowiedziach chodziło mi głównie o ten klasyczny, czysty pixel-art. Moim błędem jest, że tego nie zaznaczyłam. Było to dla mnie zbyt oczywiste by znać chociaż te podstawy, genezę.
Cały czas byłam nastawiona na ugodową dyskusję. Charakter rozmowy się zmienił kiedy zaczęto wmawiać mi, że się oburzyłam. Dalej nie wiem co jest takiego rażącego w moich postach.
Dyskusja czasem ma dość ostry charakter, takiej byłam nauczona ale nigdy nie piszę, że moja prawda jest jedną jedyną. Masz inne zdanie? Ok, podyskutujmy o tym ale ja dalej będę bronić swojego stanowiska póki nie zagną mnie inne argumenty. Żadne argumenty nie padły w tamtej rozmowie więc dalej upieram się przy swoim.

W sumie to już nie wiem, przy czym się upierasz, bo chyba już wszystkiego się wyparłaś.
Dzięki za rozmowę.
Mój plan to życia ram wyłamać
Realności dzienny kicz.

Galeria na Polfurs
FurAffinity | DeviantArt | InkBunny | Weasyl | FaceBook

2
(+2|-0)
Re: Pixel Art - temat ogólny i porady
Wysłano: 4.02.2016 14:06:39
Avian
Anthro
Tylko arty bez filtrów i warstw są koszerne :D

9
(+9|-0)
Re: Pixel Art - temat ogólny i porady
Wysłano: 4.02.2016 15:49:59
Smok Serwisowy
Cytat z "WilkołakNerevar":
Te zasady zostały wymyślone po to, aby pixel arty nie były zbyt łatwe do wykonania :rollk: ?


kiedyś pixelarty się układało po pixelu w paincie bo nie było na to szybszego sposobu ani oprogramowania. dziś w gamedevie jedynymi wyznacznikami są czas i jakość więc każdy developer ma totalnie w dupie czy układasz arta pixel po pixelu w paincie czy wylewasz go w photoshopie z bucketa czy robisz go w 3d i renderujesz o ile jesteś w stanie to zrobić szybciej niż twój kolega i w tej samej lub wyższej jakości. Stąd nie chciał bym powyższych zasad nazywać farmazonami... pewnie jest jakaś pixelartowa sekta zrzeszająca wyznawców "jedynego słusznego pixelartu' układanego w paincie z szybkością nie większą niż 1 pixel na 64 sekundy.... ale na pewno nie ma ona nic wspólnego z tym jak się je robi dziś do większości gier.
Ostatnio edytowany przez Smok dnia 4.02.2016 15:51:46
I'm Winston Wolfe.
I solve problems.

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<12


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane