Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 22.03.2008 15:35:14
Wilk
Anthro
Ej ale oni naprawdę tego szukają :-Dk

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 22.03.2008 17:06:18
Wilk
Zwierzę
Cytat z "Gabi":
Zamknijcie ten temat bo to już jest śmieszne ;]


nie ma mowy, właśnie dlatego!
0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 22.03.2008 17:55:27
Cytat z "Koniar":
O tak. Ponoć te powodzie, huragany i susze to właśnie efekty ocieplenia się klimatu. Co do susz i topnienia śniegu się zgodzę,ale nie mogę uwierzyć w to,że ocieplenie się klimatu powoduje huragany i trzęsienia ziemi :-?k Może mi ktoś wyjaśnić jakim cudem niby to prawda?


Huragany: wywoływane znacznymi różnicami temperatur pomiędzy masami wody, w efekcie nad tą wodą masy zimnego (gęstszego, cięższego, pod wyższym ciśnieniem) powietrza ścierają się z masami powietrza gorącego, gwałtowne skroplenie, potężne wiatry.

Ocieplenie globalne: kra lodowa, góry lodowe, lodowce arktyczne rozłamują się gwałtownie i niesione prądami oceanicznymi wpływają w obszary tropikalne, gdzie topiąc się gwałtownie obniżają temperaturę wody.

Teraz dla wyobrażenia...

Cytat:

Ciepło właściwe wody: 4.184 J/g*K
Ciepło topnienia lodu: 334 J/g

334/4.184 = 79.82K

Innymi słowy, bryła lodu o masie 1 grama wrzucona do 1 grama wody o temperaturze 80 stopni celciusza roztopi się schładzając tę wodę do 0C.


Dodatkowo
Ciepło właściwe powietrza: 1.0035 J/g*K
Gęstość powietrza: 1.2 g/L
czyli ciepło właściwe litra powietrza to 1.2042 J/L*K

Gęstość wody: 1000g/L
Ciepło właściwe: 4.184 J/g*K
czyli ciepło właściwe litra wody to 4184 J/L*K


4183/1.2 = 3483
ciepło właściwe litra wody jest 3483 razy większe od ciepła właściwego litra powietrza..

Jeden litr wody ogrzany o 1 stopień celciusza jest w stanie ogrzać prawie 3500 litrów powietrza o ten 1 stopień.

Razy 80 za lód...

stopienie 1 litra lodu pochłania dość ciepła żeby schłodzić 280,000 litrów powietrza o 1 stopień.

stopienie góry lodowej wielkości kilometra sześciennego (czyli takiej przeciętnej) wystarczy do schłodzenia 28,000 kilometrów sześciennych powietrza o 10 stopni.

(ile to jest? obszar 50x50km, wysokość 10km.)





To w zupełności wystarczy żeby wywołać niewielki huragan. Daj kilka większych gór lodowych albo naturalne predyspozycje terenu do generowania pomniejszych huraganów i huragan będzie dużo większy.


Co do trzęsień ziemi - powierzchnia Antarktydy to 14,000,000 km². Jeżeli wskutek odparowania ubędzie z niej 1 milimetr lodu z powierzchni, jej nacisk na skorupę ziemską zmniejszy się o 14,000,000,000 ton. Jak myślisz, jak wpłynie to na naprężenia pomiędzy płytami tektonicznymi z którymi graniczy płyta antarktyczna?


Cytat:
Szczerze? Jestem dużo spokojniejszy niż kilka minut temu ;P A efekty - masz na myśli tą większą ilość promieniowania z kosmosu? No i ciekawe, jak takie coś wpłynie na istoty żywe, nie tylko na ludzi. Żeby nie było potem tak, że kilka gatunków zwierząt wyginie.


Trochę wyginie. Raczej takie bardziej czułe na promieniowanie (jakieś gatunki meduz...) i wystawione stale na światło słoneczne (węże pustynne). Roślinom w to graj, więcej energii do absorbowania. Reszta będzie się musiała dostosowywać ewolucyjnie. Sporo wyginie ale gatunki raczej przetrwają.

Cytat:
Poza tym coś czuję, że naukowcy znajdą sposób na większe ograniczenie dostępu tego promieniowania do Ziemi.

Kopuły osłaniające miasta, pojazdy, ubrania i kremy ochronne oraz lekarstwo na raka który będzie podstawowym efektem, ale raczej łańcuchów górskich i pustyń chronić nie będą.
--sf.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 22.03.2008 18:22:13
Cytat z "Vethuleion":
Cytat z "Koniar":

Cytat z "judas666":
Efekty zmiany klimatu są widoczne.

Co do susz i topnienia śniegu się zgodzę,ale nie mogę uwierzyć w to,że ocieplenie się klimatu powoduje huragany i trzęsienia ziemi :-?k Może mi ktoś wyjaśnić jakim cudem niby to prawda?

Widać nie uważałeś na geografii.


Nie. Po prostu moja klasa jest do tyłu z wieloma przedmiotami, a to przez częste L-4 nauczycieli oraz niepełne podręczniki. Do tyłu moja klasa jest też m.in z biologii, chemii... W sumie szkoda,bo na egzaminie próbnym były pytania związane z tym,o czym nie miałem. I oto jak bardzo niska jest polska edukacja ;P



Sharpy thx za wyjaśnienie ;)

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 22.03.2008 19:49:53
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Cytat:
Ziemia, rok 80386. Ludzkość wymarła tak dawno, że nikt już nie pamięta, czym to było spowodowane. Pamiętać to mogłyby myszy, które zajęły miejsce istot rozumnych po wyginięciu ludzi, ale 10000 lat temu mysia cywilizacja padła na skutek wojen rasowych i religijnych. W tym czasie biosfera Ziemi była już nieomal całkowicie unicestwiona. Najdłużej przetrwały karaluchy, ale 1000 lat temu zszedł z głodu ostatni z nich. Nad martwą planetą wstaje słońce, zalewając pustynię zabójczymi promieniami przez pozbawioną powłoki ozonowej atmosferę. Wiatr niesie radioaktywną sól ponad tumanami kurzu skrywającego ruiny dawnych miast.
Nigdy, nigdy więcej na tej planecie nie pojawi się życie. Miliardy żywych organizmów zginęły, obróciły się w proch i pył, w nicość. Słychać tylko świst wiatru nad kłębami pyłu...
Nie! Nie tylko! Gdzieś w oddali słychać rytmiczne uderzenia werbla!
...
To baterie Energizer wciąż działąją i działają!!!


A ja tam chciałbym dożyć końca świata. Ale jakoś tak późną starością ;)

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 22.03.2008 20:09:13
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Lol... atmosfera sie odbudowywała po gorszych rzeczach niż człowiek :P
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 22.03.2008 20:40:51
Ocelotek
Anthro
http://pl.youtube.com/watch?v=a8oe-CSA4wQ Najlepsze rozwiązanie globalnego ocieplenia. To takie proste.
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=a8oe-CSA4wQ

Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 22.03.2008 23:16:49
Lygrys Polski
Anthro
Gabi dla czego mielibyśmy zamykać ten temat ? na całym forum są gorsze tematy... a ten przynajmniej śmieszy, to chyba dobrze nie ?

Cytat:
Hmm ja też słyszałem opcję, że gdy USA będzie rządził czarny i zostanie wybrany nowy papież (ten po Benedykcie) to ma nastąpić "koniec świata"


To Nostradamus, pisze że gdy umrze papież z małego kraju w europie (polska) Wybiorą nowego z "czarnego lądu" 7 lat później będzie koniec świata.
Niektórzy twierdzą że niemcy to czarny ląd bo wojna i takie tam... jednakże w 2012 mija 7 lat od śmierci Karola Wojtyły.
Ale jakby się zastanowić to całkiem fajny byłby taki "refresh", dużo ludzi zginie... (dobrych... ale także i złych ludzi) może wreszcie na naszej planecie zapanowałby pokój ład i harmonia?

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 23.03.2008 0:42:44
Lew
Judas66 - stare ale jare ;)

Redi - co to teg oco pisze Nostradamus, to zdaje sie, że każdy może sobie to tłumaczyć jak chce. Te wizje są (ponoć, nie czytałem) tak pokręcone, że pozostawiają absolutną dowolność w sferze tłumaczenia i interpretacji...
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 23.03.2008 7:31:36
Taa, Nostradamus to prawdziwa kopalnia sensacji...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 23.03.2008 9:26:54
Cytat z "Redi":
Ale jakby się zastanowić to całkiem fajny byłby taki "refresh", dużo ludzi zginie... (dobrych... ale także i złych ludzi) może wreszcie na naszej planecie zapanowałby pokój ład i harmonia?


Wątpię w to Redi. Ludzie staraliby się za wszelką cenę przywrócić taką liczbę ludzi,jaka jest obecnie,czyli żeby ludzi było miliony,a nie setki. Potem ktoś chciałby zająć rolę władcy i byłyby bójki o to,kto będzie szefem grupy. Będzie coś w stylu watahy wilków. No i zawsze ktoś zły spróbuje skorzystać na tej tragedii np.kradnąc sprzęt itd. tak jak było m.in przy erupcji wulkanu w Los Angeles*.


* Mowa o scenie z filmu "Wulkan", który był emitowany niedawno na antenie Polsatu.

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 23.03.2008 9:59:44
Ocelotek
Anthro
Redi, żeby zapanował ład i porządek wszyscy ludzie musieli by zginąć :3 Zagraj w Fallouta i zobacz jak by to prawdopodobnie wyglądało minus radiacja.

Koniar, ludzi są miliardy.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 23.03.2008 15:24:33
wilk
Zmiennokształtny
Koniec świata? Znaczy Apokalipsa? No, ma być niebawem, choć tak naprawdę nie wiadomo kiedy. A tę datę to wyznaczono chyba dlatego, że ktoś powiedział "Euro 2012 w Polsce? No koniec świata!" ;-P

Ja tam w żadne przepowiednie nie wierzę. Ot, zabobony. ;-P

Aczkolwiek, owszem - Apokalipsy wyczekuję i doczekać się nie mogę. :-) Mam nadzieję, że przyjdzie kiedy będę jeszcze na tyle młody, by wziąć udział w bitwie pod Harmageddonem (Megiddo, jak kto woli - dolina 30 km od Jerozolimy na pn-zach... o ile pamiętam. ;-) ). Ale kiedy przyjdzie, wtedy przyjdzie. Ja będę czekał, będę czujny i będę się ćwiczył w walce, by móc stanąć po stronie wojsk Światła.

A tak BTW - do wszystkich, którzy nadal tkwią w przekonaniu, że religia i nauka są sobie przeciwne: http://wiadomosci.onet.pl/1715698,11,item.html
Soli Deo gloria!

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 23.03.2008 15:37:21
Lew
Cytat z "woskar":

Aczkolwiek, owszem - Apokalipsy wyczekuję i doczekać się nie mogę. :-) Mam nadzieję, że przyjdzie kiedy będę jeszcze na tyle młody, by wziąć udział w bitwie pod Harmageddonem (Megiddo, jak kto woli - dolina 30 km od Jerozolimy na pn-zach... o ile pamiętam. ;-) ). Ale kiedy przyjdzie, wtedy przyjdzie. Ja będę czekał, będę czujny i będę się ćwiczył w walce, by móc stanąć po stronie wojsk Światła.


Serio?

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 23.03.2008 15:48:04
Czlowiek
Człowiek
Jeżeli chodzi o Nostradamusa to jego przepowiednie sięgają nieco poza rok 3000 tak więc przypisywanie mu przepowiedzenia końca świata w 2012 roku to nadużycie.
Natomiast co do daty 21.12.2012 to wtedy mniej więcej kończy się tzw Wielki Cykl kalendarza Tolteków/Majów/Azteków i tyle, potem reset kalendarza i początek nowego Wielkiego Cyklu.
A ze są ludzie lubiący czesać kasę na sensacyjnych książkach tudzież naiwniakach płacących na fundacje rzekomo szukające sposobu zapobieżenia zagładzie w tym czasie to no cóż......

Osobiście jestem otwarty na możliwość ze wtedy nastąpi coś miłego ale raczej stawiałbym na jakiś kolejny etap w rozwoju globalnej noosfery ale napewno nie żaden koniec świata.
Polecam materiały Institute of Noetic Science.

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 23.03.2008 15:48:41
Ocelotek
Anthro
Earth and sea cower from my screams
As I climb into the skies
Atop sins towered heaven high for me
From whence I see no reason why
I should not smite with vengeance
And hurl thieves down from paradise
For storms before were as nothing more
Than a breeze next to this night

I am Methuselah of the Tribulation
The Moonchild come to harm
A riot of stars shaken from their station

The choking smoke of Jerusalem burning
Six vices become wrath

And though half-blind with ravening
Like Phineus now I see
The end declared from the beginning
Love won through my defeat
But now I fear I will never peer
On Her radiance again
I shall glimpse instead, the slurried red
Of faces pressed to bloodstained panes

Betrayed and played by God
Who alone but He
Scapegraced and goated me?
Now I wish to piss on His parade

Angels, clawed with burnished wings
Still loyal, kiss the seal
Bent on knees and harrowing
Promise overkill

Know that you shall die like whores
And the cries of your writhings shall rise
To please their Lord...
So before the sword
Side with me in slaughter

I am Methuselah of the Tribulation
The Moonchild come to harm
The spoken horns of desolation

Drink the pouring of my fury
Those darkened waters spur
The brink of war as my judge and jury
And rapist executioner
Our time is short, the horsemen ride
A foul-breathed chora howls, besides
Damnation and a day has passed
This divine right to genocide

Weld the gates to heaven shut
The abyss leers in hissing ruts
Unhilt the black grimoire of death
Inscribe all names that God has left

I lived the dream of nymph and men
But now the nightmares come again

Now the nightmares come again...


W wojnie nie ma dobrej i złej strony, w wojnie są tylko mordercy.
Heal PF
Make it a better place
For you and for me
And the entire furry race
There are furrys fighting
If you care enough
For the fandom
Make a better place
For you and for me

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 23.03.2008 15:49:45
Wiem kto na pewno będzie zadowolony z końca świata,czyli z apokalipsy :D Pani Frał z Włatc Móch ;P Ale ona chyba będzie zła,że to nie ona ją spowoduje ;P

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 29.03.2008 20:27:10
Mephitisianin
Anthro
No cóż, jeśli o mnie chodzi, to ja już się pogodziłem z tym, że będzie Armageddon. Co prawda smuci mnie, że tylu rzeczy nie zdążę zrobić, ale widocznie przeznaczenie tak chciało. Gdy nadejdzie czas, ja będę siedział na dachu mego domu i wypatrywał tego, co nastąpi...
"[…]Życie jest tylko przechodnim półcieniem,
Nędznym aktorem, który swoją rolę
Przez parę godzin wygrawszy na scenie
W nicość przepada - powieścią idioty,
Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą."

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 29.03.2008 20:36:42
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Akurat jesli chodzi o rok 2012 to w pełni szanuję to że ktoś wierzy w koniec swiata. Ja jestem sceptykiem ale po prostu nic nie mowie i czekam. Ciekaw jestem tylko co zrobią maniacy tej teorii gdy nic się nie stanie? Obawiam się że może byc tak jak w przypadku świadków Jehowy i ich końca swiata: Nie ziścił się? Poczekają na kolejny który "juz na pewno" bedzie : >
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 29.03.2008 20:41:09
Mephitisianin
Anthro
Cytat:
Obawiam się że może byc tak jak w przypadku świadków Jehowy i ich końca swiata: Nie ziścił się? Poczekają na kolejny który "juz na pewno" bedzie : >

Swoją drogą ja też się zastanawiam co zrobię, jeśli wszystko okaże się jednak wielkim picem. Pewnie siedząc na tym dachu zmarznę na kość, aż wreszcie wstanę i wrócę do domu, mrucząc różne obelgi pod adresem naukowców, filozofów, Majów, Egipcjan i innych. :)
"[…]Życie jest tylko przechodnim półcieniem,
Nędznym aktorem, który swoją rolę
Przez parę godzin wygrawszy na scenie
W nicość przepada - powieścią idioty,
Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą."

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 29.03.2008 20:43:43
Tinker Pony
Zmiennokształtny
W 2012 to będziesz się śmiał czytając tego posta i zastanawiając się, jakie pierdoły gadałeś jak byłeś mały :P

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 29.03.2008 20:44:17
Szeregowy Spizgalski
Tak.
Pozatym to nie musi byc destrukcja tylko to może byc koniec świata jaki znamy. Może cos sie zmieni.... moze na lepsze. Moze wszyscy zmienimy sie w nasze fursony.. moze *ziemia do Wolfhearta, zejdz na ziemie...*
ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΚΟΔΑΙΜΟΝΟΣ

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 29.03.2008 20:46:29
Mephitisianin
Anthro
Cytat:
(...) jakie pierdoły gadałeś jak byłeś mały

Wypraszam sobie. Mam metr siedemdziesiąt wzrostu. ;-)k
"[…]Życie jest tylko przechodnim półcieniem,
Nędznym aktorem, który swoją rolę
Przez parę godzin wygrawszy na scenie
W nicość przepada - powieścią idioty,
Głośną, wrzaskliwą, a nic nie znaczącą."

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 29.03.2008 21:02:52
Tinker Pony
Zmiennokształtny
Tak naprawdę Koniec Świata już nastąpił. Tylko my go nie zauważyliśmy. Teraz mamy drugą szansę na udowodnienie, że jesteśmy godni istnieć.
//z cyklu proroctwa salvii divinorum ;)

0
(+0|-0)
Re: Koniec Świata
Wysłano: 29.03.2008 21:18:51
Arachne
Taur
Cytat z "stanley":
Tak naprawdę Koniec Świata już nastąpił. Tylko my go nie zauważyliśmy. Teraz mamy drugą szansę na udowodnienie, że jesteśmy godni istnieć.


Podobną teorię wyznawali wikingowie. Zdaje się że teraz mamy 5 świat który właśnie się kończy i nastąpi 6 - ostatni.

Z kolei w biblii w apokalipsie było napisane coś w stylu, że szatan będzie zamknięty na 1000 lat a potem... coś tam... nie pamiętam. Natomiast jakby to przeanalizować to można by wysnuć wnioski że te 1000 lat także już było i właśnie się kończy.

Ja będę wyczekiwał na koniec świata podobnie jak Zu-Ben na dachu. Jak fala uderzeniowa (czy cokolwiek to ma być) mnie zmiecie to będę miał przynajmniej szybką śmierć. A jak nie to się przynajmniej ciepło ubiorę żeby się nie przeziębić. ;-)k

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane