Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   2 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123456>>


0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 23.02.2014 0:15:25
Wilk
Anthro
Mam nadzieję, że Ukraińcy sami opanują sytuację w swoim kraju i powołają nowy rząd. Ostatnio przeczytałem, iż przedstawiciel Kremla stwierdził, że jeżeli na Ukrainie nie zapanuje spokój to Rosjanie doprowadzą do podziału kraju na wschód i zachód. Szczerze mówiąc, wydaje mi się to mało prawdopodobne. Ukraina jest suwerennym państwem, a Unia Europejska i USA patrzą na ruchy Putina. Możemy mieć tylko nadzieję, że Ukraińców nie porzucą tak jak nas Alianci w '39.
Kto nie walczy, ten nie zwycięża.

Anonim
1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 23.02.2014 0:24:10
Cytat z "Alveril": (Link »)
Mam nadzieję, że Ukraińcy sami opanują sytuację w swoim kraju i powołają nowy rząd. Ostatnio przeczytałem, iż przedstawiciel Kremla stwierdził, że jeżeli na Ukrainie nie zapanuje spokój to Rosjanie doprowadzą do podziału kraju na wschód i zachód. Szczerze mówiąc, wydaje mi się to mało prawdopodobne. Ukraina jest suwerennym państwem, a Unia Europejska i USA patrzą na ruchy Putina. Możemy mieć tylko nadzieję, że Ukraińców nie porzucą tak jak nas Alianci w '39.


Chłopie... Polityka tak nie wygląda. :P Nie będę tłumaczył dlaczego, może inni mądrzejsi to zrobią...

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 23.02.2014 0:39:42
Wilk
Anthro
Wiem jak to wszystko wygląda i mogę przypuszczać co stanie się w rzeczywistości. Mimo wszystko wolę być głupcem z nadziejami i wierzyć, że akurat teraz wszystko zakończy się dobrze.
Kto nie walczy, ten nie zwycięża.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 23.02.2014 0:49:21
Od kiedy Ukraina jest suwerennym państwem? O.o

0
(+1|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 23.02.2014 0:53:47
Wilk
Anthro
W teorii Ukraina jest suwerennym państwem od 1991 roku. W praktyce natomiast raz jest lepiej, a raz gorzej. Wszystko zależy od tego czy "Matuszka Rasyja" puści, czy zakręci gaz.
Kto nie walczy, ten nie zwycięża.

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 23.02.2014 11:53:20
Wilczek
Anthro
W ogole o co ci chodzi z tym porzucaniem Ukrainy? Unia Europejska i USA nie maja wrecz prawa wejsc na tereny Ukrainy, gdy rosjanie maja takie prawo , gdy Ukraina bedzie ich potrzebowala ze wzgledu tam na jakies pakty itd. Wiec zachod moze tylko obserwowac i conajwyzej grozic, ze przestana z nimi handlowac, lub tez wspierac materialnie ludnosc moga.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 23.02.2014 16:33:12
Wilk
Anthro
Nie chodziło mi o interwencję zbrojną. Ech...chyba sam jestem sobie winien, bo użyłem złego przykładu. Miałem na myśli nie odwracanie się od losów Ukrainy i jej mieszkańców lecz właśnie pomoc dyplomatyczną i embarga jeżeli zajdzie taka potrzeba. Wiecie sami jak to czasem bywa. Póki media nagłaśniają sprawę to wszyscy interesują się tematem. Jeżeli sprawa przycichnie to ludzie i politycy zapomną o całym zajściu i wrócą do swoich spraw. Zobaczcie jak to było z Libią. Póki media nagłaśniały sprawę wszyscy oferowali pomoc i wsparcie. Temat Libii powoli zanikał, aż w końcu wszyscy o nim zapomnieli.
Kto nie walczy, ten nie zwycięża.

2
(+2|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 23.02.2014 22:48:28
Jeżozwierz afrykański
Anthro
Posprzątali tam. Ładnie sobie żyją takie pasożyty na koszt podatników. Fajny ciężarek do papieru ze złota. :P Inna sprawa która zwróciła moją uwagę.. Na tym majdanie jest dużo nacjonalistów którzy chwalą imię pierwszego rzezimieszka polskich obywateli którzy tam zamieszkiwali. Czy niby mamy być solidarni z nimi? To brzmi jak dowcip. Może politycy europejscy mogą się tak zachowywać, ale my powinniśmy chyba mieć na uwadze to że przez banderowców zginęło w latach 40 ponad 120 tys zwykłych obywateli, których zabijano ze szczególnym okrucieństwem. Czy jestem solidarny z Ukrainą, nie dopóki nie przestaną wymazywać swoich zbrodni z podręczników historii i nazywać katów bohaterami narodowymi.
Ostatnio edytowany przez Jimmu dnia 23.02.2014 22:51:34

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 1.03.2014 4:18:46
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
jedni sięzgodzą inni nie....ale warto posłuchać :)

http://www.youtube.com/watch?v=tnA2fEhqq-I
Załączone filmiki Youtube:
  https://www.youtube.com/watch?v=tnA2fEhqq-I

FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 1.03.2014 16:29:22
Owczarek australijski
Anthro
16:22 Rada Federacji wyraziła zgodę na użycie sił zbrojnych na terytorium Ukrainy.

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 1.03.2014 16:46:12
Jeleń
Anthro
I bardzo możliwe, że znowu będziemy sąsiadować bezpośrednio z Rosją
Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 1.03.2014 16:50:49
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
już sąsiadujemy - Obwód Kaliningradzki... i tyle już kuźwa wystarczy i to kuźwa aż nadto :rollk:
FABRICATI DIEM PVNC"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 1.03.2014 16:59:20
Jeleń
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
już sąsiadujemy - Obwód Kaliningradzki... i tyle już kuźwa wystarczy i to kuźwa aż nadto :rollk:

Cytat:
znowu będziemy sąsiadować bezpośrednio z Rosją
Trust and you'll be trusted,
Says the liar to the fool.

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 1.03.2014 17:09:04
Wilczek
Anthro
To, ze użyją sił to było wiadomo. Było transmitowane jak sie pan prezydent wypowiadał i chcąc nie chcąc z kwestii prawnej miał dużo racji. Poruszył też kwestie tego, że należy patrzeć na całą Ukraine, a nie na ileś osób, które stały na Majdanie. No plus oczywiście wytknął UE to, że sie wtrąca i wręcz niszczy Ukraine pomagając powstańcom. Całą ta sytuacja nie wyjdzie na Ukrainie dobrze. Chcąc nie chcąc nawet po zmianie rządu Ukraina będzie musiałą być i tak po części podległa Rosji, bo inaczej gospodarka sie sypnie. No chyba, że UE będzie pompowała niewiarygodnie duże kwoty w to wszystko. A jak nawet obalą prezydenta wejdą do UE to teraz wschód Ukrainy powinien wrócic na Majdan i oni powinny zacząć rozwalac Majdan. I co wtedy? Tych zamkniemy, bo oni też chcą walczyc o swoje? Jeśli jednym byśmy pozwalali na takie rzeczy to czemu drugim nie?
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

-1
(+0|-1)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 1.03.2014 19:00:10
Puma (cougar,пума,Kuguar)
Anthro
Użyją siły, ale na jaką skalę ? Tylko na Krymie ? Czy stwierdzą, że całemu państwu grozi upadłość i będą chcieli nam do granicy podejść ? Faktem jest to, że Ukraińcy sami się wkopali, zezwalając lata temu na stacjonowanie Floty Czarnomorskiej, więc Rosjanie mogą robić co chcą a zachód może ich tyłek całować. Dodatkowo strach ze strony NATO na rozszerzenie konfliktu umacnia ruskich, że wejdą jak do siebie...
No i odkąd pamiętam cały czas idę przez życie
Własnym tempem, własną drogą, wersy notując w zeszycie
Nie jestem na szczycie wiesz? nie jestem na dnie
Jestem tam gdzie chciałem być na swoim miejscu (dokładnie)

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 1.03.2014 20:30:44
Wilczek
Anthro
Jak pan prezydent będzie chciał to i na majdan wejdą.

Strach ze strony NATO? NATO nie może ruszyć do akcji dopóki wszystko dzieje się zgodnie z prawem. A wtrącanie się w sprawy państwa innych państw nie zawsze jest dobre.
0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 1.03.2014 22:08:15
No i teraz NATO się zbiera. Po tym jak przed chwilą wpłynęli rosjanie bez zgody na teren Ukrainy.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 16:37:09
Hiena Pasiasta
Anthro
Hhahaha. Już widze jak NATO spróbuje naskoczyć rosjanom. Już to widze, Rosjanie mają tak wyjebane, że nawet nie komentują pogróżek ze strony USA. Na pewno każdy chce fikać do kraju który ma broni atomowej by 3 krotnie wyczyścić życie na ziemi a żeby podbić Europę to wystarczy że dadzą każdemu poborowemu buty i zwyczajnie nas zadepczą, tak jak to miało miejsce w 1939-1945.

Putin jawnie ogłosił wojskową bratnią pomoc dla Niezależnego portu i terenow otaczających zajętych przez rosyjskich lub prorosyjskich obywateli ;] A port ktory o tą pomoc sam poprosił, de fakto.

Sankcje gospodarcze? Już to widze jak rosja założy emgargo na wszystko i dodatkowo zakręci Ropę i Gaz, ciekawe kto pierwszy pęknie i przeprosi.

Połowa ukrainy chce do rosji. Niech więc idą. Mają się zabijać tam wzajemnie? Niech się zabijają.

A my jeszcze chcemy im za darmo udostepniać szpitale i dla ukrainskich studentow maja wyjsc darmowe studia w polsce.



Gdzie polskim studentom co roku odbiera się sociale i mozliwosci darmowej edukacji.
Ostatnio edytowany przez Nico dnia 2.03.2014 16:38:24
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 16:39:57
Kangur
Anthro
Cytat z "Nico": (Link »)


Gdzie polskim studentom co roku odbiera się sociale i mozliwosci darmowej edukacji.


Wut?

Btw USA tez ma bron atomowa. I naprawde myslisz ze Rosja by uzyla glowic w takim konflikcie....?

Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Jak pan prezydent będzie chciał to i na majdan wejdą.

Strach ze strony NATO? NATO nie może ruszyć do akcji dopóki wszystko dzieje się zgodnie z prawem. A wtrącanie się w sprawy państwa innych państw nie zawsze jest dobre.


Podobno sama Ukraina prosi o pomoc w ew. obronie, nie wiem czy to prawda
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 2.03.2014 16:43:15

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 16:40:38
Tygrys z Cheshire
Anthro
PERMABAN
Zapominasz, że bez pieniędzy za surowce z zachodu gospodarka rosyjska po prostu się zawali. Oczywiście działa to w obie strony - bez surowców z rosji gospodarka europejska spowolni ale się nie zawali ze względu na jednak pewną dywersyfikację źródeł surowców.
"Well! I've often seen a cat without a grin," thought Alice; " but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever seen in my life!"

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 16:49:18
Hiena Pasiasta
Anthro
Cytat z "Solaxe": (Link »)
Cytat z "Nico": (Link »)


Gdzie polskim studentom co roku odbiera się sociale i mozliwosci darmowej edukacji.


Wut?

Btw USA tez ma bron atomowa. I naprawde myslisz ze Rosja by uzyla glowic w takim konflikcie....?

Cytat:

Jak donosi "Dziennik Polski" - Obecny koszt studiów w Polsce, minimum 2 tys. euro rocznie, przekracza możliwości finansowe większości mieszkańców Ukrainy. Rozwiązaniem tego problemu miałoby być zniesienie czesnego dla naszych wschodnich sąsiadów.

Zaskakujący pomysł został zaproponowany przez Akademie Obrony Narodowej. W ślad za nią projekt przyjęły również inne szkoły wyższe w całym kraju.
Inicjatywa jest dosyć kontrowersyjna, szczególnie po tym, gdy parlament ukraiński wykonał nieprzychylny krok względem Polski likwidując możliwość korzystania w urzędach z języka mniejszości narodowych. Wśród nich znalazł się również język polski.
Ministerstwo edukacji rozpatruje pomysł. Jego rzecznik Łukasz Szelecki informuje, iż wspólnie z resortami spraw zagranicznych, finansów oraz Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich entuzjastycznie analizują projekt.


Nie chodzi o użycie, wystarczy, że rosjanie wyprowadzą na widok satelitarny 20 głowic na pokaz. Chcesz ryzykowac? USA nie odpali głowic w kierunku rosji jak rosjanie ostrzelają europę. Wiesz czemu? Otwarcie silosow w USA będzie wyrokiem śmierci dla 70% mieszkancow wszystkich amerykańskich miast-metropolii i okolic silosow rakietowych bo rosjanie momentalnie przygotuja wszystkie swoje wyrzutnie. A z tego co wiem, czemu masz ryzykować tyłek dla kogoś, kto absolutnie niewiele znaczy.

Ale o tym sie nie dowiesz bo to było dyskutowane na spotkaniu Strzelca Dolnośląskiego na spotkaniach z wojskowymi i to jest taka cichutka prawda jakiej nie wolno mowić w telewizji.

Co do surowców, rosjanie mają dosyć duży rynek zbytu i własne rezerwy finansowe by wytrzymać dłużej od nas. My mamy bardzo małe i ograniczone rezerwy ropy i gazu ziemnego. Rok bez niego doprowadzi do zalamania gospodarki w Europie. Rosjanie wyjdą z tego znacznie lepiej niż my, niestety.

ps.
Plus to jaki shitstorm zapanuje na giełdach i wszyscy zagraniczny (spoza europy) inwestorzy zaczna w panice wycofywać kapitał i środki finansowe by unikną strat, wiesz jak działa panika giełdowa wiec nie bede tego tłumaczyć.
Ostatnio edytowany przez Nico dnia 2.03.2014 16:51:17
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

1
(+1|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 16:55:10
Kangur
Anthro
Opisujesz skomplikowany bieg wydarzen ktorego nie da sie przewidziec

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 17:01:28
Hiena Pasiasta
Anthro
Akurat niespecjalnie, amerykanie nie poświęcą setek milionow swoich obywateli by oddać rosji ktora będzie celować tylko w europę. To jest do bólu logiczne, żaden sojusznik nie jest wart tyle by poświęcić 90% większych miast (poza Detroit) w nuklearnym holokauscie ktorego mozesz latwo uniknac nie ingerujac.

Fakt, jest to dosyć gdybanie, ale slyszalem to od ludzi ktorzy mieli przyjemnostki obcować z amerykanskimi oficerami. Z resztą, u nas nie ma ropy i jest "demokracja". Popatrz jak amerykanie wycofali się totalnie z budowy tarczy i całej reszty. Bo rosjanom sie nie spodobało.

Co do gospodarki to akuarat pewnik, jak tylko rosja zakręci kurek zacznie sie paniczne wykupywanie paliwa i gazu, ceny +300%.
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 17:07:38
Kangur
Anthro
Tia bo Francja i WB wcale nie maja wlasnych glowic...

Zakladajac ze Rosjanie byliby na tyle durni zeby wystrzelic jakiekolwiek glowice z powodu lokalnego konfliktu. I zakladajac ze USA nie ma systemow obrony antyrakietowej. Zakladajac ze USA chcialaby rozszerzenia wplywow Rosyjskich.

0
(+0|-0)
Re: Wydarzenia na Ukrainie
Wysłano: 2.03.2014 17:13:49
Hiena Pasiasta
Anthro
Nie mowilem o wystrzeleniu ich, mowilem o wyprowadzeniu np 20 głowic na wyrzutniach na widok satelit, straszak. "Patrzcie na mojego kutasa" - taka zasada. Ale to tutaj to juz w razie tego, jakby Nato probowalo w militarny sposob zagrozić ruskim wojskowym.

Jezeli by rosjanie zobaczyli, ze amerykanie otwierają silosy tez jako straszak, to ich juz dawno będą przygotowanie do strzału. Wszyscy sie straszą na potęgę. Ale nikt nie będzie mieć odwagi pociagnać za spust, choć kilka razy już w ciągu ostatnich 60 lat niewiele brakowało.

Rosjanie mają całą gospodarkę europy centralnej w garści. Samo zorganizowanie dostawy gazu i ropy zajmnie conajmniej pół roku. Plus to ile statkowi zajmuje przepłynięcie dystansu i ile moze zabrać na poklad. Rosjanie glownie importują żywność, ale bez niej sobie też ciągle poradzą. To twardy kraj i cholernie dumni ludzie w nim. Wielu postCCCPekom nie podoba sie obecna sytuacja a Putin jest na tyle cwanym graczem, że ugryzie ile zmiesci w paszczy i na tym przestanie, wiedzac, ze jak postawi krok dalej to nie bedzie ciekawie, najlepsze jest to. Że nikt mu za to z tej paszczy tego nie wyszarpnie.

Wystarczy popatrzeć na Chiny - anektują sobie tybet - no fucks given. Nikt nie chce mieć problemu z czołowym światowym mocarstwem.
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123456>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane