Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

<<123>>


-1
(+0|-1)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 13:46:31
Kangur
Anthro
Cytat z "DarkHunter": (Link »)
Odmozdza?? Gdzie?? Pare normalnych opinii opinii paru ludzi nie wiedzacych jeszcze na kogo zaglosuja i tyle. Korwin uwaza ludzi za glupich, bo nie glosuja na niego tyle.
Kraje placza, bo krachy na gieldach i inych rzeczach, a gospodarka polska niewzruszona. Jest ♥♥♥♥♥♥♥, ale stabilnie.
Narzekaja ludzie mlodzi nie znajacy sie na obecnych realiach gospodarki, ludzie ktorzy nie maja dobrej pracy, lub po prostu buntownicy. A jezeli ktos twierdzi, ze Polska to najgorsze panstwo w Europie to... Obecnie mozna bez problemow i wiz przejechac na zachod Europy. Droga wolna. W koncu lepiej zyc tam, gdzie jest lepiej.


No, przecież głównie narzekają ludzie młodzi po studiach humanistycznych którzy od razu chcieliby pare tysiaków na srebrnej tacy :P. No ale Polska taka uboga, jeden z NAJWYŻSZYCH wskaźników HDI na świecie. Nie mówię że nasz kraj jest mlekiem i miodem płynący (daleko do ideału), ale jeśli chcecie zobaczyć prawdziwą biedę to polecam Mołdawię albo Albanię. Myślę że to wina kochanego słowiańskiego malkontenctwa. No ale Polacy to by chcieli w 10 lat nadrobić 50 lat intensywnej odbudowy gospodarczej połączonej z pompowaniem pomocy gospodarczej ze Stanów i Kanady. I nie zapominajmny o innej mentalności/
Ostatnio edytowany przez Solaxe dnia 14.05.2015 13:46:45

4
(+4|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 13:57:31
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Przypominam, że przymusowe ozusowanie umów, niedziałająca służba zdrowia itp dotyczy "humanistów" i "ścisłowców"
Odnośnie tego twojego "wspaniałego" HDI :

Polska jest obecnie na 35 miejscu pod względem skali HDI (rok temu 39...dwa lata temu 34 krok do przodu...dwa w tył). Wyprzedziły nas takie "potęgi" gospodarcze jak Słowacja, Estonia, Cypr, ta "zbankrutowana" Grecja (29 miejsce), Andora (która ma koło 65 kilometrów średnicy).
Kraj który dupskiem siedzi na całej tablicy Mendlejewa zwyczajnie zdycha i tu mnie boli.
Polskie media jakoś nie mają oporów mówić o złej sytuacji węgierskiej gospodarki mimo tego, że węgry są na 34 miejscu w tej całej zasranej HDI

zresztą tłumaczenie w stylu "inni mają gorzej" jest totalnie żałosne. Czyli, że co? Zabiorą ci dom i karzą mieszkać w szałasie to z uśmiechem sobie będziesz biegał bo gdzieś "tam na dalekiej pustyni" żyje dziecko, które ma gorszy szałas? Każą ci jeśc końskie łajno to będziesz jadł i mówił sobie "ktoś pewno dostał mniejszą porcję"?.

Albania nie leży w centrum Europy na złożach węgla sięgających kilometrów grubości, na dobrych polach uprawnych itp aby ich gospodarka mogła skoczyć. Niemniej tego co mają nie oddają sąsiadom.
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 14.05.2015 14:12:51
FABRICATI DIEM PVNC"

Anonim
-3
(+1|-4)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 16:44:08
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

2
(+3|-1)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 16:50:46
Pół Pasek
Inna forma
Jeszcze raz zobaczę nawiązanie do stania na krześle, to mnie kur.wica strzeli.
Czy do tych debili z wykopu i gimnazjum nigdy nie dotrze, że Bronek NIE STAŁ NA ŻADNYM JE.BANYM KRZEŚLE?!

(Cenzura, srura)
Ostatnio edytowany przez Pasek dnia 14.05.2015 16:52:15

1
(+1|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 16:51:21
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Dwag
Jak Bredzisława nie znoszę to akurat z tymi "Nepalczykami" z małej litery i niektórymi wpisami na serwisie Twitter to już typowe czepialstwo. Każdemu mogło się zdarzyć. Trochę się autor nie postarał filmiku, bo wpadek Bredzisława to można liczyć na materiał minimum parogodzinny :D
Komor nie stanął na żadnym krześle. Jest wiele rzeczy, na których również nie stanął. Po stronie ofiar UON UPA nie stanął, na wysokości zadania nie stanął, nie stanął za polskim przemysłem a i żona coś jakoś smutna mu chodzi :D

Jak wypił angielskiej królowej wino z jej kieliszka (który zabrał jej sprzed nosa) i wpychał się przed nią w drzwiach podczas całej wizyty, było po prostu bezbłędne. Utożsamia wszystkich swoich wyborców jak widać :D
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 14.05.2015 16:57:29
FABRICATI DIEM PVNC"

-5
(+0|-5)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 17:00:38
Wilczek
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Przypominam, że przymusowe ozusowanie umów, niedziałająca służba zdrowia itp dotyczy "humanistów" i "ścisłowców"
Odnośnie tego twojego "wspaniałego" HDI :

Polska jest obecnie na 35 miejscu pod względem skali HDI (rok temu 39...dwa lata temu 34 krok do przodu...dwa w tył). Wyprzedziły nas takie "potęgi" gospodarcze jak Słowacja, Estonia, Cypr, ta "zbankrutowana" Grecja (29 miejsce), Andora (która ma koło 65 kilometrów średnicy).
Kraj który dupskiem siedzi na całej tablicy Mendlejewa zwyczajnie zdycha i tu mnie boli.
Polskie media jakoś nie mają oporów mówić o złej sytuacji węgierskiej gospodarki mimo tego, że węgry są na 34 miejscu w tej całej zasranej HDI

zresztą tłumaczenie w stylu "inni mają gorzej" jest totalnie żałosne. Czyli, że co? Zabiorą ci dom i karzą mieszkać w szałasie to z uśmiechem sobie będziesz biegał bo gdzieś "tam na dalekiej pustyni" żyje dziecko, które ma gorszy szałas? Każą ci jeśc końskie łajno to będziesz jadł i mówił sobie "ktoś pewno dostał mniejszą porcję"?.

Albania nie leży w centrum Europy na złożach węgla sięgających kilometrów grubości, na dobrych polach uprawnych itp aby ich gospodarka mogła skoczyć. Niemniej tego co mają nie oddają sąsiadom.


Niedziałająca służba zdrowia? W którym miejscu? I proszę mi tu nie mówić o paroletnich kolejkach do czegokolwiek, bo pomimo paru nieprzyjemności i tak w końcu bez problemu zawsze udawało się dostać UWAGA BEZ-PŁA-TNE badania. Jakoś jak coś się działo, albo były faktycznie podejrzenia, ze coś sie działo służba zdrowia reagowała normalnie. No ale tak nakręcajmy jaka to służba jest zła, bo ktoś gdzieś tam nie mógł gdzieś się dostać.
Jeśli to jest ta niedziałająca służba to bardzo mi to odpowiada i proszę jej nie ruszać.
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

4
(+4|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 17:13:08
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Paroletnie to może i nie. Ale paromiesięczne już tak.
PRzykład z mojego życia: Ugryzł mnie w kwietniu rok temu kleszcz. Okazało się, że mam boreliozę. Rumień mi się zrobił i poszerzał się sukcesywnie. Idę do lekarza a ci chcą abym przyszedł....w grudniu!!! Oficjalnie powiedziano mi, że najlepiej będzie mi to załatwić prywatnie. Mam znajopmego lekarza, matka pielęgniarka to załatwiłem sobie wizytę bez bólu. Ale co mają powiedzieć na to ludzie, którzy takich znajomych nie mają? Do grudnia czekać, żeby pani w faruszku wypisała ci receptę na antybiotyk który kupisz ze swojej kiesy?
BEZPŁATNE? Nosz nie wierzę. a teraz usiądź sobie wygodnie bo SĄ PŁATNE! Opłacane z PO-DA-TKÓW! Wyryj sobie to na czole abyś nie zapominał. Po co ma na to iść kasa z podatków moich skoro jak jestem chory to i tak idę do prywatnego, gdzie mi wszystko od ręki bez marudzenia zrobią? Te "Nieprzyjemności" nie mają prawa występować a pracownik nieuprzejmy powinien byc wywalony na zbity ryj bo to klientów straszy.
Jak jadę do pracy ostatnio to sobie koleś narąbany dzwonił po karetkę i udawał, że strasznie "umiera" bo go koleś na ulicy odepchnął. Karetka przyjechała, kolo kicał jak najęty, ale na widok karetki zaczął dawać przedstawienie (nawet pod ławkę się schował :D ). I teraz co? zabrali go, nakarmili, umyli i zrobili mu pewno jakieś kontrolne badania za między innymi moje pieniądze. Nie jestem za "bezpłatną" służbą zdrowia. Bo nie jest bezpłatna. Rzekłbym, że jest cholernie droga przy tym nie przynosi korzyści ogółowi.

Nic do ciebie nie mam, ale czasem pitolisz jak ktoś kto wciąż jest na garnuszku mamusi
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 14.05.2015 17:14:56
FABRICATI DIEM PVNC"

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 17:34:39
[treść usunięta na prośbę użytkownika]
Ostatnio edytowany przez Dwag dnia 14.05.2015 18:27:23

2
(+2|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 18:18:15
Wilczek
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Paroletnie to może i nie. Ale paromiesięczne już tak.
PRzykład z mojego życia: Ugryzł mnie w kwietniu rok temu kleszcz. Okazało się, że mam boreliozę. Rumień mi się zrobił i poszerzał się sukcesywnie. Idę do lekarza a ci chcą abym przyszedł....w grudniu!!! Oficjalnie powiedziano mi, że najlepiej będzie mi to załatwić prywatnie. Mam znajopmego lekarza, matka pielęgniarka to załatwiłem sobie wizytę bez bólu. Ale co mają powiedzieć na to ludzie, którzy takich znajomych nie mają? Do grudnia czekać, żeby pani w faruszku wypisała ci receptę na antybiotyk który kupisz ze swojej kiesy?
BEZPŁATNE? Nosz nie wierzę. a teraz usiądź sobie wygodnie bo SĄ PŁATNE! Opłacane z PO-DA-TKÓW! Wyryj sobie to na czole abyś nie zapominał. Po co ma na to iść kasa z podatków moich skoro jak jestem chory to i tak idę do prywatnego, gdzie mi wszystko od ręki bez marudzenia zrobią? Te "Nieprzyjemności" nie mają prawa występować a pracownik nieuprzejmy powinien byc wywalony na zbity ryj bo to klientów straszy.
Jak jadę do pracy ostatnio to sobie koleś narąbany dzwonił po karetkę i udawał, że strasznie "umiera" bo go koleś na ulicy odepchnął. Karetka przyjechała, kolo kicał jak najęty, ale na widok karetki zaczął dawać przedstawienie (nawet pod ławkę się schował :D ). I teraz co? zabrali go, nakarmili, umyli i zrobili mu pewno jakieś kontrolne badania za między innymi moje pieniądze. Nie jestem za "bezpłatną" służbą zdrowia. Bo nie jest bezpłatna. Rzekłbym, że jest cholernie droga przy tym nie przynosi korzyści ogółowi.

Nic do ciebie nie mam, ale czasem pitolisz jak ktoś kto wciąż jest na garnuszku mamusi


Wiesz, że na boreliozę receptę bez problemu wypisuje lekarz rodzinny?
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

1
(+1|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 18:18:39
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Paroletnie to może i nie. Ale paromiesięczne już tak.
PRzykład z mojego życia: Ugryzł mnie w kwietniu rok temu kleszcz. Okazało się, że mam boreliozę. Rumień mi się zrobił i poszerzał się sukcesywnie. Idę do lekarza a ci chcą abym przyszedł....w grudniu!!! Oficjalnie powiedziano mi, że najlepiej będzie mi to załatwić prywatnie. Mam znajopmego lekarza, matka pielęgniarka to załatwiłem sobie wizytę bez bólu. Ale co mają powiedzieć na to ludzie, którzy takich znajomych nie mają? Do grudnia czekać, żeby pani w faruszku wypisała ci receptę na antybiotyk który kupisz ze swojej kiesy?
BEZPŁATNE? Nosz nie wierzę. a teraz usiądź sobie wygodnie bo SĄ PŁATNE! Opłacane z PO-DA-TKÓW! Wyryj sobie to na czole abyś nie zapominał. Po co ma na to iść kasa z podatków moich skoro jak jestem chory to i tak idę do prywatnego, gdzie mi wszystko od ręki bez marudzenia zrobią? Te "Nieprzyjemności" nie mają prawa występować a pracownik nieuprzejmy powinien byc wywalony na zbity ryj bo to klientów straszy.
Jak jadę do pracy ostatnio to sobie koleś narąbany dzwonił po karetkę i udawał, że strasznie "umiera" bo go koleś na ulicy odepchnął. Karetka przyjechała, kolo kicał jak najęty, ale na widok karetki zaczął dawać przedstawienie (nawet pod ławkę się schował :D ). I teraz co? zabrali go, nakarmili, umyli i zrobili mu pewno jakieś kontrolne badania za między innymi moje pieniądze. Nie jestem za "bezpłatną" służbą zdrowia. Bo nie jest bezpłatna. Rzekłbym, że jest cholernie droga przy tym nie przynosi korzyści ogółowi.

Nic do ciebie nie mam, ale czasem pitolisz jak ktoś kto wciąż jest na garnuszku mamusi


To ci współczuję w takim razie lekarza, może zmień przychodnię. NIGDY ale to PRZENIGDY nie czekałem długo do lekarza. Z wyjątkiem specjalistów, bo na tych z NFZtu się czeka zawsze. Skoro masz matkę pielęgniarkę i znajomego lekarza, to dlaczego nie poszedłeś do nich od razu? Żeby móc "popitolić" że służba zdrowia jest zła? Prywatnie to się chodzi leczyć zęby do stomatologa, całą resztę jesteś w stanie sobie bez problemu ze złego NFZtu zrobić. Szczególnie jak masz nagły przypadek i coś, co jest niecierpiące zwłoki. Przykład Lestera, który tego samego dnia z podejrzeniem ostrego zapalenia wyrostka wylądował w szpitalu i tego samego dnia miał zabieg. Da się? Da się. Nie mam zielonego pojęcia skąd to bierzecie.

Edit: @up chyba nie wie.
Ostatnio edytowany przez Reirun dnia 14.05.2015 18:19:24
Cookie Time!

0
(+0|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 18:24:23
Wilczek
Anthro
Cytat z "Reirun": (Link »)
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Paroletnie to może i nie. Ale paromiesięczne już tak.
PRzykład z mojego życia: Ugryzł mnie w kwietniu rok temu kleszcz. Okazało się, że mam boreliozę. Rumień mi się zrobił i poszerzał się sukcesywnie. Idę do lekarza a ci chcą abym przyszedł....w grudniu!!! Oficjalnie powiedziano mi, że najlepiej będzie mi to załatwić prywatnie. Mam znajopmego lekarza, matka pielęgniarka to załatwiłem sobie wizytę bez bólu. Ale co mają powiedzieć na to ludzie, którzy takich znajomych nie mają? Do grudnia czekać, żeby pani w faruszku wypisała ci receptę na antybiotyk który kupisz ze swojej kiesy?
BEZPŁATNE? Nosz nie wierzę. a teraz usiądź sobie wygodnie bo SĄ PŁATNE! Opłacane z PO-DA-TKÓW! Wyryj sobie to na czole abyś nie zapominał. Po co ma na to iść kasa z podatków moich skoro jak jestem chory to i tak idę do prywatnego, gdzie mi wszystko od ręki bez marudzenia zrobią? Te "Nieprzyjemności" nie mają prawa występować a pracownik nieuprzejmy powinien byc wywalony na zbity ryj bo to klientów straszy.
Jak jadę do pracy ostatnio to sobie koleś narąbany dzwonił po karetkę i udawał, że strasznie "umiera" bo go koleś na ulicy odepchnął. Karetka przyjechała, kolo kicał jak najęty, ale na widok karetki zaczął dawać przedstawienie (nawet pod ławkę się schował :D ). I teraz co? zabrali go, nakarmili, umyli i zrobili mu pewno jakieś kontrolne badania za między innymi moje pieniądze. Nie jestem za "bezpłatną" służbą zdrowia. Bo nie jest bezpłatna. Rzekłbym, że jest cholernie droga przy tym nie przynosi korzyści ogółowi.

Nic do ciebie nie mam, ale czasem pitolisz jak ktoś kto wciąż jest na garnuszku mamusi


To ci współczuję w takim razie lekarza, może zmień przychodnię. NIGDY ale to PRZENIGDY nie czekałem długo do lekarza. Z wyjątkiem specjalistów, bo na tych z NFZtu się czeka zawsze. Skoro masz matkę pielęgniarkę i znajomego lekarza, to dlaczego nie poszedłeś do nich od razu? Żeby móc "popitolić" że służba zdrowia jest zła? Prywatnie to się chodzi leczyć zęby do stomatologa, całą resztę jesteś w stanie sobie bez problemu ze złego NFZtu zrobić. Szczególnie jak masz nagły przypadek i coś, co jest niecierpiące zwłoki. Przykład Lestera, który tego samego dnia z podejrzeniem ostrego zapalenia wyrostka wylądował w szpitalu i tego samego dnia miał zabieg. Da się? Da się. Nie mam zielonego pojęcia skąd to bierzecie.

Edit: @up chyba nie wie.


Prywatnie stomatolog? :D Jako że od dłuższego czasu jakoś rosną ostatnie zęby, a jeden tak trochę sam nie wie czy koślawo chce wyjść czy prosto to jednak mam czasami bóle. Pani stomatolog przyjmuje po za kolejką takie rzeczy. Dlaczego? Bo to żeby mądrości i wiem, ze może Pana boleć to niech Pan tylko dzwoni i mówi, że o te zęby chodzi. I tak. Jest to NFZ
"Polish Club: it may be weak, it may be strong, it may be short, it may be long"

3
(+3|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 18:55:43
Lisica Ruda Północna
Anthro
Cytat z "Leo_JR": (Link »)

Cytat z "Liskowic": (Link »)
[...] Proszę podać mi konkretny powód dlaczego są "słuszną opcją" bo puki co słyszałem jedynie coś w stylu "jest źle ale tamci zrobią jeszcze gorzej" albo co mnie najbardziej zniszczyło "Bo Komorowski ładnie wygląda w okularach" - słowa mojej koleżanki, wyborczyni Platformy zapytana o powód jej wyboru


Argumentacja, jaką słyszałem, bardzo podobna do ukazanej powyżej


Ja natomiast słyszałem, że Peo najlepsze, bo "jak przyjdzie PiS, to będzie pomnik Kaczyńskiego w każdym mieście, marsze z krzyżami w każdym miesiącu, Smoleńsk na każdym kanale w TV, zakaz kondomów w aptekach, ksiądz z kropidłem na każdej budowie i wojna z Rosją" :D Proroków ci w tym narodzie dostatek.

(A zwłaszcza im postawi te pomniki, wyśle księdza na budowę i podziurawi kondomy Duda, jako prezydent. HO HO HO)

Przy całej mojej BARDZO średniej sympatii do PiS-u (poparcie przymusowego ozusowania umów-zleceń, wypłaty dla żydów, tworzenie bańki na rynku nieruchomości poprzez "Rodzinę Na Swoim", pojawiające się co jakiś czas pomysły przywrócenia obowiązkowej służby wojskowej, i to w wersji PRL-owskiej a nie szwajcarskiej) MIMO WSZYSTKO jednak ciężko mi jest dziwić się młodym wyborcom że widząc co wyprawia PO, a mając jednocześnie świadomość kwitnącego nam radośnie systemu dwupartyjnego, zaczynają popierać "tych drugich". Którzy przynajmniej GADAJĄ o np. podwyższeniu KWOPD - w przeciwieństwie do strony przeciwnej, która nawet dyskusjom na ten temat jest niechętna.

Cytat z "Liskowic": (Link »)
Xanoxis. COraz bardziej rozumiem młodych ludzi wyjeżdżających z Polski. Co innego jak jesteś sam, a co innego kiedy myślisz o założeniu rodziny. DLaczego czyjeś dziecko ma pracować do 67 roku życia, żyć jak murzyn we własnym kraju i obawiać się, że jakiś durny sąsiad nie pomyśli sobie, że tysiąc-pięćstet-sto-dziewięćstet lat temu na chwilę gdzieś sięzatrzymała jego armia więc "sprawiedliwość dziejowa" wymaga oddania tego miejsca? Jakiemu dziecku życzysz umierania za jakąś partię tylko dlatego, że na każdego jednego człowieka, któremu zależy na polskiej kulturze, stylu życia itp, przypada stado baranów wpatrzonych w Platformę/Pis itp jak w obrazek?


This.

Smutna prawda. Niestety ja też jeszcze do niedawna miałem tendencję do krytykowania emigrantów i uznawania tego typu decyzji życiowych za dowód niezaradności. Potem jednak wgłębiłem się trochę w różnice gospodarczo-prawne między Polską a innymi krajami (niekoniecznie jakimiś wielkimi potęgami - choćby i nawet Słowacją czy Estonią), popytałem ludzi którzy mieli okazję poznać te kraje trochę "od wewnątrz". Zobaczyłem, jakież to wspaniałe reformy kochany rząd ma jeszcze chęć wprowadzić, i jak ślepym entuzjazmem duża część narodu na takie propozycje reaguje (cena minimalna na alkohol? Super! ^^ Nareszcie nie będzie pijaków, poza tym w Szwecji też tak jest więc musi być to dobre! \o/). I uświadomiłem sobie że w zasadzie jedyne co tutaj mnie trzyma to historia, krajobrazy i garstka ludzi.
A czy dla tych trzech rzeczy warto na własne życzenie iść przez życie mega-wyboistą drogą, patrząc jak inni zachwycają się estetyką wybojów - na to pytanie każdy z nas musi odpowiedzieć sobie sam.

Dodam tylko że bardzo mnie śmieszy, jak ludzie którzy wyjechali za granicę, pozakładali tam firmy i zarabiają na życie dzięki własnej pracy i przedsiębiorczości, są nazywani "nieudacznikami którzy okazali się zbyt ciency na biznes w Polsce". Przez osoby które często zarabiają we wspaniałej Polsce kilkakrotnie mniej - i muszą od tego jeszcze odprowadzić podatek. Sadomasochizm czy po prostu zazdrość? ;)

Cytat z "Solaxe": (Link »)
Nie mówię że nasz kraj jest mlekiem i miodem płynący (daleko do ideału), ale jeśli chcecie zobaczyć prawdziwą biedę to polecam Mołdawię albo Albanię. Myślę że to wina kochanego słowiańskiego malkontenctwa.


W Zimbabwe jest jeszcze gorzej niż w Albanii i w Mołdawii. Idąc tym tokiem myślenia to mieszkańcy Albanii i Mołdawii w ogóle nie muszą się już starać o poprawę swojej gospodarki - narzekają na zapas, w Zimbabwe to dopiero bieda.

Zrzucanie każdego wołania o poprawę sytuacji na "słowiańskie malkontenctwo" to takie trochę pójście na łatwiznę. xd

Cytat z "Solaxe": (Link »)
No, przecież głównie narzekają ludzie młodzi po studiach humanistycznych którzy od razu chcieliby pare tysiaków na srebrnej tacy .


Raczej z tego co zauważyłem to humaniści są w większości świadomi możliwych perspektyw na rynku pracy po ukończeniu teatrologii, kognitywistyki czy filologii macedońskiej, i są z tym raczej pogodzeni. ;) A jedynym czego pragną jest to, żeby pozwolono im studiować w spokoju to co lubią, bez wysłuchiwania na co drugiej imprezie po raz tysięczny burackich żarcików panuff inżynieruff o frytkach i zmywakach. xd

Cytat z "Liskowic": (Link »)
Po co ma na to iść kasa z podatków moich skoro jak jestem chory to i tak idę do prywatnego, gdzie mi wszystko od ręki bez marudzenia zrobią? Te "Nieprzyjemności" nie mają prawa występować a pracownik nieuprzejmy powinien byc wywalony na zbity ryj bo to klientów straszy.


I tak pewnie ktoś ci powie że "e tam, narzekasz!" albo "na pewno koloryzujesz" bo ten ktoś akurat został przyjęty w terminie i bez zarzutów.

Problem polega też na tym, że dużo zależy od indywidualnych przypadków. Jeden będzie chodził na NFZ tylko do lekarza rodzinnego z grypą i anginą a wszędzie indziej prywatnie bo terminy na NFZ są najwcześniej na marzec przyszłego roku, a drugi będzie całe życie leczył się państwowo bo miał szczęście trafić na klinikę z wybitnymi lekarzami i małą (jeszcze) ilością zapisanych pacjentów. I tak po prostu wielu ludzi nie ma szerszego pojęcia o problemach dużej części Polaków, bo myślą że wszędzie jest tak samo jak na ich własnym "podwórku". ;)

CO DO MERITUM - czyli wyborów.

Zaznaczyłem Korwina. Nadal uważam że taka osoba nadawałaby się lepiej na inne stanowisko niż pan od podpisywania ustaw i nadawania odznaczeń, ale pro-JOWość Kukiza mimo wszystko mnie odstrasza. O.O

Prezydent ma też prawo łaski, byłaby szansa że JKM ułaskawiałby ludzi skazanych za jakieś niedorzeczne "przestępstwa". ;3
Hvað segir tófa?...

5
(+5|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 20:52:48
Lew
Cytat z "gravedigger": (Link »)
Nie głosowałbym. To byłby koniec dla Polski, nie przyłożyłbym do tego ręki.


A ja oddałbym głos nieważny.
Zostanie w domu nie mówi nic poza tym, że Cię nie obchodzą wybory.
Oddanie głosu nieważnego oznacza, że nie popierasz żadnego kandydata.

Super by było gdyby w Polsce frekwencja wyborcza nie wynosiła 40-50% tylko 80-90% z czego 40-50% głosów nieważnych.
Obiecuj tylko tyle, ile możesz dać. I dawaj więcej, niż obiecałeś.

2
(+2|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 22:03:19
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Reirun.
W wielu krajach (między innymi Kanada i Stany Zjednoczone- które uchodzą za kraje z wybitnie rozwiniętą medycyną i jakością opieki zdrowotnej) karetka cię weźmie, zawiozą do szpitala, opatrzą, tylko potem masz rachunek. To nie wygląda tak, że pytają leżącego, czy jest ubezpieczony i jak nie jest to na ulicy dogorywa. Nagły wypadek nie stanowi tu przeszkody. Niedogodność może tu stanowić zasobność portfela. To wciąż i tak jest wybór pt "Czy chcę wydać parę dolców rocznie na ubezpieczenie"?. Człowiek powinien mieć możliwość wyboru co chce robić ze swoimi pieniędzmi. Typowy wybór dorosłego człowieka. Taniej mnie wychodzi płacić za lekarza kiedy jestem chory. JEstem za prywatyzacją służby zdrowia bo to taniej wychodzi. Konkurencja na rynku generuje potrzebę obniżania kosztów i zwiększania jakości usługi w celu zatrzymania klienta przy sobie. Ubezpieczyciel musiałby robić to samo. Każdy monopolista nie dba o wykonywanie NAJLEPSZYCH usług tylko JEDYNYCH usług bo może sobie zaśpiewać ceny z kosmosu a i tak będzie generował zysk.
Osobiście nie chcę aby moje pieniądze szły na osoby, które nie potrafią zadbać o własne ubezpieczenie zdrowotne. To, że chce decydować co się dzieje z moją kasą czyni mnie w oczach mass mediów "buntownikiem".

Gdyby mi ktoś powiedział "Słuchaj stary, nie musisz odprowadzać podatku na służbę zdrowia, możesz zdecydować czy chcesz się ubezpieczyć na rok czasu i w razie co kasa na twoje leczenie idzie z ubezpieczenia...ale jak się nie ubezpieczysz to niby masz kasę w kieszeni...ale jakby co to za karatkę lekarza itp musisz zapłacić..Warunkiem tej umowy jest to, że korzystasz jedynie z prywatnych przychodni"
Pięć minut bym się nie zastanawiał. To jest normalna oferta normalnego człowieka bo człowiek powinien mieć władze nad własnym zarobionym pieniądzem a nie coś w stylu "płać do OFE/ZUS bo musisz i ch*j" a może ja nie chce mieć emerytury -której najpewniej nie dożyję. A może ja wolę odkładać sobie od 20 roku życia 200 złotych na konto i z tego żyć na starość? Dlaczego moje umowy są przymusowo ozusowane?
Jestem za wyborem....a to że wybór wiąże się z konsekwencjami to sprawa oczywista i to jest w tym najpiękniejsze. próżniak będzie zdychał z głodu a pracowity żył lepiej.


ps - serce się raduje jak słucham, że była potrzeba i był zabieg :) (mówię to bez sarkazmu bo znam masęludzi, którzy na zabieg czekali długa a niektórzy czekają do tej pory)
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 14.05.2015 22:12:08
FABRICATI DIEM PVNC"

Anonim
1
(+3|-2)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 22:08:49
[treść usunięta na prośbę użytkownika]

3
(+4|-1)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 22:45:50
gronkowiec
Anthro
Och, ach, a Dudzie trzeba na ucho szeptać, żeby swoją żonę pocałował --k Asystenci byli, są i będą.
| |
Podpis zastępczy v2.04

4
(+4|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 22:50:52
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
Duda i Komor to takie same pacynki niestety :-/k
FABRICATI DIEM PVNC"

2
(+2|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 14.05.2015 23:30:29
gryf
PERMABAN
Taka drobna uwaga: ten wątek dotyczy hipotetycznej walki pomiędzy forumowymi faworytami z pierwszej tury, czyli Korwinem i Kukizem.

Miejscem na dyskusję o rzeczywistej kampanii, czyli Duda vs. Komorowski jest inny wątek:
https://polfurs.org/modul...d=6960&forum=50

1
(+1|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 15.05.2015 7:43:03
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Problem jest taki że Marvin za bardzo dba o czystość swojego tematu :P
Cookie Time!

3
(+3|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 15.05.2015 11:53:13
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Reirun": (Link »)
Problem jest taki że Marvin za bardzo dba o czystość swojego tematu :P


A to jest problem? Zabrzmiało jak zakamuflowany zarzut o cenzurowanie.
Ostatnio edytowany przez Marvin_Fuchss dnia 15.05.2015 11:53:45
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

6
(+6|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 15.05.2015 12:22:50
Owczarek Ciasteczkowy
Anthro
Nie wiem, bardzo podkreślasz jak bardzo potrzebujesz merytoryczności w "swoim" temacie i że będzie bardzo moderowany. Srs bsns
Cookie Time!

2
(+2|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 15.05.2015 13:51:44
Lis pustynny (vulpes zerda)
Anthro
Cytat z "Reirun": (Link »)
Nie wiem, bardzo podkreślasz jak bardzo potrzebujesz merytoryczności w "swoim" temacie i że będzie bardzo moderowany. Srs bsns



I tego się trzymam. W praktyce polega to na wywalaniu bzdur, jednozdaniowych postów właściwie o niczym, niemerytorycznych komentarzy etc. Nie cenzuruję opinii użytkowników, nie faworyzuję tej, czy innej opcji.

Jeżeli efektem moich działań ma być to, ze ktoś się obrazi za kasowanie jego postów, jakie ja uznałem za bzdury - to trudno. Wszystko jest w zgodzie z regulaminem. Ale ludzie nie lubią, jak im się wypomina błędy, prawda? :)
Eryk: "Niektóre frutti... są za młode na tutti."
---------------------------------------------
Edward: "Lol xd do zrobienia imprezy w Gdańsku potrzebny jest tylko Marvin, Soreh i Zeld, reszta jest opcjonalna xd"
---------------------------------------------
MFarley: "Załatwiasz sprawy jak w grach rpg - oferujesz questa, bohater go nie chce, bo ma za niski lvl - ok, czekam na innego, albo na powrót - koniec dialogu."

2
(+5|-3)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 15.05.2015 13:56:24
Efekt romansu wilka i lisicy
Anthro
a może zajmiemy się tematami politycznymi w temacie o politycznym zabarwieniu piewco merytoryczności :D...zresztą co się czepiam....temat dla zabawy założony w sumie
Szczerze mam nadzieję, że ten WSIok nie wygra. JEst tak umoczony, że nigdy nie wyschnie
Ostatnio edytowany przez Liskowic dnia 15.05.2015 13:58:18
FABRICATI DIEM PVNC"

1
(+1|-0)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 25.05.2015 0:15:35
gryf
PERMABAN
O wyższości Polfursa nad Państwową Komisją Wyborczą: w czasie kiedy oni mają tylko exit polls tutaj są już wyniki ostateczne.
Tak oto po zaciętej walce, zdobywając w drugiej turze 55% ważnych głosów, Prezydentem Wszystkich Futrzaków(TM) zostaje...

PAWEŁ KUKIZ

Przyjrzyjmy się teraz biografii zwycięskiego kandydata...
"podpisał się pod apelem Fundacji Mamy i Taty „Cała Polska chroni dzieci”, protestującej przeciwko planowanej na lipiec tegoż roku w Warszawie europejskiej paradzie mniejszości seksualnych Europride"
"W 2010 i 2011 był członkiem komitetu poparcia dla Marszu Niepodległości, organizowanego corocznie 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny"

W tej sytuacji niniejszym wnioskuję o wysłanie do zwycięzcy listu z gratulacjami, koniecznie z wyraźnym zaznaczeniem że chodzi o forum gdzie z połowa to homosie, a także oczekuję że integralną częścią tegorocznego Marszu Niepodległości (i wszystkich następnych) stanie się... Spoiler: fursuitwalk :D

0
(+2|-2)
Re: Druga tura wyborów a'la Polfurs
Wysłano: 25.05.2015 0:56:35
Kangur
Anthro
Cytat z "Liskowic": (Link »)
Duda i Komor to takie same pacynki niestety :-/k


Jak dobrze że znasz niuanse polityki od kulis a nie z hipsterskich stronek o polityce xd

 Aby pisać należy być zalogowanym
<<123>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane