Zmień fonty Zmień rozmiar

Przeglądający wątek:   1 Anonimowi

 Aby pisać należy być zalogowanym

12>>


0
(+0|-0)
Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 6.01.2006 11:32:33
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Coz, tu umieszczajmy informacje ze swiata zwierzat dotyczace ich ochrony, odbudowy gatunkow itp. Polecam tez umieszczanie roznych linkow do stron zajmujacych sie akcjami protestacyjnymi w obronie naszych braci oraz przykladowe petycje do wyslania do rzadow majacych w planach masowe mordy na dzikich zwierzetach.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 7.01.2006 16:42:37
...I jezeli mogę wtrącić... w ?kaich miastach i w jakim miejscu sa fermy biednych zwierzaczków... juz 2 lisy z fermy w Gdyni wypusciłem... biedactwa miały szczeście a ja jedynie mam rozwalone kolano ale warto było =^-^= zostało mi jeszcze dużo lisków do wypuszczenia^^.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 7.01.2006 18:53:47
Zmx: a nie przyszło ci do głowy, że wypuszczając lisy z fermy robisz im większą krzywde iż gdyby miały siedziec w tej klatce? Przecież są one niedostosowane do życia w dziczy...

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 7.01.2006 19:14:00
gdybys zobaczył w jakich warunkach (niestety) sa one tam trzymane szybko bys zmienił zdanie... (sam bys otworzył klatke bez żadnego zastanowienia)

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 8.01.2006 11:58:03
...I tym samym skazał na śmierc głodową...? Pocieszająca alternatywa, taka, mam rozumieć, eutanazja...? :P

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 8.01.2006 13:22:55
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Niestety wypuszczanie czasami zwierząt na wolność to lekkomyślność gdyż nie wiemy czy były wychowane przez człowieka czy przez inne zwierze i złapane w niewole. Jak drugi przypadek może sobie poradzić (jesli nie jest chory lub trzymany przez ludzi w celach leczenia i później wypuszczany) to pierwszy nie da sobie rady gdyż NIE JEST przygotowany do takiego życia.

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 12.01.2006 10:59:14
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
Co racja to racja, w takiej sytuacji pozostaje pytanie co z takim zwierzeciem zrobic?

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 12.01.2006 11:24:38
moze najlepiej go zabic....eh to wszystko wynika z waszych wypowiedzi ..od czego zwierzaki mają isntynk!!!!! :-/k

zrobiłabym to samo co ZmsSonicTtheFox

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 12.01.2006 16:32:39
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Zwierzaki wychowane w niewoli które nie mogą sobie dać rady poza klatką- powinny być trzymane ciagle w niewoli. Instynkt nie nauczy wszystkiego zwierzaka w tydzień.

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 13.01.2006 9:00:26
wilk i ołak*czyca*
homid
Zdecydowanie zgadzam się z Ottem, instynkt instynktem ale zwierzę nie ma wbudowanego inplantu i wytycznych co ma robić. Jeśli od maleńkiego dostaje jedzenie od ludzi to w tydzień nie nauczy się samo polować. Prędzej zostani zjedzone lub zdechnie z głodu. Więc powinno pozostać tam gdzie się wychowało. Inną sprawą są zwierzęta które sie rpzyucza do życia na dziko a potem wypuszcza, ale nie takie które są traktowane jk zwierzątka domowe. Amen ^^.
I don't like it when you get too close, I don't wanna be under your thumb

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 18.01.2006 19:29:25
Wydaję mi się jednak, że gdyby nie ingerencja ludzi, niktórych gatunków już dawnoby nie było.
Zwierzę do niewoli dla utrzymania gatunku- tak
Zwierzę do niewoli z przyrody, do badań- nie
Zwierzę oddane w niewoli do przyrody- nie

To pisałąm ja, vinga XD

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 18.01.2006 19:53:37
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Jednak to przez ludzi większość gatunków jest na wymarciu ;-)k
I nie rozumiem ostatniego punktu.. przecie to własnie specjalnie w niewoli są rozmnażane pewne gatunki a później pzywracane środowisku.. więnie kapuje co chciałaś przez to powiedzieć :-/k

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 25.01.2006 18:54:44
Dla mnie takich, co badają zwierzęta dla nauki, i takich, co je ranią powinno się powystrzelać, urządzić na nich łowy lub zamknąć do niewoli. powinno sie przestrzegać praw zwierząt. one też chcą być wolne.

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 26.01.2006 0:16:08
wilk i ołak*czyca*
homid
Taa..powystrzelac polowic itd.. widze ze malo w tobie z wilka raczje ejstes jak normalny czlowiek.. oko za oko zab za zab..
I don't like it when you get too close, I don't wanna be under your thumb

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 26.01.2006 9:28:35
Kitsune
Anthro
Istota ludzka i tak wygra. Nie wystrzelasz całego świata. Jedyne, co możemy zrobic dla dzikich zwierząt, to pomóc im nadal byc dzikimi - ucząc tego ludzi. Jeśli mamy mozliwości - jakiekolwiek: wiedzę do przekazania, środki do zainwestowania, kontakty do uzycia - róbmy to. Jak ktoś np. wybiera się po studiach na rok do Afryki (JA!) z misja humanitarną, to czemu przy okazji nie miałby się wkręcic w program np. ratowanie gepardów? Jak ktoś mieszka w góreach, to naprawdę jakim problemem jest wolontariat na rzecz ochrony zwierząt? TPN organizuje takie akcje.. Natomiast działania tych wszystkich "zielonych wojowników" - uwolnic lisie fermy i wystrzelac naukowców, zmieniają świat tylko na gorsze. Zwierzętom się przez to nie poprawia, a prawdziwi ich obrońcy tracą prawo do głosu.
Może ktos, zamiast włamywac się na lisią fermę i "ratowac" całą populacje spod noża (wysyłając ją na śmierc głodową, pod koła samochodów, czy w końcu do zlikwidowania przez myśliwych - jak zwykłe szkodniki), uratowałby chociaż jednego liska wykupując go stamtad i dając dom?

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 26.01.2006 13:20:02
Hiena Pasiasta
Anthro
Nie żeby to brzmiało jak zaczepka, ale jak ty sobie byś takiego liska radził wychować? Zwłaszcza w mieście, bo o to mi głownie chodzi, bo jakoś mi to tak jakoś do wyobrażenia nie idzie by tak sobie z liskiem na smyczy popylać po Wrocku ;]
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 26.01.2006 15:40:54
Kitsune
Anthro
Toteż mierz siły na zamiary: jak mieszkasz na dziesiątym pietrze w bloku komunalnym, to sobie odpuśc. Ale jak masz dom z ogrodem - to już możesz. Znałem swego czasu gościa, który w ten sposób miał na swojej posesji sześc udomowionych lisów.

Anonim
0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 26.01.2006 16:00:24
Fenn...ty chyba nie widziałeś jak ludzie mogą zranić zwierzę...
tu nie chodzi "oko za oko ząb za ząb", tylko żeby sobie uświadomili o tym, co robią.

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 26.01.2006 18:55:15
Hiena Pasiasta
Anthro
Ja bym pragnął mieć liska na wychowaniu, bo warunki jako takie mam, tylko musiałbym psa przyzwyczaić do liska, wiec jakby sie dalo to bym wykupil zwierzaka z niewoli
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 26.01.2006 20:52:09
Uncia Hortensis
Rabatka
Heh.
Ciekawy tok myślenia, tonik. Uświadamianie ludzi poprzez zabijanie innych.
A co może człowiek zadać zwierzęciu za cierpienia to chyba wszyscy dobrze wiedzą.
Myr

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 26.01.2006 21:03:08
Hiena Pasiasta
Anthro
Przemoc budzi przemoc, każdy chce sie mścić, to do niczego nie prowadzi.
Cytat z "Ara": (Link »)
Odkąd mamy tutaj przytułek dla ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ (tm), to już nie odwiedzam forga xD

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 30.01.2006 19:49:37
Nieskupiony Pies Imprezowy
Anthro
BIESZCZADY: 2 WILKI ZASTRZELONE
11.I.2006.

Jak podało 11 stycznia radio RMF myśliwym udało się w Bieszczadach
zastrzelić dwa wilki. Nadal też - mimo ochrony gatunkowej - obowiązuje
zgoda ministra na odstrzał jeszcze dwóch. Apelujemy do osób, które jeszcze
nie wysłały do ministerstwa protestów o pilne uczynienie tego, zarówno w
formie emailowej, jak i pocztą tradycyjną - szczegóły na temat sytuacji i
protestu poniżej.

Jednocześnie jeśli ktoś ma znajomych z zagranicy może skierować ich na
strony z informacją po:
- angielsku: http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/en/wolves.php
- hiszpańsku: http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/es/lobos.php
- francusku: http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/fr/loups.htm

Pozdrawiamy,
kampanierzy ULB
ULV - ratuj wilki !
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 30.01.2006 23:19:10
Kitsune
Anthro
...A o ochronę lisów, to jakos nikt sie nie troszczy...

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 31.01.2006 9:00:46
Charyzmatyczny Nieznajomy z Imprezy
PERMABAN
Widocznie lisy nie są tak "pospolite" :-/k

0
(+0|-0)
Re: Ochrona przyrody i naszych dzikich braci.
Wysłano: 31.01.2006 11:10:40
Kitsune
Anthro
Bo to jest tak:
wilki i niedźwiedzie człowiek ratuje z poczucia winy - za wieki strachu, a potem zemsty.
Natomiast lisy, jako istoty o mozliwosciach przystosowawczych przewyzszajacych człowieka, za to dorównujące mu sprytem, a przy tym ze wzgledu na małe rozmiary nie mogące zbytnio mu zaszkodzic, są obiektem ludzkiej niechęci, czasami wręcz vulpinofobicznej nienawiści. Człowiek nie może znieśc faktu, kiedy inna istota robi go w jajo.
Według człowieka, przez te wszystkie wieki, wilki, niedźwiedzie i inne takie grały uczciwie - siedziały w puszczy, ryczały i wały, a człowiek mógł je swobodnie zabijac. Dlatego teraz ich ochrona ma byc zadoscuczynieniem
Natomiast lis nie grał uczciwie - podobnie jak spory odsetek łasicowatych - nie tylko nie siedział w lesie, ale też szedł za człowiekiem i robił go w jajo na jego własnej ziemi. Dletego teraz do lisów mozna strzelac bez pytania :/

 Aby pisać należy być zalogowanym
12>>


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków.
Możesz przeglądać wątki.
Nie możesz dodawać odpowiedzi.
Nie możesz edytować swoich postów.
Nie możesz kasować swoich postów.
Nie możesz dodawać ankiet.
Nie możesz głosować.
Nie możesz dodawać załączników.
Nie możesz pisać bez weryfikacji.

Wyszukiwanie zaawansowane